Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο ειναι τραγικο.

 

Φωτογραφικη αθλια.

 

Οθονη μετριοτατη.

 

Ηχειο τραγικο

 

Ακουστικο ελεεινο.

 

Ειναι ταχυ λογω επεξεργαστη και μνημης.

 

Τρωει απειρα κολληματα,παμπολλες φορες δεν ανοιγει καν οταν κλεισει απλα η οθονη,συνερχεται οποτε του σκασει.

 

Wifi εξαιρετικα αδυναμο.

 

ΜΑΚΡΥΑ.

 

 

Που τα είδες όλα αυτά;μήπως έπεσες σε προβληματική συσκευή ;το κινητό είναι μια χαρά.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεκτή η γνώμη σου, αν και είμαι τελείως αντίθετος σε όλα !

Η κάμερα έχει πολύ καλή ανάλυση ! προφανώς και δεν περιμένουμε το τέλειο... αλλά σε σχέση με άλλα κινέζικα στην ίδια τιμή είναι πολύ καλύτερη..

Η οθόνη πιστεύω έχει αρκετά καλά χρώματα και καλή ανάλυση..

Θέλω να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στα κολλήματα που λες.. γιατί το κινητό το έχω 2 βδομάδες και όχι απλά πετάει.. το έχω δοκιμάσει πολύ άσχημα και δεν έχει κολλήσει πουθενά !

Το ηχείο είναι πάρα πολύ δυνατό.. δηλαδή όταν έχει απόλυτη ησυχία και το βάζω στην πιο χαμηλή ένταση ακούγεται δυνατά για το επίπεδο αυτό... αν έχεις κάποιο τέτοιο πρόβλημα και εμένα με ενοχλεί !

Το ακουστικό ίσως είναι λίγο χαμηλό !

Αν εξαιρέσεις το προβληματάκι με το πληκτρολόγιο.. δεν έχω βρει κάτι άλλο..

Πιστεύω ότι μπορεί να έχει πέσει σε κάποιο ελαττωματικό μοντέλο... Μήπως σου κάνει επανεκινήσεις ;

Edited by NinjTsax
Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η γνώμη σου, αν και είμαι τελείως αντίθετος σε όλα !

Η κάμερα έχει πολύ καλή ανάλυση ! προφανώς και δεν περιμένουμε το τέλειο... αλλά σε σχέση με άλλα κινέζικα στην ίδια τιμή είναι πολύ καλύτερη..

Η οθόνη πιστεύω έχει αρκετά καλά χρώματα και καλή ανάλυση..

Θέλω να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος στα κολλήματα που λες.. γιατί το κινητό το έχω 2 βδομάδες και όχι απλά πετάει.. το έχω δοκιμάσει πολύ άσχημα και δεν έχει κολλήσει πουθενά !

Το ηχείο είναι πάρα πολύ δυνατό.. δηλαδή όταν έχει απόλυτη ησυχία και το βάζω στην πιο χαμηλή ένταση ακούγεται δυνατά για το επίπεδο αυτό... αν έχεις κάποιο τέτοιο πρόβλημα και εμένα με ενοχλεί !

Το ακουστικό ίσως είναι λίγο χαμηλό !

Αν εξαιρέσεις το προβληματάκι με το πληκτρολόγιο.. δεν έχω βρει κάτι άλλο..

Πιστεύω ότι μπορεί να έχει πέσει σε κάποιο ελαττωματικό μοντέλο... Μήπως σου κάνει επανεκινήσεις ;

+1 και μαλιστα χωρις προβλημα στο πληκτρολογιο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και γω, το κινητό είναι μια χαρά σε όλα εκτός από το θεματάκι με το πληκτρολόγιο, αλλά ακόμη και γιαυτό υπάρχει προσωρινή λύση μεχρι να το διορθώσει η leagoo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα το λάθος να παραγγείλω το κινητό από το βιφοκαλ και οι εμπειρία μου είναι πολύ κακή.

Ειλικρινά δεν ξέρω αυτή τη στιγμή πού είναι το κινητό. Είναι καθοδόν για Ελλάδα?

