Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά από το gps έχετε χρησιμοποιήσει κανονικά ; πως πάει ;

Aπο τα leagoo που εχω δοκιμασει, lead1 lead3 lead4, ολα ειναι πολυ καλα στο θεμα gps και σημα, κλειδωνουν σε δευτερολεπτα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα leagoo που εχω δοκιμασει, lead1 lead3 lead4, ολα ειναι πολυ καλα στο θεμα gps και σημα, κλειδωνουν σε δευτερολεπτα.

 

Εβαλα την εφαρμογη navigator κ με το συμπαθειο με την καλη εννοια παει γαμ@&&ντας

 

Έχει δοκιμαστεί και έξω από τι αντιλαμβάνομαι από τα λεγόμενά σας σωστά;

 

Επιμένω λιγάκι γιατί είχα το Cubot x9 και με το που βγήκα έξω και το δοκίμασα.. όχι μόνο γρήγορα δεν κλείδωσε αλλά άλλαζε συνέχεια διαδρομή και ειδικά όταν σταματούσα σε φανάρι νόμιζε ότι έστριβα ! Κουνιόταν συνέχεια το βελάκι λες και έχει πυξίδα και κουνούσα το κινητό (δεν έχει πυξίδα το cubot και νομίζω ούτε το elite 2).

Είναι κάτι που χρησιμοποιώ αρκετά και το χρειάζομαι !

Φαντάζομαι ότι σε μία συσκευή 170+ (διότι το παίρνω από Ελλάδα) το gps πρέπει να είναι καλό..

και ιδιαίτερα όταν δεν είχα κανένα πρόβλημα με ένα samsung που τώρα στην αγορά έχει 100€.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω σε golden color αλλα δεν βρισκω εκτος απο minideal Που βγαινει ακριβα λογω paypal

Ειδα οτι ολοι εχουν σε λευκο . Εννουν λευκο με ασημι ή λευκο με χρυσο ?

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS το δοκιμασα σε επαρχιακο δρομο μεταξυ 2 χωριων κ δν χαθηκε ουτε μπερδευτηκε πουθενα και εγω. Απο ελλαδα το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το χρωμα οταν λενε χρυσο εννοουν τα πλαϊνα μεταλλικα π για εμενα ειναι χρυσοασημι οπως το βλεπω με λιγα λογια δν υπαρχει χρυσο elite2

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS το δοκιμασα σε επαρχιακο δρομο μεταξυ 2 χωριων κ δν χαθηκε ουτε μπερδευτηκε πουθενα και εγω. Απο ελλαδα το πηρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το χρωμα οταν λενε χρυσο εννοουν τα πλαϊνα μεταλλικα π για εμενα ειναι χρυσοασημι οπως το βλεπω με λιγα λογια δν υπαρχει χρυσο elite2

 

Εδω φαινεται η διαφορα στα χρωματα...το μεσαιο εχει χρυσο πλαισιο ,το μεσαιο ασημι..

 

[ATTACH]59861[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φωτογραφία δεν ισχύει. Τα χρώματα είναι τρία: άσπρο με χρυσό, μαύρο με ασημί και γκρι με ασημί. Το γράφει εξάλλου και στη φωτο που επισυναψες, black, space gray, gold. Όπως στην εικόνα αυτή:

http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDkzMQ==/z/eh0AAOSwBahU9rI4/$_35.JPG

Edited by ciatsak
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φωτογραφία δεν ισχύει. Τα χρώματα είναι τρία: άσπρο με χρυσό, μαύρο με ασημί και γκρι με ασημί. Το γράφει εξάλλου και στη φωτο που επισυναψες, black, space gray, gold. Όπως στην εικόνα αυτή:

http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDkzMQ==/z/eh0AAOSwBahU9rI4/$_35.JPG

 

καλημερα ,το αγορασα απο εδω τελικα:

http://www.to2c.com/leagoo-elite-2-2gb-ram-16gb-rom.html

Λευκο χρωμα πηρα,θα ειναι δηλαδη με χρυσο πλαισιο ?

εχει φωτο με λευκο κ μαυρο (αυτα τα 2 εχει διαθεσιμα) κ το λευκο το δειχνει με ασημι πλαισιο..

