Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αδελφε, αφου ξεβιδωσα τις 7 βιδες μου εχει το πλαισιο εσωτερικα, δεν βρικα καποιο τροπο να ανοιξω το τηλεφωνο. το πιεσα σε διαφορα σημεία αλλα δεν φοβουμενος να μην γινει καποια ζημεια δεν πιεσα παραπανω. πως ξεκουμπωνει ??

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αδελφε, αφου ξεβιδωσα τις 7 βιδες μου εχει το πλαισιο εσωτερικα, δεν βρικα καποιο τροπο να ανοιξω το τηλεφωνο. το πιεσα σε διαφορα σημεία αλλα δεν φοβουμενος να μην γινει καποια ζημεια δεν πιεσα παραπανω. πως ξεκουμπωνει ??

 

Η πρωτη φορα ειναι δυσκολη μετα το ανοιγεις με τα ματτια. Βαζεις το χερι απο μεσα (απο την μπαταρια εννοω) προς τα εξω σιγα σιγα και θα ακουσεις να βγαινουν τα κλιπς.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι ειλικρινής, το φοβαμαι λιγο, μην μου μεινει στο χερι. αραγε, εχει νοημα να το ανοιξω για να διορθωθεί λιγο το ηχως του ακουστικού ?
Link to comment
Share on other sites

Εχει σπάσει η οθόνη του S200. Ρώτησα στο gearbest και μου είπαν ότι δεν έχουν . Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω και σε τι τιμή (LCD + TOUCH SCREEN)
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ερώτηση και στο vickmall, φέρνουν αμα τους ζητησεις και μπορουν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει σπάσει η οθόνη του S200. Ρώτησα στο gearbest και μου είπαν ότι δεν έχουν . Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω και σε τι τιμή (LCD + TOUCH SCREEN)

Δε ξέρω αν σε συμφέρει βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ερώτηση και στο vickmall, φέρνουν αμα τους ζητησεις και μπορουν.

 

Ευχαριστώ θα ρωτήσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε ξέρω αν σε συμφέρει βέβαια...

 

Τσουχτερή τιμή και ψάχνω για αγορά με paypal λόγω καρτών

Link to comment
Share on other sites

Εχει σπάσει η οθόνη του S200. Ρώτησα στο gearbest και μου είπαν ότι δεν έχουν . Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω και σε τι τιμή (LCD + TOUCH SCREEN)

 

Αυτος ηταν ο λογος που το εβαλα στο συρτάρι φιλε μου. δυστυχώς δεν αξίζει αν και ηταν ενα απο τα καλύτερα low budget κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου. Αν αλλάξεις οθόνη δεν θα είναι πια low. Δυστυχώς πολύ ακριβή.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
MIA ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ ΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ!!!!

Πως αλλαζει το LOCK SCREEN στο V08;

Είναι ακόμη ζωντανό το θέμα!:):)

Αν εννοείς το BigBen, άλλαξε το setting από "slide" σε "pattern".

Link to comment
Share on other sites

AΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ .....ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ΄

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΑΣΦΑΛΕΙΑ -ΚΛΕΙΔ.ΟΘΟΝΗΣ ή κατι αλλο μαλλον γιατι εκει δε βρισκω αυτο που λες΄

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

το lockscreen άλλαζε (παρελθοντικός χρόνος επειδή δεν το έχω πια) με 2 τρόπους:

α) πειράζοντας κάποια αρχεία (δεν θυμάμαι ποια)

β) βάζοντας άλλον Launcher (πχ nova launcher)

Link to comment
Share on other sites

AΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ .....ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ΄

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΑΣΦΑΛΕΙΑ -ΚΛΕΙΔ.ΟΘΟΝΗΣ ή κατι αλλο μαλλον γιατι εκει δε βρισκω αυτο που λες΄

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!:wacko:

Ναι αυτό ακριβώς εννοώ.

Εγώ έχω βάλει pattern και δε μου το εμφανίζει. Εννοείται βέβαια ότι δεν έχω το μαμίσιο launcher αλλά τον apex.

Πολύ καλό κινητάκι by the way για τα λεφτά που κόστισε.

14 μήνες χρήσης ήδη και λυπάμαι να το αλλάξω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το laucher 3 του v08 και δεν αλλαζει....αυτο με το apex μου φαινεται κινεζικο (ασχετος) δε πειραζει....

