Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται η οθόνη να ξεκλειδώνει κατευθείαν/μόνο με το Power Button (δίχως κωδικό, δίχως σύρσιμο, δίχως τίποτα):

"Επιλ. για προγραμματιστές >> Άμεση πρόσβαση στο σύστημα >> ΟΝ"

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ευχαριστα νεα για το κινητακι μας :D

 

Helio x10 Kernel Source Code Released!!!!!!

 

Οπότε λογικά σύντομα θα βγει σωστή AOSP με τροποποιημένο κέρνελ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε black screen control προσβλεπω και ολα τα αλλα ας μεινουν ιδια.

 

Η 5.10.16 τι αλλαγες εχει; δε μπορω να βρω απ`το ελληνικο site, ειναι το πιο τζαναμπετικο site που εχω μπει ποτε μου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook. Δεν μπορώ να μπω μέσω της εφαρμογής όταν είμαι με 3G/4G. Με Wi-Fi μπαίνει κανονικά, πάντως.

 

Το πρόβλημα επανήλθε ρε ****το. Φταίει η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε black screen control προσβλεπω και ολα τα αλλα ας μεινουν ιδια.

 

Η 5.10.16 τι αλλαγες εχει; δε μπορω να βρω απ`το ελληνικο site, ειναι το πιο τζαναμπετικο site που εχω μπει ποτε μου

 

συμφωνω απολυτα για το "τζαναμπετικο" :D

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω.. Το γραψα εδω πριν 2-3 μερες κ πηγε ασχολιαστο... Μεχρι κ volume ανεβοκατεβαζει εμενα στην τσεπη...
Δε νομίζω να γίνεται να αλλάξει η ένταση από πάτημα στην οθόνη.

Μήπως τα ακουστικά δημιουργούν κάποιο πρόβλημα;

Έχεις δοκιμάσει να το βάλεις να παίζει στην τσέπη χωρίς ακουστικά για να δεις αν στο κάνει και έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή θέματα, άνοιξε την ενώ είσαι αποσυνδεμένος από το internet και θα σου εμφανιστεί η επιλογή μείξη.

 

Μπράβο ρε Πάνο αυτο έφταιγε! Τώρα μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβατε....χεχε

Ελπιζω τωρα να εντοπισετε καλυτερα θεματα και να δωσετε τα φωτα σας σε ολους

Καλο λιωσιμο

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Παρατήρησα ότι κάθε φορά που μπαίνω στο internet μεσω παρόχου (cosmote για την ιστορία) κυριολεκτικά μου ΄΄ρουφάει΄΄ τα mb από το δωρεάν internet που έχω...καμμία τουλάχιστον σχέση με ένα alcatel ot 991 που είχα πριν και που δεν κατανάλωνε mb τόσο γρήγορα και με την ίδια χρήση. Δεν είμαι πολύ σχετικός, τί μπορεί να φταίει; Μήπως τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο και μου τρώνε mb;Υπάρχει κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω; Μάγκες βοήθεια - ευχαριστώ

 

Ξέχασα να πω ότι έχω την 5.9.27

Link to comment
Share on other sites

Στο εξής δεν έχει ενσωματωμένη recovery, θα μπαίνει ξεχωριστα λόγω των κολληματων

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Παρατήρησα ότι κάθε φορά που μπαίνω στο internet μεσω παρόχου (cosmote για την ιστορία) κυριολεκτικά μου ΄΄ρουφάει΄΄ τα mb από το δωρεάν internet που έχω...καμμία τουλάχιστον σχέση με ένα alcatel ot 991 που είχα πριν και που δεν κατανάλωνε mb τόσο γρήγορα και με την ίδια χρήση. Δεν είμαι πολύ σχετικός, τί μπορεί να φταίει; Μήπως τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο και μου τρώνε mb;Υπάρχει κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω; Μάγκες βοήθεια - ευχαριστώ

 

Ξέχασα να πω ότι έχω την 5.9.27

Εγώ πάντως που έχω την ίδια δεν έχω πρόβλημα... Κοίτα μήπως όντως κάτι τρέχει στο παρασκήνιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Παρατήρησα ότι κάθε φορά που μπαίνω στο internet μεσω παρόχου (cosmote για την ιστορία) κυριολεκτικά μου ΄΄ρουφάει΄΄ τα mb από το δωρεάν internet που έχω...καμμία τουλάχιστον σχέση με ένα alcatel ot 991 που είχα πριν και που δεν κατανάλωνε mb τόσο γρήγορα και με την ίδια χρήση. Δεν είμαι πολύ σχετικός, τί μπορεί να φταίει; Μήπως τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο και μου τρώνε mb;Υπάρχει κάποια ρύθμιση που θα πρέπει να κάνω; Μάγκες βοήθεια - ευχαριστώ

 

Ξέχασα να πω ότι έχω την 5.9.27

 

Δεν έχω τη συσκευή, αλλά τρέχω με miui v6 στο opo... Δες security ---> data usage. Εκεί έχεις 3 επιλογές. Στο data usage stats σου λέει ποιές εφαρμογές χρησιμοποίησαν πόσα mb και από data ή wlan. Αφού δεις τι φταίει θα πας στο restrict data usage και θα βάλεις x σε όσες εφαρμογές δεν θες να χρησιμοποιούν data. Βέβαια θέλει προσεκτική επιλογή έτσι; ;)

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Στο εξής δεν έχει ενσωματωμένη recovery, θα μπαίνει ξεχωριστα λόγω των κολληματων

 

απο που την κατεβαζουμε?

Link to comment
Share on other sites

απο που την κατεβαζουμε?

