Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είμαστε!!! Αφού δουλεύει ακόμα (εκτός απο το gps :p) και δεν έχω το μικρόβιο της αλλαγής, συνεχίζουμε ακάθεκτοι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω το χρησιμοποιώ ακόμα ως βασική συσκευή, σκυλί κινητό, έχει ψωμί ακόμα!
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια βασταει, αρα δεν υπαρχει λογος αλλαγης.

περα απο το bug με την αυξομειωση της φωτεινοτητας, δεν υπαρχει κατι που να προκαλει να αγορασω νεο κινητο σε τετοιες εποχες.

Link to comment
Share on other sites

Από το περσινό καλοκαίρι μετά από τούμπα και ελαφρό ράγισμα κάτω δεξιά, έχει μειωθεί η φωτεινότητα.

Πριν από δύο βδομάδες, πάλι σε τούμπα, μεγάλωσε το ράγισμα αλλά το θηρίο δουλεύει απροβλημάτιστα.

Θα αλλαχθεί μόνον όταν παραδόσει πνεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαχθεί μόνον όταν παραδόσει πνεύμα.

Και γω το ίδιο σκέφτομαι. Αν και γλυκοκοιτάζω κάποια xiaomi, πραγματικά δε ψήνομαι να ξοδευτώ και να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα το αλλάξω όταν παραδώσει πνεύμα, είναι αξιολογότατο το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Aλλος ένας εδώ. Το σκυλί :p το έχω από τον Φεβρουάριο του 15 και συνεχίζει χωρίς προβλήματα. Μια 32άρα sd έχω προσθέσει αλλά το έχω ακόμα χωρίς θήκη με αποτέλεσμα να έχει κάποια παράσημα από πτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου με την απλη πλαστικη θηκη ειναι. εχει πεσει στο χωραφι, στο δρομο, στο πατωμα, στο βουνο.. θηριο ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς(η γυναίκα μου δηλαδή)από τον Δεκέμβριο του 14 και δουλεύει μια χαρά, από πτώσεις άλλο τίποτα.

Βλέπεις κυκλοφορεί μέσα στο σπίτι κι ένας ταλιμπανακος 20 μηνων που όπου τα πετύχει τα κινητά τα περνάει κρας τεστ!!!

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κι εγώ από Μάρτιο του 2015 με το S200 είμαι.

Δεν έχει σημάδια ή βλάβες από πτώσεις. Είναι ζήτημα αν μου έχει πέσει μια φορά και αυτή από χαμηλό ύψος. Ακόμα έχει στην οθόνη την ζελατίνα προστασίας που είχε στο κουτί όταν το παρέλαβα!

S200 FTW!!!

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και από μένα..

 

Αν εξαιρέσουμε το υποτονικό ηχείο που πρόκυψε πάνω στον 1 χρόνο, μπορώ να πω ότι μετά από 2 χρόνια χρήσης παραμένει σκυλι και απροβλημάτιστο..

 

Εχει φάει τις τουμπίτσες του, αλλά δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση..Φοράει ακόμη την μεβράνη από Gearbest και είναι εμφανισιακα αψεγαδιαστο!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

'Εχουν πέσει πολύ οι τιμές αλλά δε μου κάνει όρεξη να πληρώσω για κάτι άλλο!

 

estiakos Για δες λίγο στις γωνίες. Αν και χτυπημένο για κάποιο λόγο φαίνεται μόνο αν το προσέξεις απο κοντά! Τουλάχιστον στο δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

Ακριβώς!!! Στην αριστερή κάτω γωνία έχει σημάδι από τούμπα (ουτε που θυμαμαι..), το οποίο το πρόσεξα με κοντινή παρατήρηση μετά από πολύ καιρό...Είναι ετσι στημένο το design που δεν επιτρέπει να αλλοιωθεί πολύ σχηματικά..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και μια ερωτησούλα!

 

Όταν τερματίζω μια κλήση, ξεκινάει την τελευταία εφαρμογή που χρησιμοποίησα (χωρίς να τρέχει κάτι απο πίσω)...μήπως συμβαίνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους.

