Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν επειδή δεν γινόταν τίποτα με το εικονίδιο της αναβάθμισης (τα δοκίμασα όλα) ξαναγύρησα στην 5.0.1. αυτή τη φορά όμως έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ βρισκόμουν σε 4.4.4 κατέβασα μέσω ota την 5.0.1 την έκανα εγκατάσταση και μετα ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως πρότειναν κάποιοι μερικές σελίδες πριν.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι τα κολλήματα εξαφανίστηκαν, η μπαταρία επανήλθε στα επίπεδα της 4.4.4 ( απενεργοποίησα όλες τις εφαρμογές της google talkback, βιβλια google klp, hangouts,flipboard) η διαθέσιμη μνήμη πλέον είναι σταθερά πάνω από 1gb και γένικα το τηλεφωνο έγινε καλύτερο. Να ενημερώσω ότι δεν έχω πλέον πρόβλημα με IR (πριν είχα άλλα το έλυσα με επανεγκατάσταση της μαμά εφαρμογής).

Να υπενθυμίσω ότι μόλις το είχα πάρει (ειχε ουγκρική ρομ) έκανα αναβάθμιση lollipop μέσω odin χωρίς format με αποτέλεσμα να έχω πολλά κολλήματα και μπαταρία χειρότερη από πριν γι αυτό και αποφάσισα να κάνω downgrade σε 4.4.4.

Αυτά από μένα.

 

Έκανες τις σωστές κινήσεις για να έχεις ένα απροβλημάτιστο τηλέφωνο .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για σας παιδιά!!:D ξανά:) εδώ και αρκετό καιρό έχω παρατήρηση στο κινητό ότι ε χι καπια μικρο κωλύματα.. τα οποία στρώνουν μόνο μετά από 1 reset. το κινητό φορά 5.0.1 Ν10CXXU1BOC3. να πάω σε αφτιν..?http://www.sammobile.com/firmwares/download/43153/N910CXXU1BOB4_N910COXA1BOB4_XEO.zip/ . αφού κάνω πρώτα όπως και ι eva άπω πάνω...? δηλαδή να κάνω reset να την περάσω και ξανά reset..?:wacko: επιπισις αν είναι εύκολο και πιες εφαρμογές να απενεγροποιισο και αν χριαζετε κάτι άλλο είμαι όλος αφτιά ευχάριστο για το χρόνο σας!!:)
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε φρεσκια 5.1.1

σπευσατε....

 

http://www.sammobile.com/2015/08/26/international-galaxy-note-4-getting-the-android-5-1-1-update-in-poland/

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/note-4-n910c-lollipop-5-0-1-multiple-t3028939

 

και εδω video με αλλαγες...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα ota σε πολωνικό. Δεν μου ήρθε ειδοποίηση, έκανα έλεγχο και πέρασε κανονικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα ota σε πολωνικό. Δεν μου ήρθε ειδοποίηση, έκανα έλεγχο και πέρασε κανονικά.

 

Καινούριο TWZ δεν έδωσε πιστεύω;

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο TWZ δεν έδωσε πιστεύω;

 

 

Όχι δυστυχώς . Λένε οτι έφτιαξαν επιτέλους το delay στα recents ,ram , γενικά πιο σβέλτο τηλέφωνο. Επίσης κάτι λίγα πράγματα από note 5

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς . Λένε οτι έφτιαξαν επιτέλους το delay στα recents ,ram , γενικά πιο σβέλτο τηλέφωνο. Επίσης κάτι λίγα πράγματα από note 5

 

Τι έδωσαν από 5αρι; δλδ από ότι βλέπω καινούριο TWZ χωρίς ρομ δεν πρόκειται να δούμε εμείς

Link to comment
Share on other sites

Πατάω στο ling και μετά με βγαζη σε άλλα 4 αρχια τα κατεβάζω όλα..? τι βρήκα την άκρη ένταξη Edited by giannisS2
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα.

1. Βλέπω βελτίωση στην ταχύτητα και ομαλότητα των transition effects.

2. Υπάρχει το νέο πρόγραμμα διαχείρισης της Samsung για μπαταρία, χώρου αποθήκευσης, ram και ασφάλεια

3. Το κινητό χρησιμοποιεί λιγότερη ram. Πάντα είχα 2,2GB γεμάτα και τώρα βλέπω 1,8 με την ίδια χρήση.

4. Προσέθεσαν μια έξτρα λειτουργία στα recent programs για να μπορείς να τα ανοίξεις είτε σε split οθόνη, είτε σε μικρό παραθυράκι.

5. Ισως είναι η ιδέα μου αλλά βλέπω γενικά λιγότερα lags (σκαλώματα) γενικά στη λειτουργία του κινητού.

6. Στις ρυθμίσεις υπάρχει πάλι το μενού "Μπαταρία". Πριν το έλεγε κάπως αλλιώς (δεν θυμάμαι πως! :D )

 

Αυτά προς το παρόν. Αν παρατηρήσει κάτι άλλος ας το αναφέρει.

Από το 5άρι δεν είδα κάτι εγώ. Ούτε νέο TWZ έχουμε.

