Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα την βλακεια να χωσω το pen του κινητου αναποδα στο κινητο και κολλησε, δεν βγαινει, το πηγα για να το αφαιρεσουν αλλα ζητανε 200 ευρω γιατι λενε σφηνωσε στη μητρικη (γελαμε) τι κανουμε;

 

Είχα την εντύπωση οτι στο 4 δεν γινεται αυτό, τουλάχιστον με την ιδια ευκολία οπως στο 5.

Πως τα κατάφερες; :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα την βλακεια να χωσω το pen του κινητου αναποδα στο κινητο και κολλησε, δεν βγαινει, το πηγα για να το αφαιρεσουν αλλα ζητανε 200 ευρω γιατι λενε σφηνωσε στη μητρικη (γελαμε) τι κανουμε;

 

 

Ριξε μια ματια σε αυτο το

... δεν ξερω αν θα δουλεψει βεβαια αυτος ο τροπος...
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι στο 4 δεν γινεται αυτό, τουλάχιστον με την ιδια ευκολία οπως στο 5.

Πως τα κατάφερες; :lol:

 

 

Κι ομως κολλησε, νομιζα οτι το ειχα βαλει καλα, αλλα οταν πηγα να το ανοιξω τοτε...:(:(:(

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι στο 4 δεν γινεται αυτό, τουλάχιστον με την ιδια ευκολία οπως στο 5.

 

Πως τα κατάφερες; :lol:

 

 

Και εγω αυτό ήξερα. Τελικά ειμαι πολυ τυχερός γιατί ποτέ δεν κοίταξα πως το έβαλα μεσα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πότε τον ακούς αυτόν τον μεταλλικό ήχο;

 

Σε καποιες εξερχομενες κλησεις οταν το σηκωσει ο αλλος για 1,5 δευτερολεπτο περιπου..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δοκιμή,βάζοντας πλαστική μεμβράνη,μιας και τα γυαλάκια,υπήρχε η άποψη ότι δεν εφήρμοζαν καλά στο 4,σήμερα,έβαλα ένα γυαλάκι σαν κι αυτό που είχαν βάλει τα παιδιά εδώ,ένα Nillkin,και έπαθα την πλάκα μου,από τη διαφορά με το πλαστικό.

Και η εφαρμογή,είναι άψογη,γιατί από ό,τι κατάλαβα,έχει κάπως μικρότερες διαστάσεις,και δεν έχει κανένα πρόβλημα στα άκρα.

Ευχαριστώ λοιπόν τα παιδιά που το πρότειναν,και το συνιστώ κι εγώ πλέον.:)

(Λόγω capital controls,μου το έφερε η ανηψιά από την Αγγλία,έχοντάς το παραγγείλει από το ΗΚ).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δοκιμή,βάζοντας πλαστική μεμβράνη,μιας και τα γυαλάκια,υπήρχε η άποψη ότι δεν εφήρμοζαν καλά στο 4,σήμερα,έβαλα ένα γυαλάκι σαν κι αυτό που είχαν βάλει τα παιδιά εδώ,ένα Nillkin,και έπαθα την πλάκα μου,από τη διαφορά με το πλαστικό.

Και η εφαρμογή,είναι άψογη,γιατί από ό,τι κατάλαβα,έχει κάπως μικρότερες διαστάσεις,και δεν έχει κανένα πρόβλημα στα άκρα.

Ευχαριστώ λοιπόν τα παιδιά που το πρότειναν,και το συνιστώ κι εγώ πλέον.:)

(Λόγω capital controls,μου το έφερε η ανηψιά από την Αγγλία,έχοντάς το παραγγείλει από το ΗΚ).

Μπορείς να μας δώσεις ένα λινκ για το συγκεκριμένο glass;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα να δω πιο tempered glass είναι αυτό, γιατί όσο έψαξα δεν βρήκα κάποιο που να εφαρμόζει καλά στις άκρες της οθόνης.

