Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως δεν κάνεις κάτι καλά ή υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις; από όσα δείγματα έχω δει online μια χαρά μου φαίνεται για τα χρήματά του:

 

http://en.miui.com/thread-154099-1-1.html

http://gsminsider.com/2015/08/redmi-note-2-review-camera-photo-samples/

http://www.phonearena.com/news/First-Xiaomi-Redmi-Note-2-camera-samples-surface_id72620

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και όμως το meizu m1 note τα πάει πολύ καλά στη νυχτερινή.

Το meizu τυχαίνει να το είχα η νυχτερινή του δεν ηταν τπτ το αξιο λόγου μέτρια προς καλή ,και δεν κανει 170 ευρώ ,παντού πάνω απο 200 το βρίσκεις ,αρκετά λεφτά για mid range κ με πολύ κατώτερο επεξεργαστή απο τον Helios x10 ,κ φυσικά καμία σχέσει η υποστήριξη της xiaomi με την miui ,η flyme δεν ειναι κακη αλλα για μένα θέλει δουλειά ακόμα ,τεσπα αρκετά ξέφυγα απ το θέμα που είναι το redmi note 2 κ οχι VS .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι καλές, οι νυχτερινές φωτό είναι αρκετά μέτριες, στην φωτό όταν θες να τραβήξεις πανόραμα κολλάει, μετά απο αρκετές προσπάθειες θα το καταφέρεις, επίσης στην αρχική οθόνη ή στο μενού ορισμένα εικονίδια εξαφανίζονται και εμφανίζονται μετά απο reboot. ελπίζω να είναι βρεφικές ασθένειες και να διορθωθούν μετά τις αναβαθμίσεις ή όταν βγεί ελληνική ρομ απο το αντίστοιχο φορουμ της miui. αυτά για αρχή, ελπίζω να γράψουν και άλλοι τις εντυπώσεις τους.

 

Για τα θέματα με τα reboot και το να μη παίζουν τα βίντεο, δε φοβάμαι. Θα βγουν ένα κάρο roms.... Αλλά αυτό με τη κάμερα, είναι λίγο απογοητευτικό... Θα μας δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες και καμια φωτό???

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να δωσω κι ενα κουπονακι απο gearbest για το κινητο. GloudsGB32 και φερνει την τιμη στα 179.99 για το prime. Πολυ καλη τιμη νομιζω. Μειονεκτημα οτι αρχιζουν οι αποστολες μετα τις 20 Σεπτεμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το θέμα με το ελληνικό μενού συνήθως λύνεται με κάποια rom? Είναι δλδ θέμα χρόνου?

Ευχαριστώ

 

Το εχουν αναλαβει τα παλικαρια στο Xiaomi-Miui.gr και θα ειναι ολα ΟΚ .

Να και η 1η Ελληνικη Rom [ xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-5.9.2 ]

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δείτε στο xda έχουν κι ένα θέμα για ξεκλειδωμα της μπάντας 800 μέσω engineer mode γινεται?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

@ ampelift: Οι διαφορές μεταξυ 6752 και Helios X10 ειναι πολυ πολυ μικρες, ανάξιες αναφοράς... στα των GPU δεν ξέρω τι γίνεται ομως.

 

Απο εκει και πέρα, όντας άσχετος απο Xiaomi, απο ROM παίρνουν αυτά τίποτε? Γιατί ειμαι με Μιζού Μ1 Νοτε και το μονο που με χαλνάει λίγο ειναι αυτό το πράγμα (κλειδωμένο bootloader). Το τριγυρνάω το Xiaomακι...

 

Ααα επίσης, notification led, δεν έχει μεν, μπορεί να παιξει καποιο απο τα φωτιζόμενα capacitive buttons αυτό τον ρόλο?

Edited by Alphaleader
ετσι θελω
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ααα επίσης, notification led, δεν έχει μεν, μπορεί να παιξει καποιο απο τα φωτιζόμενα capacitive buttons αυτό τον ρόλο?

Άν εννοείς για το xiaomi,εχει notification led κανονικά και το prime και το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν αναλαβει τα παλικαρια στο Xiaomi-Miui.gr και θα ειναι ολα ΟΚ .

