Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβώς κατεβάζω μπορείς να μου πεις?

 

Για την Kyubi κατεβάζεις τα κυκλωμένα, θα τα βρεις στο πρώτο post.

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/Kyubi_zps0a3mf5sk.jpg

 

Προσοχή όμως, έτσι; Πρώτα φλασάρεις bootloader και modem μέσω odin και μετά συνεχίζεις με την rom.

Σου έβαλα την light debloated σε κύκλο, για να μην σου λείπουν πολλές εφαρμογές και μετά ψάχνεσαι. Αν θέλεις (και γνωρίζεις ακριβώς τί κάνεις και τί χρειάζεσαι) βάζεις και την heavy debloated και μετά προσθέτεις όποιες από τις εφαρμογές σου λείπουν από το link "bloat-ware download".

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασε κάποιος την Echoe v14.2?

μέχρι στιγμής δουλευει πολυ καλά,παίζει και το Link to action στο action memo...

στο screen off memo έχει τις δυο μπλε λωρίδες στα πλάγια..Μοbile tethering και nfc δουλευουν...

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις από system/app τους φακέλους snote5 extended και Preload;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις από system/app τους φακέλους snote5 extended και Preload;

Θα το κάνω αν μπορέσω εγώ! Κατεβάζω την 14.3 αλλά δεν πρόκειται να την περάσω γιατί είμαι στην v2 Light debloated και επειδή την πέρασα χωρίς wipe από την 1 το μόνο που δεν δουλεύει είναι το smart stay αλλά λίγο με νοιάζει! Antutu έχω 50000 και λίγο παραπάνω και όλα smooth!

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω αν μπορέσω εγώ! Κατεβάζω την 14.3 αλλά δεν πρόκειται να την περάσω γιατί είμαι στην v2 Light debloated και επειδή την πέρασα χωρίς wipe από την 1 το μόνο που δεν δουλεύει είναι το smart stay αλλά λίγο με νοιάζει! Antutu έχω 50000 και λίγο παραπάνω και όλα smooth!

 

Πέρασε από πάνω τη v2.2, έχει αρκετά πράγματα διορθωμένα, μαζί και το smart stay.

Ομολογώ πάντως πως έχω καιρό να ενθουσιαστώ έτσι με custom Rom. Που για να λέμε και την αλήθεια βέβαια, έχει μετρημένα 2 mods η ρομ επάνω, τα υπόλοιπα είναι δουλειά της Samsung (κι όμως!). Αλλά τους αξίζουν συγχαρητήρια για το port.

 

 

Edit: Το ματιάξαμε, τέλος η ρομ. Ο @kazica στο htcmania δήλωσε σταματάει το development της ρομ, εξαφάνισε και όλα τα αρχεία.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις από system/app τους φακέλους snote5 extended και Preload;

Μόνο το snote5.0preload βλεπω να υπάρχει...

 

http:// https://mega.nz/#!Z1VXTIKC!Ii7D9GLX7QPpa2zUSzyKc60fh3XHG1uyKhrbHHiAQRw

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε από πάνω τη v2.2, έχει αρκετά πράγματα διορθωμένα, μαζί και το smart stay.

Ομολογώ πάντως πως έχω καιρό να ενθουσιαστώ έτσι με custom Rom. Που για να λέμε και την αλήθεια βέβαια, έχει μετρημένα 2 mods η ρομ επάνω, τα υπόλοιπα είναι δουλειά της Samsung (κι όμως!). Αλλά τους αξίζουν συγχαρητήρια για το port.

 

 

Edit: Το ματιάξαμε, τέλος η ρομ. Ο @kazica στο htcmania δήλωσε σταματάει το development της ρομ, εξαφάνισε και όλα τα αρχεία.

Στο system/app είχε μόνο το snote preload το οποίο δοκίμασα και δεν διορθώνει ούτε το link to action και επαναφέρει και το μπλε στο screen off memo! Βάζω τώρα 2.2 και μένω εκεί! Το link to action δεν με νοιάζει αν το φτιάξουν καλώς!

Link to comment
Share on other sites

Edit: Το ματιάξαμε, τέλος η ρομ. Ο @kazica στο htcmania δήλωσε σταματάει το development της ρομ, εξαφάνισε και όλα τα αρχεία.

 

Ευτυχώς, τουλάχιστον τώρα υπάρχει ελπίδα να αφήσω ήσυχο το κινητό για καμιά εβδομάδα! :lol:

Οπότε επικεντρώνουμε την προσοχή μας στον Dr.Ketan πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, τουλάχιστον τώρα υπάρχει ελπίδα να αφήσω ήσυχο το κινητό για καμιά εβδομάδα! :lol:

Οπότε επικεντρώνουμε την προσοχή μας στον Dr.Ketan πλέον.