Τι στο καλο που βρισκουν αυτες τις φωτο αν δεν υπαρχει τετοιο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρα και γω τη συσκευή από Ελλάδα ! Μέχρι στιγμής αυτές τις λίγες ώρες που το χρησιμοποίησα έμεινα ικανοποιημένος ! Φωτογραφία βγάζει με καλή ανάλυση ! Από χρώματα είναι λίγο απλά δεν έχω δοκιμάσει ρυθμίσεις ! Αν έχετε κάποια εφαρμογή που να βελτιώνει τα χρώματα πείτε ! Αν και 5,5 η οθόνη δεν είναι δύσχρηστο ! Επίσης η μπαταρία μου άντεξε 5 ώρες με 31% που είχε όταν το πήρα ! και το έκλεισα στο 10% ! Είχα συνέχεια ανοιχτό wifi και data ! Επίσης κατέβασα Sygic και δοκίμασα πολύ λίγο ! Κλείδωσε γρήγορα και όταν άλλαζα διαδρομή έκανε γρήγορα αλλαγή διαδρομής !

Ελπίζω να πάει καλά !

Επίσης το launcher δεν μου πολύ αρέσει αλλά είναι κάτι που αλλάζει !

Στο μενού πάνω στις γρήγορες ρυθμίσεις έχει κάτω κάτω μια επιλογή 3G και αλλάζει σε 2G αλλά χειροκίνητα ! αν δεν το αλλάξω σε 2G και η περιοχή δεν έχει κάλυψη 3G δεν το κάνει αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου κ το δικο σου το sygic δεν αφηνει να βαλεις πλοηγηση διαδρομης γι αυτο στο δικο μ ελιτ εβαλα το navigator. εγω το εχω 2τζι νομιζω τρωει κ λιγοτερη μπαταρια κ οταν θελω να σερφαρω το γυρναω αφου με αυτο το κουμπακι ειναι τοσο απλο κ συντομο
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου κ το δικο σου το sygic δεν αφηνει να βαλεις πλοηγηση διαδρομης γι αυτο στο δικο μ ελιτ εβαλα το navigator. εγω το εχω 2τζι νομιζω τρωει κ λιγοτερη μπαταρια κ οταν θελω να σερφαρω το γυρναω αφου με αυτο το κουμπακι ειναι τοσο απλο κ συντομο

 

Ευχαριστώ πολύ θα τα βγάλει τα λεφτά του νομίζω !!!! Θα δοκιμάσω και αλλά προγράμματα ! Μάλλον δεν κατάλαβα κάτι καλά γιατί εμένα μου έβαλε πλοήγηση κανονικά εκτός αν όταν λήγει το δωρεάν που δίνει χάνεις και την πλοήγηση. Επίσης κάτι άλλο μόνο με το Sygic ( και σε άλλες συσκευές ) δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου με τίποτα αυτόματα ! Στην αρχή μόνο ! Όταν βάζω την διαδρομή ! Μετά πάει κανονικά !!!!

 

Edit : Παρατηρησα κατι πολυ σημαντικο. Στο chrome τουλαχιστον μεχρι στιγμης μου το εχει κανει αρκετες φορες. Κολλαει και δεν πεταει το πληκτρολογιο οταν χρειαζεται να γραψεις. Και τωρα που πηγα να γραψω ενω το εβγαλε την πρωτη φορα που ανοιξα την τροποποιηση ανοιξε το πληκτρολογιο αλλα οταν πατησα καπου αλλου και μετα στο πλαισιο για να γραψω δεν ανοιγε παλι. Για να φτιαξει πρεπει να κλεισω τελειως τον chrome και να τον ξανα ανοιξω ! Ειναι θεμα chrome η συσκευης ; εχει αλλος παρομοιο θεμα ;

 

Βρηκα τι ακριβως εκανα ! Κατω απο το πλαισιο του μηνυματος εχει δυεπιλογες εικονα και url ανοιξα το url πατησα πανω στο πλαισιο για να γραψω μετα ακυρωση και οταν πατησα ξανα στο πλαισιο του μηνυματος δεν ανοιγε το πληκτρολογιο.

 

Επισης μηπως ξερετε αν εχει wake up gesture με double tap ?

 

Edit : Λοιπον gesture για wake up έχει με τριπλό tap στην οθόνη δεν έχει για lock όπως έχει το Cubot με διπλό tap στο πλήκτρο του μενού. Επίσης μάλλον το θέμα με το πληκτρολόγιο είναι της συσκευής και όχι του chrome διότι το κάνει και σε αλλες εφαρμογές ! Για παράδειγμα στο ebay ( στην εφαρμογή ) όταν πήγα να βάλω τον κωδικό στο paypal δεν άνοιγε το πληκτρολόγιο !!!!

