Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιος τροπος για εμας με τις custom να δουμε otetv go ; οι εφαρμογς του play store δεν βοηθησαν

 

με τον dev του root cloak που είχα μιλήσει , μου είχε πει να του στείλω το apk και ένα αρχείο από το system για να το δοκιμάσει αλλά τελικά πάλι δεν έπαιζε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην kyubi τι εννοεί ο ποιητής όταν λέει ότι

 

"SNotes cannot be updated via Samsung Apps"

 

Η τελευταία 3.2 πόσο σταθερή είναι σε καθημερινή χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Στην kyubi τι εννοεί ο ποιητής όταν λέει ότι

 

"SNotes cannot be updated via Samsung Apps"

 

Η τελευταία 3.2 πόσο σταθερή είναι σε καθημερινή χρήση;

 

το s-note στην kyudi ειναι απο note 5 και δεν εχει συμβατοτητα για να κανει update.ειναι σταθεροτατη χωρις bug χωρις lug χωρις τιποτα σιγουρα κανει για καθημερινη χρηση

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεί ότι η εφαρμογή SNote δεν κάνει update με νεώτερη, ota, μικρό το κακό.

Με βλέπω για τη light έκδοση (μιας και κάποια bloat τα θέλω )

Link to comment
Share on other sites

O hani έβγαλε τη νεα slimlite για exynos δεν την εχω περασει βεβαια ακόμα αλλα λένε για πολύ δυνατή και γρήγορη rom

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,υπάρχει δυνατότητα για Ρουτ σε έκδοση 5.1.1 note C χωρίς να γράψει ο knox??

 

νομιζω οτι δεν γινεται root χωρις να γραψει ο knox στο note 4 γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος την kyubi v3.* και τη simplite v5 τι διαφορες υπαρχουν; απο μπαταρια και γρηγοραδα πως ειναι η καθε μια;
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος την kyubi v3.* και τη simplite v5 τι διαφορες υπαρχουν; απο μπαταρια και γρηγοραδα πως ειναι η καθε μια;

 

δεν μπορεις να συγκρινεις αυτες τις δυο.η μια ειναι note 5 και η αλλη note 4.και οι δυο ειναι ταχυτατες σταθερες χωρις lug η bug.η simple εχει καλυτερη μπαταρια.με την simplelite v5 φτανει ανετα 6:30-7 ωρες οθονη με wifi η kyibi 3.2 φτανει ανετα 5:30-6 ωρες το πολυ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 2η μερα με simplite αλλα μπαταρια δεν αντεχει κ πολυ...

ειχα την kyubi 3 και αυτη τα ιδια... πρεπει να κανω τιποτα αλλο απ9 settings tweaks κτλ;;;

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 2η μερα με simplite αλλα μπαταρια αντεχει κ πολυ...

ειχα την kyubi 3 και αυτη τα ιδια... πρεπει να κανω τιποτα αλλο απ9 settings tweaks κτλ;;;

 

η simplelite θελει τουλαχιστον 6-7 κυκλους φορτιση.απο κει και περα greenify αν θες χαμηλωσε φωτεινοτητα και χρησιμοποιησε το app ops.η kyibi εχει tweak για την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος χρήστης της kyubi 3.1, αλλά σήμερα έβλεπα την Dr.Ketan rom και άρχισε να με τρώει το χέρι μου, κυρίως για τα έξτρα που έχει και που μερικά μου φαίνονται πολύ χρήσιμα. Αν έχει δοκιμάσει κανείς και τις δύο, υπάρχει κάτι που να μειονεκτεί η Dr.Ketan έναντι της kyubi;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος χρήστης της kyubi 3.1, αλλά σήμερα έβλεπα την Dr.Ketan rom και άρχισε να με τρώει το χέρι μου, κυρίως για τα έξτρα που έχει και που μερικά μου φαίνονται πολύ χρήσιμα. Αν έχει δοκιμάσει κανείς και τις δύο, υπάρχει κάτι που να μειονεκτεί η Dr.Ketan έναντι της kyubi;

 

δεν νομιζω οτι του γιατρου εχει καποιο μειον.απλα ειναι note 4 με note 5 μαζι.ενω η kyibi ειναι καθαρα note 5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μήπως έχετε υπόψην σας κάποιον καλό Kernel για την Kyubi ? Εχω το N910F

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι φλασαρά την Kyubi Note5 Port v3.2[De-Bloated] και ειμαι ευχαριστημένος.

