Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλέξη σε ευχαριστώ.

 

Θα κρατήσω το Note (θα το δώσω στη σύζυγο αν το θέλει, αλλά δεν το πουλάω). Σκέφτομαι να μην του περάσω καν το android 6.0.

Το PP SE το έχω ήδη παραγγείλει κα το περιμένω από μέρα σε μέρα.

 

Δεν είμαι των άπειρων εφαρμογών, αλλά έχω πολλά mails και θέλω οθόνη για να δουλεύω λίγο excel, pdf και τα extranet από booking και expedia.

 

Ελπίζω να με βολέψει.... βαθέρηκα τα τερτίπια του Note. Έχω και ένα mac και έχω βρει την υγεία μου, και με τα κολήματα του Note ξενερώνω.

 

Μηλοτηλέφωνο όμως... δεν παίρνω..... αντιστέκομαι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παιδιά, πάντως, το πήρα απόφαση. "Πέταξα" όλες τις θήκες και τα μπάμπερς που του έχω φορέσει κατά καιρούς και κράτησα ένα πολύ κομψό και διακριτικό πουγκάκι που αγόρασα στα 5 ευρώ για να το κουβαλάω και να το αφήνω πάνω του όταν είμαι κάπου ώστε να μην γρατζουνιστεί και το μάτι του Κύκλωπα πίσω. Επιτέλους χαίρομαι τη συσκευή που είναι πανέμορφη χωρίς να γίνεται διπλή με τις διάφορες θήκες ή να κόβεται το σήμα και το GPS με τα διάφορα bumpers.

Ε εντάξει και να πέσει κάτω, τι να κάνουμε; Δεν θα πεθάνω για ένα κινητό.

 

 

Note 4 & Tapatalk

Το κανω χρονια με ολες τις συσκευες αυτο. Αμα ειναι να βαζω θηκες σιλικονες spigen κλπ και να γινει ασχημο κ χοντροκομμενο θα ειχα παρει καποιο αλλο κινητο. Επιπλεον με τα gorilla glass εννοειται πως δεν χρειαζεται ουτε ζελατινες ουτε tempered. Μαλιστα η πρωτη κινηση μολις παρω τη συσκευη ειναι να βγαλω τη ζελατινα. Μια θηκη τυπου πουγγι απλα για μεταφορα και τιποτα αλλο. Και λιγο προσοχη ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο πράγμα κάνω και εγώ.

Η τελευταία συσκευή που έκρυψα σε θήκη είναι το note 3. (Για ευνόητους λόγους :p)

Σε όσες συσκευές ''δέχονται'' tempered περνάω ένα πάντως.

Φυσικά αυτή η χρήση προυποθέτει προσοχή όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μα και γω μόνο στο Note 4 έβαλα θήκη γιατί είναι τεράστιο και πολύ εύκολο να φύγει από χέρια ή τσέπη σορτς/φόρμας.

Άσε που το μεταλλικό μπέζελ σημαδεύεται ακόμα και κοιτάζοντας το. :p

Μου χε λείψει το πόσο όμορφο και λεπτό είναι. :o

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξετάσει κάνεις το ενδεχόμενο η θήκη active view να τρώει μπαταρία; δεν είδα κάτι απλά έφαγα φλασια καθώς σας διάβαζα

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κανω χρονια με ολες τις συσκευες αυτο. Αμα ειναι να βαζω θηκες σιλικονες spigen κλπ και να γινει ασχημο κ χοντροκομμενο θα ειχα παρει καποιο αλλο κινητο. Επιπλεον με τα gorilla glass εννοειται πως δεν χρειαζεται ουτε ζελατινες ουτε tempered. Μαλιστα η πρωτη κινηση μολις παρω τη συσκευη ειναι να βγαλω τη ζελατινα. Μια θηκη τυπου πουγγι απλα για μεταφορα και τιποτα αλλο. Και λιγο προσοχη ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Ψάχνω για μια ποιοτική θήκη πουγκί παιδιά.Μήπως έχετε κάτι να προτείνετε να είναι και λόγο όμορφο;

Link to comment
Share on other sites

μόλις σέταρα το passport silver edition.

 

Άλλος κόσμος, ποιότητα από άλλο πλανήτη.... άξιος διάδοχος του Note.

 

Kαλό πουγγί για το Note 4 είναι αυτό πιστεύω...

 

https://www.amazon.co.uk/Adore-June-Classic-Samsung-Galaxy-black/dp/B00O8Z723G

Link to comment
Share on other sites

μόλις σέταρα το passport silver edition.

 

Άλλος κόσμος, ποιότητα από άλλο πλανήτη.... άξιος διάδοχος του Note.

 

Kαλό πουγγί για το Note 4 είναι αυτό πιστεύω...

 

https://www.amazon.co.uk/Adore-June-Classic-Samsung-Galaxy-black/dp/B00O8Z723G

Και πως ψωνίζουμε βρε παιδιά;Έβαλα κάρτα στο λογαριασμό μου στο paypal και δεν τη δέχεται μάλλον λόγω cc.Υπάρχει άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γραφτεί 3 διαφορετικοί τρόποι.

