Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φέρτο σε εργοστασιακή κατάσταση, και δοκίμασε οτι μπορείς. Γενικά τα update ήταν χρήσιμα. Αν δε βγάλεις άκρη στείλε mail στην cubot μήπως και απαντήσουν. Κάποια απο τις επιλογές είναι σωστή. Δοκιμάζεις update μέσω δικτύου κινητής έτσι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μέσω δικτύου κινητής Έχει κάποια διάφορα?? Μια μέρα πριν δοκιμάσω το update έκανα system restore αλλά κατέβασα και μερικές εφαρμογές πριν δοκιμάσω να κάνω το update. Να ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακων και να προσπαθήσω κατευθείαν μετά? Αν προσπαθήσω να την περάσω από τον υπολογιστή παίζει να μπει κανονικά ή δεν έχει διαφορά??
Link to comment
Share on other sites

Αν δε δουλέψει μέσω δικτύου αναγκαστικά απο υπολογιστή. Διαφορά δεν πρέπει να έχει. Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ CUBOT S200 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ EBAY ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΚΡΙΒΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ΩΣ 30 ΕΥΡΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα zikaman,

προσπάθησε κάτι πιο απλό και οικονομικότερο :

να το συνδέσεις σε κάποιον υπολογιστή και να τραβήξεις τα αρχεία σου.

ή μήπως σοκαρίστηκες από το σπάσιμο της οθόνης που σε έβαλε σε λάθος σκέψεις (αγορά οθόνης ή μεταχειρισμένου) ;

επιπλέον, αν εμφανιστεί πρόβλημα με την εγκατάσταση των drivers, ακολούθησε τα βήματα από την σελίδα του xda developers, για να την βρεις αναζήτησε μέσω Google "Windows 10 MTK VCOM USB Drivers xda" .

καλή επιτυχία εύχομαι με την ανάκτηση των αρχείων.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά!

 

Έπειτα από σχεδόν 2 χρόνια απολύτως επιτυχημένης συνύπαρξης με το S200, αποφάσισα να ανέβω επίπεδο και να αλλάξω κινητό από Κίνα μεριά πάλι.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, πουλώ το κινητό μαζί με μία δεύτερη μπαταρία (καινούρια) στα 50€. Δεκτός έλεγχος.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα σε ολους

 

που θα μπορουσα να βρω αμεσα μπαταρια?

 

Και εγώ έψαχνα, αλλά δε βρίσκω πουθενά δυστυχώς!!! Ούτε απο Κίνα. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ.....ΑΝ μπορέσει κάποιος να απαντήσει στο αίνιγμα....

Το τηλέφωνο ενώ λειτουργούσε κανονικά και μετά από τερματισμό κλήσης το ακούμπησα στο τραπέζι.Μετά από 15 λεπτά το ξαναπήρα στα χέρια μου και παρατηρώ ότι δεν υπάρχει σήμα σε καμία από τις 2 sim που έχω μέσα.

Βγάζω το καπάκι πίσω για να βγάλω την μπαταρία....το σήμα ΚΑΙ στις 2 κάρτες sim επανήλθε.Ξανακουμπώνω το καπάκι...το σήμα χάνεται.

 

Απίστευτο και όμως αληθινό.Εβγαλα και έβαλα το καπακι , πάνω από 20 φορές αυτές τις μέρες.

Το αποτέλεσμα το ίδιο.Οταν το κινητό το έχω χωρίς την πλάτη/χωρίς το καπάκι.....όλα είναι μια χαρά.

Μόλις βάζω το καπάκι...σήμα ΤΕΛΟΣ....και στις 2 sim....βγάζει το κόκκινο "Χ".....δεν βρίσκει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο από πίσω, πριν κλείσεις το καπάκι και δες αν έχει σήμα.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δε βαριέσαι, μπορείς να δώσεις ένα Link απο την official kitkat γιατί θέλω να την περάσω και εγώ μιας και μου κάνει το ίδιο αλλά μόνο με την μία SIM
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά, έχει η κοπέλα μου αυτό το Cubot S200 και ενώ για σχεδόν δυο χρόνια ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο. Τώρα τελευταία όμως σβήνει μόνο του στα καλά καθούμενα και σχεδόν πάντα όταν φορτίζει και ζεσταίνεται. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Hardware πρόβλημα μυρίζει μάλλον.

Παρόλα αυτά, δοκίμασε σε πρώτη φάση ένα factory reset και σε δεύτερη εκ νέου φλασάρισμα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει η κοπέλα μου αυτό το Cubot S200 και ενώ για σχεδόν δυο χρόνια ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο. Τώρα τελευταία όμως σβήνει μόνο του στα καλά καθούμενα και σχεδόν πάντα όταν φορτίζει και ζεσταίνεται. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

Το πιο πιθανο είναι η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, έχει η κοπέλα μου αυτό το Cubot S200 και ενώ για σχεδόν δυο χρόνια ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο. Τώρα τελευταία όμως σβήνει μόνο του στα καλά καθούμενα και σχεδόν πάντα όταν φορτίζει και ζεσταίνεται. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

 

έιχα το ίδιο θέμα με cubot x9 ακριβώς, τελικά τσίμπησα μια μπαταρία από ebay με ένα 15αρι και όλα κομπλέ. Αλλά για το cubot s200 η πιο φθηνή που βρήκα ηταν στο ali express αν δεν κάνω λαθος, με 25Ε. Δες το αν σε συφέρει.

 

Παρεμπιπτόντως για απλή χρήση το κινητό είναι πρώτο... 2 χρόνια και βάλε πλέον, ό,τι καλύτερο για κάτω των 100Ε τότε

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S200 με πρόβλημα στην οθόνη, έχει ιδιαίτερη σπάσει πάνω δεξιά και δεν ανταποκρίνεται καλά το touch. Όποιος το θέλει για ανταλλακτικά ας στείλει pm. Η μπαταρία είναι σαν καινούργια.

 

Εναλλακτικά ψάχνω οθόνη... από άλλο s200 με άλλα προβλήματα, πήρα οθόνη από ali και ήταν ελλατωματική...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω ένα S200 με πρόβλημα στην οθόνη, έχει ιδιαίτερη σπάσει πάνω δεξιά και δεν ανταποκρίνεται καλά το touch. Όποιος το θέλει για ανταλλακτικά ας στείλει pm. Η μπαταρία είναι σαν καινούργια.

 

Εναλλακτικά ψάχνω οθόνη... από άλλο s200 με άλλα προβλήματα, πήρα οθόνη από ali και ήταν ελλατωματική...

 

Ενδιαφέρομαι για το κινητό, ισχύει ακόμα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποιος θελει μπαταρια για Cubot S200 ολοκαινουργια να μου στειλει μηνυμα.

 

Ενδιαφέρομαι για την μπαταρία, ισχύει ακόμα ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την συσκευη απο τοτε που βγηκε σε preorder. εδω και ενα μηνα οταν ανοιγο 3g μετα απο λιγο κλεινει και καμια φορα δεν ξανα ανοίγει αν δεν το βαλω στην φόρτιση (παρολο που μπορει να εχει και φουλ μπαταρια). ισως ζεσταίνετε? ισως θελει φορματ? εχει αντιμετοπισει κανενας το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σε ευχαριστω αδελφε. γιατι το εχω καιρο στο ντουλαπι σπασμενο και χρειαζεται να παρω κατι απο μεσα.

οποτε πρεπει να βρω ενα καλωδιο τετοιο.

υπαρχει καποια ιδιαιτεροτητα ? η απλα κουμπωνω το OTG με με ενα αποιοδηποτε ποντικι ειναι ΟΚ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...