Εγώ πάντως φοράω kyubi 2.2 light debloated και έχω φλασαρει και ότι bloat ήθελα και το μόνο που λείπει είναι το link to action αλλά κλαιν! Antutu 51600!δουλεύει με το fix του Dr Ketan και το screen mirroring!οπότε δεν βλέπω το λόγο να φλασαρω κάτι άλλο για να πάω που?το θέμα επίσης weyo και η παραλλαγή του το cherry όλα τα λεφτά. ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φοράω kyubi 2.2 light debloated και έχω φλασαρει και ότι bloat ήθελα και το μόνο που λείπει είναι το link to action αλλά κλαιν! Antutu 51600!δουλεύει με το fix του Dr Ketan και το screen mirroring!οπότε δεν βλέπω το λόγο να φλασαρω κάτι άλλο για να πάω που?το θέμα επίσης weyo και η παραλλαγή του το cherry όλα τα λεφτά. ...

Αν δεν σου κάνει κόπο δώσε κι ένα link για το thread που βρήκες το fix να υπάρχει.

Και μιας και φαίνεται πως είμαστε πολλοί με την εν λόγω ρομ να σας ρωτήσω.. θέματα με τη μπαταρία τύπου να κλείνει η συσκευή νωρίτερα (~10%) και με το viber να κλείνει χάνοντας ειδοποιήσεις είχατε καθόλου;

 

Το πρώτο φαντάζομαι έχει να κάνει με το ό,τι βλέπει μικρότερη μπαταρία, το δεύτερο δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Παρ'όλα αυτά είναι από τις ρομ που δεν βλέπω λόγο να αλλάξω για να είμαι ειλικρινής, δείχνει να τα προσφέρει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Με το viber δεν έχω θέμα το fix θα το βρεις στο ρυθμίσεις extra rom στην εφαρμογή update me στο debloat and fixes το κατεβάσεις τρέχεις την εφαρμογή δίνεις δικαιώματα superuser και μετά reboot και δουλεύει αψογα
Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Παρ'όλα αυτά είναι από τις ρομ που δεν βλέπω λόγο να αλλάξω για να είμαι ειλικρινής, δείχνει να τα προσφέρει όλα.

 

Εννοεις να ανοιγεις το Viber και να ερχονται μαζεμενες οι ειδοποιησεις που κανονικα θα επρεπε να ειχαν ερθει αμεσα ως notifications ε.

Ειχα το ιδιο θεμα με τη Wanam και νομιζα ηταν θεμα rom αλλα εφταιγε το restore απο titanium (το ιδιο restore που μεχρι πριν λειτουργουσε αψογα :lol: ), οποτε αν δε λειτουργησει το fixακι που δινει ο φιλος απο πανω και δεν ειναι rom issue, δοκιμασε να κανεις πληρη απεγκατασταση του Viber και επανεγκατασταση απο Play.

 

Κατατα, με εχετε κανει να μου τρεχουν τα σαλια με τη rom αυτη, αλλα απ΄ο,τι βλεπω δεν υπαρχει για C. :cry:

 

EDIT: Διαβασα ξανα το post του Polo, δεν αναφεροταν στο viber, οποτε κανε αυτο που προτεινω, λογικα θα φτιαξει :)

 

Να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα μου γιατι νομιζω πως κολλαει καλυτερα στο εδω θεμα, αφου θεωρω πως εχει να κανει με τον τροπο που η rom διαχειριζεται τις ενεργες εφαρμογες.

Εχω το Amazon Underground. Οπως ξερουμε, οι εφαρμογες που κατεβαζουμε απο εκει θελουν να υπαρχει το Underground στη συσκευη μας για να λειτουργησουν. Fair enough. Το κακο ειναι πως οταν ανοιγω καποια απο τις εφαρμογες, μου λεει πως δεν υπαρχει η Underground στη συσκευη και μου λεει να την κατεβασω εκ νεου, παρα το γεγονος οτι φυσικα την εχω. Για να λειτουργησει πρεπει να ανοιξω την Underground και μετα να μπω στην εφαρμογη που θελω.

Ειμαι σιγουρος πως ειναι θεμα διαχειρισης γιατι δεν το εχω δει πουθενα να αναφερεται ως app bug...

