Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια καλή βάση για αυτοκίνητο με την οποία να είναι ικανοποιημένος?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι.Πρόσφατα άλλαξα μπαταρία και πήρα μια καινούρια για το κινητό μας.Παρατηρώ όμως οτι το κινητό παρόλο που το έχω στη γρήγορη φόρτιση όπως πάντα,τώρα δεν φορτίζει γρήγορα.Θέλει απο το 8% στο 100% τρείς ώρες και βάλε...Και επιπλέον εκεί που το πίσω μέρος του κινητού ζεμάταγε όταν φόρτιζε,τώρα απλά είμαι λίγο χλιαρό.Τι λέτε να παίζει παιδιά;Τα φτυσε ο φορτιστής; Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια καλή βάση για αυτοκίνητο με την οποία να είναι ικανοποιημένος?

Ψάξε για τη γνήσια της samsung, είναι ότι καλύτερο. Τη βγάζει συχνά πυκνά σε προσφορά και το e-shop σε πολύ καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Εχω δοκιμασει αρκετα tempered glass, 'ομως δεν πιανει ολη την οθονη.. γυρω γυρω αφηνει 0.5 cm κενο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Εχω δοκιμασει αρκετα tempered glass, 'ομως δεν πιανει ολη την οθονη.. γυρω γυρω αφηνει 0.5 cm κενο...

 

Δεν έχω βρει και εγώ κάτι, ότι έχω δοκιμάσει είναι σε αυτό το στυλ

http://prntscr.com/ddk7ve

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Εχω δοκιμασει αρκετα tempered glass, 'ομως δεν πιανει ολη την οθονη.. γυρω γυρω αφηνει 0.5 cm κενο...

 

Δεν έχω βρει και εγώ κάτι, ότι έχω δοκιμάσει είναι σε αυτό το στυλ

http://prntscr.com/ddk7ve

 

Δείτε αυτό

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/For%20forums/Note%204%20Tempered%20glass/IMG_8224_zps7zbm3hxu.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/191775208747

 

Αυτό που βλέπετε στην παραγγελία δεν ισχύει, αν παραγγείλετε από αυτόν, θα σας στείλει αυτό που βλέπετε στην φωτό μου. Μια χαρά είναι, απλά λερώνεται εύκολα από δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/For%20forums/Note%204%20Tempered%20glass/IMG_8224_zps7zbm3hxu.jpg

 

http://www.ebay.com/itm/191775208747

 

Αυτό που βλέπετε στην παραγγελία δεν ισχύει, αν παραγγείλετε από αυτόν, θα σας στείλει αυτό που βλέπετε στην φωτό μου. Μια χαρά είναι, απλά λερώνεται εύκολα από δαχτυλιές.

 

 

Εδω Ελλαδα δεν παιζει να βρουμε κατι τετοιο? Γιατι κ το δικο μου δεν καλυπτει ολκληρη την οθονη:(

Link to comment
Share on other sites

Εδω Ελλαδα δεν παιζει να βρουμε κατι τετοιο?

 

Από όσο ξέρω, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό

 

http://www.ebay.com/itm/191775208747

 

Αυτό που βλέπετε στην παραγγελία δεν ισχύει, αν παραγγείλετε από αυτόν, θα σας στείλει αυτό που βλέπετε στην φωτό μου. Μια χαρά είναι, απλά λερώνεται εύκολα από δαχτυλιές.

 

Κρίμα και εγώ από Ελλάδα θέλω, έχω πολλές αρνητικές εμπειρίες με την Κινα και δεν παίρνω απεξω πλεον. Αν βρει κανείς από Ελλάδα ας ρίξει καμιά φωνή

 

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω σημερα το κιτ μπαταριας http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/745 δεν την παλευα αλλο η μπαταρια δεν με κραταει ουτε μιση μερα και με κανει και επανεκκινησεις μονο του πολλες φορες!
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω σημερα το κιτ μπαταριας http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/745 δεν την παλευα αλλο η μπαταρια δεν με κραταει ουτε μιση μερα και με κανει και επανεκκινησεις μονο του πολλες φορες!

