Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω το plantronics M165. Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει είναι αφού απαντήσω την κλήση (και φυσικά ο άλλος δε με ακούει), πατώ το κουμπάκι αφής BT στο κινητό, οπότε αποσυνδέεται και το ξαναπατώ για να συνδεθεί εκ νέου... Υπάρχει καμιά λύση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το κινητό με την 5.1.1 είναι σε όλα καλύτερο, με εξαίρεση το απίστευτο lag στο drop down menu. Ειδικά, όταν έχεις ώρα να το χρησιμοποίησεις, κολλάει απίστευτα σε σημείο που χρειάζεται restart. Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Πέρασα την 5.1.1 ΟΤΑ.

Ποιό είναι drop down menu; γιατι δεν βλεπω πουθενά lag εγώ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιό είναι drop down menu; γιατι δεν βλεπω πουθενά lag εγώ;)

 

Όταν είσαι στη home page, σέρνεις από πάνω προς το κάτω στην οθόνη και σου βγάζει το μενού που έχει διάφορες ρυθμίσεις που εσύ έχεις επιλέξει (wifi, bluettoth, location κλπ.)

ΟΤΑ την πέρασες την 5.1.1;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στη home page, σέρνεις από πάνω προς το κάτω στην οθόνη και σου βγάζει το μενού που έχει διάφορες ρυθμίσεις που εσύ έχεις επιλέξει (wifi, bluettoth, location κλπ.)

ΟΤΑ την πέρασες την 5.1.1;

 

Κανένα πρόβλημα σε εμένα! Το μόνο που έκανα ήταν clear cache και την πέρασα ΟΤΑ έκατσε πολύ καλά αν όχι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα σε εμένα! Το μόνο που έκανα ήταν clear cache και την πέρασα ΟΤΑ έκατσε πολύ καλά αν όχι τέλεια

 

Έκανα μόλις clear cache. Μακάρι να γλιτώσω το reset :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στη home page, σέρνεις από πάνω προς το κάτω στην οθόνη και σου βγάζει το μενού που έχει διάφορες ρυθμίσεις που εσύ έχεις επιλέξει (wifi, bluettoth, location κλπ.)

ΟΤΑ την πέρασες την 5.1.1;

Ααα την κουρτίνα εννοείς, κανένα απολύτως κόλλημα!!! Βασικά πουθενά δεν βλέπω πλέον lag, είμαι εντυπωσιασμένος!!

Με odin την πέρασα με hard reset πριν και μετά.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και γω κανένα πρόβλημα με το drop down menu.

 

Αρκετά καλή η αναβάθμιση. Δε με έχουν πάρει ακόμα τηλ, χθες αργά το βράδυ την πέρασα, αλλά από όσο λέτε, έχουν φτιάξει το θέμα της απάντησης σε κλήση άλλου.

 

Ένα μόνο για μένα δεν έφτιαξαν: Έχω ως προεπιλογή, με το που βγάζω το πενάκι, να ανοίγει ενεργό σημείωμα και ΟΧΙ το air command. E..... ακόμα και τώρα, σέρνεις έξω το πενάκι... και καθυστερεί να ανοίξει το ενεργό σημείωμα.

 

Σε ένα video λένε ότι δεν έδωσαν νέα themes (σκασίλα μας μεγάλη....) ούτε 64-bit. Έχουμε τον exynos 64-bit και τον λειτουργεί 32 ??

 

Θέλουνε κρέμασμα οι Κορεάτες...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω το plantronics M165. Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει είναι αφού απαντήσω την κλήση (και φυσικά ο άλλος δε με ακούει), πατώ το κουμπάκι αφής BT στο κινητό, οπότε αποσυνδέεται και το ξαναπατώ για να συνδεθεί εκ νέου... Υπάρχει καμιά λύση;

 

 

Το κινητό το έχω 2 μέρες και το πρόβλημα αυτό με έχει ξενερώσει!

Όταν το κινητό είχε την kit kat δούλευε σωστά το Bluetooth ?

Με την 5.1.1 λύθηκε το πρόβλημα?

Σε άλλα forum που έψαχνα για να δω πως θα λύσω το πρόβλημα, διάβασα έναν που είχε το ίδιο πρόβλημα με το plantronic του και το έλυσε αγοράζοντας ένα Samsung Bluetooth!