Είναι στην αποθήκη τους? Δεν έχουν καν τηλέφωνα κια κοροιδέυουν τον κόσμο?

Μου έχουν δώσει και ένα υποτιθέμενο tracking number το οποίο είναι 18 αριθμοί και το 4px μου το βγάζει για waybill number

το οποίο δε λέει και τίποτα.

Ξέρω ότι οι παραγγελίες από Κίνα αργούν γενικά, αλλά αυτό είναι γελοίο. Εδώ και 10 μέρες το τηλέφωνο ακόμα δεν έχει αποσταλεί.

Αυτά τουλάχιστον μου λέει κάποια Kitty μέσω e-mail.

Είναι πιθανό να καθυστερούν έως να περάσει το χρονικό πλαίσιο που ορίζει το paypal γισ dispute.

Μακριά λοιπόν από αυτό το site.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να καθυστερούν έως να περάσει το χρονικό πλαίσιο που ορίζει το paypal γισ dispute.
Αυτό είναι το μόνο που ΔΕΝ παίζει. Το όριο για dispute έχει πάει πλέον στις 180 μέρες. Όσο και να το καθυστερήσουν δεν γίνεται να περάσει! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω στα χερια μου.....:):):)

Ειναι πολυυυ καλο...

Καλυτερο απο το Lead1....

Εχει και το δικο μου ενα θεματακι με το πληκτρολογιο οταν παω να γραψω σε ενα σιτε .

Δεν ανοιγει με την πρωτη...

Θα κανω update και βλεπουμε....:p

Link to comment
Share on other sites

στο αρχικο ποστ ειχα γραψει μπαταρια 3800 καθως ετσι ειχε ανακοινωθει αρχικα. broken link

πχ και το kimovil.com ακομα εχει γραμμενο 3800mah. οι κινεζοι λενε και ξελενε.

 

σε μετεπειτα online διαφημιστικα στην ιστοσελιδα της οι εικονες εγραφαν 3200mah. link

στο κουτι-συσκευασια γραφει 3200mah αλλα στην μπαταρια 3800.

 

γνωμη μου η leagoo τα παραλεει στα mah που δηλωνει στα κινητα της.

δε θα μου προκαλεσει καμια εκπληξη αν ουτε τα 3200 ισχυουν.

για το αλλο της κινητο, το Elite 3, ενω αρχικα ειχε επισης ανακοινωσει 3800mah,

πλεον στην ιστοσελιδα της γραφει 3000mah (αν ισχυουν εστω αυτα).

 

- τα πληκτρα ειναι φωτιζομενα.

- εχει τριχρωμο notification led στο κουμπι home.

 

η leagoo προειδοποιει οτι κυκλοφορησαν κλωνοι-μαϊμουδες. link

παντως ειναι πολυ ομορφο κριμα που δεν υποστηριζει 4G.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως συγκρίνονται τα κινέζικα κινητά (σε αυτήν την περίπτωση αυτό του τόπικ), με τα γνωστά κινητά που κυκλοφορούν Ελλάδα. Επειδή θέλω να πάρω ένα Android κινητό, σε τιμή μέχρι και 200 ευρώ (αν γίνεται λιγότερο) και ψάχνομαι γενικά. Έχω βάλει στο μάτι μου το Samsung Galaxy S III NEO από ελληνική αγορά που θα μου βγει περίπου 180 ευρώ, και κοιτάω γενικά αν μπορώ να βρω κανένα κινέζικο "κελεπούρι" που θα μου προσφέρει πιο πολλά στην ίδια τιμή ή και με μικρότερη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως συγκρίνονται τα κινέζικα κινητά (σε αυτήν την περίπτωση αυτό του τόπικ), με τα γνωστά κινητά που κυκλοφορούν Ελλάδα. Επειδή θέλω να πάρω ένα Android κινητό, σε τιμή μέχρι και 200 ευρώ (αν γίνεται λιγότερο) και ψάχνομαι γενικά. Έχω βάλει στο μάτι μου το Samsung Galaxy S III NEO από ελληνική αγορά που θα μου βγει περίπου 180 ευρώ, και κοιτάω γενικά αν μπορώ να βρω κανένα κινέζικο "κελεπούρι" που θα μου προσφέρει πιο πολλά στην ίδια τιμή ή και με μικρότερη τιμή.

