Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμήσου να κανεις ένα update σε αυτό το review σε 2-3 μέρες, γιατι ακόμα τώρα την έβαλες.. Πώς να καταλάβεις μπαταρία;

 

βλεπω τα ποσοστα της μπαταριας πως κατεβαινουν καθε μερα κανω την ιδια χρηση με το κινητο. αλλα οντως ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια για την μπαταρια ακομα τωρα μπηκε η ρομ, αλλα απο την αρχη φαινεται η δουλεια. Θα ξαναπω σε δυο μερες :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεσα απο τα θεματα του MIUI επιλεγεις Μιξη και ετσι κατεβαζεις διαφορετικα εικονιδια για τα apps και σαφως οποιες ταπετσαριες εσυ θες...Σαν συγκεκριμενο θεμα το δικο μου δεν υπαρχει

Με ενδιαφέρουν τα εικονίδια και όχι η ταπετσαρία ή το widget . Από ποιο θέμα είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κάτι που παρατήρησα από την 5.10.8 στο δικό μου και ίσως σας φανεί λίγο περίεργο. Ξαφνικά, εντελώς στο άκυρο, χτυπάει μια δόνηση, λες και πατιέται κάποιο capacitive. Απ' ότι έχω καταλάβει γίνεται τυχαίες στιγμές, χωρίς κάποιο λόγο και με κλειστή οθόνη. Συνεχίστηκε και με την 5.10.15 που πέρασα σήμερα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρουν τα εικονίδια και όχι η ταπετσαρία ή το widget . Από ποιο θέμα είναι ?

 

Απο την μιξη επιλεγεις τα εικονιδια και ψαχνεις να βρεις τα Jaguar....

Εγω ειχα εντοπισει τις φωτο και εψαχνα εικονιδια που να ταιριαζουν χρωματικα και σχηματικα

Ελπιζω να σε βοηθησα

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook. Δεν μπορώ να μπω μέσω της εφαρμογής όταν είμαι με 3G/4G. Με Wi-Fi μπαίνει κανονικά, πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του Facebook. Δεν μπορώ να μπω μέσω της εφαρμογής όταν είμαι με 3G/4G. Με Wi-Fi μπαίνει κανονικά, πάντως.

 

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε, τα τελευταία μηνύματα περί μπαταριών, επώνυμων και μη συσκευών κλπ, έφυγαν. Ας μείνουμε στο θέμα παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε, τα τελευταία μηνύματα περί μπαταριών, επώνυμων και μη συσκευών κλπ, έφυγαν. Ας μείνουμε στο θέμα παιδιά.

 

 

 

 

Φιλτατε Alkis7 σου έχω 2 ερωτήσεις...

1 στην 5.10.15 που χω περάσει και γω έχω 28% υπόλοιπο με 5:30 ώρες οθόνη τι λες; ΛΕΣ ΝΑ;:p

2 Πες μου ότι καθαρίζεις εσυ τα OFF TOPIC να πεθάνω απ τη χαρά μου;:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε Alkis7 σου έχω 2 ερωτήσεις...

1 στην 5.10.15 που χω περάσει και γω έχω 28% υπόλοιπο με 5:30 ώρες οθόνη τι λες; ΛΕΣ ΝΑ;:p

2 Πες μου ότι καθαρίζεις εσυ τα OFF TOPIC να πεθάνω απ τη χαρά μου;:lol:

 

1) Σοβαρά; Τώρα το φόρτισα και περιμένω να δω αν θα μου βγάλει πάλι κανένα θέμα με battery leak γιατί δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Θα ξέρω στο περίπου σε 2-3 μέρες πως πάει. Πάντως σήμερα, μετά την εγκατάσταση της 5.10.15 ξεκίνησα με 70% μπαταρία κατά τις 14.30 και μπήκε στη φόρτιση κατά τις 20.00. Μέχρι τις 17.15 που γύρισα σπίτι, είχα ακόμα πάνω από 50% (γύρω στο 55% αν θυμάμαι σωστά) και το χρησιμοποιούσα σε φυσιολογικά επίπεδα. Μετά το έσκισα παίζοντας παιχνίδια απλά για να το βάλω για φόρτιση.

2) Θα στο πω. Ναι. :p

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

1) Σοβαρά; Τώρα το φόρτισα και περιμένω να δω αν θα μου βγάλει πάλι κανένα θέμα με battery leak γιατί δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Θα ξέρω στο περίπου σε 2-3 μέρες πως πάει. Πάντως σήμερα, μετά την εγκατάσταση της 5.10.15 ξεκίνησα με 70% μπαταρία κατά τις 14.30 και μπήκε στη φόρτιση κατά τις 20.00. Μέχρι τις 17.15 που γύρισα σπίτι, είχα ακόμα πάνω από 50% (γύρω στο 55% αν θυμάμαι σωστά) και το χρησιμοποιούσα σε φυσιολογικά επίπεδα. Μετά το έσκισα παίζοντας παιχνίδια απλά για να το βάλω για φόρτιση.

