Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία fanatikos, έχεις πάρει ότι καλύτερο βλέπω! Το μόνο που με προβληματίζει στο Voyager, είναι ότι δεν έχει στάνταρ βύσμα φόρτισης. Υπάρχει ειδικό καλώδιο usb ώστε να μπορεί να συνδεθεί σε pc και να φορτιστεί από εκεί ή θέλει οπωσδήποτε τον φορτιστή του; Θέλει 5V βασικά ή διαφέρει και στην τάση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, στο δίνει στην συσκευασία. Είναι ένα ανταπτορακι. Στην μία πλευρά παίρνει το micro usb και έχει τις απαραίτητες επαφουλες για το ακουστικό. Έχει και καλώδιο και φορτιστή για μπριζα, κανονικά.

Το ανταπτορακι "κολλάει" πάνω στο ακουστικό μαγνητικά.

Φορτίζει απ' οπου θέλεις. Στάνταρ usb φορτιστή έχει, απλά για κάποιο ανεξήγητο λόγο έβαλαν αυτες τις επαφές αντί για στάνταρ βύσμα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/5f78929a860889093187fdf306dd2087.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160903/2d37ac29b01624cf49ffd4c136ab75c4.jpg

 

Με έχει σώσει. Κάθε μέρα βάλε βγάλε τη λυπάμαι τη θύρα. Έψαχνα καιρό καπάκι με ενσωματωμενο qi receiver αλλά ήμουν ατυχη με το ebay οπότε το άφησα. Προς το παρόν είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Μου το έφερε φίλος από Πολωνία. Αν έχεις θήκη με οριακά την τρύπα από κάτω θα πρέπει να τη βγάζεις γιατί δεν χωράει. Μία mercury διαφανη που έχω εχω τριμαρει την τρύπα να χωράει. Μικρό το κακό

 

 

 

 

Ειναι ευκολο να μου πεις απο που εκανες την αγορα; Απο Ελλαδα δεν εβγαλα ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πεις απο που εκανες την αγορα; Απο Ελλαδα δεν εβγαλα ακρη..

Στο έγραψα πιο πάνω ότι μου το φέρανε απεξω δε το αγόρασα. Αν εψαξες Ελλάδα και δε το βρήκες... δεν έχω ιδέα... Με τα καπιταλ και όλα δεν έχω ασχοληθεί με εβαυ και τέτοια για πολλούς μήνες. Τα ψάχνω από δω πιο πολύ

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πεις απο που εκανες την αγορα; Απο Ελλαδα δεν εβγαλα ακρη..

 

Εγώ παρήγγειλα αυτό. Δεν το έχω παραλάβει ακόμη, όταν έρθει, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι ειναι με το καλωδιο μαζι;

 

Ναι, εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

ερώτησις.. πέσαν στα χέρια μου κάτι VR γυαλιά (όχι samsung, aftermarket) και θέλω να τα δοκιμάσω να δω τι σοι είναι.. τι εφαρμογή προτείνετε να κατεβάσω για να δω πως λειτουργεί αυτό;;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

ερώτησις.. πέσαν στα χέρια μου κάτι VR γυαλιά (όχι samsung, aftermarket) και θέλω να τα δοκιμάσω να δω τι σοι είναι.. τι εφαρμογή προτείνετε να κατεβάσω για να δω πως λειτουργεί αυτό;;

 

Ξεκίνα από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από εδώ

 

Αν και δεν έχω τέτοια χάρτινα, λογικά θα κάνει τη δουλειά του η εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ πολύ ! !