Edited by NinjTsax
Link to comment
Share on other sites

Edit : Λοιπον gesture για wake up έχει με τριπλό tap στην οθόνη δεν έχει για lock όπως έχει το Cubot με διπλό tap στο πλήκτρο του μενού. Επίσης μάλλον το θέμα με το πληκτρολόγιο είναι της συσκευής και όχι του chrome διότι το κάνει και σε αλλες εφαρμογές ! Για παράδειγμα στο ebay ( στην εφαρμογή ) όταν πήγα να βάλω τον κωδικό στο paypal δεν άνοιγε το πληκτρολόγιο !!!!

 

Βαλε swiftkey Και πες μας αν θα κανει το ιδιο! Μου φαινεται περιεργο μια τοσο δυνατη συσκευη να κανει κατι τετοιο που αντιστοιχει σε λαγκαρισμα συσκευων των 50 ευρω οποτε πιθανοτατα να ειναι Bug του πλητρκολογιου που ειναι ενσωματωμενο στην ρομ! Συμβαινουν αυτα στις κινεζικες ROM οποτε προτεινω να το τσεκαρεις με το swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Βαλε swiftkey Και πες μας αν θα κανει το ιδιο! Μου φαινεται περιεργο μια τοσο δυνατη συσκευη να κανει κατι τετοιο που αντιστοιχει σε λαγκαρισμα συσκευων των 50 ευρω οποτε πιθανοτατα να ειναι Bug του πλητρκολογιου που ειναι ενσωματωμενο στην ρομ! Συμβαινουν αυτα στις κινεζικες ROM οποτε προτεινω να το τσεκαρεις με το swiftkey

 

Φίλε μου ευχαριστώ για το swiftkey δεν το γνώριζα και είναι πολύ καλό αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει!!!! Έλαβα απάντηση από το email που έστειλα στη leagoo και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, το έκανα βέβαια αλλά δεν διόρθωσε το πρόβλημα και αν παραμένει να τους στείλω βίντεο κάτι που έκανα!!!! Και περιμένω απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για το swiftkey δεν το γνώριζα και είναι πολύ καλό αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει!!!! Έλαβα απάντηση από το email που έστειλα στη leagoo και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, το έκανα βέβαια αλλά δεν διόρθωσε το πρόβλημα και αν παραμένει να τους στείλω βίντεο κάτι που έκανα!!!! Και περιμένω απάντηση!

 

Τι να σου πω φιλε μου δεν μπορω να ξερω τι ειναι αλλα επιμενω οτι ειναι προβλημα της ρομ! Ξερουμε αν υπαρχει αλλη ρομ να την φλασαρεις απο την αρχη για να τσεκαρεις στα σιγουρα αν το προβλημα ειναι sw ή hw?

 

Edit: Μετα απο μια μικρη ερευνα που εκανα rom Ουτε για αστειο... Οποτε προτεινω να ζητησεις την ρομ σε flashable zip ή update.app να στην στειλουν να την περασεις παλι αν εχεις γνωσεις πανω σε αυτο

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βάση του geekbuying υπάρχει νεο firmware εδώ :

 

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/04/23/leagoo-elite-2-mtk6582-android-4-4-phone-latest-firmware-released-20150423/

 

Αν και ενω το τηλέφωνο έχει 6592 στο filename γράφει 6582, αλλά από το geekbuying απάντησαν ότι είναι απλά λάθος το filename

Edited by tachav
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου δεν μπορω να ξερω τι ειναι αλλα επιμενω οτι ειναι προβλημα της ρομ! Ξερουμε αν υπαρχει αλλη ρομ να την φλασαρεις απο την αρχη για να τσεκαρεις στα σιγουρα αν το προβλημα ειναι sw ή hw?

 

Edit: Μετα απο μια μικρη ερευνα που εκανα rom Ουτε για αστειο... Οποτε προτεινω να ζητησεις την ρομ σε flashable zip ή update.app να στην στειλουν να την περασεις παλι αν εχεις γνωσεις πανω σε αυτο

 

Και γω αυτό κατάλαβα όπως με ενημέρωση και η Leagoo δεν έχουν παρόμοια αναφορά.

 

 

Το είχα βρει και εγώ αλλά έχω κάνει το τελευταίο update (16/4/2015) και ακόμα υπάρχει το πρόβλημα.

