Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να το πω ρε παιδιά, το έβγαλα σήμερα απο την protective case να το καθαρίσω και ξαναθυμήθηκα πόσο όμορφο είναι, το κοιτούσα και αναρωτιόμουν πόσο θα ήθελα να μπορούσα να το χρησιμοποιούσα γυμνό...κόσμημα είναι το ρημάδι!!!

Ετσι είναι,όπως το λες.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να το πω ρε παιδιά, το έβγαλα σήμερα απο την protective case να το καθαρίσω και ξαναθυμήθηκα πόσο όμορφο είναι, το κοιτούσα και αναρωτιόμουν πόσο θα ήθελα να μπορούσα να το χρησιμοποιούσα γυμνό...κόσμημα είναι το ρημάδι!!!

 

ακριβως!!! θα συμφωνησω και εγω! ειναι πανεμορφο αλλα δεν μπορεις να το χαρεις ρε γαμοτο με τπτ γυμνο !

 

 

επισης διαβαζα sammobile βγηκαν update Που διορθωνουν recent apps και γενικα καποια λαγκ και εχει δωθει σε αρκετους ξερουμε τπτ παραπανω;

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!! θα συμφωνησω και εγω! ειναι πανεμορφο αλλα δεν μπορεις να το χαρεις ρε γαμοτο με τπτ γυμνο !

 

 

επισης διαβαζα sammobile βγηκαν update Που διορθωνουν recent apps και γενικα καποια λαγκ και εχει δωθει σε αρκετους ξερουμε τπτ παραπανω;

Αν εννοείς τη Bog1 την εχω κανενα 20ημερο τωρα,δεν ειδα ουσιαστικες διαφορές!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τη Bog1 την εχω κανενα 20ημερο τωρα,δεν ειδα ουσιαστικες διαφορές!

 

δεν το εψαξα παραπανω δεν εδωσα και σημασια για ακριβως αυτο το αποτελεσμα οπως λες! απο την σαμη δεν περιμενω και πολλα μαλλον δεν περιμενω τπτ καλυτερα θα ελεγα για εμενα! μια και καλη αναμονη για 5.1.1 και ο θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε built 5.1.1 για exynos από Βιετνάμ στα 64bit! Δυστηχώς δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο για download.Για περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-n910c-using-android-5-1-1-t3179157
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Τα μυνήματα που αφορούσαν τις θήκες μετακινήθηκαν στο κατάλληλο θέμα. Προσπαθήστε να μην βγαίνετε off topic

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε built 5.1.1 για exynos από Βιετνάμ στα 64bit! Δυστηχώς δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο για download.Για περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/note-4/general/galaxy-note-4-n910c-using-android-5-1-1-t3179157

Μη τα πιστευεις. Ειναι σαν το βιντεο του ρωσσου πιο παλια που ειχε την 5.1.1

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την ερώτηση την κάνω στο σωστό μέρος, οπότε ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

 

Ποια έκδοση επίσημης rom φοράτε; Κατεβάσατε κάποια άλλη από το sammobile πιο ανανεωμένη;

Το παρέλαβα σήμερα και έχει πάνω την N910CXXU1BOC3. Βλέπω όμως ότι υπάρχουν μεταγενέστερες όπως οι N910CXXU1BOE3 και η N910CXXU1BOG1.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την ερώτηση την κάνω στο σωστό μέρος, οπότε ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

 

 

 

Ποια έκδοση επίσημης rom φοράτε; Κατεβάσατε κάποια άλλη από το sammobile πιο ανανεωμένη;

 

Το παρέλαβα σήμερα και έχει πάνω την N910CXXU1BOC3. Βλέπω όμως ότι υπάρχουν μεταγενέστερες όπως οι N910CXXU1BOE3 και η N910CXXU1BOG1.

 

 

 

Ευχαριστώ!

 

 

Εγω ειχα την boe3 και ολα δούλευαν ρολόι. Δεν την κατέβασα από sammobile γιατί ήθελα να κατέβει σε λίγη ωρα και οχι σε ένα μήνα Χαχαχα.

Υπάρχουν links στο xda

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την ερώτηση την κάνω στο σωστό μέρος, οπότε ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

 

Ποια έκδοση επίσημης rom φοράτε; Κατεβάσατε κάποια άλλη από το sammobile πιο ανανεωμένη;

Το παρέλαβα σήμερα και έχει πάνω την N910CXXU1BOC3. Βλέπω όμως ότι υπάρχουν μεταγενέστερες όπως οι N910CXXU1BOE3 και η N910CXXU1BOG1.