 

Απο miui.gr, δεν ξερω αν την έβγαλαν ακόμα για φλασαρισμα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μολις επαιξα το nfs most wanted .Με του που βγηκα ανοιξα κατευθειαν το cpu-z πηγα στα thermals και προλαβα να δω την cpu να φτανει 59 C .Το κινητο δεν το ενιωθα πολυ καυτο γιατι εχω σιλοκανατη θηκη και κοβει καπως .Το καλοκαιρι δεν θα τολμησω να ανοιξω κανενα παιχνιδι.Υπαρχει περιπτωση να εχει καποιο προβλημα το κινητο απο την υπερθερμανση ?Λετε να εχει καποια προστασια? . Edited by baldurval
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις την custom recovery που βγηκε απο την 5.10.15 δεν θα μπορω να αναβαθμιζωτην ελληνικη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις την custom recovery που βγηκε απο την 5.10.15 δεν θα μπορω να αναβαθμιζωτην ελληνικη ρομ?

 

Παλι θα μπορείς μεσω της recovery της xiaomi. Με την ίδια διαδικασία, delete cache, dalvik cache και μετα install zip file. Λογικά θα μπορείς και μέσω της εφαρμογής "αναβαθμιση" χωρίς να χρησιμοποιήσεις το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Παλι θα μπορείς μεσω της recovery της xiaomi. Με την ίδια διαδικασία, delete cache, dalvik cache και μετα install zip file. Λογικά θα μπορείς και μέσω της εφαρμογής "αναβαθμιση" χωρίς να χρησιμοποιήσεις το recovery.

 

 

ευχαριστω φιλε μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή, αλλά τρέχω με miui v6 στο opo... Δες security ---> data usage. Εκεί έχεις 3 επιλογές. Στο data usage stats σου λέει ποιές εφαρμογές χρησιμοποίησαν πόσα mb και από data ή wlan. Αφού δεις τι φταίει θα πας στο restrict data usage και θα βάλεις x σε όσες εφαρμογές δεν θες να χρησιμοποιούν data. Βέβαια θέλει προσεκτική επιλογή έτσι; ;)

 

Φίλε μου κατ΄αρχάς σ΄ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα ό,τι μου είπες, έπειτα παρατήρησα ότι εξακολουθεί να ΄΄τρώει΄΄ mb με γρήγορο ρυθμό (επαναλαμβάνω πάντα σε σύγκριση με το παρελθόν με το alcatel ot 991), τα δε stats μου χρέωναν όλη την κατανάλωση στον πλοηγό. Σημειώνω ότι έβαλα x μόνο σε εφαρμογές στην επιλογή ΄΄εγκαταστάθηκε΄΄ και σε ΚΑΜΜΙΑ στην επιλογή ΄΄σύστημα΄, απλά γιατί δεν ξέρω άν δημιουργήσω κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του τηλ. Άν έχεις να μου προτείνεις σε ποιές εφαρμογές στο ΄΄σύστημα΄΄ μπορώ να βάλω x χωρίς να έχω συνέπειες, θα το εκτιμούσα: up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως που έχω την ίδια δεν έχω πρόβλημα... Κοίτα μήπως όντως κάτι τρέχει στο παρασκήνιο...

 

Πώς μπορώ να το δώ; Sorry, αλλά κάπου χάνομαι στα μενού και τις ρυθμίσεις, λόγω απειρίας :cry:

Link to comment
Share on other sites

Για ενημερώστε με κι εμένα ρε παιδιά. Είδα για κάτι αλλαγές στην εγκατάσταση από εδώ και πέρα. Τι έχουμε;

 

Τώρα παρατήρησα ότι βγήκε 5.10.16 και της Multi αλλά βαριέμαι να ξαναφλασάρω. Μια και καλή την άλλη εβδομάδα μάλλον για Ελληνική. Πάντως η μπαταρία φαίνεται να έχει βελτιωθεί αρκετά. Είμαι στα 55 λεπτά οθόνη με 76% μπαταρία.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατ΄αρχάς σ΄ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα ό,τι μου είπες, έπειτα παρατήρησα ότι εξακολουθεί να ΄΄τρώει΄΄ mb με γρήγορο ρυθμό (επαναλαμβάνω πάντα σε σύγκριση με το παρελθόν με το alcatel ot 991), τα δε stats μου χρέωναν όλη την κατανάλωση στον πλοηγό. Σημειώνω ότι έβαλα x μόνο σε εφαρμογές στην επιλογή ΄΄εγκαταστάθηκε΄΄ και σε ΚΑΜΜΙΑ στην επιλογή ΄΄σύστημα΄, απλά γιατί δεν ξέρω άν δημιουργήσω κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του τηλ. Άν έχεις να μου προτείνεις σε ποιές εφαρμογές στο ΄΄σύστημα΄΄ μπορώ να βάλω x χωρίς να έχω συνέπειες, θα το εκτιμούσα: up:

 

Βρε μη φοβάσαι!! :D Αυτή είναι η μαγεία του πειράγματος!! :lol:

Καταρχάς, αν η πηγή του κακού είναι ο πλοηγός και δεν σε πειράζει να surfάρεις μόνο με wifi, βάλε x στον πλοηγό.

Εγώ εχώ βάλει x σε ό,τι έχει να κάνει με mi services, δηλαδή mi account, mi cloud, mi credit, mi wallet κλπ επειδή δεν τα χρησιμοποιώ και επιπλέον στο app store γιατί κάνει τα χαζά του, στον updater για να αναβαθμίζω μόνο με wifi και τέλος στην εφαρμογή "λήψεις".

 

Edit: Επίσης θα σου συνιστούσα, σε περίπτωση που δεν θες να βάλεις x στον πλοηγό, να χρησιμοποιείς τον task killer μετά από κάθε περιήγηση.

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...