Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, βρήκα μια προσωρινή λύση για το θέμα του πληκτρολογίου μέχρι να μας δώσει κάποια λύση η leagoo. Κατέβασα το hacker's keyboard το οποίο έχει επιλογή να το ενεργοποιείς χειροκίνητα με ένα κουμπί στο notification area. Οπότε σε όποια σημεία δεν εμφανίζεται το πληκτρολόγιο, το ενεργοποιούμε από εκει και δουλεύει μια χαρά. Υποστηρίζει κανονικά Ελληνικά, αλλά δεν γνωρίζω αν έχει τ9 γιατί εγώ δεν το χρησιμοποιώ. Όσοι θέλετε κατεβάστε το απο το store

 

Πολυ καλη η προταση θα το δοκιμασω μολις ερθει το κντ μου και εφοσον εχει το συγκεκριμενο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ηρθε αναβαθμιση με την 018.την εχει δοκιμασει κανεις?με την 017 παντως εχω πτωση ποσοστου μπαταριας σε stand by mode

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε αναβαθμιση με την 018.την εχει δοκιμασει κανεις?με την 017 παντως εχω πτωση ποσοστου μπαταριας σε stand by mode

 

Μηπως λυνει το προβλημα με το Keyboard?

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω.δεν εχω τετοιο θεμα.εχει καποιος αναλογο θεμα με τη μπαταρια?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωριζω.δεν εχω τετοιο θεμα.εχει καποιος αναλογο θεμα με τη μπαταρια?

 

Φίλε μου παρατήρησα και εγώ μία παράλογη κατανάλωση το χωρίς να το χρησιμοποιώ το βράδυ, περίπου 20% αλλά είμαι ακόμα στις πρώτες φορτίσεις.

Επίσης αυτό έγινε πριν δύο μέρες. σήμερα όπου το βράδυ το ξέχασα ανοιχτό με 28% σήμερα το πρωί το βρήκα 21%. Σχεδόν καθόλου δηλαδή.

Επομένως το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ή οτι στρώνει σιγά σιγά με τις σωστές πρώτες φορτίσεις ή επειδή εχθές απενεργοποίησα κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές που είχε και έσβησα χειροκίνητα αρκετά που έτρεχαν στο background δεν κατανάλωνε μπαταρία όταν το είχα σε αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τσεκαρα παλι που βρισκεται το κινητο μου και απο τις 22-4 γραφει : "Το προϊόν έχει υποβληθεί σε επεξεργασία στη χώρα προορισμού".

Ξερει καποιος να μου πει ποσο καιρο μπορει να "υποβαλεται σε επεξεργασια" και ποσο καιρο θα περιμενω ακομα;;;

Ανυπομονωωωωω.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τσεκαρα παλι που βρισκεται το κινητο μου και απο τις 22-4 γραφει : "Το προϊόν έχει υποβληθεί σε επεξεργασία στη χώρα προορισμού".

Ξερει καποιος να μου πει ποσο καιρο μπορει να "υποβαλεται σε επεξεργασια" και ποσο καιρο θα περιμενω ακομα;;;

Ανυπομονωωωωω.....

Καλησπέρα, δες εδώ --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενημέρωση απο τη leagoo σχετικά με το θέμα του πληκτρολογίου. Μου απάντησαν ότι θα βγάλουν νεο f/w το οποίο θα λύνει το προβλημα. Μεχρι να βγεί λοιπόν μένουμε με το hacker's keyboard
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλο θέμα με τη μπαταρία σε κατάσταση αναμονής. Υπάρχει κάποια σταθερή ρομ; εσείς ποια χρεισιμοποιειτε;

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλο θέμα με τη μπαταρία σε κατάσταση αναμονής. Υπάρχει κάποια σταθερή ρομ; εσείς ποια χρεισιμοποιειτε;

 

Φίλε μου εγώ έχω το τελευταίο f/w από το ota και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια έχω κλειστό gps/3g αλλά έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi. Έχεις δοκιμάσει αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω το τελευταίο f/w από το ota και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια έχω κλειστό gps/3g αλλά έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi. Έχεις δοκιμάσει αυτήν;

Τα έχω όλα κλειστά αλλά το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει. Θα περιμένω λίγο με το νέο f/w μήπως στρώσει