 

Επίσης βάση του geekbuying υπάρχει νεο firmware εδώ :

 

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/04/23/leagoo-elite-2-mtk6582-android-4-4-phone-latest-firmware-released-20150423/

 

Αν και ενω το τηλέφωνο έχει 6592 στο filename γράφει 6582, αλλά από το geekbuying απάντησαν ότι είναι απλά λάθος το filename

 

Λοιπόν το 6582 είναι το cpu και είναι 4πύρινο το elite 2 έχει 6592 που είναι 8πύρινο άρα έχει γλινει λάθος. Μου απάντησαν στο email μου είπαν να τους στείλω το MTKLog και περιμένω απάντηση. Επίσης η συσκευή επειδή έχει μάλλον κάποιο τεχνικό πρόβλημα, κάνει επανεκκινήσεις όταν το ακουμπάω πάνω σε σκληρή επιφάνεια, αλλά έχει γίνει και σε μαλακή, θα γίνει αντικατάσταση. Η Leagoo με ενημέρωσε ότι δεν έχει μεφανιστή σε άλλη συσκευή το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο !

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό κατάλαβα όπως με ενημέρωση και η Leagoo δεν έχουν παρόμοια αναφορά.

 

 

 

Το είχα βρει και εγώ αλλά έχω κάνει το τελευταίο update (16/4/2015) και ακόμα υπάρχει το πρόβλημα.

 

 

 

Λοιπόν το 6582 είναι το cpu και είναι 4πύρινο το elite 2 έχει 6592 που είναι 8πύρινο άρα έχει γλινει λάθος. Μου απάντησαν στο email μου είπαν να τους στείλω το MTKLog και περιμένω απάντηση. Επίσης η συσκευή επειδή έχει μάλλον κάποιο τεχνικό πρόβλημα, κάνει επανεκκινήσεις όταν το ακουμπάω πάνω σε σκληρή επιφάνεια, αλλά έχει γίνει και σε μαλακή, θα γίνει αντικατάσταση. Η Leagoo με ενημέρωσε ότι δεν έχει μεφανιστή σε άλλη συσκευή το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο !

 

Επεσες σε ελαττωματικο φιλε μου! Δυστυχως συμβαινουν αυτα :(

Link to comment
Share on other sites

Επεσες σε ελαττωματικο φιλε μου! Δυστυχως συμβαινουν αυτα :(

 

Τι να πω μάλλον... δεν έγινε αντικατάσταση συσκευής.. μου έστειλαν καινούρια μπαταρία ! το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το έχω ακόμη η απάντηση που έλαβα από τη leagoo είναι ότι το κοιτάνε και θα μου απαντήσουν !

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μάλλον... δεν έγινε αντικατάσταση συσκευής.. μου έστειλαν καινούρια μπαταρία ! το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το έχω ακόμη η απάντηση που έλαβα από τη leagoo είναι ότι το κοιτάνε και θα μου απαντήσουν !

 

Τουλαχιστον με την καινουρια μπαταρια το κανει? Αν λυθηκε το προβλημα ας ειναι και μπαταρια τι να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον με την καινουρια μπαταρια το κανει? Αν λυθηκε το προβλημα ας ειναι και μπαταρια τι να κανουμε

 

Ευτυχώς με την καινούρια μπαταρία πάει μια χαρά ! Ελπίζω να μην γίνει πάλι ! το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο όμως παραμένει !

 

Επίσης έχει επιχειρήσει κανείς να το ροοταρει;

Edited by NinjTsax
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο προβλημα με το πληκτρολογιο το έχω και εγώ. Βρήκα και άλλες αναφορές για το ίδιο πρόβλημα οπότε δεν ειμασε μόνο εμείς. Θα στείλω και γω ενα μαιλ στη leagoo. Ας ελπίσουμε να το φτιάξουν γιατί κατα τα άλλα δείχνει αρκετά καλή συσκευή Edited by tachav
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο προβλημα με το πληκτρολογιο το έχω και εγώ. Βρήκα και άλλες αναφορές για το ίδιο πρόβλημα οπότε δεν ειμασε μόνο εμείς. Θα στείλω και γω ενα μαιλ στη leagoo. Ας ελπίσουμε να το φτιάξουν γιατί κατα τα άλλα δείχνει αρκετά καλή συσκευή

 

Πωπω μην με ξενερωνετε ετσι τωρα :cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα μια προσωρινή λύση για το θέμα του πληκτρολογίου μέχρι να μας δώσει κάποια λύση η leagoo. Κατέβασα το hacker's keyboard το οποίο έχει επιλογή να το ενεργοποιείς χειροκίνητα με ένα κουμπί στο notification area. Οπότε σε όποια σημεία δεν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο, το ενεργοποιούμε από εκει και δουλεύει μια χαρά. Υποστηρίζει κανονικά Ελληνικά, αλλά δεν γνωρίζω αν έχει τ9 γιατί εγώ δεν το χρησιμοποιώ. Όσοι θέλετε κατεβάστε το απο το store
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...