Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι ψάχνετε για μπαταρία, αυτή που έχει το e-shop είναι γνήσια. Έχω πάρει κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μου λετε παιδες η βαση αυτοκινητου της samsung Cradle EE-V200SA λεει οτι ειναι οκ μεχρι συσκευες 5,7'.

 

Αν βαλω την cover back θηκη της samsung της πλατης μπαινει στην βαση ή θελω και πιο μεγαλη βαση ?

Ναι πολύ άνετα. Την έχω 14 μήνες και είναι πολύ καλή αγορά δεν θα το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία εγώ αγόρασα από το ebng.gr, ήρθε σε σακουλάκι, τα στοιχεία της στα ταμπελάκια είναι ίδια με της μαμάς και μερικούς μήνες που την έχω δουλεύει τέλεια.

Πριν την αγοράσω τους πήρα τηλέφωνο και μου εγγυήθηκαν ότι είναι γνήσια.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δε θα πρεπε να ναι σε κουτι ομως και οχι σε σακουλακι;;

 

Μπαταρία εγώ αγόρασα από το ebng.gr, ήρθε σε σακουλάκι, τα στοιχεία της στα ταμπελάκια είναι ίδια με της μαμάς και μερικούς μήνες που την έχω δουλεύει τέλεια.

Πριν την αγοράσω τους πήρα τηλέφωνο και μου εγγυήθηκαν ότι είναι γνήσια.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι ψάχνετε για μπαταρία, αυτή που έχει το e-shop είναι γνήσια. Έχω πάρει κι εγώ.

 

Τη βγαζει εξαντλημενη προς το παρον..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δε θα πρεπε να ναι σε κουτι ομως και οχι σε σακουλακι;;

 

Ειναι η εκδοση bulk.

 

Αλλα υπαρχουν και φτηνοτερες μαλλον οριτζιναλ.

Θα τους παρω να δω και θα επανερθω.

Edited by Vorlon
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εκδοση bulk.

 

Αλλα υπαρχουν και φτηνοτερες μαλλον οριτζιναλ.

Θα τους παρω να δω και θα επανερθω.

 

Απλα υπεθεσα οτι η retail εκδοση σε εξασφαλιζει περισσοτερο ως προς τη γνησιοτητα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνημα μου σε καταστημα με την φτηνοτερη τιμη (11.57€) στα bestpriceμαγαζα παντως με διαβεβαιωσαν οτι προκειται για αυθεντικη μπαταρια απλα ειναι bulk.

Με 6 μηνες εγγυηση αντιπροσωπειας.

Προσωπικα θα την προτιμησω.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνημα μου σε καταστημα με την φτηνοτερη τιμη (11.57€) στα bestpriceμαγαζα παντως με διαβεβαιωσαν οτι προκειται για αυθεντικη μπαταρια απλα ειναι bulk.

Με 6 μηνες εγγυηση αντιπροσωπειας.

Προσωπικα θα την προτιμησω.

Σε αυτη την τιμη καλη φαινεται ετσι ωστε να εχουμε μια δευτερη στην τσεπη για να μην ξεμενουμε:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την τιμη καλη φαινεται ετσι ωστε να εχουμε μια δευτερη στην τσεπη για να μην ξεμενουμε:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Mα με αυτην την λογικη την παιρνεις νομιζω και οχι να αλλαζεις μπαταρια 4 φορες την ημερα λογω βαριας χρησης ετσι ωστε να χρειαζεσαι το extra battery kit που θεωρω υπερβολικο.

 

Βολικο μεν υπερβολικο δε.

 

Αλλωστε δεν σπευδω πανω απο μια φορα την ημερα στον φορτιστη για φορτιση. Απλα το να εχεις μια μπαταρια μαζι σου εξτρα για χρηση πχ gps ειναι χρησιμο για να μην ξεμεινεις.

 

Υπαρχουν δε και τα power bank πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Mα με αυτην την λογικη την παιρνεις νομιζω και οχι να αλλαζεις μπαταρια 4 φορες την ημερα λογω βαριας χρησης ετσι ωστε να χρειαζεσαι το extra battery kit που θεωρω υπερβολικο.

 

Βολικο μεν υπερβολικο δε.

 

Αλλωστε δεν σπευδω πανω απο μια φορα την ημερα στον φορτιστη για φορτιση. Απλα το να εχεις μια μπαταρια μαζι σου εξτρα για χρηση πχ gps ειναι χρησιμο για να μην ξεμεινεις.

 

Υπαρχουν δε και τα power bank πλεον...

Συμφωνω φιλε μου!:-)

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mα με αυτην την λογικη την παιρνεις νομιζω και οχι να αλλαζεις μπαταρια 4 φορες την ημερα λογω βαριας χρησης ετσι ωστε να χρειαζεσαι το extra battery kit που θεωρω υπερβολικο.

 

Βολικο μεν υπερβολικο δε.

