Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο που το πήρες; αν δεν κάνω λάθος του vickmall είναι η έκδοση με 4G και για Ελλάδα

 

Aliexpress μια και ειχα ενα κουπονι 30δολλαρια εκπτωση:lol:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 ερωτησουλες,

 

α) Ειναι σιδερενιος ο σκελετος; β)Εχει Gorilla Glass?

 

Φίλε μου για να μην απαντάνε οι Xiaomi lovers σίγουρα δεν έχει τίποτα απο τα 2 :D

Το μόνο καλύτερο που έχει το note 2 απο άλλα κινητά της κατηγορίας του είναι επεξεργαστή και νομίζω ελάχιστα περισσότερα Ppi στην οθόνη και σίγουρα υποστήριξη και updates που είναι αρκετά βασικό. Κατά τα άλλα είναι πλαστικούρα και δεν έχει και θήκη με παράθυρο που για μένα είναι βασικό γιατί κάθε φορά που έχεις κλήση θα πρέπει να ανοίγεις την θήκη να δεις ποιος καλεί........... :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην απαντάνε οι Xiaomi lovers σίγουρα δεν έχει τίποτα απο τα 2 :D

Το μόνο καλύτερο που έχει το note 2 απο άλλα κινητά της κατηγορίας του είναι επεξεργαστή και νομίζω ελάχιστα περισσότερα Ppi στην οθόνη και σίγουρα υποστήριξη και updates που είναι αρκετά βασικό. Κατά τα άλλα είναι πλαστικούρα και δεν έχει και θήκη με παράθυρο που για μένα είναι βασικό γιατί κάθε φορά που έχεις κλήση θα πρέπει να ανοίγεις την θήκη να δεις ποιος καλεί........... :(

 

εχει ωραιοτατα iphonia μεταλικα στην τιμη των 500 ,αν σε ενδιαφερει το μεταλλο ,προσωπικα δεν ειμαι με καμια εταιρια περνω οτι με συμφερει ,περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην απαντάνε οι Xiaomi lovers σίγουρα δεν έχει τίποτα απο τα 2 :D

Το μόνο καλύτερο που έχει το note 2 απο άλλα κινητά της κατηγορίας του είναι επεξεργαστή και νομίζω ελάχιστα περισσότερα Ppi στην οθόνη και σίγουρα υποστήριξη και updates που είναι αρκετά βασικό. Κατά τα άλλα είναι πλαστικούρα και δεν έχει και θήκη με παράθυρο που για μένα είναι βασικό γιατί κάθε φορά που έχεις κλήση θα πρέπει να ανοίγεις την θήκη να δεις ποιος καλεί........... :(

Δεν έχει τίποτα τα 2,αλλά πλαστικούρα δεν το λες

Όλα τα πλαστικά xiaomi που χω πιάσει έχουν πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι λες και έχεις κάτι ακριβό.

Επίσης το ''το μόνο που έχει καλύτερο είναι ο επεξεργαστής'' είναι λίγο λάθος μιας και από κινητά της κατηγορίας του είναι και η κάμερα καλύτερη

και η οθόνη ίση με μερικά και καλύτερη σε άλλα.

Ο επεξεργαστής δεν είναι απλά καλύτερος,είναι κάτι που δεν υπάρχει σε καμία άλλη πρόταση των 150 ευρώ αλλά μόνο σε high-range κινητά,π.χ meizu mx5 .

Επίσης ,το ότι δεν θα έχει θήκη με παράθυρο που το μυρίστηκες πάλι? γιατί μέχρι τώρα για όλα τα xiaomi υπάρχει .

