Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έχει. :p Το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ σε 535.

Εμένα γιατί δεν κάνει τίποτα;θέλει κάποια ρύθμιση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν κάνει τίποτα;θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Πρεπει να το ενεργοποιησεις. Στα 8 πας στην επιλογη touch στα settings. Στα 10 ειναι στην ομαδα extras.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Έχει αυτη την καρτα μνημης προσφορα το eshop SAMSUNG MB-MC32DA/EU EVO PLUS 32GB MICRO SDHC CLASS 10 + ADAPTER

 

Ειναι συμβατή με το κινητό;

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια

Έχει αυτη την καρτα μνημης προσφορα το eshop SAMSUNG MB-MC32DA/EU EVO PLUS 32GB MICRO SDHC CLASS 10 + ADAPTER

 

Ειναι συμβατή με το κινητό;

 

μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για θέματα αξεσουάρ απευθυνόμαστε στο κατάλληλο θέμα:

 

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

 

 

Συνεχίσουμε κανονικά στο θέμα της συσκευής...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλεγαν ότι θα βγουν τα win 10 πήρε κανένας αναβάθμιση?

 

 

 

Δεν ηρθε καμια,προς το παρον.Με unbranded ελληνικο firmware.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναγωνιστές :grin:, εδώ και δυο μέρες πάει σε fast forward φάση. Έγινε κανένα silent update; Τι δίνουν στις συσκευές τους, απντεϊτίνη :lol:;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια με τον AGP23. Κυρίως το GPS που δείχνει ότι να 'ναι. Με την οθόνη το παλεύω. Με την αναβάθμιση λέτε να φτιάξει το GPS η πρέπει να το πάω ετσι και αλλιώς στο σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχοντας το γνωστό πρόβλημα με το touch panel αλλά και στο gps (όπου "κλειδώνει" πάρα πολύ αργά, αλλά ακόμη κ όταν κλειδώνει με δείχνει σε εντελώς άλλο σημείο από εκεί που βρίσκομαι), μπήκα μια μέρα σε αυτό το θέμα ψάχνοντας να βρω μια λύση! Διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες διαπίστωσα από τα λεγόμενά σας πως όσα κινητά βγήκαν πριν το καλοκαίρι του 2015 στην κυκλοφορία ήταν προβληματικά κ ότι η microsoft αναγνώρισε επίσημα το πρόβλημα κ αναλάμβανε δωρεάν την αντικατάστασή τους (σε κάποιο nokia care κατάστημα)... Μάλιστα διάβασα πως κάποιοι από σας πήγατε κ μέσα σε μια ώρα σας είχαν κάνει την αλλαγή! Έτσι πήρα την απόφαση κ πήγα στο κοντινότερο κατάστημα που με βόλευε (Λ. Αλεξάνδρας 101) στις 3/2/2016... Του είπα πως διάβασα πως η microsoft αναγνώρισε επίσημα το πρόβλημα... Το παραδέχτηκε, αλλά μου είπε πως μετά το Γενάρη του 2016 τα κινητά στέλνονται έξω κ κάνουν 15 εργάσιμες μέρες να γυρίσουν πίσω! Με αποτέλεσμα το κινητό να το πάρω κ πάλι στα χέρια μου χθες!!! :blink: Όταν μου το έδωσε πίσω παρατήρησα πως δεν έχει αλλαχτεί απολύτως τίποτα (μου έδωσε μαζί κ ένα μια σελίδα Α4 από την arvato )... Το κινητό γενικά πήγαινε σχετικά καλύτερα στην αρχή αλλά το πρωί που ξύπνησα σήμερα είχε το γνωστό πρόβλημα (έπρεπε να σκουπίσω επανειλημμένα την οθόνη ώστε να φύγει κάθε υποψία υγρασίας γιατί "τρελαινόταν" και πατούσε τα δικά του)... Δοκίμασα την εφαρμογή hardware tests (multi-touch) κ η απόκριση του αν κ είναι κάπως καλύτερη πριν το service δεν είχε κ πάλι το επιθυμητό αποτέλεσμα... :(

Όπως καταλαβαίνετε το θέμα με το gps δεν το κοίταξα καν αν διορθώθηκε γιατί δεν ελπίζω σε πολλά! :p

Τι έχετε να μου προτείνετε; Να απευθυνθώ σε κάποιο άλλο nokia care μήπως σε αυτό ο τύπος ήταν μυρωδιάς κ δεν είχε ιδέα που του παν τα τέσσερα; Κ εάν ναι... Σε ποιο λέτε να πάω; Τα στέλνουν έξω όπως είπε ο συγκεκριμένος ή υπάρχουν ακόμη καταστήματα που σου κάνουν την αλλαγή μέσα σε μια ώρα;

Συγχωρέστε με για το τεράστιο μήνυμα! :happy:

 

Εγω πάντως που και το δικό μου είχε ακριβώς το ίδιο θέμα με το touch panel, το είχα πάει λίγο μετά το καλοκαίρι που μας πέρασε (αν θυμάμαι καλά χρονικά) στο nokia care στο Αιγάλεω επι της οδού Θηβών και μου το έφτιαξαν μέσα σε μια ωρα. Πήρα άλλο κινητό στα χέρια μου. Τώρα εσένα για να σου είπαν έτσι στο nokia care της Λ. Αλεξάνδρας λογικά θα είναι η πολιτική της ετειρίας να τα επισκευάζει έτσι και αυτό λογικά θα ισχύει σε ολα τα nokia care ολης της Ελλάδος και οχι μόνο στο συγκεκριμένο. Κάνε όμως και ενα τηλέφωνο στο nokia care Αιγάλεω πριν πας και απλά ρώτησέ τους για το συγκεκριμένο θέμα σου. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Σχετικά με το gps σου, όταν το δικό μου είχε θέμα με το touch panel του και μου είχε έρθει πολλές φορές να το πατήσω ή να το πετάξω στον τοίχο απο τα νεύρα μου, το gps δούλευε άψογα. Λογικά είναι άσχετο το θέμα του touch panel με αυτό του gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ξέρετε πώς αλλάζει ο ήχος κλήσης; Μου έχει μια προεπιλογή τον ήχο της cosmote, αλλά θέλω να τον αλλάξω!