σημερα εκανα μια ******* και μου επεσε το κινητο απο το γραφει στο σπιτι και εσπασε δυστυχως λιγο το τζαμι της οθονης στην ακρη. το κινητο δουλευει κανονικα αλλα εχει ξεκινησει ενα μικρο ραισμα απο επανω. φοβαμαι μηπως αυτο σιγα σιγα επεκταθει. εχει κανει αντιμετωπισει την περιπτωση αλλαγης οθονης να μου πει τι σημαινει ?

αρχικα εαν το τζαμι παει με την οθονη η μπορει να ειναι ξεχωριστα? κοστος, χρονος κλπ κλπ

 

η εαν καποιος εδω του εχει χαλασει και εχει καποιο ανταλλακτικο να μου δωσει.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Με τις τιμές των κινητών αυτή την εποχή, αγοράζεις ίδιο με τα μισά λεφτά ή πολύ καλύτερο με τα ίδια που είχες ξοδέψει. Δε ξέρω κατά πόσο κοστίζει να κάνεις αλλαγή καθώς η οθόνη πάει μαζί με ηλεκτρονικά και με μια αναζήτηση θα δείς οτι δεν είναι φτηνά να την πάρεις.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

Ειχα αγορασει τον απριλιο του 2015 το Cubot S200...ολα πηγαιναν μια χαρα μεχρι τον τελευταιο αυτο μηνα! εχω προβλημα με την μπαταρια..το κινητο εχει δυσκολια με την φορτιση! αρχικα νομιζα δεν εκανε καλη επαφη με τον φορτιστη.. ετσι το εβαλα να φορτιζει με καλωδιο απο το pc..για λιγες μερες φορτιζε αλλα μετα παλι τα ιδια..φορτιζε ελαχιστα κ πολυ αργα ! πλεον δεν φορτιζει καθολου ουτε με το καλωδιο! ΕΠΙΣΗΣ να αναφερω πως ολο αυτο το θεμα με την φορτιση ξεκινησε οταν το εβαλα μια μερα να φορτιζει απο εναν αλλο φορτιστη μεγαλυτερης ισχυως και γρηγορης φορτισης...επειδη ετυχε να βρισκομαι σε ενα φιλικο σπιτι! μηπως επομενως επαθε βλαβη η μπαταρια απο αυτο? :(:(και γενικα τι πρεπει να κανω? ειμαι αρκετα ασχετη με αυτα γιαυτο και απευθυνομαι εδω! ευχαριστω :O

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και γώ σε ένα από τα s200 που είχα φέρει για εμένα και φίλους.

Άλλαξα μπαταρία τελικά. (στη μισή τιμή, βέβαια, τότε)

 

edit:

Υπάρχει και Ελλάδα πλέον!

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...το κινητο εδω και μερες, χανει το σημα απο τη δευτερη καρτα.Το πηγα στο γερμανο και ειπαν οτι φταιει οτι εχει πεσει και οι κεραιες δεν κανουν καλη επαφη πλεον.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...το κινητο εδω και μερες, χανει το σημα απο τη δευτερη καρτα.Το πηγα στο γερμανο και ειπαν οτι φταιει οτι εχει πεσει και οι κεραιες δεν κανουν καλη επαφη πλεον.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει.Ευχαριστω

Δέχτηκε ο γερμανός να το "ανοίξει" και να το τσεκάρει?

Αν ναι, ίσως έχει δίκιο.

Αν όχι, εγώ θα έψαχνα τρόπο να φλασάρω καμιά ρομ μπας και δε φταίει το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκε ο γερμανός να το "ανοίξει" και να το τσεκάρει?

Αν ναι, ίσως έχει δίκιο.

Αν όχι, εγώ θα έψαχνα τρόπο να φλασάρω καμιά ρομ μπας και δε φταίει το hardware.

 

Ζητησαν να το αφησω,αλλα ειπα να ρωτησω το φορουμ πριν,μηπως ειναι κατι αλλο πιο απλο.

Link to comment
Share on other sites

Ζητησαν να το αφησω,αλλα ειπα να ρωτησω το φορουμ πριν,μηπως ειναι κατι αλλο πιο απλο.

Πόσο κόστισε ο έλεγχος (σε χρόνο και χρήμα)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...