Να και η 1η Ελληνικη Rom [ xiaomi-miui-hellas-5.0_hermes_GTV-5.9.2 ]

Ωχ... Γιατί «θα»; :cry:

Το παρήγγειλα από VickMall για φίλο που θέλει ελληνικό μενού, μιας και ήξερα (κάπου έχω δει θυμάμαι) ότι τα Xiaomi έχουν ελληνικό μενού.

Οι ρομ από την σελίδα που λες, βασίζονται στις εργοστασιακές και απλώς έχουν ελληνικό μενού ή είναι κάτι άλλο;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

@ ampelift: Οι διαφορές μεταξυ 6752 και Helios X10 ειναι πολυ πολυ μικρες, ανάξιες αναφοράς... στα των GPU δεν ξέρω τι γίνεται ομως.

 

Απο εκει και πέρα, όντας άσχετος απο Xiaomi, απο ROM παίρνουν αυτά τίποτε? Γιατί ειμαι με Μιζού Μ1 Νοτε και το μονο που με χαλνάει λίγο ειναι αυτό το πράγμα (κλειδωμένο bootloader). Το τριγυρνάω το Xiaomακι...

 

Ααα επίσης, notification led, δεν έχει μεν, μπορεί να παιξει καποιο απο τα φωτιζόμενα capacitive buttons αυτό τον ρόλο?

 

προφανώς κάνεις πλάκα,έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την Ελληνική. Οι rom είναι κοινές για την απλή και για την prime έκδοση?

Ενδιαφέρουσα ερώτηση και δεν το είχα σκεφτεί.

Η απάντηση έρχεται μέσα απο το ίδιο το site xiaomi απ'οπου μπορούμε να κατεβάσουμε τη αγγλοκινεζικη miui rom και η οποία είναι κοινή και για τις δύο συσκευές!

http:// http://en.miui.com/download.html

http:// http://en.miui.com/download-274.html

Δε δείχνει να ξεχωρίζει τις δυο αυτές συσκευές!

 

Υ.Γ. sorry,αλλά τώρα πρόσεξα οτι ρωτάς για την Ελληνική. Χωρίς να είμαι σίγουρος, θεωρώ οτι εφόσον η αγγλοκινεζικη είναι κοινή, θα πρεπει να είναι κ η Ελληνική

 

Τελικα εβαλα χθες το μεσημέρι και γω μια παραγγελία στο vickmall για το 16αρι. Από 174,99$ που ηταν η τιμη του στο site, με το γνωστό τροπο μεταφοράς χρημάτων στο paypal, στη πράξη μου στοίχισε 169,02€.

Πλέον είμαι σε αναμονή tracking number και παραλαβεις!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι φαινεται το vickmall ειναι αρκετα γρηγορο στις αποστολες. Αλλα ειναι και το πιο ακριβο αυτη τη στιγμη, τουλαχιστον η prime εκδοση στα 205 δολαρια. Εκτος αν εχει βγαλει κουπονι και το vickmall.

Το Geekbuying Και το Gearbest to δινουν 180 δολαρια

Link to comment
Share on other sites

Και αν είναι εύκολο 2 κωδικούς για Geekbuying και Gearbest..

Για geek 27$ κουπονάκι για το prime 32άρι

CODE: UZVAPIKW

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κουπόνι. ;)

 

Επίσης γιατί ξέχασα να το γράψω κι εδώ

υπάρχει και για το απλό ( όχι το prime ) 10$ κουπόνι : DQGLHSFX

Aλλά αφού δεν έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή με τα κουπόνια, θεωρώ αξίζει κανείς να πάρει το prime

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ελληνική ρομ εξαφανίστηκαν και τα ανεπιθύμητα bugs, συγχαρητήρια στους δημιουργούς, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Όσο για την αγορά εγώ προτείνω και πάλι το vickmall, άμεση αποστολή, aftersale εξυπηρέτηση ας πληρώσουμε κ κάτι παραπάνω, για 5-10 ευρώ αξίζει κατά την γνώμη μου εδώ στην ελλάδα για να πάρεις συσκευή με αυτά τα χαρακτηριστικά θα ήθελες 400-500 ευρώ. σε αναζητήσεις σε ξένα φόρουμ το συγκρίνουν με P8,S5,MX5

Edited by sakis75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...