Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση :!:

 

Μυνηματα Διαγραφήκαν.

Οποιαδήποτε μορφή αγγελίας εκτός B&s απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

 

Θα ήθελα να αγοράσω μία MicroSD 128GB για το κινητό μου. Υπάρχουν διάφορες στην αγορά, αλλά το θέμα δεν ξέρω ποιες από αυτές θα μπορούν να ανταποκριθούν στην εγγραφή 4Κ βίντεο. Φυσικά δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 70 ευρώ.

 

Περιμένω προτάσεις.

 

Ευχαριστώ.

Edited by jake
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Θα ήθελα να αγοράσω μία MicroSD 128GB για το κινητό μου. Υπάρχουν διάφορες στην αγορά, αλλά το θέμα δεν ξέρω ποιες από αυτές θα μπορούν να ανταποκριθούν στην εγγραφή 4Κ βίντεο. Φυσικά δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 70 ευρώ.

 

Περιμένω προτάσεις.

 

Ευχαριστώ.

 

Προσωπικα εχω αυτη: Samsung Evo+ microSDXC 128GB Class 10 U1.

Απολυτα ικανοποιημενος σε ταχυτητες, εγγραφη βιντεο, φωτογραφιες κτλ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μολις παρειγγειλα την inos 0.33 9h 2.5d για note 4 στα 12 ευρω. Ειναι καλη?? Ελπιζω να μην χαλαει τα χρωματα και γενικα την ευκρινεια της οθονης. Αν την έχει καποιος να δωσει ενα feedback .δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει tempered glass επισης τα nilkin που θεωρούνται τα καλύτερα ειναι πανάκριβα. Πιστευετε θα μου κρατησει και θα ειναι ΟΚ γενικοτερα ή επρεπε να παραγγειλω κατι αλλο?? υπαρχει καμια ενναλακτικη προταση σε αυτα τα χρηματα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εγώ πάντως πήρα 2 τέτοια:

http://www.ebay.com/itm/111853020259?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=410831834226&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μου βγήκαν στα 15 ευρώ. Βάζω το ένα και κρατάω το δεύτερο καβάτζα (όπως κάνω πάντα).

Εδώ στο "Ελλαδιστάν" τα δίνουν 20φεύγα ευρώ το ένα (!!!) :blink:

Ότι γουστάρουν ζητάνε! Εντάξει, τι να πεις! :X

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα revolut, leupay, number26. Από ελληνικές μπορείς να δοκιμάσεις diners και Amex της άλφα.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

να βγω λιγο εκτος ....με ποιο τροπο τα αγοραζω μεσω ebay;γιατι με τα καπιταλ δεν μου περναει το paypal......

Ο τρόπος που κάνω εγώ θέλει 2 πράγματα:

1. Να εχεις web banking

2. Εναν δεύτερο λογαριασμό email, όπως πχ yahoo.

 

Step 1.

Μέσω web banking φτιάχνεις μια virtual prepaid card την οποία την φορτίζεις με το ποσό που θέλεις να μεταφέρεις στο balance του paypal.

Step 2.

Μέσα απο το account σου στο paypal, ζητάς πληρωμή (το ποσο που θελεις +2 ευρω) από τον κύριο χψz, με το 2 email accound που έχεις.

Το paypal τοτε στέλνει email με το payment request και ενα link για εσωτερικό money tranfer στο account που του ειπες.

Step 3.

Μπαίνεις στο email σου, βρίσκεις το mail που σου έστειλε το paypal και ακολουθείς το link που περιέχει.

Step 4.

Εκεί που θα σε πάει το link, εκτός της επιλογής να πληρώσεις με paypal, έχει στο κάτω μέρος link που σε πάει να πληρώσεις με πιστωτική. Κλικαροντας το, μπαίνεις σε μια φόρμα οπου συμπληρώνεις τα στοιχεία της κάρτας.

Εκεί εγώ βάζω τα στοιχεία της virtual card που έχω φτιάξει και παταω πληρωμή.

Step 5.

Η συναλλαγή ολοκληρώνεται και μεταφέρεται στο balance του paypal account σου το ποσό που εχεις κανει claim με το "εικονικό" email.

 

Μειονέκτημα, σου κρατάει 2 ευρώ το paypal για την συναλλαγή. Δεν σε συμφέρει δηλαδή για να μεταφέρεις ποσά της τάξης των 5-10 ευρώ.

Ομαδοποιείς τις αγορές σου χρησιμοποιόντας το καλάθι σου και όταν μαζευτεί κάποιο ποσό που σε συμφέρει κάνεις την κίνηση.

