Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόντεμ το βάζεις στο cp νομίζω και τον bootloader στο bl και πατας start!
για καποιο λογο ξανα πεφτει σε bootloop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα την πάτησα άσχημα γιατί έκανα wipe μεγάλο και έχασα και την ρομ που είχα μέσα

 

Aν έχεις pc δεν υπάρχει θέμα :D

Μπορείς να περάσεις μια άλλη με otg φλασάκι ή μέσω της sd(+ανταπτορα) από το pc.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις pc δεν υπάρχει θέμα :D

Μπορείς να περάσεις μια άλλη με otg φλασάκι ή μέσω της sd(+ανταπτορα) από το pc.

:happy: εχω ανταπτωρα και sd που δεν τον πιανει :(

Link to comment
Share on other sites

:happy: εχω ανταπτωρα και sd που δεν τον πιανει :(

Εάν δεν μπορείς έτσι, πέρνα μια stock με Odin από pc για να καταφέρεις να το ανοίξεις.

Ίσως κάποιος άλλος φίλος ξέρει κάποιον άλλον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

:happy: εχω ανταπτωρα και sd που δεν τον πιανει :(

Ρε συ αφού είχες τη rom μέσα τι το ήθελες το μεγάλο wipe!έπρεπε να βρεις μια sd και να φλασαρεις από εκεί ώστε να έχεις τη rom εκεί ώστε να κανείς wipe και την internal μετά!τέλος πάντων περνά με odin βάζοντας το νομίζω το αρχείο στο ap αν δεν κάνω λάθος μια stock rom και μετά περνά recovery ,root!επειτα τη Ρόμ και τα bloatware στην κάρτα sd και φλασαρε!ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν λιγο πηγα να βάλω και εγω την Kyubi και μου πεφτει και εμένα σε bootloop, υπαρχει τροπος να ληθει? πριν ημουν σε Stock 5.1.1 Γαλλικη

 

Edit :

 

Τελικά ήθελε το modem μέσω Odin

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζετε θέμα με boot loop, δοκιμάσατε επανεκκίνηση; Wipe cache/dalvik; Περασμένα coi3 bootloader και modem;

Πόση ώρα περιμένατε για να ανοίξει η συσκευή;

Επίσημη Kyuby ή κάποια debloated έκδοση;

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για την kyubi, το xposed δουλεύει σωστά πλέον;

Γενικότερα, γιατί το χρησιμοποιείτε; Έχω καιρό να το εγκαταστήσω και, από όσο θυμάμαι, μόνο για κάτι επουσιώδη το χρησιμοποιούσα, για να κάνω πιο ομαλή την κίνηση της progress bar και να αλλάξω θέση στο ρολόι της status bar. Ο λόγος που το έψαχνα για το Note 4 ήταν για να αλλάξω χρώματα στα μενού, αλλά πλέον με το theme store δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη. Έχει κάποια άλλη μεγάλη χρησιμότητα τώρα, ιδίως αν χρησιμοποιεί κανείς κάποιον launcher;

Το xposed είναι απαραίτητο για τα

YouTube adaway

Spotifyskip

Greenify

******

 

Ολα κάνουν εξαιρετική δουλειά

Edited by truckman
Αναφορά παράνομου λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

Το xposed είναι απαραίτητο για τα

YouTube adaway

Spotifyskip

Greenify

******

 

Ολα κάνουν εξαιρετική δουλειά

 

Να'σαι καλά, όπως έγραψα κάτι σελίδες πιο πίσω, βρήκα και εγώ κάποια χρήσιμα πραγματάκια

-XLED . Διαφορετικό χρώμα και διαφορετική διάρκεια αναβοσβησίματος, ανάλογα με την εφαρμογή. Δουλεύει άριστα.

-GMail Theme engine. Επιτρέπει την αλλαγή σε όλα τα χρώματα του gmail. Επίσης άριστο.

 

Έχω περίπου μία εβδομάδα να πειράξω το κινητό, όλα δουλεύουν ακριβώς όπως θα ήθελα. Πολύ μεγάλη υπόθεση για ένα κινητό να έχει υποστήριξη από τους Developers. Ιδίως αυτό το double tap to wake δεν περίμενα ποτέ να το δω σε συσκευές που δεν το υποστηρίζουν εργοστασιακά.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά, όπως έγραψα κάτι σελίδες πιο πίσω, βρήκα και εγώ κάποια χρήσιμα πραγματάκια

-XLED . Διαφορετικό χρώμα και διαφορετική διάρκεια αναβοσβησίματος, ανάλογα με την εφαρμογή. Δουλεύει άριστα.

-GMail Theme engine. Επιτρέπει την αλλαγή σε όλα τα χρώματα του gmail. Επίσης άριστο.

 

Έχω περίπου μία εβδομάδα να πειράξω το κινητό, όλα δουλεύουν ακριβώς όπως θα ήθελα. Πολύ μεγάλη υπόθεση για ένα κινητό να έχει υποστήριξη από τους Developers. Ιδίως αυτό το double tap to wake δεν περίμενα ποτέ να το δω σε συσκευές που δεν το υποστηρίζουν εργοστασιακά.

Επειδή είμαι με CM αυτό με το Led υπάρχει μέσα στη ρομ.

 

Τα modules που έχω αυτή τη στιγμή

******

 

 

Όλα ένα και ένα. Αυτό με το double tap to wake γίνεται στο note 3?

Έχει τόσα πολλά για ότι μπορεί να χρειαστούμε.