Επίσης όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, σαν να το έχω βάλει στο αθόρυβο. Θα πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ξέρετε πώς αλλάζει ο ήχος κλήσης; Μου έχει μια προεπιλογή τον ήχο της cosmote, αλλά θέλω να τον αλλάξω!

Επίσης όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, σαν να το έχω βάλει στο αθόρυβο. Θα πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγκαθιστώντας την εφαρμογή Ringtone Maker μπορείς να μετατρέψεις οποιοδήποτε τραγούδι έχεις στη συσκευή σου σε ringtone. Μετά από τις ρυθμίσεις των ήχων μπορείς να αλλάξεις το υπάρχον με κάποιο της επιλογής σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θερμότατα ευχαριστώ!!! Απορώ πραγματικά πώς μπορείτε να χειρίζεστε αυτά τα μηχανήματα! Αν δεν υπήρχε αυτό το φορουμ, το πιθανότερο θα ήταν να το είχα πετάξει... από το παράθυρο!

Θα μπορούσες να μου απαντήσεις και στην δεύτερη ερώτησή μου; Γιατί δεν βρίσκω άκρη!

Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Θερμότατα ευχαριστώ!!! Απορώ πραγματικά πώς μπορείτε να χειρίζεστε αυτά τα μηχανήματα! Αν δεν υπήρχε αυτό το φορουμ, το πιθανότερο θα ήταν να το είχα πετάξει... από το παράθυρο!

Θα μπορούσες να μου απαντήσεις και στην δεύτερη ερώτησή μου; Γιατί δεν βρίσκω άκρη!

Ευχαριστώ και πάλι!!

Όταν έχεις ακουστικά,αμα πατησεις το βελάκι για να δεις την ένταση πρέπει το κοδουνίσμα απο άσπρο να γίνει μπλε,το ίδιο και η δόνηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και πατάω το κουμπί για να δω την ένταση, μου εμφανίζει ένα κλάσμα και την λέξη "ακουστικά", για παράδειγμα 07/30 Ακουστικά. Και στο 30/30 να το βάλω, και πάλι δεν ακούγεται ήχος όταν με καλέσει κάποιος. Τελικά υπέθεσα πως έτσι ρυθμίζει κανείς την ένταση του ήχου των ακουστικών, και όχι του ήχου κλήσης. Γι'αυτό και δεν βρίσκω άλλον τρόπο.

Δεν βλέπω να γίνεται κάτι μπλε. Άσπρα είναι τα γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και πατάω το κουμπί για να δω την ένταση, μου εμφανίζει ένα κλάσμα και την λέξη "ακουστικά", για παράδειγμα 07/30 Ακουστικά. Και στο 30/30 να το βάλω, και πάλι δεν ακούγεται ήχος όταν με καλέσει κάποιος. Τελικά υπέθεσα πως έτσι ρυθμίζει κανείς την ένταση του ήχου των ακουστικών, και όχι του ήχου κλήσης. Γι'αυτό και δεν βρίσκω άλλον τρόπο.

Δεν βλέπω να γίνεται κάτι μπλε. Άσπρα είναι τα γράμματα.

 

 

 

Πατα τα να γινουν μπλε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ούτε καν σκέφτηκα να πατήσω πάνω στην λέξη "Ακουστικά". Νόμιζα πως το συγκεκριμένο ρυθμιζόταν μόνο μέσω των πλήκτρων έντασης και όχι μέσω της αφής!

Θερμά ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια!! Η ρύθμιση επετεύχθη! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ούτε καν σκέφτηκα να πατήσω πάνω στην λέξη "Ακουστικά". Νόμιζα πως το συγκεκριμένο ρυθμιζόταν μόνο μέσω των πλήκτρων έντασης και όχι μέσω της αφής!

 

 

Θερμά ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια!! Η ρύθμιση επετεύχθη! :D

 

 

Χαχα,δεν ειναι Android

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η ενημερωση για τα 10αρια.Δειτε τις ενημερωσεις σας στις ρυθμισεις.

 

Θα την περασω σε λιγη ωρα και το βραδυ ή αυριο θα σας δωσω περισσοτερες πληροφοριες.Stay Tuned.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ COSMOTE ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΠΤ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by niotheros
Κεφαλαίοι χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η ενημερωση για τα 10αρια.Δειτε τις ενημερωσεις σας στις ρυθμισεις.

 

Θα την περασω σε λιγη ωρα και το βραδυ ή αυριο θα σας δωσω περισσοτερες πληροφοριες.Stay Tuned.

 

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι ακόμα :( Έχεις το 535 dual sim ή το απλό;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι ακόμα :( Έχεις το 535 dual sim ή το απλό;

 

 

 

Απλο εχω,μου εμφανισε το producion αλλα ειμαι με την TP 10586.164

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...