 

Είναι πολύ πρακτικό man θα σε βολέψει πολύ! Τώρα οι επανεκκινήσεις μήπως είναι κάτι άλλο…Παρακολούθησε το και με την νέα μπαταρία από το kit… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πρακτικό man θα σε βολέψει πολύ! Τώρα οι επανεκκινήσεις μήπως είναι κάτι άλλο…Παρακολούθησε το και με την νέα μπαταρία από το kit… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο ελπιζω τουλαχιστον! Ριχνω το βαρος στην μπαταρια μιας και καμια φορα απο 10% κλινει μονο του ή κανει ενα power on με 0% και ξανα κλινει κατευθειαν! Αλλα αμα κανει τα ιδια με την καινουρια μπαταρια τοτε νομιζω την εχω πατησει γτ πρεπει να μην εχω και αλλη εγγυηση δεν το πειραξα ποτε 0χ0 κνοξ το εχω αλλα τα χρονια περνανε....πρεπει να βρω την αποδειξη...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω λιγο να θιξω το θεμα της μπαταρίας. εχω παρει 2 μεχρι στιγμής. Η μαμα μπαταρισ ήταν madei in china assembly vietnam. Η επόμενη αγορασμενη απο καταστημα Internet maden in Korea assembly China και η τρίτη που αγόρασα σημερα απο κιτρινομαγαζο made in Korea assembly vietnam.ποια λετε να ειναι η αυθεντική?

Εσείς στα δικα σας τι εχετε;

ευχαριστώ πολυ.

Edited by johnmakro
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση πλέον τέλος με το note 4 από σήμερα και κάνω ένα επετειακό post με όλες μου τις θήκες...:D Μετά από 2 χρόνια εμπειρίας με την συσκευή οι καλύτερες θήκες για μένα είναι η Zenus(3) και η MOTIMO(6) για όποιον θέλει κάτι σε wallet και κάτι ποιο ποιοτικό...για κάτι ποιο απλό η Samsung Protective Cover(4) είναι η καλύτερη λύση...Καλές και οι Spigen αλλά το βάλε-βγάλε ήταν λίγο θέμα...Όλα καλά με το note μέχρι τώρα και με βλέπω να μένω και άλλα χρονάκια με την συσκευή...:)

 

https://s23.postimg.org/tigoz4gl7/Screenshot_2016_12_15_22_25_40.jpg' alt='Screenshot_2016_12_15_22_25_40.jpg'>screengrab[/img]

 

1.Mekin s-view cover case

2.Mekin wallet case

3.Zenus Lettering Diary

4.Samsung Galaxy Protectice Cover

5.Spigen Neo Hybrid Metal Slate

6.MOTIMO Oriental Leather Case - Brown

7.Spigen Tough Armor

8.Spigen Neo Hybrid

9.Spigen Tough Armor

10.Spigen Neo Hybrid

11.Smart Bag Pocket

12.Smart Bag Pocket

13.Caseology Bumper Frame Case - Silver

14.Battery Kit

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση πλέον τέλος με το note 4 από σήμερα και κάνω ένα επετειακό post με όλες μου τις θήκες...:D Μετά από 2 χρόνια εμπειρίας με την συσκευή οι καλύτερες θήκες για μένα είναι η Zenus(3) και η MOTIMO(6) για όποιον θέλει κάτι σε wallet και κάτι ποιο ποιοτικό...για κάτι ποιο απλό η Samsung Protective Cover(4) είναι η καλύτερη λύση...Καλές και οι Spigen αλλά το βάλε-βγάλε ήταν λίγο θέμα...Όλα καλά με το note μέχρι τώρα και με βλέπω να μένω και άλλα χρονάκια με την συσκευή...:)

 

https://s23.postimg.org/tigoz4gl7/Screenshot_2016_12_15_22_25_40.jpg' alt='Screenshot_2016_12_15_22_25_40.jpg'>screengrab[/img]

 

