Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΜΜ είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω?

Να το αφήσω με Loli?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ήταν και άσχημο αν και λίγο το κρατησα.Εαν δοκιμάσεις το 7 σε μη αυθεντική έκδοση είναι πολύ πιο καλή από όλες χωρίς ράδιο όμως και το πρόγραμμα της κάμερας έχει κάποια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν και άσχημο αν και λίγο το κρατησα.Εαν δοκιμάσεις το 7 σε μη αυθεντική έκδοση είναι πολύ πιο καλή από όλες χωρίς ράδιο όμως και το πρόγραμμα της κάμερας έχει κάποια θέματα.

 

 

Το κινητό προορίζεται για το έτερον ήμισυ, οπότε κάμερα και ράδιο είναι σημαντικά. Οι απαιτήσεις δεν είναι μεγάλες και με την Loli μια χαρά πάει. Απλά αν είχαν διορθωθεί τα πράγματα με την ΜΜ, καλό είναι να φοράει το νεώτερο πάντα λογισμικό.:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό προορίζεται για το έτερον ήμισυ, οπότε κάμερα και ράδιο είναι σημαντικά. Οι απαιτήσεις δεν είναι μεγάλες και με την Loli μια χαρά πάει. Απλά αν είχαν διορθωθεί τα πράγματα με την ΜΜ, καλό είναι να φοράει το νεώτερο πάντα λογισμικό.:)

 

άφησε το lollipop καλύτερα είναι. Έχει κάποια θέματα η mm

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κντ άρχισε τα ghost touches..

Κινεζικό φυσικά και το έχω κοντά 2 χρόνια (η γυναίκα)

 

Κάποιος που άλλαξε την οθόνη να μας πει απο που να πάρω (πωλητή).

Ebay προτιμητέο δεν θέλω να μπλέξω με Alli και τα περίεργα συστήματά τους.

 

Βρίσκω μπόλικες αλλά αν κάποιος πήρε κάποια και είναι οκ να το προτιμήσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μία μέρα έκανε ghost touch αλλά με 2 συνεχόμενες επανεκκινήσεις έστρωσε. Αγορασμένο από eshop.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έστρωνε όταν ξεκίνησε (καλοκαίρι). Το έκανε αραιά κ που αλλά όσο περνούσε ο καιρός γινόταν πιο συχνό και λιγότερο αντιμετωπίσιμο ώσπου μία μέρα ήταν αδύνατον να κάνω οτιδήποτε και το έστειλα στην Asus.

Γνώμη μου είναι μιας κ το πήρες από eshop (όπως κ εγώ) κ έχεις πανευρωπαϊκή εγγύηση να το πας για επισκευή. Γιατί αργά ή γρήγορα αυτό θα γίνει.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε φόρτιση το κινητό μην παίζετε χαλάει η οθόνη. Δουλεύει με ρεύμα και όταν φορτίζει και τη βάζουμε σε λειτουργία κάνει παράξενο κύκλωμα που δεν του αρέσει. Αν δεν έχει εγγύηση κάτι που βελτιώνει τα πράγματα είναι να βγει η μπαταρία και να το αφήσετε λίγες ώρες να αποφόρτιστει η οθόνη. Όλα αυτά είναι θεωρια αν γίνει δουλειά δηλαδή μπορεί να φτιάξει αλλά για λίγο όμως.
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κντ άρχισε τα ghost touches..

Κινεζικό φυσικά και το έχω κοντά 2 χρόνια (η γυναίκα)

 

Κάποιος που άλλαξε την οθόνη να μας πει απο που να πάρω (πωλητή).

Ebay προτιμητέο δεν θέλω να μπλέξω με Alli και τα περίεργα συστήματά τους.

 

Βρίσκω μπόλικες αλλά αν κάποιος πήρε κάποια και είναι οκ να το προτιμήσω κι εγώ.

εγω ειχα αλλαξει οθονη και ειχα παρει αυτη απο τον συγκριμενο πωλητη.

http://www.ebay.com/itm/111947312660

εδω και ενα ποσταρισμα εκεινης της εποχης οταν παρελαβα το ανταλλακτικο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6745500#post6745500

Ηταν γνησια.

και λεω ηταν γνησια γιατι πλεον δεν ειμαι κατοχος του κινητου. εγω ποσταρα ως sofia21 (αφου ειχα ξεχασει τον κωδικο για το φορουμ ) για το προβλημαμε την πλακετα!