Το κινητό ακόμα δεν βγήκε καλά καλά κι εσύ έβγαλες απόφαση κι όλας ότι δεν θα χει αξεσουάρ για μια εταιρία που βγάζουν μέχρι και κλώνους πόσο μάλλον θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην απαντάνε οι Xiaomi lovers σίγουρα δεν έχει τίποτα απο τα 2 :D

Το μόνο καλύτερο που έχει το note 2 απο άλλα κινητά της κατηγορίας του είναι επεξεργαστή και νομίζω ελάχιστα περισσότερα Ppi στην οθόνη και σίγουρα υποστήριξη και updates που είναι αρκετά βασικό. Κατά τα άλλα είναι πλαστικούρα και δεν έχει και θήκη με παράθυρο που για μένα είναι βασικό γιατί κάθε φορά που έχεις κλήση θα πρέπει να ανοίγεις την θήκη να δεις ποιος καλεί........... :(

 

Μια συμβουλη αν θελεις την λαμβανεις υποψιν σου. Μην κρινεις τα υπολοιπα βαση της συσκευης που εχεις αγορασει. Ειναι κακος συμβουλος.

Εχεις παρει ulephone και το λες καλο μεχρι να παρεις το πιο καλο (που δεν ειναι δυσκολο βεβαια γιατι μεχρι περυσι δεν την ηξερε ουτε ο ιδιοκτητης της την ulephone) κτλ. Καλο ειναι να κρινεις απο κατι που επιασες και οχι ακουσες. Θα μπορουσες να κρινεις ολα τα υπολοιπα σε αυτα που αναφερεις μονο αν ειχες ενα Iphone ή ενα Note ή ενα S6 που εκει η ποιοτητα παει σε αλλα πλαισια .

Μην ταυτιζεσαι με την συσκευη σου. Open mind. Για να μην γινεσαι και εσυ Lover καποια μαρκας.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ από Vickmall με χρίση paypal balance. Μετά από 2 χρόνια Samsung Note2 πάω σε Xiaomi Note 2 :-)

Νομιζω για τα λεφτά του είναι μια αξιόλογη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλεις δηλαδή πως το Note 2 θα μπορούσε να έχει ένα γ@μημένο gorilla glass ?

Στα 150 ευρώ αρχική ναι αμφιβάλω εγω ,επίσης η ''πρόταση σου'' δεν θα μπορούσε να έχει ένα γ@μημένο notification led μιας και κόστιζε και κοστίζει κανα 50ρικο παραπάνω?

 

Και λέτε πως η κάμερά του είναι καλύτερη ενώ είναι χειρότερη απο άλλα της κατηγορίας. Βλέπω πως εκθιάζεται ένα κινητό επειδή είτε το αγοράσατε είτε θέλετε να το πάρετε και θέλετε να αισθάνεστε καλά με την επιλογή σας αλλά δεν είναι έτσι φιλε μου.

Eπειδή εγώ ούτε το χω πάρει,ούτε θα το πάρω,σε ρωτάω χωρίς να χω καμία ανάμοιξη στη χαζή κριτική σου.

Που το είδες ότι είναι χειρότερη από όλες τις επιλογές σε αυτά τα λεφτά?γιατί εγώ από τα λίγα review που υπάρχουν βλέπω άλλα

Ότι πληρώνεις παίρνεις και στην περίπτωση του note 2 πληρώνεις και brand. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Είναι απ'τις λίγες φορές που στην xiaomi δεν πληρώνεις το brand αλλά το σύνολο σε εξεφτελυστική τιμή,live with it

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαινω δεν έχει παραλάβει κανένας ακόμα τη συσκευή. Είστε ολοι σε αναμονή παραλαβής. Μια ερώτηση μονο εχω που με ενδιαφέρει, οποιος ξέρει σίγουρα απαντά. Το 4G παίζει και στις δυο καρτες ή μονο στη μια; Δεν εννοω ταυτόχρονα, εν αλλαξ. Στο redmi note που ειχα παλιότερα το 3G ηταν μονο στη μια sim. Έχει αλλάξει πλεον αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ μέσα στο Σεπτέμβρη να μπω κι εγώ στην παρέα σας. Αρχές του μήνα γίνεται η παραγγελία! :D
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στο Vickmall το prime (2GB 32GB)

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Μέχρι χθες έγραφε In stock next week.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αγορά απο to2c ελπίζω να πάνε όλα καλά , αγόρασα και αυτό το tempered glass

http://www.ebay.co.uk/itm/252071375254?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT .

 

Πρώτη φορα με xiaomi και επίσης με τηλέφωνο 5,5 ιντσες , για να δούμε .

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγω το 16αρι από το vickmall.com

Χτες μου έστειλαν το tracking number και σήμερα φωτο με την συσκευασία και με τα δώρα....Μέχρι στιγμής ειναι άψογοι απο το συγκεκριμένο καταστημα. http://i60.tinypic.com/etayqs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο geekbying υπαρχει περιορισμενο στοκ και για το 16αρι και για το 32αρι.

Εχει και δυο κουπονια RMINOTE16GB για το 16αρι -4 δολαρια

και REMINOTE32GB για το 32αρι -7 δολαρια.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το http://www.minideal.net.

Ποιά είναι η εμπειρία σας από αυτό το κατάστημα;

Why don't we just take the safety labels off everything and let stupidity sort itself out?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από το http://www.minideal.net.

Ποιά είναι η εμπειρία σας από αυτό το κατάστημα;

Άριστη!!και υπόψιν είναι το μοναδικό καταστημα που έχει κέντρο επισκευών στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Άριστη!!και υπόψιν είναι το μοναδικό καταστημα που έχει κέντρο επισκευών στην Ελλάδα...

δηλαδή έχει κατάστημα που καλύπτει την εγγύηση που δίνει το mibideal;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω η καλύτερη προσφορά είναι από το2c!! στα 167.99$ με προσφορά Silicon Case +$1.99,Tempered Glass Screen Protector +$2.99,Screen Protector +$0.99!! έχει αλλα 100 κομμάτια!!έχω αγοράσεις πολλές φορές και από minideal και από το2c είναι πολύ καλά και τα 2 :) άμα παραγγείλει κάνεις από το2c ας ζήτηση και extra δώρα και θα σας στείλουν ;)
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβαινω δεν έχει παραλάβει κανένας ακόμα τη συσκευή. Είστε ολοι σε αναμονή παραλαβής. Μια ερώτηση μονο εχω που με ενδιαφέρει, οποιος ξέρει σίγουρα απαντά. Το 4G παίζει και στις δυο καρτες ή μονο στη μια; Δεν εννοω ταυτόχρονα, εν αλλαξ. Στο redmi note που ειχα παλιότερα το 3G ηταν μονο στη μια sim. Έχει αλλάξει πλεον αυτο;

 

Κάτι που μπορεί να φανεί χρήσιμο και στους μελλοντικούς κατόχους του εν λόγο κινητού, είναι ότι και οι δυο κάρτες sim μπορούν να χρησιμοποιηθούν για 2G/3G/4G αλλά μόνο μια υποδοχή (slot) κάθε φορά. Αν επιλέξεις την sim 1 να έχει 3G/4G η sim 2 θα έχει μόνο 2G και το αντίστροφο. Αυτό αλλάζει μέσα από της ρυθμίσεις της συσκευής και δεν χρειάζεται να ανοίγεις το κινητό για να αλλάξεις τις sim. Πιστεύω να βοήθησα. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο στο Vickmall το prime (2GB 32GB)

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Μέχρι χθες έγραφε In stock next week.

 

Διαθέσιμο και το prime και το tempered glass στο vivickmall.

Edited by galiatsogio
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχει κατάστημα που καλύπτει την εγγύηση που δίνει το mibideal;;;

Ναι μπορείς να το στείλεις μέσα στην εγγύηση και να στο φτιάξουν.. Μου έτυχε εμένα με ένα cubot x9,ηρθε χαλασμένο και το έστειλα Ελλάδα όχι Κίνα και σε μια εβδομάδα το είχαμε στα χέρια μας...

Link to comment
Share on other sites

παντως ρωτησα το minideal και μου ειπαν οτι δεν εχουν service center στην ελλαδα ρωτησα σημερα την elma
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παντως ρωτησα το minideal και μου ειπαν οτι δεν εχουν service center στην ελλαδα ρωτησα σημερα την elma

Αλλά λένε σε εμένα και άλλα στους άλλους?? Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...