 

Υ.Γ. Από το πληκτρολόγιο της Samsung έχει αφαιρεθεί η εκμάθηση μέσω των δικτύων (gmail, facebook, twitter κτλ). Για όσους δεν γνωρίζουν τι είναι αυτό, είναι η λειτουργία για να μαθαίνει το πληκτρολόγιο τις λέξεις που χρησιμοποιούμε πιο συχνά. Από ότι είχα ακούσει είχε ένα θέμα ασφάλειας η Sammy με το πληκτρολόγιο (τροποποιημένο swiftkey).

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα.

1. Βλέπω βελτίωση στην ταχύτητα και ομαλότητα των transition effects.

2. Υπάρχει το νέο πρόγραμμα διαχείρισης της Samsung για μπαταρία, χώρου αποθήκευσης, ram και ασφάλεια

3. Το κινητό χρησιμοποιεί λιγότερη ram. Πάντα είχα 2,2GB γεμάτα και τώρα βλέπω 1,8 με την ίδια χρήση.

4. Προσέθεσαν μια έξτρα λειτουργία στα recent programs για να μπορείς να τα ανοίξεις είτε σε split οθόνη, είτε σε μικρό παραθυράκι.

5. Ισως είναι η ιδέα μου αλλά βλέπω γενικά λιγότερα lags (σκαλώματα) γενικά στη λειτουργία του κινητού.

6. Στις ρυθμίσεις υπάρχει πάλι το μενού "Μπαταρία". Πριν το έλεγε κάπως αλλιώς (δεν θυμάμαι πως! :D )

 

Αυτά προς το παρόν. Αν παρατηρήσει κάτι άλλος ας το αναφέρει.

Από το 5άρι δεν είδα κάτι εγώ. Ούτε νέο TWZ έχουμε.

 

Υ.Γ. Από το πληκτρολόγιο της Samsung έχει αφαιρεθεί η εκμάθηση μέσω των δικτύων (gmail, facebook, twitter κτλ). Για όσους δεν γνωρίζουν τι είναι αυτό, είναι η λειτουργία για να μαθαίνει το πληκτρολόγιο τις λέξεις που χρησιμοποιούμε πιο συχνά. Από ότι είχα ακούσει είχε ένα θέμα ασφάλειας η Sammy με το πληκτρολόγιο (τροποποιημένο swiftkey).

 

τουλαχιστον εφτιαξαν τα λαγκ στις κλησεις που σε ακουγε ο αλλος μετα απο 3 δευτερα η ακομα υπαρχει αυτο;; για τον TWZ απλη απογοητευση

Link to comment
Share on other sites

TWZ τη ειναι..?

 

Touchwiz Launcer της Samsung. Είναι όλο το περιβάλλον που βλέπεις και χειρίζεσαι το κινητό σου (φακέλους, desktop, widgets κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Μεσω odin την περασε κανενας;κολλαει στο λογοτυπο της samsung μολις γινεται επανεκκινηση του κινητου και ολοκληρωθει η εγκατασταση οπως γινοταν στην 4.4.4;ποιο απο τα δυο λινκ κατεβαζουμε;
Link to comment
Share on other sites

και εγώ με τη σιρα μου θέλω να ρωτήσω.. έτσι όπως είμαστε να κάνουμε ένα hard reset και μετά να πάμε να την περάσουμε..?:wacko:

μεσο odin..? οπος τι λολιποπ..?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση να "κατέβει μόνη της" με ειδοποίηση.... ως "ενημέρωση λογισμικού"?

 

Καλώμαθα τόσο καιρό στο mbpr και έχω ξεχάσει να κάνω ..."upadates", "formats", "service packs", "re-installs", klp...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση να "κατέβει μόνη της" με ειδοποίηση.... ως "ενημέρωση λογισμικού"?

 

Καλώμαθα τόσο καιρό στο mbpr και έχω ξεχάσει να κάνω ..."upadates", "formats", "service packs", "re-installs", klp...

 

Ναι να σου έρθει ΟΤΑ αλλά άμα δεν είναι πωλονικη συσκευή σου να την πάρεις τώρα θα περιμενεις να σου έρθει και σε σένα όταν την δώσουν και στην χώρα προέλευσης της συσκευής σου! Αλλιώς μετά με κατεβάσματα download Mode και περνάς με odin

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω σε ταχυτητα.μενει να δουμε με μπαταρια τι γινεται.μεσα σε 3 μερες εχω μεταβει διαδοχικα απο 4.4.4 σε 5.0.1 και τωρα σε 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Ναι poland εχουμε. Βλεπω και στο φωτισμο καποια διαφορα, κατα την ενεργοποιηση ειναι πιο προοδευτικη η αυξηση της εντασης
Link to comment
Share on other sites

Και το πρωτο κολλημα το φαγε μολις τωρα ξαφνικα φηγαν ολα τα εικονιδια απο το μενου μονο το backround εμεινε επειτα εγινε μαυρο και κλειδωσε απ μονο του

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το πρωτο κολλημα το φαγε μολις τωρα ξαφνικα φηγαν ολα τα εικονιδια απο το μενου μονο το backround εμεινε επειτα εγινε μαυρο και κλειδωσε απ μονο του

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys ολα καλα και ωραια οντως αρκετα πιο γρηγορο αλλα κατα το ξεκλειδωμα και κατα κληση σας τρωει κολληματα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...