1.Mekin s-view cover case

2.Mekin wallet case

3.Zenus Lettering Diary

4.Samsung Galaxy Protectice Cover

5.Spigen Neo Hybrid Metal Slate

6.MOTIMO Oriental Leather Case - Brown

7.Spigen Tough Armor

8.Spigen Neo Hybrid

9.Spigen Tough Armor

10.Spigen Neo Hybrid

11.Smart Bag Pocket

12.Smart Bag Pocket

13.Caseology Bumper Frame Case - Silver

14.Battery Kit

Καταπληκτική συλλογή.Εγω πάντως εχω να πω οτι με τη spigen neo hybrid που φοράω 1,5 χρόνο περίπου,το κινητό από μέσα οταν την έβγαλα ήταν σαν να μην πέρασε μια μέρα.Ακόμα και γύρω από την οθόνη τέλειο.Βέβαια κάνει το τηλ παντόφλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική συλλογή.Εγω πάντως εχω να πω οτι με τη spigen neo hybrid που φοράω 1,5 χρόνο περίπου,το κινητό από μέσα οταν την έβγαλα ήταν σαν να μην πέρασε μια μέρα.Ακόμα και γύρω από την οθόνη τέλειο.Βέβαια κάνει το τηλ παντόφλα.

 

Για πολύ καιρό είχα τις spigen σαν κύριες θήκες...δίνουν άλλη αίσθηση στην συσκευή αλλά με ενοχλούσε το βάλε-βγάλε και όντως το ότι μεγάλωναν κάπως την συσκευή ήταν στα αρνητικά...;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθω να βρω ενα κατάστημα να αγοράσω μια μπαταρία στο κουτί της οχι bulk γιατι με την τελευταία παρότι ειναι 8 μηνων και την είχα αγοράσει bulk εχω θεματα.. Δεν υπαρχει επισημο καταστημα samsung στην Ελλάδα για να το κανω αυτό? Στη smartec ουτε τηλ σηκωνουν ούτε απαντούν στα mail..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθω να βρω ενα κατάστημα να αγοράσω μια μπαταρία στο κουτί της οχι bulk γιατι με την τελευταία παρότι ειναι 8 μηνων και την είχα αγοράσει bulk εχω θεματα.. Δεν υπαρχει επισημο καταστημα samsung στην Ελλάδα για να το κανω αυτό? Στη smartec ουτε τηλ σηκωνουν ούτε απαντούν στα mail..

Αναζητω κ εγω μια δευτερη μπαταρια.Σκεφτομουν να παρω το κιτ αλλα δεν κανω βαρια χρηση.Οποτε με μια δευτερη γνησια θα ειμαι οκ πιστευω! Εχω δει στο e-shop αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι γνησια

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κάνω βαριά χρήση αλλά το κιτ σου δίνει την σιγουριά. Είναι προτιμότερο να πάρεις το κιτ που έχει και μπαταρία από το να δώσεις σχεδόν το ίδιο ποσό ή με μικρή διαφορα, για μία μπαταρία μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ κάνω βαριά χρήση αλλά το κιτ σου δίνει την σιγουριά. Είναι προτιμότερο να πάρεις το κιτ που έχει και μπαταρία από το να δώσεις σχεδόν το ίδιο ποσό ή με μικρή διαφορα, για μία μπαταρία μόνο.

Αληθεια. Ειδικα αν ανοιγει καποιος πολλαπλα παραθυρα, η μπαταρια κατεβαινει 1% το 5λεπτο. Αν δε το σημα δεν ειναι καλο, ακομα χειροτερα. Αρα το κιτ ειναι σωτηριο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για τη γνήσια της samsung, είναι ότι καλύτερο. Τη βγάζει συχνά πυκνά σε προσφορά και το e-shop σε πολύ καλή τιμή

 

 

Ποσο την βγαζει, θυμασαι ?

 

 

Σημερα που κοιταξα την εχει στα 18€.

 

Υπαρχουν βεβαια τιμες στα σκρουτζομαγαζα κατω απο 12 ευρω.

Edited by Vorlon
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα γιατι εχω ηδη το κιτ παιδιά... Με ενδιαφέρει μονο μπαταρία.. Αδιανόητο για εναν κολοσσο οπως η samsung να μην υπαρχει καποιος retailer για αναλωσιμα ειδη..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε παιδες η βαση αυτοκινητου της samsung Cradle EE-V200SA λεει οτι ειναι οκ μεχρι συσκευες 5,7'.

 

Αν βαλω την cover back θηκη της samsung της πλατης μπαινει στην βαση ή θελω και πιο μεγαλη βαση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...