Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου καλησπέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος για το NOTE 4 όταν μου λέει για κάποιο θέμα ότι αποθηκευτικε στο πρόχειρο. Πως μπορώ να δω που είναι αυτό το πρόχειρο ρε παιδιά? ???

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι μου καλησπέρα.

Μπορεί να μου πει κάποιος για το NOTE 4 όταν μου λέει για κάποιο θέμα ότι αποθηκευτικε στο πρόχειρο. Πως μπορώ να δω που είναι αυτό το πρόχειρο ρε παιδιά? ???

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη

 

μπορεις να πας στα μνμ και να πατησεις παρατεταμενα για επικολ θα σε βγαλει απο διπλα και την επιλογη προχειρο πατας και σε βγαζει οτι εχει το προχειρο και μπορεις να τα διαγραψεις αμα θες! αλλον "δρομο" δεν εχω βρει προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Και απ'το πληκτρολόγιο μπορείς να δεις το πρόχειρο( μόνο με το στοκ πληκτρολόγιο), δες το video
.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας στα μνμ και να πατησεις παρατεταμενα για επικολ θα σε βγαλει απο διπλα και την επιλογη προχειρο πατας και σε βγαζει οτι εχει το προχειρο και μπορεις να τα διαγραψεις αμα θες! αλλον "δρομο" δεν εχω βρει προς το παρον

Φίλε όταν στη μνήμη που ακριβώς δηλαδή

Πηγαίνω στης ρυθμίσεις και μετά πάω εκεί που λέει χώρος αποθήκευσης η κάπου αλλού? ?? Γιατί πήγα στο χώρο αποθήκευσης και δεν μου έβγαλε τίποτα για πρόχειρο

Link to comment
Share on other sites

Και απ'το πληκτρολόγιο μπορείς να δεις το πρόχειρο( μόνο με το στοκ πληκτρολόγιο), δες το video
.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Το βίντεο ήταν ακριβώς όπως μου είπες. Οπότε τέλος το πρόβλημα μου. Αν ξέρεις κάποιο βίντεο με ενέργειες η tips για το NOTE 4 στείλε μου κάποια ΛΊΝΚ. Για να σε κουράσω όμως με αγάπη πάντα μπορείς να μου πεις και για τις γυναίκας μου το galaxy grand 2 πως βρίσκουμε και εκεί τα πρόχειρα? ??? Αν γίνομαι κουραστικός παρακαλώ συχωρέστε με

Link to comment
Share on other sites

Για tips δες στο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411777 .

 

Εκτός αυτού αν πας στο youtube και βάλεις note 4 tips θα σου βγάλει πολλά video.

 

Για το grand δεν έχω ιδέα φίλε. Ρώτα στο θέμα του αυτούς που το έχουν.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν στη μνήμη που ακριβώς δηλαδή

Πηγαίνω στης ρυθμίσεις και μετά πάω εκεί που λέει χώρος αποθήκευσης η κάπου αλλού? ?? Γιατί πήγα στο χώρο αποθήκευσης και δεν μου έβγαλε τίποτα για πρόχειρο

 

στα μυνηματα (στοκ εφαρμογη) οταν πας να γραψεις πατα στο κενο παρατεταμενα για να κανεις κατι επικολληση πχ απο διπλα θα σε βγαλει και την επιλογη προχειρο

Link to comment
Share on other sites

Για tips δες στο θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411777 .

 

Εκτός αυτού αν πας στο youtube και βάλεις note 4 tips θα σου βγάλει πολλά video.

 

Για το grand δεν έχω ιδέα φίλε. Ρώτα στο θέμα του αυτούς που το έχουν.

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στα μυνηματα (στοκ εφαρμογη) οταν πας να γραψεις πατα στο κενο παρατεταμενα για να κανεις κατι επικολληση πχ απο διπλα θα σε βγαλει και την επιλογη προχειρο

Φίλε μου να είσαι καλά για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω θέμα με το bluetooth μου platronic M55 (οταν δέχομαι κλήση δεν δουλεύει το mic του bluetooth αλλα εγω ακούω τον συνομιλητή μου)

Θέλω να ρωτήσω οσοι χρησιμοποιείτε bluetooth, τη μάρκα Bluetooth και ποίο μοντέλο έχετε ώστε να παω να δοκιμάσω την τύχη μου με ενα απο αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω θέμα με το bluetooth μου platronic M55 (οταν δέχομαι κλήση δεν δουλεύει το mic του bluetooth αλλα εγω ακούω τον συνομιλητή μου)

Θέλω να ρωτήσω οσοι χρησιμοποιείτε bluetooth, τη μάρκα Bluetooth και ποίο μοντέλο έχετε ώστε να παω να δοκιμάσω την τύχη μου με ενα απο αυτα...

