Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το δοκιμασω και θα πω

 

ok ακολουθωντας τον οδηγο τωρα βλέπω το PC. Ηταν θεμα ROM το οτι δεν εβλεπα τo PC.

 

Ποια Ελληνικη version μου προτεινετε σαν πιο σταθερη λειτουργικα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζα οτι ειχα την ελληνικη διοτι τα ελληνικα ηταν πολυ καλα. Την 6.1.7 εχω αλλα πως γινεται να φλασαρω την ελληνικη 6.1.7; την πεταω στο storage και την μετανομαζω σαν update; και μετα μεσω recovery?

 

θα σου προτεινα να κατεβασεις την ρομ και να την περασεις στην sd.μετα να μπεις σε λειτουργια recovery να κανεις wipe data,wipe cache,wipe dalvik cache,και wipe system( (οχι wipe internal storage,,οχι wipe micro sd)ωστε να εχει καθαρισει τελειως και μετα εγκατασταση την καινουργια..και θα σαι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

5.12.17...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αποψη για την eu stable 7.0.8.0 εχουμε?κανω μια τελευταια προσπαθεια να περασω ελληνικη stable 7.0.8.0 μεσω twrp και απο πανω με update την ελληνικη 7.1.0.0 αλλα αν δεν κατσει καλα και παλι,λεω να παω σε eu stable.επισης εχω προσεξει οτι μεσω twrp οταν παω να κανω install την ρομ,γινεται παντα με την δευτερη και την πρωτη φορα ολο error μου βγαζει. Edited by kerlon10
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και θα πω

 

5.12.17...

 

δεν μπορεσα να βρω που είναι . Θα μπορουσατε να δωσετε ενα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι ειχα την ελληνικη διοτι τα ελληνικα ηταν πολυ καλα. Την 6.1.7 εχω αλλα πως γινεται να φλασαρω την ελληνικη 6.1.7; την πεταω στο storage και την μετανομαζω σαν update; και μετα μεσω recovery?

Έχω την eu 6.1.11 γνώμη μου αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα μην την αλλάζεις δες λίγο καιρό πως πάει αυτή που εχεις

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μήπως κάποιος κύριος, κάτοχος του κινητού μπορεί να αναφέρει την εμπειρία του σχετικά με την σύνδεση και απόδοση στο 4G της Wind στην Αθήνα η και αλλού, για να ξέρω τι πιάνει χωρίς την 800αρα καθ' οτι χρήστης της Wind αναρωτιέμαι, αν προχωρήσω στην αγορά του, θα έχω 4G στην Αθήνα τουλάχιστον, η θα αρκεστώ στο 3G μόνο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις 4g. Ο λόγος που γίνεται για την 800άρα μπάντα αφορά το μέλλον και τα εκτός Αθήνας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικούς χώρους δεν θα έχεις πρόβλημα, εμένα πιάνει full 4g σήμα στην Αθήνα με Wind. Σε εσωτερικούς τις περισσότερες φορές που το δοκίμασα δεν έπιανε καλά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μήπως κάποιος κύριος, κάτοχος του κινητού μπορεί να αναφέρει την εμπειρία του σχετικά με την σύνδεση και απόδοση στο 4G της Wind στην Αθήνα η και αλλού, για να ξέρω τι πιάνει χωρίς την 800αρα καθ' οτι χρήστης της Wind αναρωτιέμαι, αν προχωρήσω στην αγορά του, θα έχω 4G στην Αθήνα τουλάχιστον, η θα αρκεστώ στο 3G μόνο.

Ευχαριστώ.

 

4g σε Αθήνα (Κέντρο) και Τριπολη, μια χαρά με RN2 kai Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καθώς είμαι λίγο άσχετος με rooting και flashαρισμα συσκευής, μόλις παρέλαβα το κινητάκι και θα ήθελα να περάσω την ελληνική dev από το miui.gr . Η Version που έχει από το κινεζομάγαζο είναι η MIUI 66.77.33.00(LHMCNCH) Stable. Ποιόν οδηγό πρέπει να ακολοθήσω για να βάλω την ελληνική Rom ??? Τι ακριβώς πρέπει να κάνω ??? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Με το wipe system τι χάνεις?

 

τίποτα απολύτως, για μένα είναι must για κάθε αναβάθμιση

Edited by giorgiosimeoni
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μήπως κάποιος κύριος, κάτοχος του κινητού μπορεί να αναφέρει την εμπειρία του σχετικά με την σύνδεση και απόδοση στο 4G της Wind στην Αθήνα η και αλλού, για να ξέρω τι πιάνει χωρίς την 800αρα καθ' οτι χρήστης της Wind αναρωτιέμαι, αν προχωρήσω στην αγορά του, θα έχω 4G στην Αθήνα τουλάχιστον, η θα αρκεστώ στο 3G μόνο.