τελικα τους το αφησα ..δωρο και παρηγγειλα το xiaomi. θα τα λεμε εδω μεσα παντως δεν θα χαθουμε!

 

Στάλθηκε από το 7DTB41 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

SOS!!! Εχω δωσει Εδώ και ένα χρόνο το κινητό στον πατέρα μου και κάπου το κάρφωσε σε μια θύρα USB σε ένα υπολογιστή και κάτι σαν να το βραχυκύκλωσε και δεν φορτίζει πλέον και μενει ανναμενο το λαμπάκι της φόρτισης. Τι να κάνω; καμμια ιδέα; αν βάλω και βγάλω την μπαταρία του λέτε να στρώσει;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

SOS!!! Εχω δωσει Εδώ και ένα χρόνο το κινητό στον πατέρα μου και κάπου το κάρφωσε σε μια θύρα USB σε ένα υπολογιστή και κάτι σαν να το βραχυκύκλωσε και δεν φορτίζει πλέον και μενει ανναμενο το λαμπάκι της φόρτισης. Τι να κάνω; καμμια ιδέα; αν βάλω και βγάλω την μπαταρία του λέτε να στρώσει;

Ναι θα φτιάξει εκτός και αν όντως έκαψε κάτι. Απλά ξεκουμπωσε το κλιπ της μπαταρίας.

Edited by DManolo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το Asus ειναι αθάνατο. Άνοιξα το καπάκι και απλά ξεφουσκωσα την μπαταρία από την πλακέτα. Δν ξέρω ακριβώς Τ κουμπώνει στο πάνω μέρος. Απλά θέλει να το ξεκουμπωσεις δύο φορές και άρχιζε να φορτίζει. Δύο φορτίσεις τώρα όλα Οκ. Μην σας πω ότι έστρωσε και λιγάκι η μπαταρία η ειναι ιδέα του πατέρα μου.!! Χαχαχα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το Asus ειναι αθάνατο. Άνοιξα το καπάκι και απλά ξεφουσκωσα την μπαταρία από την πλακέτα. Δν ξέρω ακριβώς Τ κουμπώνει στο πάνω μέρος. Απλά θέλει να το ξεκουμπωσεις δύο φορές και άρχιζε να φορτίζει. Δύο φορτίσεις τώρα όλα Οκ. Μην σας πω ότι έστρωσε και λιγάκι η μπαταρία η ειναι ιδέα του πατέρα μου.!! Χαχαχα

 

Ναι στο είπα έχω κάνει και εγώ αυτό το τρελό φτιαξιμο σε 2 τηλέφωνα μεγάλη κοροϊδία φτιαξιμο! Απλά νομίζω θέλει αναβάθμιση γιαυτό το κάνει αυτό τα τηλέφωνα που είδα δεν ήταν στην τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το 3 η μπαταρια πως τα παει?

 

5 ώρες οθόνη βγάζει άντε και είναι και παλιό εμένα το 3 δεν ξέρω ας μας πει κάποιος που το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο... Πιο καλό από το δικό μας; Όχι από μπαταρία μόνο

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο... Πιο καλό από το δικό μας; Όχι από μπαταρία μόνο

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδια τουλάχιστον μια ταχύτητα πάνω. Είχα ένα θέμα τις πρώτες 2 μέρες με το menu button που δεν υπάρχει αλλά το σύνηθισα ;)

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Το miui συνηθίζεται που όλα είναι χύμα στο κύμα;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τουλάχιστον μια ταχύτητα πάνω. Είχα ένα θέμα τις πρώτες 2 μέρες με το menu button που δεν υπάρχει αλλά το σύνηθισα ;)

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Στα χαρτιά βγάζει τα ίδια νούμερα με το ζεν2 όμως ο 625 είναι πολύ ποιο οικονομικός σε ενέργεια. Προσωπικά το έχω συνηθίσει και το βάζω για μία 30πτη φόρτιση οπότε είναι να το χρειαστώ και φορτίζει γρήγορα. Εγώ κοιτάω τι θα βγάλει η OnePlus αλλά και το 6αρι της xiaomi λέει θα είναι φτηνό που δεν το πιστεύω αλλά θα το δω και αυτό. Θέλω κάτι που να έχει διαφορά στα χαρτιά και να είναι αναβαθμισμένα όλα τα χαρακτηριστικά του. Και πάλι όμως δε βιάζομαι γιατί παίζουν μια χαρά τα 2 τηλέφωνα που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

με το Lineageos τώρα τελευταια το wifi χάνει το σήμα. Το κάνει και σε κανέναν άλλο?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...