Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμήν.Και στην επόμενη λοιπόν.:)

Edit.

Εκανα κι εγώ μερικά πασπατέματα στο τηλ,σε άνοιγμα επαφών,και σε άλλες ενέργειες,και βλέπω με χαρά,ότι πράγματι,'εχει γίνει πιο γρήγορο,πράγμα που μας γλυτώνει από τα λεφτά για αλλαγή για καινούριο,εκτός και βάλει πχ τον 820 που ξυρίζει,οπότε το συζητάμε σοβαρά.

 

Μπαα αμα δώσει στην επόμενη και κάτι τις από Ν5 ή καλύτερα τον καινούριο TWZ δεν βλέπω λόγο αλλαγής στο τσακ ήμουν να το δωσω καο να πάω στο 5αρι γιατί είχα ξενερώσει λίγο αλλά από ότι φαίνεται 4αρι και πάλι 4αρι! Πιστεύω εμείς με τον έξυνος είμαστε κάπως καλύτερα σε σχέση με τον Snapdragon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως και γω που την πέρασα προχθές, κανένα παράπονο. Πέρα από το αργό άνοιγμα του ενεργού σημειώματος μόλις βγάλω την πένα. Recent apps πιο γρήγορο και από τη σκέψη, μπαταρία .... μάλλλον μια από τα ίδια..ίσως ένα κλικ καλύτερη.

Α... και κάτι βασικό, μα καλούν, απαντώ ..... και με ακούνε αμέσως... Όλα καλά λοιπόν.

 

Επίσης, για κάποιον που ρώτησε, στις ειδοποιήσεις υπάρχει και τώρα η διαγραφή, απλά έχουν αλλάξει το εικονίδιο με τρεις οριζόντιες παύλες. Αυτό βέβαια αφού σύρεις το δάχτυλο στην οθόνη και φύγουν οι μπουρμπουλίθρες.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου η με την 5.1.1 φορτιζει σε πιο αργους ρυθμους ?
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Σήμερα,παρατήρησα ότι μετά από την αναβάθμιση σε 5.1.1,(που έγινε κανονικά ΟΤΑ),και κατά τη διάρκεια της ασύρματης φόρτισης που έκανα,πεταγόταν συνέχεια μια διαφήμιση,κάνοντας συνέχεια γκλαν γκλαν,και τελικά και η φόρτιση,πήγε πάρα πολύ αργά.

Εχετε κάποια άποψη-γνώμη για το τι συμβαίνει;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το πρόβλημα με το drop down menu υπαρχει όταν χρησιμοποιείται το κλείδωμα με αποτύπωμα. Όσοι δεν έχετε αυτό το πρόβλημα, χρησιμοποιείτε αυτό τον τρόπο κλειδώματος;

Το wipe cache δε μου έλυσε το πρόβλημα και είναι ιδιαίτερα έντονο. Αν το χρησιμοποιειτε κ δεν έχετε πρόβλημα μάλλον θα πρέπει να κάνω factory reset και ξανά στήσιμο από την αρχή...

 

Και εγω εχω τρελα κολληματα με το drodown ωρες ωρες αλλα και με το ξεκλειδωμα οπου το εχω με finger unlock

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σας το χαλάσω αλλά μάλλον πρόκειται για ένα από τα νέα "κουσούρια" της αναβάθμισης λόγω κακού κώδικα στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Τυχόν επαναφορά συστήματος μπορεί να βελτιώσει προσωρινά τη κατάσταση αλλά σύντομα θα επανέλθει στα ίδια.

Κολλάει ο αισθητήρας (σαν να δέχεται συνεχόμενα λάθος προσπάθειες) προκαλώντας υψηλή θερμοκρασία στον επεξεργαστή κρασάροντας προσωρινά το σύστημα (εξού και η αίσθηση πως υπάρχει lag κυρίως στο drop down menu).

 

Δοκιμάστε να αλλάξετε κλείδωμα οθόνης σε κύλιση, κάντε και μια επανεκκίνηση και αφήστε το έτσι για μια μέρα να δείτε αν θα παρατηρήσετε το ίδιο θέμα.