Χρησιμοποίησε το Sony SBH50

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το Sony SBH50

 

Το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω εμφανίζεται όχι οταν το bluetooth είναι μόνιμα συνδεδεμένο με το κινητό. Στην περίπτωση αυτή είναι όλα ΟΚ. Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν το BT είναι κλειστό και την ώρα που χτυπά το τηλέφωνο ανοίγεις το ΒΤ για να συνδεθεί κ να απαντήσεις. Τότε το μικρόφωνο δε λειτουργεί. Το Sony που αναφερεις το έχεις μόνιμα ανοιχτό κ συνδεδεμένο;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω εμφανίζεται όχι οταν το bluetooth είναι μόνιμα συνδεδεμένο με το κινητό. Στην περίπτωση αυτή είναι όλα ΟΚ. Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν το BT είναι κλειστό και την ώρα που χτυπά το τηλέφωνο ανοίγεις το ΒΤ για να συνδεθεί κ να απαντήσεις. Τότε το μικρόφωνο δε λειτουργεί. Το Sony που αναφερεις το έχεις μόνιμα ανοιχτό κ συνδεδεμένο;

Το sony παραμένει μόνιμα συνδεδεμένο. Περισσότερα για τα bt μπορείτε να συζητήσετε και να μάθετε λεπτομέρειες από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση με ρουμανικό csc?γιατί ακόμα την περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση με ρουμανικό csc?γιατί ακόμα την περιμένω.

Δεν πρέπει να έχει βγει ακόμη. Κι εγώ Ρουμάνικο csc είχα αλλά έβαλα μέσω odin την Πολωνική. Δεν άντεξα:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Επειδή δεν έχω τον χρόνο να ψάξω λόγο πολλών σελίδων,ποιο note 4 μου προτείνετε να πάρω το f με τον snap η το c με exynos;;; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Επειδή δεν έχω τον χρόνο να ψάξω λόγο πολλών σελίδων,ποιο note 4 μου προτείνετε να πάρω το f με τον snap η το c με exynos;;; Ευχαριστώ.

 

μπορεις να παρεις μια ιδεα εδω που συγκρινουμε και τα δυο μοντελα διαβασε μερικες σελιδες να δεις τι παιζει και αποφασησε μονος σου καλυτερα κανενας δεν μπορει να σου πει παρε αυτο καλυτερο ειναι! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την πισω καμερα και θα ηθελα τα φωτα σας...

Αρχικα, κουνωντας το κινητο ακουγα εναν ηχο απο πισω και πανω, σαν να εχει λασκαρει κατι εσωτερικα, πχ σα να εχει ξεβιδωσει μια βιδουλα και να κανει θορυβο. Ψαχνοντας καλυτερα ειδα οτι αυτο που εχει ξεκολλησει ( ;;; ) ειναι ο φακος της καμερας: οταν το κινητο ειναι "ανασκελα" , ο φακος ακουμπαει το τζαμακι της καμερας, ενω οταν ειναι "μπρουμυτα" ο φακος καθεται προς τα κατω... Επειδη δε μου κανει ιδιεταιρα φυσιολογικο, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι μην ειναι ο OIS, συμβαινει σε καποιον αλλο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Να σημειωσω οτι φωτος κ βιντεο τραβαει κανονικα...

Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την πισω καμερα και θα ηθελα τα φωτα σας...

Αρχικα, κουνωντας το κινητο ακουγα εναν ηχο απο πισω και πανω, σαν να εχει λασκαρει κατι εσωτερικα, πχ σα να εχει ξεβιδωσει μια βιδουλα και να κανει θορυβο. Ψαχνοντας καλυτερα ειδα οτι αυτο που εχει ξεκολλησει ( ;;; ) ειναι ο φακος της καμερας: οταν το κινητο ειναι "ανασκελα" , ο φακος ακουμπαει το τζαμακι της καμερας, ενω οταν ειναι "μπρουμυτα" ο φακος καθεται προς τα κατω... Επειδη δε μου κανει ιδιεταιρα φυσιολογικο, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι μην ειναι ο OIS, συμβαινει σε καποιον αλλο αυτο; Το εχετε ξανακουσει; Να σημειωσω οτι φωτος κ βιντεο τραβαει κανονικα...

 

Είναι το OIS μην ανχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε και εμένα η 5.1.1 σε Βουλγάρικο. Την πέρασα και αυτή από πάνω όπως είχα κάνει και με την ΚΙΤ-ΚΑΤ και δείχνει ΟΚ.

Πρώτες εντυπώσεις...

 

-Η άμεση απάντηση σε κλήση!! Επιτέλους!!!

-Οι πρόσφατες εφαρμογές ανοίγουν πλέον άμεσα.

-Μου άρεσε πολύ στην ''ΕΞΥΠΝΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ'' στον ''ΧΩΡΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ'' που ουσιαστικά έχει το clean master και καθάρισα 3,6 gb σκουπίδια!!! Με λίγα λόγια πλέον έχουμε το clean master επίσημα.

 

Κάτι άλλο καλύτερο δεν διαπίστωσα.

 

-Κάτι σκαλώματα έκανε στην αρχή μπορώ να πω, αλλά στην συνέχεια δεν το έκανε ξανά προς το παρόν.