 

Ευχαριστώ!

Bog1 ειναι η πιο καινουρια. Απλα ειναι branded. Δεν σε ενοχλει τοσο ομως. Παει καλα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το wifi του σπιτιού μου γενικά δεν μου κρατά στην μνήμη τους κωδικούς των νέων που βάζω. Σπάνια ίσως. Από ρυθμίσεις νομίζω ότι έχω οκ. Καμιά ιδέα;;;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες κλειδωθηκε το note 4 της κοπελας μου λογω λανθασμενων εισαγωγών του δακτυλικου αποτυπωματος (βρεγμενα χερια).τον κωδικο δεν τον θυμοταν οποτε το ανοιξαμε μεσω find my device απο την Samsung.Ξαναβαλαμε το δακτυλικο αποτυπωμα αλλα τωρα εχει κλειδωσει την επιλογη για slide. Δεν μπορει να πατηθει σαν επιλογή ως κλειδωμενο απο τον administrator. Καμία ιδεα πως ενεργοποιειται παλι το slide για το κλειδωμα της οθονης; Στο δικο μου note c η επιλογη ειναι κανονικα προσβασιμη. Καποια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες κλειδωθηκε το note 4 της κοπελας μου λογω λανθασμενων εισαγωγών του δακτυλικου αποτυπωματος (βρεγμενα χερια).τον κωδικο δεν τον θυμοταν οποτε το ανοιξαμε μεσω find my device απο την Samsung.Ξαναβαλαμε το δακτυλικο αποτυπωμα αλλα τωρα εχει κλειδωσει την επιλογη για slide. Δεν μπορει να πατηθει σαν επιλογή ως κλειδωμενο απο τον administrator. Καμία ιδεα πως ενεργοποιειται παλι το slide για το κλειδωμα της οθονης; Στο δικο μου note c η επιλογη ειναι κανονικα προσβασιμη. Καποια βοήθεια?

 

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Εκκαθάριση Διαπιστευτηρίων.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Εκκαθάριση Διαπιστευτηρίων.

Σ'ευχαριστώ πολύ! So simple!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι σχετικό με gps. Αυτή την εβδομάδα παραθέριζα στην ανατολική Κρήτη και με την ευκαιρία είπα να χρησιμοποιήσω το gps του να δω τις επιδόσεις. Με μία λέξη άπαιχτο!!! Κλείδωνα αμέσως δορυφόρους και η πλοήγηση ήταν απλά απολαυστική (με εξαίρεση 2 φορές που μου πρότεινε λάθος δρόμο το here

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι σχετικό με gps. Αυτή την εβδομάδα παραθέριζα στην ανατολική Κρήτη και με την ευκαιρία είπα να χρησιμοποιήσω το gps του να δω τις επιδόσεις. Με μία λέξη άπαιχτο!!! Κλείδωνα αμέσως δορυφόρους και η πλοήγηση ήταν απλά απολαυστική (με εξαίρεση 2 φορές που μου πρότεινε λάθος δρόμο το here

 

 

Βάλε igo να σωθείς και εκεί να δεις απόλαυση πλοήγησης

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις ολόκληρο το όνομα της εφαρμογής, διότι δεν το βρήκα ως "igo" στο playstore

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις ολόκληρο το όνομα της εφαρμογής, διότι δεν το βρήκα ως "igo" στο playstore

 

thanks

 

 

Δεν υπάρχει στο play διάβασε εδω την κατεβάζεις από τρίτους.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

Για εμένα ότι καλύτερο υπάρχει με άπειρες ρυθμίσεις καλούς χάρτες και διαδρομές.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω κάποια θέματα εδω και καιρό.. η μπαταρια φευγει σαν νερό ειμαι συνεχεια με τον φορτιστη απτο πρωτο καιρο κ το παθαινα κ με τα πτοηγουμενα note αυτο. Ισως το εχω φορτωμενο?? Η εφαρμογη του facebook μου κανει συνεχεια διακοπές!! Τριτον ενω εχω 496 mb ελευθερη μνημη μ δειχνει χωρις να κατεβασω κατι! Οτι ο χωρος συστηματος εξαντλειται ενω δεν μ χε βγαλει το σημα πανω ξαφνικα μου το πεταει! &κατι τελευταιο. Το συστημα που εχει για να μη βγαινουν κουνημενες οι φωτογραφιες το ois εγω γιατι δε βλεπω καποια διαφορα? Στο nokia n8 και σε ενα sony ericsson το 810i αν θυμαμαι καλα κουνουσα το κινητο με δυναμη κ ενγαζε φωτογραφιες τελειως ακουνητες ενταξει αυτα ειχαν xenon φλας αλλα στο note με λιγο κουνημα βγαινουν κουνημενες. Οποιος εχει ορεξη ας μου απαντησει ευχαριστω αλάνια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά πια rom κατεβάζουμε από το sammobile; Αυτήν που σαν χώρα λέει the south east europe; Γιατί Greece δεν έχει μόνο στο F εγώ έχω το C
Link to comment
Share on other sites

απτο πρωτο καιρο κ το παθαινα κ με τα πτοηγουμενα note αυτο.