 

Αλλωστε δεν σπευδω πανω απο μια φορα την ημερα στον φορτιστη για φορτιση. Απλα το να εχεις μια μπαταρια μαζι σου εξτρα για χρηση πχ gps ειναι χρησιμο για να μην ξεμεινεις.

 

Υπαρχουν δε και τα power bank πλεον...

Power bank δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου αφου δεν κανω κ πολυ βαρια χρηση του κινητου μου

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Power bank δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου αφου δεν κανω κ πολυ βαρια χρηση του κινητου μου

 

Ιδια λογικη με το να εχεις μια μπαταρια πανω σου ειναι .

 

Απλα ασφαλεια για χρηση εκτεταμενη.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνημα μου σε καταστημα με την φτηνοτερη τιμη (11.57€) στα bestpriceμαγαζα παντως με διαβεβαιωσαν οτι προκειται για αυθεντικη μπαταρια απλα ειναι bulk.

Με 6 μηνες εγγυηση αντιπροσωπειας.

Προσωπικα θα την προτιμησω.

 

Ευχαριστουμε vorlon! Εχουμε καταληξει τελικα τι γινεται με τις μπαταριες και ποια ειναι γνησια; π.χ made in korea, assembled in vietnam κλπ...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει τετοια δειγματοληψια και μελετη.

 

Ας γραψουν την αποψη τους οι εχοντες και δευτερη ή και πρωτη μπαταρια και απο την πηραν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε vorlon! Εχουμε καταληξει τελικα τι γινεται με τις μπαταριες και ποια ειναι γνησια; π.χ made in korea, assembled in vietnam κλπ...

 

Οχι δεν εχω κανει τετοια δειγματοληψια και μελετη.

 

Ας γραψουν την αποψη τους οι εχοντες και δευτερη ή και πρωτη μπαταρια και απο την πηραν.

 

Και η πρώτη μπαταρία που έχω αλλά και αυτή του battery kit έχουνε τα ίδια χαρακτηριστικά "ΜΑDE IN KOREA, ASSEMBLED IN VIETNAM".H μόνη διαφορά που παρατήρησα ήταν στην μπαταρία του Battery Kit που πήρα από e-bay ότι οι περισσότερες πληροφορίες που έχει είναι στα κορεάτικα και όχι στα αγγλικά όπως της 1ης κατά τα άλλα όλα καλά...;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μωρε εχει και το gearbest μια με ακριβως τις ιδιες προδιαγραφες χωρις το brandname της samsung....στα 6,3€ αλλα δεν την στελνει Ελλαδα να την δοκιμασω να σας πω....Πιστευω οτι προκειται για την ιδια μπαταρια παντως.

 

Τι προβληματα σας εχουν βγαλει οσοι εχετε παρει κινεζικη φτηνη ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς που έχω πάρει bulk μπαταρίες δεν έχω μείνει καθόλου ικανοποιημενος.. από την αρχη ήταν αρκετά χειρότερες από την αρχική..
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω σήμερα μπαταρία από το fixmobile στα 11,47.

Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι πριν πάω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι χωρίς κουτί όπως και όλες όσες βλέπω. Με κουτί κάνουν πάνω από τα διπλάσια λεφτά. Στο τηλ μου επιβεβαίωσαν ότι είναι αυθεντική
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα προσφατα και θα παραλαβω ομως σε καμια 25αρια μερες δυο μπαταριες bulk - θεωρητικα αυθεντικοτατες αν κρινω απο τα feedback των αγοραστων- απο το ebay αγγλιας στα 7 ευρω η μια.

 

Δεν με ενδιεφερε τωρα αμεσα μιας και το τηλεφωνο ειναι καινουργιο σχεδον και η μπαταρια βγαζει ανετα ολη την ημερα και με σκληρη χρηση.

 

Πιο πολυ για το μελλον τις πηρα και για μπακαπ για να μην βαζω φορτιστη ή power bank>

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει απόδοση όπως η αρχική και μου βγάλει σχεδόν χρόνο θα είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Δεν είναι και σοβαρό το ποσό. Γιατί κατά τα άλλα σε καθημερινή χρήση με καλύπτει παντού και είμαι heavy user. Οπότε σε κανα χρόνο νέο τηλέφωνο θα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Battery shutdowns at 15%,20% fix

 

1,open dialer and dial *#0228#

2,after dialing *#0228# the battery status menu will popup.

3,hit ( quick start ) at bottom of the screen in red color

4,hit ( yes ) and go to settings/battery and disable fast charging for 1 charge only.

5,power off the phone and charge to 100%.

6,turn on the phone and if it shows 97,98,99 plug in charger again and charge to 100%.

7,once it charge to 100% unplug charger and this will create new battery calibration status automatically.now you can enable fast charge again.

8, Next go to play store and download wakelock power app and install it. Open the app and hit (PARTIAL WAKE LOCK) as in screenshot below.

This app will help the cpu to run much more efficient and smoother and also prevent device from over heating and this app does not require root access.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έχουμε κάποια πρόταση για αξιόπιστη/αξιόλογη μπαταρία που να είναι κι οικονομική;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...