παντως συμφωνω οτι το τηλ ειναι πολυ καλο .Το ερχω και εγω 14 μηνες και ειναι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το laucher 3 του v08 και δεν αλλαζει....αυτο με το apex μου φαινεται κινεζικο (ασχετος) δε πειραζει.......

Αν έχεις διάθεση να το ψάξεις μπες στο playstore και κατέβασε τον apex launcher.

Είναι πιο εύχρηστος, πιο παραμετροποιήσιμος και ίσως βρείς λύση για το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest gigenis

Μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το S200 χώρισαν οι δρόμοι μας, καθώς έπεσε σε νερό και "πέθανε". Παρότι το στέγνωσα και για μερικές μέρες άνοιγε και ψιλοδούλευε με κάποια κολλήματα και επανεκκινήσεις, μια μέρα αποφάσισε να μην ξανά ανοίξει. Οπότε θα καταλήξει για ανταλλακτικά.

 

Επειδή στο Ηράκλειο που βρίσκομαι, χλωμό να υπάρχει κάποιος που να έχει το κινητό και να είναι μέλος του forum, από αύριο το πρωί και μέχρι την παρασκευή το βράδυ θα βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη, οπότε όποιος θέλει ανταλλακτικά κανονίζουμε και του τα δίνω δωρεάν.

 

Επειδή μέσα έχω προσωπικά αρχεία, δεν θα δοθεί ολόκληρη η συσκευή, μπορώ όμως να δώσω τη μπαταρία, την οθόνη, το πίσω καπάκι και γενικά ότι αφαιρείται σχετικά εύκολα.

 

Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει PM. Δεν θα μπω στη διαδικασία να στείλω κάτι ταχυδρομικά, οπότε όσοι δεν είναι από Ηράκλειο ή Θεσσαλονίκη, ας μη κάνουν τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

kalispera apo to dortmund prin 6 mines ixa agorasi enan cubot s200 kathos proxtes epeza ena paixnidi apotoma irthe mia xontri grammi stin othoni kai afti i grammi den fevgi kata ta ala doulevi kanonika to kinito mono sto kato tzami exi problima mipos kseri kanenas kati gia na mou apantisi ime telios asxetos me ta kinita ithela na balo foto edo pera gia na sas to dikso ala den ta katafera thanks gia tis apantisis sas
Link to comment
Share on other sites

kalispera apo to dortmund prin 6 mines ixa agorasi enan cubot s200 kathos proxtes epeza ena paixnidi apotoma irthe mia xontri grammi stin othoni kai afti i grammi den fevgi kata ta ala doulevi kanonika to kinito mono sto kato tzami exi problima mipos kseri kanenas kati gia na mou apantisi ime telios asxetos me ta kinita ithela na balo foto edo pera gia na sas to dikso ala den ta katafera thanks gia tis apantisis sas

 

Από που το αγόρασες ρε Καρντάση ?? η γραμμή βγαίνει γιατί σου έπεσε το κινητό ??? δεν βγαίνει αλλοιώς.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

gia stin parea exo mia cubot s200 pou to exo agorasi apo ebay.de meta apo 6 mines xalase i othoni tin ora pou epeza ena paixnidi to kinito den epese kato. exi mesa kati grames ala to kinito doulevi mia xara an kseri kati kapios as mou apantisi parakalo signomi pou grafo sta latinika epidi ime sto eksoteriko den exo ali epilogi ala Greeklish den ine opos to ipe o admin kai esvise to post mou.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από needrom μια ROM και περασέ την . Το έκανα σε ένα tablet που εμφάνισε μερικές πολύχρωμες γραμμές χωρίς λόγο και εξαφανίστηκαν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια.

Σημερα εγινε ενα ατυχες συμβαν και παει η οθονη..

Επειδη δε μπορω να βρω πουθενα στο ιντερνετ, αμα καποιος εχει κανενα με καμενη πλακετα η γενικως κανα ανταλακτικο κατι, ας μου στειλει ενα πμ

ευχαριστωω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να ζωντανέψει το νήμα!

Υπάρχουν ακόμη συμφορουμίτες που έχουν το s200?

Σκέφτεστε αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...