Οσοι την βάλετε να κοιτάξετε βεβαια και τον folder bloatware που εχει βαλει , γιατι καποια πραγματα που τα θεωρω απαραιτητα οπως το Wi-Fi Direct δεν δουλεύουν.

 

Για kernel τώρα, έβαλα αυτόν πολύ παραμετροποιήσημος. Καλός Author, τον ήξερα απο το Note2.

Ωστόσο μου έκανε ενα freeze οταν το εκανα wake χθες, ισως πρέπει να παιξω με τις ρυθμίσεις.

Κατα τα άλλα γρήγορος! Αξίζει μια δοκιμή, κάντε πρώτα ενα backup το boot (δηλαδη τον kernel) με το recovery σας!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Μήπως έχετε υπόψην σας κάποιον καλό Kernel για την Kyubi ? Εχω το N910F

 

Emotion R20 εγώ. Ακόμη και αν δεν ήταν καλός (που είναι), θα τον έβαζα και μόνο για το Doulbe Tap to Wake που υποστηρίζει, δουλεύει άριστα και απροβλημάτιστα, σε συνδυασμό με το Trickster Mod. Όχι νεώτερη έκδοση (για την R21 και R22 μιλάω, δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι πιο καινούργιο), γιατί εκεί το DT2W δεν δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα τον δοκιμάσω

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για διαγραφή των bloatware εφαρμογών αυτόματα χωρίς root; Έτοιμη λίστα δηλαδή να το κάνει αυτόματα όμως σε μη root συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για διαγραφή των bloatware εφαρμογών αυτόματα χωρίς root; Έτοιμη λίστα δηλαδή να το κάνει αυτόματα όμως σε μη root συσκευή;

 

δεν υπαρχει κατι χωρις να εχεις root.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για διαγραφή των bloatware εφαρμογών αυτόματα χωρίς root; Έτοιμη λίστα δηλαδή να το κάνει αυτόματα όμως σε μη root συσκευή;

 

Μπορείς να τις απενεργοποιήσεις, οπότε το μόνο που χάνεις είναι ότι δεν απελευθερώνεται αποθηκευτικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι root & χρησιμοποιούν xposed, υπάρχει module(samsung camera any gallery fix) που επιτρέπει να ανοίγεις τις φωτό μέσα από την κάμερα με όποια gallery επιθυμούμε.(βλέπε quick pik)

 

Για μένα πoλύ εξυπηρετικό καθώς παρακάμπτεται πλήρως η stock gallery.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το xposed, επειδή είναι εργαλείο παραμετροποίησης, ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες, για μένα κάτσε καμιά ώρα να δεις όλα τα modules & επέλεξε τι σου κάνει & τι όχι. Για παν ενδεχόμενο πάρε ένα nandroid backup.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτά (χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα):

 

wanam xposed for lollipop, greenify, network speed indicator, cpu temp in status bar, youtube adaway, youtube background playback, DoubleTapToSleep, AppOpsXposed, Battery history xxl, samsung camera any gallery fix, spen pointer toolbox, volumesteps+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν την Kyubi Note5 Port v3.2[De-Bloated] μπορούν να μου πουν αν κατα το πατημα του home button εχουν widget redraw?

Η γενικότερα στις Note 5 ROMS. Περασα και αλλον launcher modded (από Note 5) που βρηκα απο τον xda και εχω το ιδιο προβλημα.

Ο καιρος, το splanner widget κ.ά. στιγμιαία επαναφέρονται. Εχω κανει disable καθε animation. Με ή χωρίς το ίδιο πρόβλημα.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...