 

Είναι στάνταρ offtopic το ποστ αλλά πιστεύω οτι μπορεί να βοηθήσει κάποιον που θέλει ν' αγοράσει απο ebay.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

να βγω λιγο εκτος ....με ποιο τροπο τα αγοραζω μεσω ebay;γιατι με τα καπιταλ δεν μου περναει το paypal......

 

Για αγορές μέσω paypal τα πράγματα είναι απλά, αρκεί να έχεις web banking:

-Πας στον λογαριασμό που έχεις στο paypal και εκεί στα αριστερά επιλέγεις top up. Γράφεις τα στοιχεία τράπεζας που σου δίνει.

-Πας στο web banking σου και στέλνεις ένα έμβασμα εξωτερικού (μέχρι €420 τον μήνα) στα στοιχεία του paypal που έχεις από το προηγούμενο βήμα. Σου κρατάνε προμήθεια €1, άσχετα με το ποσό που θα στείλεις.

-Σε δύο-τρεις εργάσιμες τα χρήματα που έστειλες εμφανίζονται στο paypal balance σου και από εκεί κάνεις τις αγορές σου.

To έχω κάνει 5-6 φορές ως τώρα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω σε ολα τα κινητα ακομα και στις γυναικας,επαιρνα της nillkin τζαμακι,προχθες ο μικρος μου το ξεκολλησε και δυστηχως δεν ειχα καβατζα δευτερο,απο τον φοβο μην γρατζουνιστει πηρα αυτο http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/522

το παρελαβα και το κολλησα πριν μια ωρα περιπου.

Σε σχεση με το nillkin καλυπτει λιγοτερο την οθονη(δεξια αριστερα) και αφηνει εκτος την μπροστινη καμερα(κακο αυτο για μενα).Επισης εχω την εντυπωση οτι αφηνει περισσοτερες δαχτυλιες,ηδη το εχω σκουπισει κανα 2 φορες γιατι με ενοχλουσε στο ματι,ισως να ειναι και ιδεα μου τι να πω.Κατα τα αλλα μια χαρα τζαμακι ειναι για οποιον ενδιιαφερεται.Αυτα.

Υ.Γ Εννοειτε οτι ειναι και στο δρομο το nillkin για καβατζα.....

Y.Γ Πηρα και αυτη ετσι για δοκιμη http://www.ebay.com/itm/361386502987

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο bumper το ειχα παρει για το p8. Πολυ καλο γκριπ αλλα πολυ ευεσθητο στο σημειο που ειναι η usb . Πολυ γρηγορα μου εσπασε εκει. Και αυτο γιατι το γυρω-γυρω δεν ειναι μεταλλικο αλλα καποιο σκληρο συνθετικο υλικο.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από πού αγοράζω γνήσια μπαταρία για το κινητό μας στη Θεσσαλονίκη; Και αν όχι γνήσια, έστω κάποια σοβαρή μάρκα, πχ. Anker.
Link to comment
Share on other sites

Εχει να μου προτεινει κανεις καμια καλη μπαταρια που να ειναι περισσοτερα mah απο την μαμα ωστε να κραταει λιγο περισσοτερο το κινητο απ' οτ με την μαμα μπαταρια?

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και το χρονο σας.[/QUOTe]

Ποσταρω κι εδώ την ερώτηση μου γιατί μου είπανε ότι είναι καλύτερο να την κάνω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από πού αγοράζω γνήσια μπαταρία για το κινητό μας στη Θεσσαλονίκη; Και αν όχι γνήσια, έστω κάποια σοβαρή μάρκα, πχ. Anker.

Κοίτα σε πολυκαταστήματα αλλιώς σκρουτζ σε μια εργάσιμη θα την έχεις.

Ποσταρω κι εδώ την ερώτηση μου γιατί μου είπανε ότι είναι καλύτερο να την κάνω εδώ.

Δεν υπάρχει επώνυμη και άρα αξιόπιστη λύση χωρίς να μεγαλώνει το κινητό, πράγμα που στο άλλο θέμα είπες πως δεν σε ενδιαφέρει.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με λιγότερα απο 200mAh παραπάνω απο την μαμά, τι περιμένεις να δεις?

Και αν τον πιστέψουμε και σ' αυτά που λέει οτι είναι.

Στην καλύτερη, άντε να έχεις ίδια αυτονομία. Προσωπικά πιστεύω οτι θα ειναι χειρότερη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με αυτη την μπαταρια δεν θα δω και τρελη διαφορα απο την μαμα μπαταρια?

