Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια ρομ αναφερεσαι? Για 910 c η f? Sixperience ?

F Kyubi αν και νομίζω υπάρχει παραπλήσια και για το C.

Προσπάθησα να κάνω κατά γράμμα αυτά που λέει το ποστ αλλά δεν ειναι όπως τα λέει παραθέτω φώτο με το πως είναι η ΝΟVA launcher γτ ίσως κάτι να μην βλέπω κι έτσι οποίος θέλει ας βοηθήσειόταν πάτησα παρατεταμένα στην οθόνη μου βγάλε αυτό https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/23/b2409f9e2d3bf351c343360c5a2b8e71.jpg μετά στις ρυθμίσεις

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/23/910869ab398adbf77160697c6eec5261.jpg μετά πατώντας χειρονομίες μου βγάλε αυτά https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/23/7ef626ae439e0c902494e6ca70086bb2.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/23/66d8d197f05c40d8605116684e9a9bd8.jpg δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος

Δικό μου το λάθος, πέρασε καιρός και ο Nova αναβαθμίστηκε! Παρατεταμένο πάτημα, Γραφικά στοιχεία, στη πρώτη σειρά που θα σου εμφανιστεί ψάξε για Δραστηριότητες, τα υπόλοιπα φαντάζομαι είναι πάνω κάτω τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα βρήκα όλα αλλά δεν μου κάνουν την χάρη να λειτουργησουν....ευχαριστώ πολύ παντως για τις πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο σχόλιο του θέματος.

 

@προς τους υπόλοιπους, εξαιρετική η v5 του Note 5 (light debloated έχω δοκιμάσει), νομίζω πλέον δεν της λείπει απολύτως τίποτα της συσκευής από features, συν την αργή φόρτιση που είχε σαν note 4 και μου φαίνεται υπερπλήρης!

 

νομιζω οτι η v5 ειναι κορυφη αυτη τη στιγμη.πλεον τα εχει ολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ροοτ??

Δυστυχώς τέτοιου είδους roms απαιτούν root. :-)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν μου πάει η καρδιά το χω μόλις τρεις μέρες και λυπάμαι να το ροοταρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν γίνεται δηλαδή να χω τα air gestures χωρίς να κάνω ροοτ???

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει στο xda ενα note 4 toolkit.

Μπορώ μεσω αυτου να ξεκλειδώσω , να ρουτάρω και να περάσω μια custom rom ?

 

χωρις να γραψει ο knox λες ?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να γραψει ο knox λες ?

 

Οχι, προφανώς θα γράψει ο knox :p

Απλα δεν το κατεχω το χειροκινητο (πριν ειχα παντα nexus και εκανα παππαδες με τα toolkit)

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι αυτα φιλε εμενα μου αρεσει πολυ περισσοτερο Note 5 κι ας ειναι (που αμφιβαλλω) λιγο πιο αργη. Μα ουτως ή άλλως το κινητο παει σφαιρα.

 

Πολυ καλη η sixpierence .Λιγο μου τα χαλασε στην v5 με το systemUI και το theme-ing.

Γυρισα σε Ditto v5 που ειναι πιο pure NOTE 5 και παει πολυ smooth.

Παντα για NOTE 4c .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

χωρις να γραψει ο knox λες ?

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/orig-development/toolkit-t2997946

 

Σε αυτό αναφέρομαι .Ειναι ο ιδιος που γραφει τα toolkit για τα nexus

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δηλαδή να χω τα air gestures χωρίς να κάνω ροοτ???

 

Αμφιβάλλω αν γίνεται ακόμα και με root. Ποια gestures συγκεκριμένα είναι αυτά που σου λείπουν;

http://forum.xda-developers.com/note-4/orig-development/toolkit-t2997946

 

Σε αυτό αναφέρομαι .Ειναι ο ιδιος που γραφει τα toolkit για τα nexus

Αν είδα σωστά γράφει πως υποστηρίζει τις εν λόγω συσκευές μέχρι και την 4.4.4 οπότε εάν είσαι σε lollipop μάλλον θα χρειαστεί να ακολουθήσεις άλλη μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω αν γίνεται ακόμα και με root. Ποια gestures συγκεκριμένα είναι αυτά που σου λείπουν;

 

Αν είδα σωστά γράφει πως υποστηρίζει τις εν λόγω συσκευές μέχρι και την 4.4.4 οπότε εάν είσαι σε lollipop μάλλον θα χρειαστεί να ακολουθήσεις άλλη μέθοδο.

Η αλλαγή εικόνων η έξυπνη παύση αλλαγή κομματιών χωρίς επαφή η έξυπνη κυληση

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην τελευταία του Kyubi δουλεύουν όλα? Ειδικά το GPS. Θυμάμαι όταν είχα βάλει την προηγούμενη μου δούλευαν όλα εκτός από το GPS και για αυτό ξανά πήγα στου Δόκτωρα. Ο καιρός στην lockscreen επίσης δουλεύει? Με τρώει για αλλαγή και είμαι ανάμεσα σε αυτήν και την Simpl Lite αλλά καλό έμαθα σε Note 5 Port και το θεωρώ πισωγύρισμα το να πάω σε 4 based.