Αν έχεις κάνα φίλο σου που έχει Samsung Bluetooth για δοκίμασε το γιατί εμένα έχουν όλοι plantronic...

Link to comment
Share on other sites

και γω κανένα πρόβλημα με το drop down menu.

 

Αρκετά καλή η αναβάθμιση. Δε με έχουν πάρει ακόμα τηλ, χθες αργά το βράδυ την πέρασα, αλλά από όσο λέτε, έχουν φτιάξει το θέμα της απάντησης σε κλήση άλλου.

 

Ένα μόνο για μένα δεν έφτιαξαν: Έχω ως προεπιλογή, με το που βγάζω το πενάκι, να ανοίγει ενεργό σημείωμα και ΟΧΙ το air command. E..... ακόμα και τώρα, σέρνεις έξω το πενάκι... και καθυστερεί να ανοίξει το ενεργό σημείωμα.

 

Σε ένα video λένε ότι δεν έδωσαν νέα themes (σκασίλα μας μεγάλη....) ούτε 64-bit. Έχουμε τον exynos 64-bit και τον λειτουργεί 32 ??

 

Θέλουνε κρέμασμα οι Κορεάτες...

 

Εντάξει για να είμαστε δίκαιοι πότε δεν είπαν ότι θα ξεκλειδώσουν τον επεξεργαστή.

Τα νέα features/apps από s6/note 5 πρέπει να δώσουν.

 

Όσο για το ενεργό σημείωμα αλλαξε την προεπιλογη & δοκίμασε να το ενεργοποιησεις με διπλό χτύπημα στην οθόνη με το πενάκι, πατώντας το κουμπί του ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για να είμαστε δίκαιοι πότε δεν είπαν ότι θα ξεκλειδώσουν τον επεξεργαστή.

Τα νέα features/apps από s6/note 5 πρέπει να δώσουν.

 

Όσο για το ενεργό σημείωμα αλλαξε την προεπιλογη & δοκίμασε να το ενεργοποιησεις με διπλό χτύπημα στην οθόνη με το πενάκι, πατώντας το κουμπί του ταυτόχρονα.

Και πάλι καθυστερεί αλλά σε μικρότερο χρόνο συγκριτικά με την 5.0.1. Δεν ανοίγει ακαριαία.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο πάνω την καινούργια αναβάθμιση. Νομίζω πτι δουλεύει το κινητο μου κομπλέ οπως θα πρεπε να δουλευει απτην πρώτη μέρα αλλα τελος πάντων.. ωραιααα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καθυστερεί αλλά σε μικρότερο χρόνο συγκριτικά με την 5.0.1. Δεν ανοίγει ακαριαία.

 

σε μένα, όταν έχω έξω το πενάκι και ... πατήσω πλήκτρο και διπλό ταπ, ανοίγει ακαριαία, αλλά τι να το κάνω....

γιατί να μην ανοίγει ακαριαία όταν το έχω σαν προ-επιλογή με το που βγάλω το πενάκι??

 

Anyway....

Link to comment
Share on other sites

σε μένα, όταν έχω έξω το πενάκι και ... πατήσω πλήκτρο και διπλό ταπ, ανοίγει ακαριαία, αλλά τι να το κάνω....

γιατί να μην ανοίγει ακαριαία όταν το έχω σαν προ-επιλογή με το που βγάλω το πενάκι??

 

Anyway....

Μπορείς να κάνεις και το άλλο. Αφού σου ανοίγει ακαριαία με το διπλό tap τότε το ίδιο θα συμβαίνει λογικά με το που βγάζεις την πένα στο μενού που βγαίνει να επιλέγεις την πρώτη επιλογή δηλ. ενεργό σημείωμα.

Ξέχασα να διευκρινήσω οτι σε μένα αργεί την πρώτη φορά μετά ανοίγει αμέσως.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

θα με πείτε τεμπέλη τώρα..... αλλά αφού έχει ως επιογή, με το που βγάζω την πένα, να ανοίγει το ενεργό σημείωμα.... ας το κάνει σωστά.... μη μου βγάζει την ψυχή.

 

Γιατί, αφού υπάρχει έτοιμο, να πατάω το κουμπί μαζί με 2πλό ταπ, ή να πατάω στο κατάλληλο σημείο στο air-command?