Αυτή φοράω εγώ. Στα ίδια επίπεδα με την αυθεντική. Ίσως ελάχιστα καλύτερη αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εχεις καιρο?

 

Εισαι ευχαριστημένος με αυτη?

Την αυθεντική την άλλαξα κυρίως λόγω ψυχαναγκασμού γιατί νόμιζα ότι μετά από τόσες φορτίσεις είχε αρχίσει να χάνει. Επίσης όταν έφτανε σε χαμηλό ποσοστό μου έκανε κάτι περίεργα μερικές φορές.

 

Ναι, είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Είναι ίσως ένα τσικ καλύτερη αλλά δεν θα δεις τρομερές διαφορές, η αυτονομία της συσκευής είναι τραγική ούτως ή άλλως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@al3x1k0

 

Τελικά Αλέξη, Note 4 ή Passport ?

 

Περιμένω από μέρα σε μέρα το PP SE. για να δούμε....

 

Αν δεν έχεις κάποιο θέμα με το Note ή το Android θα σε εκνευρίσει το Passport κάποια στιγμή λόγω έλλειψης εφαρμογών. Προσωπικά άφησα το Note και το Android επειδή σε όποια συσκευή και αν δοκίμασα με Lollipop ή Marshmallow έχω πολύ χαμηλότερη αυτονομία σε σχέση με την KitKat (5-5,5 ώρες έναντι 3-3,5). Το Passport έχει τρομερή μπαταρία (τρομερή όμως) αλλά όταν βάζω το Play Store (που δυστυχώς μου είναι απαραίτητο για κάποιες εφαρμογές) πέφτει σημαντικά. Οπότε σχεδιάζω τον Οκτώβρη να μεταβώ σε 7 Plus 64GB μπας και ησυχάσω οριστικά από το θέμα του battery drain.

 

Εγώ πάντως επαναλαμβάνω πως αν δεν έχεις θέμα με το Note μείνε εκεί γιατί αν θες μετά από λίγο καιρό να πουλήσει το Passport θα δυσκολευτείς αρκετά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά, πάντως, το πήρα απόφαση. "Πέταξα" όλες τις θήκες και τα μπάμπερς που του έχω φορέσει κατά καιρούς και κράτησα ένα πολύ κομψό και διακριτικό πουγκάκι που αγόρασα στα 5 ευρώ για να το κουβαλάω και να το αφήνω πάνω του όταν είμαι κάπου ώστε να μην γρατζουνιστεί και το μάτι του Κύκλωπα πίσω. Επιτέλους χαίρομαι τη συσκευή που είναι πανέμορφη χωρίς να γίνεται διπλή με τις διάφορες θήκες ή να κόβεται το σήμα και το GPS με τα διάφορα bumpers.

Ε εντάξει και να πέσει κάτω, τι να κάνουμε; Δεν θα πεθάνω για ένα κινητό.

 

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά, πάντως, το πήρα απόφαση. "Πέταξα" όλες τις θήκες και τα μπάμπερς που του έχω φορέσει κατά καιρούς και κράτησα ένα πολύ κομψό και διακριτικό πουγκάκι που αγόρασα στα 5 ευρώ για να το κουβαλάω και να το αφήνω πάνω του όταν είμαι κάπου ώστε να μην γρατζουνιστεί και το μάτι του Κύκλωπα πίσω. Επιτέλους χαίρομαι τη συσκευή που είναι πανέμορφη χωρίς να γίνεται διπλή με τις διάφορες θήκες ή να κόβεται το σήμα και το GPS με τα διάφορα bumpers.

Ε εντάξει και να πέσει κάτω, τι να κάνουμε; Δεν θα πεθάνω για ένα κινητό.

 

 

Note 4 & Tapatalk

Το πουγκάκι που πήρες έχει και κόψιμο πίσω για το ηχείο;Μπορείς να μου στείλεις link σε pm γιατί εδώ ενδεχομένως να κοπεί σαν αγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Το πουγκάκι που πήρες έχει και κόψιμο πίσω για το ηχείο;Μπορείς να μου στείλεις link σε pm γιατί εδώ ενδεχομένως να κοπεί σαν αγγελία;

Όχι εντάξει μην το παρακάνουμε. Ούτε 5 ευρώ δεν έκανε, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. :lol:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160524/708dd45766bd6427ff9d3ce98c633f74.jpg

 

Aπό εδώ την πήρα χθες απόγευμα και σήμερα παραδόθηκε.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...