 

Aπο τη στιγμη που γραφεις αυτο, πρεπει να εξετασεις το ενδεχομενο πως καποια εφαρμογη σου προκαλει δυσλειτουργιες. Ο σωστος τροπος (ναι, ειναι βαρετος το ξερω) να το πραξεις ειναι να κανεις hard reset και να βαζεις μια μια τις εφαρμογες που εχεις για να δεις ποια ευθυνεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδες τα φωτας θα ηθελα, εχω το exynos νοτελι και εχω 2 σημαντικα θεματα.

1)εχω στην καλυτερη 3 ωρες SOT και αυτο δεν νμζ να ειναι λογικο. Η μπαταρια ειναι 5 μηνων με νορμαλ φορτησεις. Γενικα ειχα θεμα με το wifi στο πατρικο μου και ισως αλλαζε συνεχως απο δεδομενα σε wifi αλλα και παλι δεν ειναι λιγες οι 3 ωρες;

2) και το πιο σημαντικο, μου κανει ενα παραξενο θορυβο οταν μ απαντανε τις κλησεις, ειναι σαν τον ηχο που εκανε το dial-up internet. Γενικα επειδη εχω ρωτησει και αλλου μου ειπαν ειναι απο το 4g αλλα προσωπικα εχωντας αλλαξει αρκετες ναυαρχιδες τελευταια ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω. Εχετε καμια ιδεα; Λετε να θελει κανενα hard reset;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά.χτες αποφάσισα να κάνω downgrade το samsung note sm910c από 5.0.1 σε 4.4.4. όμως μου εμφανίζεται το ενοχλητικό εικονίδιο πάνω αριστερά της ενημέρωσης λογισμικού το οποίο και δεν απενεργοποιείται από τις πληροφορίες εφαρμογών με αποτέλεσμα να παραμένει ενοχλητικά πάνω αριστερά.μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να το βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά.χτες αποφάσισα να κάνω downgrade το samsung note sm910c από 5.0.1 σε 4.4.4. όμως μου εμφανίζεται το ενοχλητικό εικονίδιο πάνω αριστερά της ενημέρωσης λογισμικού το οποίο και δεν απενεργοποιείται από τις πληροφορίες εφαρμογών με αποτέλεσμα να παραμένει ενοχλητικά πάνω αριστερά.μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να το βγάλω;

Για δοκίμασε να ξετικάρεις την αυτόματη ενημέρωση από τις ρυθμίσεις...

Γράψε και κάτι για το πως λειτουργεί σε σχέση με την λολιποπ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή δεν γινόταν τίποτα με το εικονίδιο της αναβάθμισης (τα δοκίμασα όλα) ξαναγύρησα στην 5.0.1. αυτή τη φορά όμως έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ενώ βρισκόμουν σε 4.4.4 κατέβασα μέσω ota την 5.0.1 την έκανα εγκατάσταση και μετα ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως πρότειναν κάποιοι μερικές σελίδες πριν.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι τα κολλήματα εξαφανίστηκαν, η μπαταρία επανήλθε στα επίπεδα της 4.4.4 ( απενεργοποίησα όλες τις εφαρμογές της google talkback, βιβλια google klp, hangouts,flipboard) η διαθέσιμη μνήμη πλέον είναι σταθερά πάνω από 1gb και γένικα το τηλεφωνο έγινε καλύτερο. Να ενημερώσω ότι δεν έχω πλέον πρόβλημα με IR (πριν είχα άλλα το έλυσα με επανεγκατάσταση της μαμά εφαρμογής).

Να υπενθυμίσω ότι μόλις το είχα πάρει (ειχε ουγκρική ρομ) έκανα αναβάθμιση lollipop μέσω odin χωρίς format με αποτέλεσμα να έχω πολλά κολλήματα και μπαταρία χειρότερη από πριν γι αυτό και αποφάσισα να κάνω downgrade σε 4.4.4.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...