Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε simplrom 5f, όσοι πιστοί προσέλθετε!

 

αν και την λατρευα ως τωρα.νομιζω οτι θα γυρισω στη ρομ του note 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και την λατρευα ως τωρα.νομιζω οτι θα γυρισω στη ρομ του note 5

 

γιατι αφηνεις την simpl rom ; ποια ειναι η ρομ του ΝΟΤΕ 5 για το νοτε 4 ;

Link to comment
Share on other sites

γιατι αφηνεις την simpl rom ; ποια ειναι η ρομ του ΝΟΤΕ 5 για το νοτε 4 ;

 

battlehero λεγεται το παλικαρι στο xda.του note 5.ειναι σαφως καλυτερη απο την simple.σε πολλα σημεια οποτε η simple θα μεινει ως backup

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου δωσεις καποιο λινκ ; απο μπαταρια τι λεει και lag ;

 

lug free.μπαταρια εμενα που εχω την heavy debloated μου παει περιπου 5:30-6 ωρες http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-kyubi-rom-note-5-t3220106

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ η kyubi rom τι λέει?

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-kyubi-note-5-n910f-xxu1coi3-t3219005

 

Υποθέτω ότι έχει όλο το bloatware της Samsung. Από μπαταρία και ταχύτητα υπάρχουν εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι στη 2η ημέρα με την heavy de bloated v3 και είναι υπερβολικά γρήγορη Rom χωρίς ίχνος lug το μόνο θέματακι είναι η μπαταρία. η αλήθεια είναι ότι μόλις βρω χρόνο το σκαλιζω συνεχώς. ελπίζω να πιάσω τα επίπεδα της simplite Rom .
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι στη 2η ημέρα με την heavy de bloated v3 και είναι υπερβολικά γρήγορη Rom χωρίς ίχνος lug το μόνο θέματακι είναι η μπαταρία. η αλήθεια είναι ότι μόλις βρω χρόνο το σκαλιζω συνεχώς. ελπίζω να πιάσω τα επίπεδα της simplite Rom .

 

απο μπαταρια simple rom δεν θα γινει ποτε.απλα κανε ενα calibration βαλε greenify

Link to comment
Share on other sites

είμαι με greenify .το calibration τι είναι πως γίνεται?

 

κατεβασε μια εφαρμογη απο playstore και μολις φορτισεις την μπαταρια τελειως την χρησιμοποιεις για να κανεις calibration.επισης το xposed τσακιζει την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

είμαι χωρίς xposed . δεν γίνεται κάποιος τρόπος θα υπάρχει για να διορθωθεί το battery draining. .

 

κανε calibration και μετα δες πως παει.οπως ειπα σε μενα με τοκ κερνελ της ρομ greenify και το app ops παει πολυ καλα σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

για calibration ποια εφαρμογή να χρησιμοποιήσω?

 

δεν ξερω καποια καλη.γιατι δεν κανω ποτε φανταζομαι καποιος αλλος θα ξερει να σου πει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι δε λαμβανω μηνύματα στο viber παρα μονο αν ανοιξω την εφαρμογη θα μου ερθουν. η εφαρμογη δεν είναι στο greenify . γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει ; Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι δε λαμβανω μηνύματα στο viber παρα μονο αν ανοιξω την εφαρμογη θα μου ερθουν. η εφαρμογη δεν είναι στο greenify . γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει ;

 

Αν έχεις κάνει επαναφορά της εφαρμογής μέσω titanium, κάνεις πλήρη απεγκατάσταση της εφαρμογής και την ξαναπερνάς από το store.

Τί βλακεία και αυτή του Viber, να μην έχεις εύκολο τρόπο να κάνεις backup/restore των μηνυμάτων σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει επαναφορά της εφαρμογής μέσω titanium, κάνεις πλήρη απεγκατάσταση της εφαρμογής και την ξαναπερνάς από το store.

Τί βλακεία και αυτή του Viber, να μην έχεις εύκολο τρόπο να κάνεις backup/restore των μηνυμάτων σου.

 

 

Συμφωνώ απολύτως. Τους το έχω στείλει και σε μήνυμα και μου είχαν αναφέρει ότι το δουλεύουν για backup restore. Από κει και πέρα κάτι παίζει με την εφαρμογή και σε άλλες συσκευές από ότι είδα στο forum. Εγώ είχα επαναφέρει με titanium και είχα αυτό το θέμα. Μετά όμως πέρασα άλλη Rom και έκανα καθαρό install από το Play και στην αρχή λειτουργούσε κανονικά. Όταν κάποια στιγμή έκανα εκκαθάριση ram από την έξυπνη διαχείριση άρχισαν να μην έρχονται στην ώρα τους τα μηνύματα. Μπας και κρατάει κάπως το ποιες εφαρμογές έκλεισες και το κάνει μόνο του μετά? Ή είναι το γενικό θέμα με το memory leak και κλείνει αβέρτα διεργασίες το LMK?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει επαναφορά της εφαρμογής μέσω titanium, κάνεις πλήρη απεγκατάσταση της εφαρμογής και την ξαναπερνάς από το store.

Τί βλακεία και αυτή του Viber, να μην έχεις εύκολο τρόπο να κάνεις backup/restore των μηνυμάτων σου.

δυστηχως τιποτα. κατι αλλο μου σταματαει το viber

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως τιποτα. κατι αλλο μου σταματαει το viber

 

αν εχεις περασμένη την 5.1.1 πήγαινε στην έξυπνη διαχείριση - ram - διαχείριση εφαρμογών

 

και δες αν ειναι ενεργοποιημενη η αυτόματη διακοπη στο viber

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις περασμένη την 5.1.1 πήγαινε στην έξυπνη διαχείριση - ram - διαχείριση εφαρμογών

 

και δες αν ειναι ενεργοποιημενη η αυτόματη διακοπη στο viber

πηγαίνω στη διαχείριση εφαρμογών αλλα ειναι κενο..επισης στις εφαρμογές παρασκήνιου καποιες φορες τρεχει ( το viber ) καποιες αλλες στιγμές δεν υπαρχει στη λιστα... τι κανω εδω ;

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις περασμένη την 5.1.1 πήγαινε στην έξυπνη διαχείριση - ram - διαχείριση εφαρμογών

 

και δες αν ειναι ενεργοποιημενη η αυτόματη διακοπη στο viber

Φιλε μου επειδή και εγω έχω θέμα με το viber πηγα στην οθόνη που λες στην έξυπνη διαχείριση και σε όλες τις εφαρμογές και στο viber γράφει από κάτω αυτόματη διακοπή και κατάργηση εγκατάστασης!τι κάνουμε εδω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδή και εγω έχω θέμα με το viber πηγα στην οθόνη που λες στην έξυπνη διαχείριση και σε όλες τις εφαρμογές και στο viber γράφει από κάτω αυτόματη διακοπή και κατάργηση εγκατάστασης!τι κάνουμε εδω?

 

πρεπει να ειναι ετσι... http://s29.postimg.org/b2cd9dtur/Scr.jpg

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...