Δυστυχώς έχει αναφερθεί στη πλειοψηφία των εκδόσεων μέχρι στιγμής, C, F, Sprint και T-Mobile.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αν βγαλεις το αποτυπωμα δεν υπαρχει προβλημα

Μόνο το γεγονός πως σου αχρηστεύει βέβαια το δακτυλικό αποτύπωμα είναι από μόνο του σημαντικό πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το γεγονός πως σου αχρηστεύει βέβαια το δακτυλικό αποτύπωμα είναι από μόνο του σημαντικό πρόβλημα..
\

Εγώ το έβγαλα εδώ και καιρό γιατί μου την έσπαγε,μιας και πολλές φορές δεν μπορούσα να το ανοίξω,και έβαλα τις τελίτσες και ησύχασα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το γεγονός πως σου αχρηστεύει βέβαια το δακτυλικό αποτύπωμα είναι από μόνο του σημαντικό πρόβλημα..

 

Προσωπικά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτό τον τρόπο κλειδώματος…Οπότε όλα ok για μένα!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου η με την 5.1.1 φορτιζει σε πιο αργους ρυθμους ?

Συμφωνώ 100%.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το γεγονός πως σου αχρηστεύει βέβαια το δακτυλικό αποτύπωμα είναι από μόνο του σημαντικό πρόβλημα..

 

Δε φαίνεται να το αχρηστευει εντελώς, αλλά μόνο στο κλείδωμα της οθόνης. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή finger security με την οποία μπορώ να κλειδώνω με αποτύπωμα οποία εφαρμογή επιθυμώ (πχ. Viber). Έχοντας λοιπόν ως κλείδωμα οθόνης τις τελείες, η πιο πάνω εφαρμογή λειτουργεί κανονικότατα με τον αισθητήρα χωρίς να υπάρχει το παραμικρό κόλλημα. Πιστεύω πάντως ότι η Samsung θα διορθώσει το πρόβλημα στο επόμενο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές προγραμματιστή που βρισκονται ρε παιδιά να ενεργοποιήσω και εγώ την επιλογή για το fade in όταν ανοίγω το κινητό από κλειστή οθόνη;

Βρήκα και το ενεργοποίησα αλλά δεν βρίσκω τί πρέπει να ανοιξω για να παίζει το εφε του fade in όταν ανοίγει από sleep...

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζουμε στην πραγματικότητα όταν μετά την 5.1.1 OTA κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σας το χαλάσω αλλά μάλλον πρόκειται για ένα από τα νέα "κουσούρια" της αναβάθμισης λόγω κακού κώδικα στον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Τυχόν επαναφορά συστήματος μπορεί να βελτιώσει προσωρινά τη κατάσταση αλλά σύντομα θα επανέλθει στα ίδια.

Κολλάει ο αισθητήρας (σαν να δέχεται συνεχόμενα λάθος προσπάθειες) προκαλώντας υψηλή θερμοκρασία στον επεξεργαστή κρασάροντας προσωρινά το σύστημα (εξού και η αίσθηση πως υπάρχει lag κυρίως στο drop down menu).

 

Δοκιμάστε να αλλάξετε κλείδωμα οθόνης σε κύλιση, κάντε και μια επανεκκίνηση και αφήστε το έτσι για μια μέρα να δείτε αν θα παρατηρήσετε το ίδιο θέμα.

Δυστυχώς έχει αναφερθεί στη πλειοψηφία των εκδόσεων μέχρι στιγμής, C, F, Sprint και T-Mobile.

 

Σαν να χεις δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το Update. Επιτέλους έχει και το Pin window αλλά και το animation στα recents!

Επίσης βλέπω και ανανεωμένο S Health!

 

Τι είναι το Pin window και το animation;;

 

Να συμπληρώσω επίσης ότι για μένα τουλάχιστον αυτή η αναβάθμιση αποτελεί ένα ισχυρό αντικίνητρο απόκτησης του Ν5:)

 

Αντικίνητρο απόκτησης για το note 5, είναι το ίδιο το note 5 :lol: :lol:

 

Συμφωνώ!! Απλά απαράδεκτοι που μπαίνουν στην λογική των i-phone, δηλαδή μη αποσπώμενη μπαταρία και όχι επεκτάσιμη μνήμη. Μάλιστα μνήμη έως 64 gb!!!:mad: Ν5 δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω!

 

Κατά τα άλλα εγώ έχω Βουλγαρίας και περιμένω ακόμη την 5.1.1. Θα έρθει προαφνώς κάποια στιγμή όπως έγινε και με την 5.0.1. Θα ρισκάρω κατά μερικούς να την περάσω και πάλι κατευθείαν όπως είχα κάνει και από την ΚΙΤ-ΚΑΤ και όλα ήταν ΟΚ. Θα ενημερώσω όταν έρθει η ώρα.

 

Κατά τα άλλα, πρόσεξε κανείς αν το ACR κάνει εγγραφή συνομιλητή με το bluetooth;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 μέρες και το πρόβλημα αυτό με έχει ξενερώσει!