Πάντως στο παρακάτω βίντεο, δείχνει ένα Nillkin tempered glass για το Note 4 το οποίο δεν εφαρμόζει τέλεια.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και το Note 4 δεν το έχω πάρει ακόμα..., θα αγοράσω για tempered την Skinomi μιας και στο Tab S που την είχα βάλει έμεινα κατενθουσιασμένος.Έχει και Life time warranty που αν δεν κάνω λάθος δεν το έχει καμιά άλλη εταιρία

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και το Note 4 δεν το έχω πάρει ακόμα..., θα αγοράσω για tempered την Skinomi μιας και στο Tab S που την είχα βάλει έμεινα κατενθουσιασμένος.Έχει και Life time warranty που αν δεν κάνω λάθος δεν το έχει καμιά άλλη εταιρία

...ναι,αλλά θα κάθεται καλά,γιατί οι περισσότερες,δεν κάθονται.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια σε αυτο το
... δεν ξερω αν θα δουλεψει βεβαια αυτος ο τροπος...

Βγηκε επιτελους(ακολουθωντας το βιντεο) ευχαριστω πολυ. Αλλη φορα θα το χωνω κανονικα και οχι αναποδα. :p:p:p

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αρκετο ψαξιμο σημερα και επικοινωνια με Cosmote και service της Samsung καταληξαμε πως ο μεταλλικος ηχος που ακουω πριν ακουσω το συνομιλητη σε καποιες κλησεις ειναι προβλημα της συσκευης και οχι του δικτυου. Το κινητο τη Δευτερα θα παει για ελεγχο και εγω θελω να σας ρωτησω το εξης, εφοσον το εχω μονο 3 μηνες μπορω να ζητησω αντικατασταση;
Link to comment
Share on other sites

...ναι,αλλά θα κάθεται καλά,γιατί οι περισσότερες,δεν κάθονται.

Στο Tab S εφάρμοσε τέλεια.Συνήθως οτι πληρώνεις παίρνεις.Και στο S4 όταν είχα πάρει την Iloome εφάρμοσε άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αρκετο ψαξιμο σημερα και επικοινωνια με Cosmote και service της Samsung καταληξαμε πως ο μεταλλικος ηχος που ακουω πριν ακουσω το συνομιλητη σε καποιες κλησεις ειναι προβλημα της συσκευης και οχι του δικτυου. Το κινητο τη Δευτερα θα παει για ελεγχο και εγω θελω να σας ρωτησω το εξης, εφοσον το εχω μονο 3 μηνες μπορω να ζητησω αντικατασταση;

 

Και γιατί φίλε μου, σε μένα τουλάχιστον, το κάνε σε έναν μόνο αριθμό ? Cosmote και ο άλλος, και ΜΟΝΟ όταν καλώ εγώ.

Σε αυτόν τον αριθμό που σου λέω.... δεν μπορώ να μιλήσω, το κάνει διαρκώς...... δε σταματά.

 

Σε άλλους αριθμούς που καλώ, το κάνει πολύ σπάνια, και στιγμιαία όταν το σηκώσουν.... ακούγεται ένα "γκλαν-γκλουν" και τέλος...

 

Πως καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι φταίει το τηλ? Που να απευθυνθώ εγώ, για να τους βάλω να το ακούσουν πως κάνει????

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί φίλε μου, σε μένα τουλάχιστον, το κάνε σε έναν μόνο αριθμό ? Cosmote και ο άλλος, και ΜΟΝΟ όταν καλώ εγώ.

Σε αυτόν τον αριθμό που σου λέω.... δεν μπορώ να μιλήσω, το κάνει διαρκώς...... δε σταματά.

 

Σε άλλους αριθμούς που καλώ, το κάνει πολύ σπάνια, και στιγμιαία όταν το σηκώσουν.... ακούγεται ένα "γκλαν-γκλουν" και τέλος...

 

Πως καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι φταίει το τηλ? Που να απευθυνθώ εγώ, για να τους βάλω να το ακούσουν πως κάνει????