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.. ειμαι νεος κατοχος του Note 4 και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.. διαβασα μεχρι την 17-18 σελιδα οπως επισης εχω διαβασει και ξενα forum για τις θηκες που δημιουργουν προβλημα στο αλουμινιο.. ισχυει τελικα για ολες τις θηκες αυτο? Σκεφτομουν για τις θηκες της Spigen Hybrid αλλα τελικα ακυρο.. οι Caseology ειναι μια απο τα ιδια? Επισης εχω παραγγειλει γυαλι απο ebay http://www.ebay.co.uk/itm/100-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-4-TEMPERED-GLASS-FILM-SCREEN-PROTECTOR-/170984873764?hash=item27cf7e1f24:g:GP0AAOSwgmJXzoGg Αξιζει να την κουμπωσω? Θα δημιουργηθει κανα προβλημα στο τζαμι του κινητου η να αγορασω ποιο ακριβο γυαλι? Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.. ειμαι νεος κατοχος του Note 4 και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.. διαβασα μεχρι την 17-18 σελιδα οπως επισης εχω διαβασει και ξενα forum για τις θηκες που δημιουργουν προβλημα στο αλουμινιο.. ισχυει τελικα για ολες τις θηκες αυτο? Σκεφτομουν για τις θηκες της Spigen Hybrid αλλα τελικα ακυρο.. οι Caseology ειναι μια απο τα ιδια? Επισης εχω παραγγειλει γυαλι απο ebay http://www.ebay.co.uk/itm/100-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-4-TEMPERED-GLASS-FILM-SCREEN-PROTECTOR-/170984873764?hash=item27cf7e1f24:g:GP0AAOSwgmJXzoGg Αξιζει να την κουμπωσω? Θα δημιουργηθει κανα προβλημα στο τζαμι του κινητου η να αγορασω ποιο ακριβο γυαλι? Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!

 

Αυτήν έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι το λογότυπο της πίσω θα φύγει γρήγορα :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι το λογότυπο της πίσω θα φύγει γρήγορα :p

Φίλε μου έχω την spigen neo hybrid εδώ και 14 μήνες και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο κινητό.Το προστατεύει τέλεια ακόμα και γύρω από την κάμερα.Το μόνο "πρόβλημα" είναι οτι με την θήκη δεν μου λειτουργεί το heart rate sensor,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε aeroporos τετοια θηκη σκεφτομουν και εγω αλλα μετα απο πολλα σχολια χρηστων φοβηθηκα για το γεγονος που περιεγραψα παραπανω.. το οτι κανει γρατζουνιες στο αλουμινιο.. βεβαια ισως παιζει και οτι μερικοι βγαζουν και βαζουν την θηκη συχνα... δεν ξερω τι να πω.. Stratos δεν με πειραζει για το λογοτυπο.. ποσο καιρο την εχεις εσυ αν επιτρεπεται? Για το τζαμι που ανεφερα πριν να το βαλω κανονικα χωρις ενδοιασμους ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε aeroporos τετοια θηκη σκεφτομουν και εγω αλλα μετα απο πολλα σχολια χρηστων φοβηθηκα για το γεγονος που περιεγραψα παραπανω.. το οτι κανει γρατζουνιες στο αλουμινιο.. βεβαια ισως παιζει και οτι μερικοι βγαζουν και βαζουν την θηκη συχνα... δεν ξερω τι να πω.. Stratos δεν με πειραζει για το λογοτυπο.. ποσο καιρο την εχεις εσυ αν επιτρεπεται? Για το τζαμι που ανεφερα πριν να το βαλω κανονικα χωρις ενδοιασμους ?

Έτει ακριβώς.Αν βάζεις-βγάζεις τη θήκη συνέχεια,πιθανόν να έχεις πρόβλημα.Εγώ δεν το κάνω οπότε είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε aeroporos τετοια θηκη σκεφτομουν και εγω αλλα μετα απο πολλα σχολια χρηστων φοβηθηκα για το γεγονος που περιεγραψα παραπανω.. το οτι κανει γρατζουνιες στο αλουμινιο.. βεβαια ισως παιζει και οτι μερικοι βγαζουν και βαζουν την θηκη συχνα... δεν ξερω τι να πω.. Stratos δεν με πειραζει για το λογοτυπο.. ποσο καιρο την εχεις εσυ αν επιτρεπεται? Για το τζαμι που ανεφερα πριν να το βαλω κανονικα χωρις ενδοιασμους ?

 

2 χρόνια.

Για το τζάμι δεν ξέρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.. ειμαι νεος κατοχος του Note 4 και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.. διαβασα μεχρι την 17-18 σελιδα οπως επισης εχω διαβασει και ξενα forum για τις θηκες που δημιουργουν προβλημα στο αλουμινιο.. ισχυει τελικα για ολες τις θηκες αυτο? Σκεφτομουν για τις θηκες της Spigen Hybrid αλλα τελικα ακυρο.. οι Caseology ειναι μια απο τα ιδια? Επισης εχω παραγγειλει γυαλι απο ebay http://www.ebay.co.uk/itm/100-GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-4-TEMPERED-GLASS-FILM-SCREEN-PROTECTOR-/170984873764?hash=item27cf7e1f24:g:GP0AAOSwgmJXzoGg Αξιζει να την κουμπωσω? Θα δημιουργηθει κανα προβλημα στο τζαμι του κινητου η να αγορασω ποιο ακριβο γυαλι? Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!