 

Υ.Γ. Η μπαταρία μου μάλλον τα έχει φτύσει. Έχετε να προτείνετε κανένα μαγαζί ιντερνετικό να παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

τι εχει γίνει με την kyubi v6 και το script ; είναι καλύτερα να εγκαταστήσω την v6 και μετα πως τρεχω το script ; αξιζει απο v5 σε v6 ;
Link to comment
Share on other sites

τι εχει γίνει με την kyubi v6 και το script ; είναι καλύτερα να εγκαταστήσω την v6 και μετα πως τρεχω το script ; αξιζει απο v5 σε v6 ;

Βγήκε και debloated έκδοση τελικά, δεν χρειάζεται το script προς το παρών. Για το F μοντέλο τουλάχιστον..

Πάντως στην 5 που είμαι είναι η πρώτη φορά που έχω τη συσκευή χωρίς επανεκκίνηση τόσες ώρες (182+) και λειτουργεί πραγματικά υποδειγματικά.. αφού σκέφτομαι κι εγώ να μην προχωρήσω σε αναβάθμιση.

 

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως άλλαξα kernel όμως, έβαλα έναν πιο παλιό (Linux version 3.10.40 #1) τους γιατί ο τελευταίος είχε θέμα με τη διαχείριση της ραμ.

Η αλλαγή εικόνων η έξυπνη παύση αλλαγή κομματιών χωρίς επαφή η έξυπνη κυληση

Δυστυχώς δεν έχω λύση για όλα αυτά..

Είναι λειτουργίες οι οποίες αφαιρέθηκαν τελείως στις νεότερες συσκευές της Samsung.

 

Παίδες στην τελευταία του Kyubi δουλεύουν όλα? Ειδικά το GPS. Θυμάμαι όταν είχα βάλει την προηγούμενη μου δούλευαν όλα εκτός από το GPS και για αυτό ξανά πήγα στου Δόκτωρα. Ο καιρός στην lockscreen επίσης δουλεύει? Με τρώει για αλλαγή και είμαι ανάμεσα σε αυτήν και την Simpl Lite αλλά καλό έμαθα σε Note 5 Port και το θεωρώ πισωγύρισμα το να πάω σε 4 based.

 

Υ.Γ. Η μπαταρία μου μάλλον τα έχει φτύσει. Έχετε να προτείνετε κανένα μαγαζί ιντερνετικό να παραγγείλω?

 

Κανένα πρόβλημα με GPS ή με τον καιρό εδώ, όλα λειτουργούν ρολόι. Όσον αφορά τη μπαταρία καλύτερα να ρωτήσεις είτε στο νήμα με τα αξεσουάρ είτε σε αυτό της μπαταρίας. :-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω λύση για όλα αυτά..

Είναι λειτουργίες οι οποίες αφαιρέθηκαν τελείως στις νεότερες συσκευές της Samsung.

Δηλαδή το NOTE 4 HIDDEN SETTINGS δεν κάνει τίποτε. Για αυτό δεν κατάφερα να το δουλέψω;; Επίσης δεν έχω καταφέρει να δουλέψω και το έξυπνη διαμονή. Να διευκρινίσω ότι έχω την εργοστασιακή 5.1

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το NOTE 4 HIDDEN SETTINGS δεν κάνει τίποτε. Για αυτό δεν κατάφερα να το δουλέψω;; Επίσης δεν έχω καταφέρει να δουλέψω και το έξυπνη διαμονή. Να διευκρινίσω ότι έχω την εργοστασιακή 5.1

 

Όταν το είχα δοκιμάσει θυμάμαι αρκετές λειτουργίες ενώ τις είχα ενεργοποιημένες πως όντως δεν δούλευαν σωστά οπότε είναι πολύ πιθανόν. Όσον αφορά την έξυπνη διαμονή υπ'όψιν πως σε σκοτεινό χώρο είναι αρκετά δύσκολο να δουλέψει κι αυτή σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω ότι θέλει καλό φωτισμό, αλλά πάλι....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος π έχει περάσει την kyubi v6 αν μπορεί ασ μου στείλει ένα πμ να ρωτήσω κάποια πράγματα :)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος π έχει περάσει την kyubi v6 αν μπορεί ασ μου στείλει ένα πμ να ρωτήσω κάποια πράγματα :)

 

την εχω περασει τι θες ?

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνουμε root στη lolipop; δοκίμασα τη διαδικασία του 1ου post και το τηλέφωνο δεν άνοιγε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνουμε root στη lolipop; δοκίμασα τη διαδικασία του 1ου post και το τηλέφωνο δεν άνοιγε.

 

Μπορείς να περάσεις έναν κερνελ με root και μετά το supersu κ είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποιον υπόψη;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...