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το leagoo elite 2 και το φορτιζω επι 3ωρες... το μονο που κανεις ειναι να αναβω-σβηνει η οθονη δειχνοντας οτι φορτιζει... αλλα δεν δειχνει να ανεβαινει απο το κοκκινο η μπαταρια... και ουτε καν μου ανοιγει... καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το leagoo elite 2 και το φορτιζω επι 3ωρες... το μονο που κανεις ειναι να αναβω-σβηνει η οθονη δειχνοντας οτι φορτιζει... αλλα δεν δειχνει να ανεβαινει απο το κοκκινο η μπαταρια... και ουτε καν μου ανοιγει... καποια βοηθεια?

 

έχεις βγάλει το αυτοκόλλητο που έχει στους πόλους της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινουργια εδω αλλα σκεφτομαι να παρω το κινητο κανενα μηνα τωρα. Και ηδη το παρειγγειλα απο το geekbuying απο την Τεταρτη και ετσι περιμενω τωρα να μου ερθει. Εχω καποιες ερωτησεις:

1) Το geekbuying ειναι κινεζικο site; γιατι εγω ειχα την εντυπωση πως ειναι αμερικανικο.

2) Καποιος πιο πριν ειπε για κατι μαυρες γραμμες. Τι εννοει; τα δικα σας εχουν μαυρες γραμμες στην οθονη;

3) Η μπροστινη η καμερα βγαζει καλες φωτογραφιες;

4) Το gps στο messenger ειναι καλο; που βαζουμε να δουμε την τοποθεσια.

5) Πως θα μαθω αν εχει ερθει για να το παραλαβω; γιατι εχω δωσει και το κινητο μου και σε μια μου παραγγελεια απο το εξωτερικο μου ηρθε μηνυμα.

Αυτα προς το παρον. Ευχαριστω οποιον απαντησει :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινουργια εδω αλλα σκεφτομαι να παρω το κινητο κανενα μηνα τωρα. Και ηδη το παρειγγειλα απο το geekbuying απο την Τεταρτη και ετσι περιμενω τωρα να μου ερθει. Εχω καποιες ερωτησεις:

1) Το geekbuying ειναι κινεζικο site; γιατι εγω ειχα την εντυπωση πως ειναι αμερικανικο.

2) Καποιος πιο πριν ειπε για κατι μαυρες γραμμες. Τι εννοει; τα δικα σας εχουν μαυρες γραμμες στην οθονη;

3) Η μπροστινη η καμερα βγαζει καλες φωτογραφιες;

4) Το gps στο messenger ειναι καλο; που βαζουμε να δουμε την τοποθεσια.

5) Πως θα μαθω αν εχει ερθει για να το παραλαβω; γιατι εχω δωσει και το κινητο μου και σε μια μου παραγγελεια απο το εξωτερικο μου ηρθε μηνυμα.

Αυτα προς το παρον. Ευχαριστω οποιον απαντησει :)

 

Λοιπόν, εχουμε και λέμε

1) Ειναι κινέζικο site

2) δες στο post 55 φωτογραφίες με το κινητό ανοιχτό να καταλάβεις πως είναι

3) δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσρι ακόμη

4) Το gps είναι πολύ καλό, κλειδώνει σε δευτερόλεπτα. Τωρα για το messenger δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς

5) Το geekbuying σου έχει δώσει ένα tracking number. Με αυτο το ψάχνεις στον εντοπισμο αντικειμένου στο site των ελτα για να δεις που βρίσκεται

Link to comment
Share on other sites

Paidια η μπαταρία θέλει 10 ώρες φόρτιση, πρώτη φορά ή απλα γεμίζει και χρησιμοποιώ;

 

Δες εδώ για το θέμα τις μπαταρίας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412 έχει γράψει ένα ωραίο οδηγό !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τραγικο.

Φωτογραφικη αθλια.

Οθονη μετριοτατη.

Ηχειο τραγικο

Ακουστικο ελεεινο.

Ειναι ταχυ λογω επεξεργαστη και μνημης.

Τρωει απειρα κολληματα,παμπολλες φορες δεν ανοιγει καν οταν κλεισει απλα η οθονη,συνερχεται οποτε του σκασει.

Wifi εξαιρετικα αδυναμο.

ΜΑΚΡΥΑ.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...