2) Θα στο πω. Ναι. :p

 

 

 

1. Κοίτα βασικά εγώ του πέρασα την 5.10.15 πάνω από την 6.7.11.0 κάνοντας μόνο clean cache όμως δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός επειδή δεν του χω περασμένες sim μέσα.

2. Επιτέλους μας λυπήθηκε ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ (ξέρω ξέρω τώρα είμαι off topic οπότε Σβήσε με :lol:)

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει πως θα πάει. Προς το παρόν, το πρώτο δείγμα είναι θετικό.

Να τι πρέπει να του κάνω. Ένα clean cache. Στο επόμενο Reboot πρέπει να το θυμηθώ.

Από τις 180 σελίδες, πέσαμε στις 115. Μαζεύτηκε αρκετά το topic. Θετικό είναι αυτό για όλους μας και θέλω να πιστεύω ότι θα μειωθεί κι άλλο. Έχω ακόμα αρκετές σελίδες να κοιτάξω. :p

Link to comment
Share on other sites

απο το recovery την περνατε η μεσω της εφαρμογης miui αναβαθμιση??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κάνεις Clean Install πας μέσω Recovery. Αν θες απλά αναβάθμιση, πας μέσω της εφαρμογής Αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!τωρα κατεβαζω την νεα ελληνικη για να δουμε!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε πρόσφατα ένα Xiaomi Redmi Note 2 στα χέρια μου και μου άρεσε ιδιαίτερα - δεν το περίμενα τόσο καλό. Θεωρώ πως είναι σημαντικά καλύτερο σε πολούς τομείς (κάμερα, ταχύτητα, κατασκευή, λειτουργικό) από το Meizu Note 2 που έχω πάρει στην κόρη μου το οποίο δεν έχει από την μαμά του Ελληνικά σε αντίθεση με το Xiaomi. Σκέφτομαι να χτυπήσω το μεγάλο το Prime με τα 32Gb και ψάχνομαι. Η καλύτερη τιμή που το έχω βρεί είναι στο Everbuying στα €154 - φανταστική τιμή νομίζω συγκριτικά με τα 160 που πλήρωσε ο φίλος μου για το απλό, λιγότερο από μήνα πριν... Έψαξα παντού και τέτοια τιμή δεν βρήκα πουθενά, τι λέτε; :D

 

http://www.everbuying.net/product1078806.html (μαύρο)

http://www.everbuying.net/product1078807.html (λευκό)

 

Από ότι είδα τρέχει ένα γενικό promotion με την Xiaomi στο Everbuying με σούπερ τιμές και σε άλλες συσκευές τους...

 

http://www.everbuying.net/m-promotion-a-active-173.html

 

Μερικά με εντυπωσίασαν ιδιαίτερα και δεν ήξερα ότι υπήρχαν, όπως το bluetooth ακουστικό ας πούμε το οποίο είναι πανέμορφο σε σούπερ τιμή και λένε ότι πήρε και red dot design award - αλλά βγαίνω off topic... sorry... :(

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο με πεταει στο recovery. Me την αγγλικη ρομ ή με την ελληνικη ρομ ειστε παιδια
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!τωρα κατεβαζω την νεα ελληνικη για να δουμε!! :)

 

Αν πας από άλλη ROM (multi πχ) σε Ελληνική, καλό θα ήταν να κάνεις Clean Install. Ποτέ δεν ξέρεις, οπότε με το Clean Install είσαι 100% σίγουρος.

 

@yansta τι εννοείς; Πας να κάνεις χειροκίνητη αναβάθμιση μέσω του MIUI και σε πετάει στο Recovery;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα ota που εχουν απενεργοποιηθει προς το παρόν;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως. Δεν το εψαξα γιατι. Το αφησα ετσι μιας και δεν μου ειναι προβλημα. Το recovery to ειχα φλασαρει οπως φλασαρω και τη ρομ. Ετσι εγραφαν οι οδηγιες
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τα ota που εχουν απενεργοποιηθει προς το παρόν;

 

Έχουν απενεργοποιηθεί αλλά μπορείς να αναβαθμίσεις και χειροκίνητα μέσω της εφαρμογής. Τσέκαρε στο 1ο ποστ τον 1ο τρόπο αναβάθμισης!

 

@yansta ακολουθείς σίγουρα, ακριβώς όπως λέει, τα βήματα του παραπάνω οδηγού;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω απο τις 3 τελεις στον updater/επιλογη πακετου αναβαθμισης/update και εκει με παει στο twrp. Κι εκει αφου κανω wipe cache. dalvik cache ξανα install update. βρισκω το πακετο αναβαθμισης και γινεται κανονικα η αναβαθμιση στην καινουρια ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι η οθόνη πιάνει και πάνω από ύφασμα; δλδ το καλύπτεις με τη μπλούζα και πιάνει κανονικά.. Εντυπωσιακό. Και χρησιμο για γαντια το χειμώνα.

Επίσης του έβαλα tempered glass, χάρη στο φίλο που την έδωσε και πρώτη φορά δε μειώθηκε η ευαισθησία σε κινητό. Τι σου κάνει η καλή οθόνη...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...