 

Μιλησα με το service της samsung και μου ειπαν να αλλαξω sim, να το λειτουργησω με ασφαλη λειτουργια και να κανω

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν δεν αλλαξει κατι σου λενε να απευθυνθεις στον παροχο. Αφου εκανα τις παραπανω κινησεις χωρις να δω προκοπη και αφου δοκιμασα τη σιμ σε αλλο τηλεφωνο επειτα απο παροτρυνση του παροχου και αφου πραγματοποιηθηκε τεχνικος ελεγχος στη γραμμη μου καταληξαμε στο συμπερασμα πως το προβλημα προερχεται απο τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

ok, θα δω τι θα κάνω. Θα πάω σε κατάστημα cosmote, να τον πάρω μπροστά τους να ακούσουν. Μετά, λογικά θα μου δώσουν άλλη συσκευή, να δοκιμάσω την κάρτα sim μου, να δούμε τι συμβαίνει.

 

Το ερώτημα όμως είναι το εξής: Έστω ότι η κάρτα μου σε άλλη συσκευή δεν έχει θέμα, που καταλήγουμε? Στο ότι φταίει η συσκευή μου. Και λέω εγώ τώρα, αν όντως φταίει η συσκευή μου..... τι στο καλό.... έχει θέμα με τον συγκεκριμένο αριθμό? Δηλαδή... έχει τσακωθεί με το συνεργάτη μου...? Δεν έπρεπε να το κάνει και σε άλλες κλήσεις...?

 

Και ποτέ όταν με καλούν... μόνο όταν καλώ εγώ.... μύλος η δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω μια γενική εκκαθάριση τις λέξεις που έχουν αποθηκευτεί στο κινητό από το πληκτρολόγιο; (στοκ πληκτρολόγιο )
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω μια γενική εκκαθάριση τις λέξεις που έχουν αποθηκευτεί στο κινητό από το πληκτρολόγιο; (στοκ πληκτρολόγιο )

Κανε αυτά....[ATTACH]63920[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα παιδιά,

 

κάτοχος SM-N910C με N910CXXU1COH4, πέρασα εδώ και μια βδομάδα με factory reset - upgrade - factory reset την 5.1.1 και είμαι απόλυτα ευχάριστημένος με το αποτέλεσμα. Λίγες απορίες μόνο:

 

1. Δεν μου παίζει πια το one touch answer, και πρέπει να κάνω το γνωστό slide για να απαντήσω σε κλήσεις. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

2. Το κινητό το είχα πάρει μέσω skroytz και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για τη χώρα προέλευσης. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το δω από κάπου;

 

3. Κυρίως, βλέπω σχόλια του τύπου "πετυχαίνεις άνετα 6 ώρες SoT" και ζηλεύω, εγώ με κλειστά τα wifi, 3g, gps και Bluetooth, καθώς και με κλείσιμο της συσκευής το βράδυ, δύσκολα θα ξεπεράσω τις 4 και κάτι ψιλά. Καμία πρόταση; Υπάρχει περίπτωση το modem μου να εκπέμπει σε άλλη μπάντα συχνοτήτων και να τρώγεται εκεί η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

βαλε phone info απο playstore να δεις χωρα προορισμου για το κινητο σου,η αλλιως τηλ στην samsung με το imei..συνηθως εχουν καλει μπαταρια τα note..δοκιμασε ενα κανεις hard reset την συσκευη σου...volume up+power και αν δεν δεις καλα αποτελεσματα ξανα flashing με odin το filmware απο sammobile

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910C/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο που αναφέρεις δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα αυτό...Αντιθέτως τώρα λειτουργεί σωστά ο τρόπος απάντησης με το γνωστό slide...
Link to comment
Share on other sites

Ernesto1983 ευχαριστώ, έβαλα το phone info και μου αναφέρει CSC Country: BALTIC / LV, υποθέτω αυτή είναι η πληροφορία που ζητούσα. Είμαι λίγο διστακτικός να ξανακάνω firmware flash, γιατί μόλις έστησα τα πάντα μετά από factory reset για την αναβάθμιση σε 5.1.1.

 

Teokordas έχεις δίκιο, δεν το διατύπωσα καλά. Αυτό που έψαχνα ήταν η επιλογή accessibility -> single tap mode, που μου είχε καθαριστεί λόγω του factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτά....[ATTACH]63920[/ATTACH]

 

σε ευχαριστω φιλε μου! ακομα προσπαθω να καταλαβω γιατι κολησα τοσο πολυ και δεν το εβρισκα λοοολ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...