Ποστ #2209, #2210, #2212. Διαλέγεις και περνεις!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το κανω χρονια με ολες τις συσκευες αυτο. Αμα ειναι να βαζω θηκες σιλικονες spigen κλπ και να γινει ασχημο κ χοντροκομμενο θα ειχα παρει καποιο αλλο κινητο. Επιπλεον με τα gorilla glass εννοειται πως δεν χρειαζεται ουτε ζελατινες ουτε tempered. Μαλιστα η πρωτη κινηση μολις παρω τη συσκευη ειναι να βγαλω τη ζελατινα. Μια θηκη τυπου πουγγι απλα για μεταφορα και τιποτα αλλο. Και λιγο προσοχη ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Εδω ειναι που κανεις λαθος το gorilla glass δεν προσφερει απολυτη ασφαλεια απο γρατζουνιες στην οθονη και αυτος ειναι ο λογος που μερικοι π.χ. εγω προτειμουν θηκες τυπου spigen κ.τ.λ.

 

Αν οπως λες το gorilla glass ηταν απολυτως ασφαλη τοτε δεν θα εβγαινε νεοτερη εκδοση gorilla glass 1 - 4 που υπαρχει μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου νεοτερη εκδοση θα υπαρχει παντα σε ολα τα πραγματα. Αυτο ειναι η εξελιξη. Το gorilla glass ειναι παρα πολυ δυσκολο να χαρακτει και ενα απλο search στο yt θα σε βοηθησει περισσοτερο. Τα tempered glass ειναι απλα μια παραπανω δικλειδα ασφαλειας αλλα παντα χανεις σε αισθηση αφης καθως και ασχημαινουν την συσκευη. Γουστα ειναι αυτα, και να με πληρωναν τετοιο πραμα δεν θα εβαζα σε note. Μονο αν το προοριζα σε πολυ σκληρη χρηση και εν γνωση μου οτι θα εκανα τις παραπανω παραχωρησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να γινει η ζημια, θα γίνει. Στο s5 είχα tempered glass. Ok προστατεψε 1 φορα. Μαλιστα εσπασε το tempered glass. Την επομενη που μου επεσε με νεο tempered glass, έσπασε η οθονη εσωτερικα. Το τζαμι της και το tempered αντεξαν, η οθονη οχι..
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παρακαλώ. Πριν λίγο το φορτίζα και κόλλησε δεν άναβε και έκαιγε λίγο κ έμεινε στο 84% ενώ για όση ώρα το είχα έπρεπε να είναι στο 100.ειδα την μπαταρία πίσω και διακρίνω κάτι κάθετες γραμμές σαν να διαγράφονται από μέσα κατακόρυφα τα κυκλώματα. Το έχετε κι εσείς ή μου φούσκωσε?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν η μπαταρία σας πίσω είναι εντελώς επίπεδη τότε μου φούσκωσε 100%.δείτε το σας παρακαλώ μην μου σκάσει στα μούτρα

Επίσης πέφτει πολύ γρήγορα. Τι σκάτα έπαθε;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Ετσι αρχισε κ σε μενα.

Πρεπει να βγαλεις το φορτιστη κ να τον ξαναβαλεις για να συνεχισει.

Μετα αρχιζει να κλεινει σε ακυρα σημεια πχ 30%.

Δε παρατηρησα φουσκωμα.

Αλλαξα μπαταρια κ ολα καλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το εξής: Υπάρχει περίπτωση η κάρτα μνήμης που έχω κάνα 2-3 χρόνια να προκαλεί κολλήματα στο note; έχω την Kingston 32gb hc iu1 class 10

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και υπαρχει.....δοκιμασες να το δουλεψεις χωρις καρτα;

Δεν είχα την ευκαιρία. Τώρα το σκέφτηκα. Όταν το πάρω από σμαρτεκ θα το τεστάρω

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι που κανεις λαθος το gorilla glass δεν προσφερει απολυτη ασφαλεια απο γρατζουνιες στην οθονη και αυτος ειναι ο λογος που μερικοι π.χ. εγω προτειμουν θηκες τυπου spigen κ.τ.λ.

 

Αν οπως λες το gorilla glass ηταν απολυτως ασφαλη τοτε δεν θα εβγαινε νεοτερη εκδοση gorilla glass 1 - 4 που υπαρχει μεχρι σημερα.

Εγώ να σκεφτώ καν να μην έχω σε τηλέφωνο και δη σε ακριβό όπως αυτο, τζαμακι ή θήκη με πιάνει κρύος ιδρώτας.. ήδη μια φορα που μου έχει πέσει, το τζαμακι έσπασε και γλύτωσα τα πολλά έξοδα. Επιπλέον δεν έχω δει καθόλου πρόβλημα με την αφη και την απόκριση της οθόνης με το τζαμακι, δεν ξερω τι βλέπετε διαφορετικό. Προσωπικά εχω μια διαφανη θήκη της Mercury που είναι και προστατευτικη και απο σκόνες κτλ. συν το οτι είναι λεπτή και προστατεύει και την κάμερα πίσω που εξεχει και το ακουμπαω οπου να ναι και όπως να ναι χωρίς σκέψη. Για όσο δεν είχα θήκη πάντως μου ειχε ξεβαψει το ασημί τριγύρω χωρίς τρομερή χρήση και νευριασα με την κακοτεχνια σε ενα τόσο ακριβό smartphone

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστούμε, είναι γρήγορη αυτή?

 

Έψαξα, αλλά δεν την βρήκα... ούτε στα deals ούτε στη crazy sunday

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστούμε, είναι γρήγορη αυτή?

 

Έψαξα, αλλά δεν την βρήκα... ούτε στα deals ούτε στη crazy sunday

 

Μήπως την βγάζει σε μένα εεπειδή είμαι member παίζει και αυτο! Ναι πολυ καλή ειναι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μας στείλεις το link?

 

Είναι η super duper γρήγορη? class 10 plus.... πως τη λένε τέλος πάντων ?

 

Και τι τιμή έχει σε παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...