Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω γιατί αλλα δεν διορθώθηκε :(

 

μιας και εισαι καινουριος κατοχος καλος ηρθες στην παρεα! τωρα σχετικα με την καμερα δοκιμασε να κανεις μια χειροκινητη αναζητηση μηπως σου ερθει η 5.1.1 γιατι φορας 5.0.1 και δεν χρειαστει να κανεις τπτ αλλο μετα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ καταρχάς για τις άμεσες απαντήσεις! Δυστυχώς kostasshark δεν μου βρίσκει ακόμα την 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί στην αναβάθμιση της εφαρμογής Google + οι φωτογραφίες που ανεβάζω από τη συλλογή μου δεν τις βλέπει ούτε αυτός που τις παίρνει αλλά ούτε και εγώ στην κανονική ανάλυση που τις βλέπαμε πριν την αναβάθμιση. Τώρα τις ανεβάζει σε ανάλυση νομίζω 200×180???????.

Μήπως υπάρχει ρύθμιση που πρέπει να κάνω η δεν γίνεται τίποτα! !!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις και από μένα με την 5.1.1 πολύ θετικές!Η συσκευή στην κυριολεξία με αυτό το update έχει αναγεννηθεί...Όλα ρολάρουν άψογα πλέον,έχει γίνει ακόμα ποιο γρήγορο,η διαχείριση της μνήμης είναι καλύτερη,τα rescent aps αποκρίνονται επίσης ποιο γρήγορα αλλά και τα σημειώματα με το s-pen -αν εξαιρέσω μια μικρή απειροελάχιστη καθυστέρηση στην αρχή- τρέχουν μια χαρά...γενικά κάνανε καλή δουλειά! :) Ωραία πινελιά έχει δώσει το ελαφρό fade-in όταν πατάμε για οθόνη κλειδώματος! :ninja: Από μπαταρία τις επόμενες μέρες θα εκφέρω γνώμη μιας και ακόμα είμαι σε φάση στησίματος της συσκευής αν και κατά 70-80% είμαι κομπλέ.Πάνω που ήμουν στον πειρασμό για να κάνω root και να βάλω κάποια custom rom τελικά άξιζε την αναμονή!Δεν είμαι από τα άτομα που κάνουνε άμεσα τις αναβαθμίσεις, πάντα είμαι επιφυλακτικός και παρακολουθώ μην τυχόν προκύψουν διάφορα μικροπροβλήματα αλλά οι πολύ καλές κριτικές που διάβασα εδώ και σε άλλα forums με έπεισαν να προχωρήσω!Μακάρι να έχουμε τέτοια updates όπως αυτό -όσα έχουμε- και στο μέλλον!Καλώς μας ήρθες 5.1.1 λοιπόν! :up:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις και από μένα με την 5.1.1 πολύ θετικές!Η συσκευή στην κυριολεξία με αυτό το update έχει αναγεννηθεί...Όλα ρολάρουν άψογα πλέον,έχει γίνει ακόμα ποιο γρήγορο,η διαχείριση της μνήμης είναι καλύτερη,τα rescent aps αποκρίνονται επίσης ποιο γρήγορα αλλά και τα σημειώματα με το s-pen -αν εξαιρέσω μια μικρή απειροελάχιστη καθυστέρηση στην αρχή- τρέχουν μια χαρά...γενικά κάνανε καλή δουλειά! :) Ωραία πινελιά έχει δώσει το ελαφρό fade-in όταν πατάμε για οθόνη κλειδώματος! :ninja: Από μπαταρία τις επόμενες μέρες θα εκφέρω γνώμη μιας και ακόμα είμαι σε φάση στησίματος της συσκευής αν και κατά 70-80% είμαι κομπλέ.Πάνω που ήμουν στον πειρασμό για να κάνω root και να βάλω κάποια custom rom τελικά άξιζε την αναμονή!Δεν είμαι από τα άτομα που κάνουνε άμεσα τις αναβαθμίσεις, πάντα είμαι επιφυλακτικός και παρακολουθώ μην τυχόν προκύψουν διάφορα μικροπροβλήματα αλλά οι πολύ καλές κριτικές που διάβασα εδώ και σε άλλα forums με έπεισαν να προχωρήσω!Μακάρι να έχουμε τέτοια updates όπως αυτό -όσα έχουμε- και στο μέλλον!Καλώς μας ήρθες 5.1.1 λοιπόν! :up:

Να συμπληρώσω επίσης ότι για μένα τουλάχιστον αυτή η αναβάθμιση αποτελεί ένα ισχυρό αντικίνητρο απόκτησης του Ν5:)

 