θα ηταν καλυτερα να ανοιξεις νεο-ξεχωριστο θεμα.

δες το p6000 $120/€110 vickmal.com

πληρωμη paypal, αποστολη singpost

παραλαβη 20 μερες, εγγυηση 1 ετος. καμερα μετρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας ζυγίσει κάποιος την μπαταρία. Θα πρέπει η αναλογία γραμμαρίων και mah να είναι γύρω στο 50-60 mah/gr...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας ζυγίσει κάποιος την μπαταρία. Θα πρέπει η αναλογία γραμμαρίων και mah να είναι γύρω στο 50-60 mah/gr...

 

Αν ισχύει αυτό που λες γιατί δεν το γνωρίζω καθόλου ορίστε

 

http://s17.postimg.org/eu0d6fjcr/IMG_20150519_140329.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσας οταν σας ηρθε ηταν φορτισμενο? Εγω το εβαλα εδω και ~10 λεπτα να φορτιζει και ακομα δεν μπορω να το ανοιξω!\

 

EDIT: Ναι το εχω βγαλει το προστατευτικο στην μπαταρια

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα παρελαβα το εν λογο τηλεφωνο,μου εβγαλε μια διαθεσιμη ενημερωση την κατεβασα,την εκανα εγκατασταση και τελος,κολησε στο λογοτυπο,πρασινο χρωμα και στο κατω μερος γραφει [leading going]

καμια ιδεα βρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα παρελαβα το εν λογο τηλεφωνο,μου εβγαλε μια διαθεσιμη ενημερωση την κατεβασα,την εκανα εγκατασταση και τελος,κολησε στο λογοτυπο,πρασινο χρωμα και στο κατω μερος γραφει [leading going]

καμια ιδεα βρε παιδια?

το "lea-ding go-ing" ειναι απλως το ονομα-μοτο της εταιριας

Link to comment
Share on other sites

το "lea-ding go-ing" ειναι απλως το ονομα-μοτο της εταιριας

 

Υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση?

Κατεβασα την μαμα ρομ και με το flash tool προσπαθησα να την περασω,αλλα δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση?

Κατεβασα την μαμα ρομ και με το flash tool προσπαθησα να την περασω,αλλα δεν κανει τιποτα.

 

προσπαθησε με διαφορετικες εκδοσεις του flash tool καθως και με το βαλε βγαλε της μπαταριας. Το ιδιο αντιμετωπισα και εγω με το leagoo lead 7, και μετα απο αρκετες προσπαθειες τα καταφερα.

Στειλε και εμαιλ στην leagoo κατευθειαν, θα σου απαντησουν, εμενα δε με βοηθησαν ιδιαιτερα αλλα δε ξερεις τι γινεται...

Καλη επιτυχια !

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε με διαφορετικες εκδοσεις του flash tool καθως και με το βαλε βγαλε της μπαταριας. Το ιδιο αντιμετωπισα και εγω με το leagoo lead 7, και μετα απο αρκετες προσπαθειες τα καταφερα.

Στειλε και εμαιλ στην leagoo κατευθειαν, θα σου απαντησουν, εμενα δε με βοηθησαν ιδιαιτερα αλλα δε ξερεις τι γινεται...

Καλη επιτυχια !

 

ευχαριστω πολυ φιλε θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα για την κορη μου.Το κινητο ειναι πολυ καλο αλλα εχω ενα προβλημα.Στο κεντρο της οθονης εχει ενα κενο σημειο νεκρο που πατας και δεν υπακουει.Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Κλεισε αιρ grsture και smart touch και αν συνεχιζει να στο κανει τοτε εχεις πεσει σε ελλατωματικο :-( δεν ξερω αν στρωσει με επαναφορα εργ. Ρυθμισεων
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...