 

Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες στο club!:) Γενικά το βάλε βγάλε με τις θήκες όσο καλύτερη προστασία μπορεί να έχει για την συσκευή άλλο τόσο και κάποιο σημάδι μπορεί να αφήσει,πολλοί θέλουν να το χαίρονται χωρίς θήκη με ότι ρίσκο φέρνει αυτό...Για τις spigen έχω 4 και ενώ ομορφαίνουν την συσκευή ταυτόχρονα τις δίνουν όγκο και είναι και λίγο ταλαιπωρία στην τοποθέτηση-αφαίρεση ενώ αυτές με το μεταλλικό περίβλημα ίσως να δημιουργούν κάποια θέματα με το σήμα..το gps...H Caseology που επίσης έχω ωραία θήκη αλλά ποιο απλή σε σχέση με spigen...Για μένα -όπως και για πολλά παιδιά εδώ στο forum- η καλύτερη απλή θήκη για την συσκευή μας είναι η samsung protective cover...Προσωπικά χρησιμοποιώ τώρα 2 θήκες wallet την zenus και την motimo που είναι κ ποιο premium και ποιο ακριβή...Για tempered glass κάτι αξιόλογο δεν έχω εντοπίσει,χρησιμοποιώ διάφορα της αγοράς...;)

 

Αυτήν έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Το μόνο "μειονέκτημα" είναι ότι το λογότυπο της πίσω θα φύγει γρήγορα :p

 

Αυτήν έχω και εγώ φίλε...ωραία θήκη!;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!! :) Φιλε Unexpected και στα υπολοιπα παιδια.. σορρυ αν γινομαι κουραστικος απλα αυτο που θελω να ξερω και συγκεκριμενα αν παρω καποια θηκη πχ. Spigen neo Hybrid η Caseology, και χωρις αυτο το βαλε βγαλε.. αλλα την εχω μονιμα.. και στο 6μηνο πχ μου ερθει να την βγαλω.. θα μου εχει αφησει καποιο σημαδι στο αλουμινιο? Ειναι καινουριο το κινητο και το λυπαμαι να ξερω οτι με το που βαλω την θηκη θα γινει η ζημια. Για το γυαλι που ειναι φτηνο το βαζω κανονικα δηλαδη.. Σας ευχαριστω πολυ και παλι ολους για τις γρηγορες απαντησεις!!
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα!! :) Φιλε Unexpected και στα υπολοιπα παιδια.. σορρυ αν γινομαι κουραστικος απλα αυτο που θελω να ξερω και συγκεκριμενα αν παρω καποια θηκη πχ. Spigen neo Hybrid η Caseology, και χωρις αυτο το βαλε βγαλε.. αλλα την εχω μονιμα.. και στο 6μηνο πχ μου ερθει να την βγαλω.. θα μου εχει αφησει καποιο σημαδι στο αλουμινιο? Ειναι καινουριο το κινητο και το λυπαμαι να ξερω οτι με το που βαλω την θηκη θα γινει η ζημια. Για το γυαλι που ειναι φτηνο το βαζω κανονικα δηλαδη.. Σας ευχαριστω πολυ και παλι ολους για τις γρηγορες απαντησεις!!

 

Κάπου τόσο κράτησα τις spigen και εγώ στην αρχή εκεί 6-7 μήνες μέχρι να κολλήσω με άλλες... :p 'Ήμουν πολύ προσεκτικός γενικά και δεν παρατήρησα τίποτα σημάδια οπότε αν δεν έχεις συνέχεια το βάλε-βγάλε και σου αρέσουν οι συγκεκριμένες προχώρα ελεύθερα τότε... ;) Για tempered glass και εγώ βάζω διάφορα και όλα οκ... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για θήκη θα πρότεινα την γνήσια protective cover.Εχει άριστη εφαρμογή περιμετρικά το αλουμίνιο το αγκαλιάζει λάστιχο και δεν υπάρχει κίνδυνος γρατζουνιάς.

http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/galaxy-note-4-protective-cover-blue-ef-pn910blesta/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...