Και μια ερωτησούλα, εγώ αυτο το fade in που λέτε δεν το αναγνωρίζω.Τί ακριβώς είναι;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω επίσης ότι για μένα τουλάχιστον αυτή η αναβάθμιση αποτελεί ένα ισχυρό αντικίνητρο απόκτησης του Ν5:)

 

Και μια ερωτησούλα, εγώ αυτο το fade in που λέτε δεν το αναγνωρίζω.Τί ακριβώς είναι;

 

To note 5 για μένα προσωπικά θα ήταν μεγάλη υποβάθμιση αν έκανα μια τέτοια κίνηση...Και την ερχόμενη seanon -να μην πω για περισσότερο- θα πορευτώ με το 4άρι αφού με υπερκαλύπτει πλήρως... ;)

Όταν είναι με σβηστή την οθόνη η συσκευή (σε απλή κατάσταση αναμονής δηλαδή), πατώντας το power button σε βγάζει στην οθόνη κλειδώματος...Στις προηγούμενες εκδόσεις την εμφάνιζε αστραπιαία ενώ τώρα με την 5.1.1 έχει μια σταδιακή εμφάνιση της οθόνης κλειδώματος η οποία είναι απειροελάχιστη με γυμνό μάτι αλλά ξεχωρίζει...Πάρε ένα παράδειγμα στο παρακάτω link:

 

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To note 5 για μένα προσωπικά θα ήταν μεγάλη υποβάθμιση αν έκανα μια τέτοια κίνηση...Και την ερχόμενη seanon -να μην πω για περισσότερο- θα πορευτώ με το 4άρι αφού με υπερκαλύπτει πλήρως... ;)

Όταν είναι με σβηστή την οθόνη η συσκευή (σε απλή κατάσταση αναμονής δηλαδή), πατώντας το power button σε βγάζει στην οθόνη κλειδώματος...Στις προηγούμενες εκδόσεις την εμφάνιζε στιγμιαία ενώ τώρα με την 5.1.1 έχει μια σταδιακή εμφάνιση της οθόνης κλειδώματος η οποία είναι απειροελάχιστη με γυμνό μάτι αλλά ξεχωρίζει...Πάρε ένα παράδειγμα στο παρακάτω link:

 

Εαν αφήσω το Ν4 θα είναι μάλλον μόνο για το g4 pro.

Μάλιστα, κατάλαβα τι εννοείς, απειροελάχιστα το βλέπω. Αν δεν το αναφέρατε δεν θα το συνειδητοποιούσα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αυτό το fade in δεν υπάρχει.

Αύξησε τη κλίμακα διάρκειας προγράμματος animation απο τις επιλογές προγραμματιστή.

Λογικά θα το βλέπεις μετά.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αυτό το fade in δεν υπάρχει.

 

Το είχε παρατηρήσει εύστοχα και ένας φίλος σε προηγούμενα posts το μικρό fade-in που έχουνε προσθέσει όταν πατάμε το power button ή to home button όταν η συσκευή είναι σε κατάσταση αναμονής.Εμφανίζει την οθόνη κλειδώματος σταδιακά ποιο «αργά»,απειροελάχιστα μεν αλλά όχι αστραπιαία όπως πριν δίνοντας έναν extra νότο στο note... ;) Παρατήρησε το video που είχε παραθέσει από το 0:09

 

https://www.youtube.com/watch?v=nBhBULkp4MQ

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είχε παρατηρήσει εύστοχα και ένας φίλος σε προηγούμενα posts το μικρό fade-in που έχουνε προσθέσει όταν πατάμε το power button ή to home button όταν η συσκευή είναι σε κατάσταση αναμονής.Εμφανίζει την οθόνη κλειδώματος σταδιακά ποιο «αργά»,απειροελάχιστα μεν αλλά όχι στιγμιαία όπως πριν δίνοντας έναν extra νότο στο note... ;) Παρατήρησε το video που είχε παραθέσει από το 0:09

 

https://www.youtube.com/watch?v=nBhBULkp4MQ

 

Αύξησε τη κλίμακα διάρκειας προγράμματος animation απο τις επιλογές προγραμματιστή.

Λογικά θα το βλέπεις μετά.

Όντως. Αύξησα την κλίμακα και τώρα πλέον είναι ξεκάθαρο και σε μένα.

