Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρατήρησα ότι η εφαρμογή Container Agent2 (από διαχειριστή εφαρμογών) έχει σήμανση "δεν εγκαταστάθηκε". Ξέρεις κανείς τι παίζει;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρώ συχνά με την 5.1.1 ένα ενοχλητικό κόλλημα στο drop-down menu. Πριν λίγο μάλιστα, ενώ κατέβηκε, δε μπορούσα να επιλέξω τίποτα. Τις προηγούμενες ημέρες, απλώς το ανέβαζα ξανά πάνω και στη δεύτερη φορά λειτουργούσε κανονικά. Σήμερα αναγκάστηκα να κάνω restart τη συσκευή για να ξεκολλήσει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; (χρησιμοποιώ τον nova launcher, ίσως παίζει κάποιο ρόλο αυτό)

 

 

Ναι φιλος κ εμενα κολλαει με το drop down που αναφερεις και συ και στο ξεκλειδωμα, ειδικα αν εχω αρκετη ωρα να το ανοιξω εκει τρωει τρελο κολλημα και κανει το κινητο relaunch απο μονο του για να ξεκολλησει ( δεν χρησιμοποιω καποιον launcher) αλλα θα του κανω clean install απο Σαββατο μερια.

Edited by Ippotas
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλος κ εμενα κολλαει με το drop down που αναφερεις και συ και στο ξεκλειδωμα, ειδικα αν εχω αρκετη ωρα να το ανοιξω εκει τρωει τρελο κολλημα και κανει το κινητο relaunch απο μονο του για να ξεκολλησει ( δεν χρησιμοποιω καποιον launcher) αλλα θα του κανω clean install απο Σαββατο μερια.

 

Κι εγώ βλέπεις την πέρασα ΟΤΑ αλλά απ' ότι φαίνεται δεν τη γλιτώνω τη δουλειά :).

Αρκεί ένα factory reset τώρα κ ξανά πέρασμα εφαρμογών η πρέπει να περασει κ από πάνω πάλι η ίδια rom με odin;

Edited by Lion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά προσπαθώ να περάσω την 5.1.1 με odin και στο τέλος της εγκατάστασης μου κολλάει και σταματάει ξέρει κάνεις τη φταίει? Το βάζω το αρχείο στο ΑΡ είναι 1,8gb

 

μου γραφει volume is too big 81920 < 204800

ξερει κανεις τι φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά προσπαθώ να περάσω την 5.1.1 με odin και στο τέλος της εγκατάστασης μου κολλάει και σταματάει ξέρει κάνεις τη φταίει? Το βάζω το αρχείο στο ΑΡ είναι 1,8gb

 

μου γραφει volume is too big 81920 < 204800

ξερει κανεις τι φταιει ?

Μην κάνεις copy paste μυνήματα και στα δύο νήματα του note. Σου έχω απαντήσει στο αρχικό.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Σήμερα,έγινε το εξής.Αλλαξε το εικονίδιο που είναι κάτω κάτω αριστερά στο τηλέφωνο,και το πατάμε για να ανοίξουν οι επαφές,και από χρωματιστό,έγινε μουντό μιλιταίρ,και πάνω έχει την εικόνα από ένα ανθρωπάκι.

Τι λέτε να συμβαίνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Εχω ενα N910c Ουγγαρίας και όπως πολλοί εδώ , βαρέθηκα να περιμένω τα ΟΤΑ updates και σκέφτομαι να περάσω την Πολωνική. Υπάρχει κάπου ένας πλήρης οδηγός για την διαδικασία , μέσω Odin ? Πρέπει να εγκαταστήσω drivers του κινητού πρώτα , και αν ναι με ποιον τρόπο. Επίσης το flashαρισμα της πολωνικής θα μου δίνει και τα ΟΤΑ updates αυτής , η πρέπει να γίνει άλλη διαδικασία για αυτο ? Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ! Εχω ενα N910c Ουγγαρίας και όπως πολλοί εδώ , βαρέθηκα να περιμένω τα ΟΤΑ updates και σκέφτομαι να περάσω την Πολωνική. Υπάρχει κάπου ένας πλήρης οδηγός για την διαδικασία , μέσω Odin ? Πρέπει να εγκαταστήσω drivers του κινητού πρώτα , και αν ναι με ποιον τρόπο. Επίσης το flashαρισμα της πολωνικής θα μου δίνει και τα ΟΤΑ updates αυτής , η πρέπει να γίνει άλλη διαδικασία για αυτο ? Ευχαριστώ !!

 

Εγω που ειχα ηδη περασμενη την πολωνικη 5.0.1 (σε επισης ουγγρικη συσκευη) μου ηρθε η 5.1.1 ΟΤΑ κανονικα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 5.1.1 όπως έχω ήδη πει. Καθώς το πασπάτευα λίγο το πρωί, ήμουν στις ρυθμίσεις και πατάω πολλές φορές στην έκδοση android (ξέρετε αυτό που εμφανίζεται μετά το γλειφιτζούρι) και καθώς το πατούσα άλλαζε χρώματα ώσπου μου έβγαλε κάτι γραφικά σαν παιχνίδι το οποίο πηδούσες για να αποφύγεις κάτι αντικείμενα. Επειδή παραξενεύτηκα πάτησα back και βγήκα και απο τότε δεν μου το εμφανίζει ξανά, μάλλον επειδή ήταν η πρώτη φορά σε αυτή τη ρομ που το έκανα.