Όταν το κινητό είχε την kit kat δούλευε σωστά το Bluetooth ?

Με την 5.1.1 λύθηκε το πρόβλημα?

Σε άλλα forum που έψαχνα για να δω πως θα λύσω το πρόβλημα, διάβασα έναν που είχε το ίδιο πρόβλημα με το plantronic του και το έλυσε αγοράζοντας ένα Samsung Bluetooth!

Αν έχεις κάνα φίλο σου που έχει Samsung Bluetooth για δοκίμασε το γιατί εμένα έχουν όλοι plantronic...

 

Φαίνεται ότι το πρόβλημα αφορά μόνο το C και όχι το F. Διάβασα επίσης ότι το κάνει με όλα τα Bluetooth και όχι μόνο με τα plantronics. Στην kit kat δεν υπήρχε κανένα θέμα. Αν θέλεις στείλε μου με PM το link που αναφέρεται η λύση με την αλλαγή σε Samsung BT. Thanks!

Edited by Lion
Link to comment
Share on other sites

Στο edge το fingerprint ξεκλείδωμα δουλεύει τέλεια. Άμεση απόκριση χωρίς να χάνω ούτε μια προσπάθεια.

Για τις ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο έχω επιλέξει να μην είναι ορατές.

Το πρόβλημα που λέτε βρίσκεται εκεί? Δηλαδή όσοι θέλετε να βλέπετε το περιεχόμενο ενώ η συσκευή είναι κλειδωμένη, δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων?

Edit

Κανένα πρόβλημα στην μπάρα ειδοποιήσεων.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση (καθαρο install) εχω το εξης προβλημα...με το που φτασει περιπου στο 30% η μπαταρια, το τηλεφωνο μπορει να σβησει εντελως σε λιγοτερο απο ωρα χωρις να το χρησιμοποιω!!! Καποια εφαρμογη δεν τρεχει στο backround σιγουρα. Τι μπορει να φταιει, τα επαιξε η μπαταρια?

 

Ευχαριστω!

Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή τύπου "fingersecurity". Και κυρίως ποια έχει την καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Γιατί αν δω διαφορά στη μπαταρία θα προτιμήσω να μην βάλω καθόλου τέτοιου είδους εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα και απο μενα, θελω να ρωτησω κατι. Αρχικα εχω το C και δικτυο Cosmote και πολλες φορες οταν καλω καποιον, οταν μου το σηκωνει και πριν τον ακουσω, ακουω καποια παρασιτα. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο και πως διορθωνεται; Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα και απο μενα, θελω να ρωτησω κατι. Αρχικα εχω το C και δικτυο Cosmote και πολλες φορες οταν καλω καποιον, οταν μου το σηκωνει και πριν τον ακουσω, ακουω καποια παρασιτα. Γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο και πως διορθωνεται; Ευχαριστω :)

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; αυτό που λες υπήρχε στην 5.0.1 το οποίο διορθώθηκε στην καινούργια 5.1.1

Κοίταξε λοιπόν και πες μας...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,και μέχρι στιγμής,φαίνεται ότι η μπαταρία,τα πάει πολύ καλύτερα με το 5.1.1

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό θα λειτουργεί όπως πρέπει( το ελπίζω τουλάχιστον) να μην έχει λαγκ στα recent και το πιο βασικό για εμένα να φτιάξει επιτέλους η γ@μημ@νη κλήση που το σηκώνεις μιλάς και δεν πιάνει την φωνή την πιάνει μετά από λίγο αυτο μου έχει σπάσει τα νεύρα !

 

Χίλια συγγνώμη για το ξέσπασμα αλλά δεν παλεύεται αυτό με την κλήση ! Επίσης και να το φτιάξεις μόνος σου πρέπει να κάνεις ροοτ χάνεις εγγύηση! Και είναι πολλά τα λεφτά για να χάσεις εγγύηση

 

Με την κληση τι προβλημα αντιμετωπιζεις; Γιατι εγω οταν παίρνω τηλ και το σηκωνει ο αλλος ακουω παρασιτα πριν τη φωνη του.. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις; αυτό που λες υπήρχε στην 5.0.1 το οποίο διορθώθηκε στην καινούργια 5.1.1

Κοίταξε λοιπόν και πες μας...

 

Εχω την 5.0.1, αύριο θα κανω την ενημερωση λογισμικου λογω ελλειψης wi-fi και θα σας πω!! Ευχαριστω για τη βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...