Edited by truckman
προβολή παράνομου λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η CM το έχει εξαρχής το LED notification, για το DT2W σε note 3 δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η CM το έχει εξαρχής το LED notification, για το DT2W σε note 3 δεν ξέρω.
Για να δουλέψει το dt2w προυπόθεση είναι να έχει αισθητήρα η συσκευή γιά κάτι τέτοιο που η συγκεκριμένη δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το dt2w προυπόθεση είναι να έχει αισθητήρα η συσκευή γιά κάτι τέτοιο που η συγκεκριμένη δεν έχει.

 

Μία χαρά δούλευε σε Note 3 όταν το είχα. Απλά θέλει custom kernel που να το υποστηρίζει. Και αισθητήρα γιατί να θέλει? Wakelock σε συγκεκριμένο μέρος στη οθόνη κρατάει δεν χρησιμοποιεί proximity sensor.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δούλευε σε Note 3 όταν το είχα. Απλά θέλει custom kernel που να το υποστηρίζει. Και αισθητήρα γιατί να θέλει? Wakelock σε συγκεκριμένο μέρος στη οθόνη κρατάει δεν χρησιμοποιεί proximity sensor.

Μπορείς να με κατατοπισεις για ποιον Kernel αναφέρεσαι? Τώρα έχω cm12.1 με f2fs και arte97 Kernel.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατατοπισεις για ποιον Kernel αναφέρεσαι? Τώρα έχω cm12.1 με f2fs και arte97 Kernel.

 

Τώρα ρε μαν που να θυμάμαι. Έχει 1 χρόνο και βάλε που έδωσα το 3. Εγώ Temasek δούλευα στο 3. Αλλά θυμάμαι ότι με TW custom Rom γινόταν με κάποιους kernel. Θα το κοιτάξω άμα βρω ευκαιρία και σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ρε μαν που να θυμάμαι. Έχει 1 χρόνο και βάλε που έδωσα το 3. Εγώ Temasek δούλευα στο 3. Αλλά θυμάμαι ότι με TW custom Rom γινόταν με κάποιους kernel. Θα το κοιτάξω άμα βρω ευκαιρία και σου λέω.

Έγινε να σε καλά. Έψαξα και εγώ και δεν βρήκα κάτι για αυτό ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δούλευε σε Note 3 όταν το είχα. Απλά θέλει custom kernel που να το υποστηρίζει. Και αισθητήρα γιατί να θέλει? Wakelock σε συγκεκριμένο μέρος στη οθόνη κρατάει δεν χρησιμοποιεί proximity sensor.

Δουλεύει με gestures και όχι με αισθητήρα που έχουν κάποια lg , motorola κλπ. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο, μη τα μπερδεύουμε.

Η λειτουργία DT2W προϋποθέτει αισθητήρα, όλα τα άλλα είναι απλά υποκατάστατα που προσπαθούν να προσομοιώσουν αυτή τη λειτουργία και σου κρατάνε τη συσκευή ξύπνια.

Google it για περισσότερες πληροφορίες.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με gestures και όχι με αισθητήρα που έχουν κάποια lg , motorola κλπ. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο, μη τα μπερδεύουμε.

Η λειτουργία DT2W προϋποθέτει αισθητήρα, όλα τα άλλα είναι απλά υποκατάστατα που προσπαθούν να προσομοιώσουν αυτή τη λειτουργία και σου κρατάνε τη συσκευή ξύπνια.

Google it για περισσότερες πληροφορίες.

 

Ρε μαν sorry κιόλας αλλά τι αισθητήρα δε γίνεται αυτό που λες. Έχουν βάλει δλδ αισθητήρα κάτω από όλο το panel της οθόνης ο οποίος αναγνωρίζει το πόσες φορές χτυπάς την οθόνη για να ανοίξει? Αυτό ακριβώς κάνει η οθόνη αφής από μόνη της. Τι θα πει άλλο το ένα άλλο το άλλο? Στο Nexus 4 είχαμε DT2W με διάφορους kernels πριν ακόμα βγει το G2 που το έκανε γνωστό. Τι διαφορετικό είχε δλδ το ένα panel με το άλλο? Δεν προσπαθούν να προσομοιώσουν αυτή τη λειτουργία αλλά κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν sorry κιόλας αλλά τι αισθητήρα δε γίνεται αυτό που λες. Έχουν βάλει δλδ αισθητήρα κάτω από όλο το panel της οθόνης ο οποίος αναγνωρίζει το πόσες φορές χτυπάς την οθόνη για να ανοίξει? Αυτό ακριβώς κάνει η οθόνη αφής από μόνη της. Τι θα πει άλλο το ένα άλλο το άλλο? Στο Nexus 4 είχαμε DT2W με διάφορους kernels πριν ακόμα βγει το G2 που το έκανε γνωστό. Τι διαφορετικό είχε δλδ το ένα panel με το άλλο? Δεν προσπαθούν να προσομοιώσουν αυτή τη λειτουργία αλλά κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Please, google it...με αυτή τη λογική όλα θα είχαν dt2w by default. To έχεις καταλάβει λάθος, ψάξτο λιγάκι κι εδώ είμαστε να το ξανασυζητήσουμε. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Please, google it...με αυτή τη λογική όλα θα είχαν dt2w. To έχεις καταλάβει λάθος, ψάξτο λιγάκι κι εδώ είμαστε να το ξανασυζητήσουμε.

 

Δεν χρειάζεται να Google τίποτα. Επιμένεις ότι είναι hardware feature ενώ είναι καθαρά και αποδεδειγμένα software και δη kernel feature. Από τη στιγμή που γίνεται σε όλες τις συσκευές με custom kernels δε χρειάζεται να το συνεχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...