Δοκιμάστε το κι εσείς βρε παιδιά στην 5.1.1.

Είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίζεται κάτι τέτοιο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 5.1.1 όπως έχω ήδη πει. Καθώς το πασπάτευα λίγο το πρωί, ήμουν στις ρυθμίσεις και πατάω πολλές φορές στην έκδοση android (ξέρετε αυτό που εμφανίζεται μετά το γλειφιτζούρι) και καθώς το πατούσα άλλαζε χρώματα ώσπου μου έβγαλε κάτι γραφικά σαν παιχνίδι το οποίο πηδούσες για να αποφύγεις κάτι αντικείμενα. Επειδή παραξενεύτηκα πάτησα back και βγήκα και απο τότε δεν μου το εμφανίζει ξανά, μάλλον επειδή ήταν η πρώτη φορά σε αυτή τη ρομ που το έκανα.

Δοκιμάστε το κι εσείς βρε παιδιά στην 5.1.1.

Είναι η πρώτη φορά που μου εμφανίζεται κάτι τέτοιο.

 

Easter egg του lollipop ειναι Ηρακλή :)

 

http://www.gottabemobile.com/2014/10/17/android-5-0-easter-egg-is-flappy-birds/

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Easter egg του lollipop ειναι Ηρακλή :)

 

http://www.gottabemobile.com/2014/10/17/android-5-0-easter-egg-is-flappy-birds/

 

Σοβαρά;;;Δεν το γνώριζα καθόλου :lol::lol:

Thanks φίλε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε βαλει την 5.1.1 και το εχετε λειτουργησει καποιες μερες...ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας πλεον συνολικα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ηδη περασμενη την πολωνικη 5.0.1 (σε επισης ουγγρικη συσκευη) μου ηρθε η 5.1.1 ΟΤΑ κανονικα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση. Φλασαρισμα μονο με χρήση odin και το κατάλληλο firmware ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Ειμαι κάτοχος NOTE4 . Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για καθαρισμό άχρηστων αρχείων? ?? Είχα το clean master αλλά μου κολλάει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Ειμαι κάτοχος NOTE4 . Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για καθαρισμό άχρηστων αρχείων? ?? Είχα το clean master αλλά μου κολλάει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ

Φίλε μόνο sd maid και είσαι οκ !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Ειμαι κάτοχος NOTE4 . Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για καθαρισμό άχρηστων αρχείων? ?? Είχα το clean master αλλά μου κολλάει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ

 

Βάλε το clean master, αλλά μπες στις ρυθμίσεις του και κλείσε όλες τις αυτόματες λειτουργίες που έχει. Μην το αφήσεις να τρέχει στο παρασκήνιο δηλαδή.

Θα μπαίνεις εσύ και θα διαγράφεις μόνος σου ότι θέλεις. Έτσι δεν θα σου κολλάει το κινητό και θα καθαρίζεις και τα αρχεία σου.

 

Και εγώ έτσι το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Ειμαι κάτοχος NOTE4 . Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια καλή εφαρμογή για καθαρισμό άχρηστων αρχείων? ?? Είχα το clean master αλλά μου κολλάει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ

Εγώ που δεν βάζω τέτοιου είδους εφαρμογές (παρα μόνο cache cleaner) δεν μου κολλάει το τηλέφωνο. Μην βάζεις τίποτα κι εσύ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ηδη περασμενη την πολωνικη 5.0.1 (σε επισης ουγγρικη συσκευη) μου ηρθε η 5.1.1 ΟΤΑ κανονικα.

Τελικά τι ισχύει (?), γιατί μας έχεις μπερδέψει.

Στην αρχή είπες ότι σου ήρθε σε Ουγγρική συσκευή.

Σε pm που σε ρώτησα μου είπες ότι έκανες λάθος και τελικά έχεις Πολωνική συσκευή.

Τώρα λες ότι έχεις Ουγγρική συσκευή με Πολωνική rom.

Ποιός άλλος συνδυασμός έμεινε; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ σήμερα. Βοήθεια. Είχα στις ενημερώσεις έναν ήχο κλίσης όταν μου έρχεται έναμυνημα η email. Αυτός ο ήχος ήταν από τους εργοστασιακόυς. Συγκεκριμένα ήταν ο ήχος που μιαζει σαν να περνάει σφαίρα αν καταλάβαινε τελικά. Χωρίς λόγο χάθηκε και στους ήχους πλέον δεν τον βλέπω πουθενά. Το κινητό είναι το note4. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που στο βρίσκεται
Link to comment
Share on other sites

μάλλον ευχάριστα νέα για ουγκρικες συσκευές.κοιταξα για αναβάθμιση και μου κατεβάζει 650.23 mb. λογικά θα είναι η 5.1.1. θα ενημερώσω μόλις κατέβει.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...