Ευχαριστώ.

και στον πειραια πιανει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τίποτα απολύτως, για μένα είναι must για κάθε αναβάθμιση

 

ναι..με wipe system δεν χανεται τιποτα..μονο με wipe data χανεται..

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει wipe το system δεν χάνονται τα δεδομένα του χρήστη και ούτε θέλει στήσιμο το τηλέφωνο από την αρχή, απλώς δεν υπάρχει λειτουργικό για να ξεκινήσει το τηλέφωνο και προφανώς χρειάζεται να ξανά περαστεί η ROM από πάνω. Μόνο εάν γίνει wipe το data πρέπει να τα ξανά στήσεις όλα από την αρχή.

 

Η περισσότερες ROM κάνουν αυτόματα wipe το system όταν κάνεις εγκατάσταση, οπότε είναι περιττό να κάνεις χειροκίνητα wipe στο system

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει wipe το system δεν χάνονται τα δεδομένα του χρήστη και ούτε θέλει στήσιμο το τηλέφωνο από την αρχή, απλώς δεν υπάρχει λειτουργικό για να ξεκινήσει το τηλέφωνο και προφανώς χρειάζεται να ξανά περαστεί η ROM από πάνω. Μόνο εάν γίνει wipe το data πρέπει να τα ξανά στήσεις όλα από την αρχή.

 

Η περισσότερες ROM κάνουν αυτόματα wipe το system όταν κάνεις εγκατάσταση, οπότε είναι περιττό να κάνεις χειροκίνητα wipe στο system

 

βασικα εγω νομιζα εννοουσε σε συνδιασμο με ολα τα wipe δεν χανεται τιποτα..τεσπα εσβησα και το παραπανω μηνυμα για αποφυγη παρεξηγησεων..

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ή 6.1.11 Θα βγει και άλλη αύριο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις παρελαβα και εγω το κινητο σημερα και μου κανει διαφορα....

Μολις ανοιξα τη συσκευασια το συνδεσα να φορτιζει και το μονο που κανει ειναι να δονειται για πολυ λιγο το τηλεφωνο ανα 2-3 δευτερολεπτα οσο το εχω να φορτιζει.

Προσπαθησα να το ανοιξω αλλα δεν κανει τπτ το πλαινο κουμπι.

Εχει συμβει σε κανεναν?Τι πρεπει να κανω?Παιζει να ειναι χαλασμενο?:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε, ερχεται θυελλα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις παρελαβα και εγω το κινητο σημερα και μου κανει διαφορα....

Μολις ανοιξα τη συσκευασια το συνδεσα να φορτιζει και το μονο που κανει ειναι να δονειται για πολυ λιγο το τηλεφωνο ανα 2-3 δευτερολεπτα οσο το εχω να φορτιζει.

Προσπαθησα να το ανοιξω αλλα δεν κανει τπτ το πλαινο κουμπι.

Εχει συμβει σε κανεναν?Τι πρεπει να κανω?Παιζει να ειναι χαλασμενο?:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Άνοιξε το και βγάλε το σελοτειπ από την μπαταρια :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενε, ερχεται θυελλα

 

Σε μένα απαντήσες? Βy the way, είχε το Τηλέφ. ή γυναίκα μου και έπαιζε λεξομανια, ή φωτεινότητα 25-30%, wifi on, σήμα 2g, και λίγο σκάλισμα τηλεφωνου, από το 100% στο 83%, 1ω 35 λ. Έχω την 6.1.7 και το redmi tool :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε, ερχεται θυελλα

 

Με έκανες και γέλασα...

Νέα φουρνιά από αγοραστές! Αφού φύγει ο κρύος ιδρώτας, θα δει ότι ήταν το αυτοκόλλητο από την μπαταρία.

Και καλό θα ήταν να διαβάζουμε λίγες σελίδες, οι newbies του κινητού:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με έκανες και γέλασα...

Νέα φουρνιά από αγοραστές! Αφού φύγει ο κρύος ιδρώτας, θα δει ότι ήταν το αυτοκόλλητο από την μπαταρία.

Και καλό θα ήταν να διαβάζουμε λίγες σελίδες, οι newbies του κινητού:)

 

Εχεις δικιο φιλε μου.Ομως αντι για θυελλες θα μπορουσες να με βοηθησεις.Αν δεν θες να το κανεις τουλαχιστον μην κοροιδευεις...Παρολαυτα Διαβασα περιπου 10 σελιδες πισω και δεν βρηκα κατι και ψιλο απελπιστηκα :P...

 

Ευχαριστω πολυ τον zenix για την αμεση πληροφορια!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ζητημα που σε χτυπάει στο δοξα πατρι, κανείς δεν κοιταει πισω.. :lol:

 

Μονο τον Zenix? Καλα σου..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...