 

Ευχαριστώ και τους δύο ;)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω επίσης ότι για μένα τουλάχιστον αυτή η αναβάθμιση αποτελεί ένα ισχυρό αντικίνητρο απόκτησης του Ν5:)

 

Και μια ερωτησούλα, εγώ αυτο το fade in που λέτε δεν το αναγνωρίζω.Τί ακριβώς είναι;

 

Αντικίνητρο απόκτησης για το note 5, είναι το ίδιο το note 5 :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε τη 5.1.1, στην οθόνη κλειδώματος όταν έχετε κάποια ειδοποίηση σας εμφανίζεται το κουμπί Διαγραφή ή πρέπει να τη σύρετε;

Γιατί νομίζω το έβγαλαν χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το πρόβλημα με το drop down menu υπαρχει όταν χρησιμοποιείται το κλείδωμα με αποτύπωμα. Όσοι δεν έχετε αυτό το πρόβλημα, χρησιμοποιείτε αυτό τον τρόπο κλειδώματος;

Το wipe cache δε μου έλυσε το πρόβλημα και είναι ιδιαίτερα έντονο. Αν το χρησιμοποιειτε κ δεν έχετε πρόβλημα μάλλον θα πρέπει να κάνω factory reset και ξανά στήσιμο από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε τη 5.1.1, στην οθόνη κλειδώματος όταν έχετε κάποια ειδοποίηση σας εμφανίζεται το κουμπί Διαγραφή ή πρέπει να τη σύρετε;

Γιατί νομίζω το έβγαλαν χωρίς λόγο.

 

Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος και δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο… :) Αλλά αν θυμάμαι καλά -όσο τις είχα ενεργοποιηνένες- με σύρσιμο πρέπει να φεύγανε, επιλογή για διαγραφή δεν είχα δει...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το update το περάσατε από πάνω ή κάνατε πρώτα format;

 

Προσωπικά επειδή δεν είχα κάνει καμία επαναφορά από την αρχή που είχα πάρει την συσκευή έκανα ένα καθαρό setup.Ξεκίνησα πρώτα κάνοντας επαναφορά στην 5.0.1, μετά κατέβασα την 5.1.1 έκανα install και μετά πάλι επαναφορά και έχει κάτσει μια χαρά μέχρι στιγμής… :)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω την 5.1.1 και μετα κάνω επαναφορά δν είναι σωστό?

 

Μια χαρά σωστό είναι, αλλά αφού θα κάνεις μετά, γιατί δεν κάνεις και πριν?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σωστό είναι, αλλά αφού θα κάνεις μετά, γιατί δεν κάνεις και πριν?

 

Δν το ήξερα και το έκανα μετά

Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν ήδη έχεις κάνει καθαρή εγκατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ,κοιτώντας τις ενημερώσεις,είδα ότι υπήρχε μία,και τελικά ήταν η 5.1.1,την οποία και κατέβασα.Τηλέφωνο Ουγγαρίας.

Τι είναι το πιο καλό στην καινούρια βερσιόν του android,για το συγκεκριμένο τηλέφωνο;Η μπαταρία πχ,πάει καλύτερα,μιας και τον τελευταίο καιρό,μου άδειαζε αστραπιαία;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ,κοιτώντας τις ενημερώσεις,είδα ότι υπήρχε μία,και τελικά ήταν η 5.1.1,την οποία και κατέβασα.Τηλέφωνο Ουγγαρίας.

Τι είναι το πιο καλό στην καινούρια βερσιόν του android,για το συγκεκριμένο τηλέφωνο;Η μπαταρία πχ,πάει καλύτερα,μιας και τον τελευταίο καιρό,μου άδειαζε αστραπιαία;

 

μπαταρια εγω θα την ελεγα στα ιδια πλαισια 2 μερες που την εχω! και σε ολα τα υπολοιπα ειναι καλυτερη κανενα απολυτως παραπoνo λειτουργει οπως θα επρεπε απο την αρχη! μηδεν λαγκ και 2 φορες πιο γρηγορη απο την 5.0.1

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρ παιδιά με την 5.1.1 έχει πάλι μια καθυστέρηση στην κάμερα όταν βγάζεις φώτο και πατάς αμέσως να την ανοίξει...τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια εγω θα την ελεγα στα ιδια πλαισια 2 μερες που την εχω! και σε ολα τα υπολοιπα ειναι καλυτερη κανενα απολυτως παραπoνo λειτουργει οπως θα επρεπε απο την αρχη! μηδεν λαγκ και 2 φορες πιο γρηγορη απο την 5.0.1

Αμήν.Και στην επόμενη λοιπόν.:)

Edit.

Εκανα κι εγώ μερικά πασπατέματα στο τηλ,σε άνοιγμα επαφών,και σε άλλες ενέργειες,και βλέπω με χαρά,ότι πράγματι,'εχει γίνει πιο γρήγορο,πράγμα που μας γλυτώνει από τα λεφτά για αλλαγή για καινούριο,εκτός και βάλει πχ τον 820 που ξυρίζει,οπότε το συζητάμε σοβαρά.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...