Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις κανεις να προτεινει μπαταρια απο καποιο μαγαζι που να ειναι καλη? Απο εμπειρια μου στο σκρουτζ οι πιο πολλες δεν ειναι καλες!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις να προτεινει μπαταρια απο καποιο μαγαζι που να ειναι καλη? Απο εμπειρια μου στο σκρουτζ οι πιο πολλες δεν ειναι καλες!

 

Την πάτησα 2 φορές , τη μία μάλιστα από πολύ γνωστή αλυσίδα και απορώ...

Πλέον μόνο στα πολύ επίσημα, γιατί μάλλον και οι προμηθευτές των αλυσίδων τους δουλεύουν;.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις να προτεινει μπαταρια απο καποιο μαγαζι που να ειναι καλη? Απο εμπειρια μου στο σκρουτζ οι πιο πολλες δεν ειναι καλες!

 

Πάρε το battery kit αν θες να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το battery kit αν θες να είσαι σίγουρος.

 

Το εχω. Αλλα η μπαταρια που ειχε ακομα και αυτο ηταν κατωτερη της κανονικης. Εκτος αν ηταν μουφα κ αυτο!

Σκεφτομουν για ανκερ η για polarcell που λενε στο xda αλλα δ βρισκω να στελνουν ελλαδα. Ξερει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω. Αλλα η μπαταρια που ειχε ακομα και αυτο ηταν κατωτερη της κανονικης. Εκτος αν ηταν μουφα κ αυτο!

Σκεφτομουν για ανκερ η για polarcell που λενε στο xda αλλα δ βρισκω να στελνουν ελλαδα. Ξερει κανενας?

Δυστυχώς κι εγώ όσους είχα βρει σε eBay με ενημέρωσαν πως δεν στέλνουν πλέον Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ όσους είχα βρει σε eBay με ενημέρωσαν πως δεν στέλνουν πλέον Ελλάδα.

 

Υπαρχει περιπτωση αν αγοραζαμε τετοια μπαταρια απο το αγγλικο αμαζον να ερθει Ελλαδα η δεν στελνουν ουτε αυτοι?:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε ολους θα ηθελα μερικα πραγματάκια για το νοτε4 το πρωτο ως απορία ειναι για γρήγορη φόρτιση εχω φορτιστη που φορτίζει γρηγορα αλλα δεν εχω καλώδιο αυθεντικο, παιζει ρολο και το καλώδιο για το ποσο γρηγορα φορτίζει; και αν ναι πως το ξεχωρίζεις;

Δευτερον που θα βρω θηκη σιλικόνης που να εχει τρύπες στα κουμπια γιατι εχει σταματήσει πλεον να βγαινει και θελει λιγο ψαξιμο.

Τελος πως ξεχωριζουμε το nfs στο κινητο καπου διαβασα οτι ειναι πανω στην μπαταρια αλλα οταν δοκιμασα να κανω μια ανταλαγη αρχειου μάταιος κοπος.....μηπως η μπαταρια που εχει πανω δεν ειναι αυθεντική ... αν και δεν το νομιζω επειδη ειναι απο καιζερ και αυτος που το αγορασα δεν ειχε αλλαξει αλλη οποτε δεν νομιζω να ειχε μεσα φαικ μπαταρια.

Αν και σαν δευτερη μπαταρια παρολο που εχω power bank σκεφτομε να παρω αυτο http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/745 για να το εχω και σαν μπαταρια αλλα και σαν φορτιστη,αλλα ειδα και dock stasion που μοιαζει ενδιαφέρον αλλα μετα θα πρεπει να παρω ξεχωριστα την μπαταρία βεβαια το καλο ειναι οτι τα φορτιζει και κινητο και μπαταρια ταυτόχρονα.

https://www.bestprice.gr/item/20222188/desktop-usb-sync-cable-cradle-station-dock-charger-otg-for-samsung-galaxy-note-4-sk384483.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε ολους θα ηθελα μερικα πραγματάκια για το νοτε4 το πρωτο ως απορία ειναι για γρήγορη φόρτιση εχω φορτιστη που φορτίζει γρηγορα αλλα δεν εχω καλώδιο αυθεντικο, παιζει ρολο και το καλώδιο για το ποσο γρηγορα φορτίζει; και αν ναι πως το ξεχωρίζεις;

Δευτερον που θα βρω θηκη σιλικόνης που να εχει τρύπες στα κουμπια γιατι εχει σταματήσει πλεον να βγαινει και θελει λιγο ψαξιμο.

Τελος πως ξεχωριζουμε το nfs στο κινητο καπου διαβασα οτι ειναι πανω στην μπαταρια αλλα οταν δοκιμασα να κανω μια ανταλαγη αρχειου μάταιος κοπος.....μηπως η μπαταρια που εχει πανω δεν ειναι αυθεντική ... αν και δεν το νομιζω επειδη ειναι απο καιζερ και αυτος που το αγορασα δεν ειχε αλλαξει αλλη οποτε δεν νομιζω να ειχε μεσα φαικ μπαταρια.