 

-Το ενεργό σημείωμα στην αρχή αργούσε ΠΟΛΥΥΥΥΥ, πάνω από 10''+. Τώρα δουλεύει ικανοποιητικά και πάνω-κάτω όπως πριν. Την 1η φορά κάνει καμιά 2-3'' και μετά βγαίνει αλλά όχι άμεσα.

 

-Το PEEL στην αρχή έλεγε ότι διακόπηκε και δεν άνοιγε. Έκανα εκκαθάριση ρυθμίσεων και επανήλθε, αλλά ενώ κάποια στιγμή μου έβγαλε επιλογή να συνδεθώ στον λογαριασμό μου για να μου κατεβάσει υποτίθεται τα τηλεχειριστήριά μου, τελικά δεν.... Προσπάθησα να τα στήσω από την αρχή, αλλά δεν λειτούργησε καμιά συσκευή που έχω. Μάλιστα παρατήρησα ότι δεν στέλνει υπέρυθρες για να λειτουργήσουν οι συσκευές, μια που δεν ανάβει το λαμπάκι ειδοποιήσεων. Με άλλο πρόγραμμα που έχω δουλεύει κανονικά. Σε εσάς δουλεύει κανονικά;

 

-Από θερμοκρασία (που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα) δεν κατάλαβα κάτι χειρότερο από πριν παίζοντας για 1 ώρα real racing 3.

 

-Η μπαταρία σε πλήρη αναμονή από 5,5 ώρες που έβγαζε για 1% πτώση, τώρα έβγαλε κάπου στις 4 ώρες για 1%, αλλά μπορεί και να έτυχε, μια που μου έτυχε στο παρελθόν και με την 5.0.1 Παίζοντας με το REAL RACING 3 όμως, είδα ότι ίσως είναι και λίγο καλύτερα. Οχι κάτι το ιδιαίτερο όμως.

 

-Το ACR δεν γράφει πάλι με BLUETOOTH.

 

Η ασφάλεια συσκευής τι είναι που έχει πλέον;;; Δεν έκανα αποδοχή ακόμη γιατί δεν το ξέρω.

Αν μπορεί κάποιος να μου θυμίσει τι ουσιαστικές διαφορές υπάρχουν στην 5.1.1 ας το κάνει.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί η μπάρα στο πλάι για τα πολλαπλά παράθυρα να ανοίξει (την πρώτη φορά) με το συνεχόμενο πάτημα του back button ή είναι ιδέα μου;

 

Πολωνική 5.1.1

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος εαν στην έκδοση 5.1.1 έχουν βάλει τα themes; Κυρίως με ενδιαφέρει το black theme

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί η μπάρα στο πλάι για τα πολλαπλά παράθυρα να ανοίξει (την πρώτη φορά) με το συνεχόμενο πάτημα του back button ή είναι ιδέα μου;

 

Πολωνική 5.1.1

 

Δεν θυμάμαι πως δούλευε πριν, αλλά γενικά δεν με προβληματίζει.

 

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος εαν στην έκδοση 5.1.1 έχουν βάλει τα themes; Κυρίως με ενδιαφέρει το black theme

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα! Να φύγει αυτή η ασπρίλα επιτέλους που είναι και ενεργοβόρα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί η μπάρα στο πλάι για τα πολλαπλά παράθυρα να ανοίξει (την πρώτη φορά) με το συνεχόμενο πάτημα του back button ή είναι ιδέα μου;

 

Πολωνική 5.1.1

Όντως έτσι είναι,την πρώτη φορά καθυστερεί.Ουγγρική 5.1.1

 

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος εαν στην έκδοση 5.1.1 έχουν βάλει τα themes; Κυρίως με ενδιαφέρει το black theme

Δυστηχώς όχι δεν θα έχουν δώσει ακόμα.:(

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερεί η μπάρα στο πλάι για τα πολλαπλά παράθυρα να ανοίξει (την πρώτη φορά) με το συνεχόμενο πάτημα του back button ή είναι ιδέα μου;

 

Πολωνική 5.1.1

 

ναι καθυστερει υπερβολικα πολυ μαλλον δεν μπορουμε να τα εχουε ολα τουλαχιστον εφτιαξαν πολυ καλα τα recent apps

 

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος εαν στην έκδοση 5.1.1 έχουν βάλει τα themes; Κυρίως με ενδιαφέρει το black theme

 

οχι δεν εβαλαν και δεν νομιζω να βαλουν! και η Google ανακοινωσε οτι και στο 6 μαλλον θα το βγαλουν μια ενα πολυ μικρο ενδεχομενο να το βαλουν παλι

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος εαν στην έκδοση 5.1.1 έχουν βάλει τα themes; Κυρίως με ενδιαφέρει το black theme

 

Δεν έχει official black theme η 5.1.1 αλλά από το Play Store μπορείς να βρεις εύκολα… Εγώ από εκεί κατέβασα το "Black Background" και στο περνάει στις Ρυθμίσεις>Οθόνη και Φόντο>Φόντο και είσαι ok! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...