 

Το λέω, γιατί όπως το χρησιμοποιώ εγώ, κυρίως για γραπτές σημειώσεις το έχω.

Link to comment
Share on other sites

θα με πείτε τεμπέλη τώρα..... αλλά αφού έχει ως επιογή, με το που βγάζω την πένα, να ανοίγει το ενεργό σημείωμα.... ας το κάνει σωστά.... μη μου βγάζει την ψυχή.

 

Γιατί, αφού υπάρχει έτοιμο, να πατάω το κουμπί μαζί με 2πλό ταπ, ή να πατάω στο κατάλληλο σημείο στο air-command?

 

Το λέω, γιατί όπως το χρησιμοποιώ εγώ, κυρίως για γραπτές σημειώσεις το έχω.

Κι εγώ κυρίως για σημειώσεις το χρησιμοποιώ αλλά καμία φορά θέλω να βάλω κι ένα screenshot γιαυτό προτιμώ το air command. Προτιμώ δηλαδή να έχω μαζεμένες τις επιλογές κι ανάλογα χρησιμοποιώ αυτή που θέλω. Χάνω δηλαδή το χρόνο που χρειάζεται να κάνω tap την εκάστοτε επιλογή. Δεν είναι τραγικό.

 

Τώρα για αυτό που λες, δες το κι αλλιώς, το πενάκι βοηθάει στο ξύσιμο σε ώρα αναμονής...

:):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το Update. Επιτέλους έχει και το Pin window αλλά και το animation στα recents!

Επίσης βλέπω και ανανεωμένο S Health!

Edited by FaTaL_ErrOr
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει για να κάνω backup ότι έχω στο κινητό πηγαίνω εξατομίκευση στις ρυθμίσεις και πατάω στη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο μέσο εφαρμογής ή υπολογιστή
Link to comment
Share on other sites

καλή η 5.1.1 αλλά έχουμε και κινητό να τηγανίζουμε κανένα αυγό να ψήνουμε και καφέ ελληνικό. πολύ θερμοκρασία καίει όλο το κινητό.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

καλή η 5.1.1 αλλά έχουμε και κινητό να τηγανίζουμε κανένα αυγό να ψήνουμε και καφέ ελληνικό. πολύ θερμοκρασία καίει όλο το κινητό.

Νορμάλ το αισθάνομαι πάντως εγώ με την χρήση που του κάνω...

Πάντα με p.case.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει για να κάνω backup ότι έχω στο κινητό πηγαίνω εξατομίκευση στις ρυθμίσεις και πατάω στη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο μέσο εφαρμογής ή υπολογιστή

 

Έτσι δεν θα κάνεις backup επαφές( καν τες backup στον google λογαριασμό σου ) /sms /mms /data/κ.τ.λ για να μπορέσεις να κάνεις πλήρες backup χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα όπως titanium αν εισαι root ή Helium - App Sync αν δεν είσαι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όσοι βάλατε την 5.1.1 έχετε παρατηρήσει να κρασαρει καθόλου η κάμερα; οπως έκανε πριν με την 5.0.1 στο άνοιγμα φωτογραφιών?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, όσοι βάλατε την 5.1.1 έχετε παρατηρήσει να κρασαρει καθόλου η κάμερα; οπως έκανε πριν με την 5.0.1 στο άνοιγμα φωτογραφιών?

Αν σου πω τώρα ότι δεν έχω δει κανένα κρασάρισμα όχι μόνο τώρα στην 5.1.1 αλλά και στην προηγούμενη 5.0.1 θα με πιστέψεις; ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος κάτοχος του Note 4 n910c με έκδοση 5.0.1. Έχω ένα θέμα με την κάμερα, δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι (το γρανάζι) των ρυθμίσεων. Ξέρετε μήπως αν υπαρχει καποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος κάτοχος του Note 4 n910c με έκδοση 5.0.1. Έχω ένα θέμα με την κάμερα, δεν μου εμφανίζει το κουμπάκι (το γρανάζι) των ρυθμίσεων. Ξέρετε μήπως αν υπαρχει καποια λύση;

 

Πάνε ρυθμίσεις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα. Θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα. Θα στρώσει

Δεν ξέρω γιατί αλλα δεν διορθώθηκε :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...