Αν και σαν δευτερη μπαταρια παρολο που εχω power bank σκεφτομε να παρω αυτο http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/745 για να το εχω και σαν μπαταρια αλλα και σαν φορτιστη,αλλα ειδα και dock stasion που μοιαζει ενδιαφέρον αλλα μετα θα πρεπει να παρω ξεχωριστα την μπαταρία βεβαια το καλο ειναι οτι τα φορτιζει και κινητο και μπαταρια ταυτόχρονα.

https://www.bestprice.gr/item/20222188/desktop-usb-sync-cable-cradle-station-dock-charger-otg-for-samsung-galaxy-note-4-sk384483.html

 

Λογικα χρειαζεσαι ενα ποιοτικο καλωδιο usb καθως κατα την γρηγορη φορτιση περναει ρευμα 2 αμπερ.Χρησιμοποιησε ενα απο αλλο τηλεφωνο samsung αν υπαρχει.Κατα προτιμηση της τελευταιας 2ετιας

 

Για θηκη ψαξε στο σκρουτζ για την goospery by mercury.Θηκη σιλικονης με ανοιγματα σε ολα τα πληκτρα.Αυτην εχω κι εγω και ειναι πολυ καλη.

 

Για το nfc τωρα.Το κυκλωμα ειναι πανω στο τηλςφωνο ΑΛΛΑ η κεραια ειναι πανω στην μπαταρια.Αν ειναι μαϊμου η μπαταρια λογικα ειναι και η κεραια.Παρε μπαταρια απο επισημο καταστημα για να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διάφορα κινέζικα καλωδια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την γρηγορη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχει κάποιος κάποια θήκη σιλικόνης που να καλύπτει και τα κουμπιά;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εχω την θήκη με το led και ειναι μια χαρα .Ναι την επιλογή την κανω απο το μενού αργή μέχρι να έρθει το άλλο νούμερο γύρω στα 30''με 1' λεπτό να ανοίξει το άλλο νούμερο .
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παρέλαβα ένα καλώδιο σύνδεσης micro USB to HDMI adapter για σύνδεση του note με τηλεόραση...Αρκετά πρακτικό θα έλεγα αν θέλει κανείς να χρησιμοποιεί εφαρμογές/games σε μεγαλύτερη οθόνη(π.χ. ιδανικό για παρουσιάσεις) ή γενικά να έχει μια μεγαλύτερη εικόνα από την οθόνη του note.Έχει 2m καλώδιο μαζί με 3η υποδοχή για usb σύνδεση που λειτουργεί ουσιαστικά σαν φορτιστής ενώ είναι συνδεδεμένο το note μέσο HDMI. Το δοκίμασα σε SMART TV SAMSUNG και δουλεύει μια χαρά...Σε τηλεοράσεις που έχουνε θύρα μόνο HDMI αλλά δεν έχουνε θύρα usb δεν λειτουργεί...

 

20170607_214408.jpg"]20170607_214408.jpg[/url]

 

20170615_203900.jpg"]20170615_203900.jpg[/url]

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα παρέλαβα ένα καλώδιο σύνδεσης micro USB to HDMI adapter για σύνδεση του note με τηλεόραση...Αρκετά πρακτικό θα έλεγα αν θέλει κανείς να χρησιμοποιεί εφαρμογές/games σε μεγαλύτερη οθόνη(π.χ. ιδανικό για παρουσιάσεις) ή γενικά να έχει μια μεγαλύτερη εικόνα από την οθόνη του note.Έχει 2m καλώδιο μαζί με 3η υποδοχή για usb σύνδεση που λειτουργεί ουσιαστικά σαν φορτιστής ενώ είναι συνδεδεμένο το note μέσο HDMI. Το δοκίμασα σε SMART TV SAMSUNG και δουλεύει μια χαρά...Σε τηλεοράσεις που έχουνε θύρα μόνο HDMI αλλά δεν έχουνε θύρα usb δεν λειτουργεί...

 

20170607_214408.jpg"]20170607_214408.jpg[/url]

 

20170615_203900.jpg"]20170615_203900.jpg[/url]

 

Θα συνδέσεις φορτιστή στο usb και θα δουλέψει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις φορτιστή στο usb και θα δουλέψει :cool:

 

Ναι με αυτό τον "παραδοσιακό" τρόπο λειτουργεί... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Πρόσφατα παρέλαβα ένα καλώδιο σύνδεσης micro USB to HDMI adapter για σύνδεση του note με τηλεόραση...Αρκετά πρακτικό θα έλεγα αν θέλει κανείς να χρησιμοποιεί εφαρμογές/games σε μεγαλύτερη οθόνη(π.χ. ιδανικό για παρουσιάσεις) ή γενικά να έχει μια μεγαλύτερη εικόνα από την οθόνη του note.Έχει 2m καλώδιο μαζί με 3η υποδοχή για usb σύνδεση που λειτουργεί ουσιαστικά σαν φορτιστής ενώ είναι συνδεδεμένο το note μέσο HDMI. Το δοκίμασα σε SMART TV SAMSUNG και δουλεύει μια χαρά...Σε τηλεοράσεις που έχουνε θύρα μόνο HDMI αλλά δεν έχουνε θύρα usb δεν λειτουργεί...

 

20170607_214408.jpg"]20170607_214408.jpg[/url]

 

20170615_203900.jpg"]20170615_203900.jpg[/url]

 

φιλε μου απο που το πηρες;τιμουλα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...