Eχουμε καμια ιδεα?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο restore που μεχρι πριν λειτουργουσε αψογα

 

Κατατα, με εχετε κανει να μου τρεχουν τα σαλια με τη rom αυτη, αλλα απ΄ο,τι βλεπω δεν υπαρχει για C. :cry:

 

EDIT: Διαβασα ξανα το post του Polo, δεν αναφεροταν στο viber, οποτε κανε αυτο που προτεινω, λογικα θα φτιαξει :)

 

Να ρωτησω κι εγω κατι με τη σειρα μου γιατι νομιζω πως κολλαει καλυτερα στο εδω θεμα, αφου θεωρω πως εχει να κανει με τον τροπο που η rom διαχειριζεται τις ενεργες εφαρμογες.

Εχω το Amazon Underground. Οπως ξερουμε, οι εφαρμογες που κατεβαζουμε απο εκει θελουν να υπαρχει το Underground στη συσκευη μας για να λειτουργησουν. Fair enough. Το κακο ειναι πως οταν ανοιγω καποια απο τις εφαρμογες, μου λεει πως δεν υπαρχει η Underground στη συσκευη και μου λεει να την κατεβασω εκ νεου, παρα το γεγονος οτι φυσικα την εχω. Για να λειτουργησει πρεπει να ανοιξω την Underground και μετα να μπω στην εφαρμογη που θελω.

Ειμαι σιγουρος πως ειναι θεμα διαχειρισης γιατι δεν το εχω δει πουθενα να αναφερεται ως app bug...

Eχουμε καμια ιδεα?

 

Όσον αφορά το viber διαβάζοντας το σχόλιο σου σε bold με έπεισες! Σ'ευχαριστώ, θα δοκιμάσω clean install.

 

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη ρομ όπως προείπα δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο από εξτρά λειτουργίες, 5 way reboot βασικά. Αλλά έκανε τόσο καλό port το παλικάρι που η λειτουργία της συσκευής έχει ανέβει επίπεδο είναι η αλήθεια, εν ολίγοις αν δεν έχει βγει ήδη για εσάς © υπομονή μέχρι το πρώτο port από οποιονδήποτε dev. Τα συγχαρητήρια μάλλον ανήκουν στη Samsung αυτή τη φορά.

 

Τώρα σχετικά με την ερώτηση σου για την εφαρμογή, υποθέτω πως δεν έχει σαν διεργασία από προεπιλογή υψηλή προτεραιότητα οπότε χωρίς κάποιο μόνιμο notification το σύστημα δυστυχώς διαγράφει συνέχεια τη διεργασία της εφαρμογής από τη μνήμη εάν δεν τη χρησιμοποιείς.

Δεν γνωρίζω κάποιο τρικ δυστυχώς.

Καλύτερα να ρωτήσεις και στην ενότητα του android, είτε στις γενικές ρωτήσεις του android είτε στις προτάσεις εφαρμογών, μήπως κάποιος χρήστης είχε ανάλογη εμπειρία και έχει κάποια λύση να σου προτείνει.

 

@Polo1400 ευχαριστώ για το tip. :-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το viber διαβάζοντας το σχόλιο σου σε bold με έπεισες! Σ'ευχαριστώ, θα δοκιμάσω clean install.

 

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη ρομ όπως προείπα δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο από εξτρά λειτουργίες, 5 way reboot βασικά. Αλλά έκανε τόσο καλό port το παλικάρι που η λειτουργία της συσκευής έχει ανέβει επίπεδο είναι η αλήθεια, εν ολίγοις αν δεν έχει βγει ήδη για εσάς © υπομονή μέχρι το πρώτο port από οποιονδήποτε dev. Τα συγχαρητήρια μάλλον ανήκουν στη Samsung αυτή τη φορά.

 

Τώρα σχετικά με την ερώτηση σου για την εφαρμογή, υποθέτω πως δεν έχει σαν διεργασία από προεπιλογή υψηλή προτεραιότητα οπότε χωρίς κάποιο μόνιμο notification το σύστημα δυστυχώς διαγράφει συνέχεια τη διεργασία της εφαρμογής από τη μνήμη εάν δεν τη χρησιμοποιείς.

Δεν γνωρίζω κάποιο τρικ δυστυχώς.

Καλύτερα να ρωτήσεις και στην ενότητα του android, είτε στις γενικές ρωτήσεις του android είτε στις προτάσεις εφαρμογών, μήπως κάποιος χρήστης είχε ανάλογη εμπειρία και έχει κάποια λύση να σου προτείνει.

 

@Polo1400 ευχαριστώ για το tip. :-)

Δούλεψε το fix?Ο Γιατρός είναι ο Master και τώρα κάτι ετοιμάζει και για link to action και τελειώσαμε μετα και με το καλό να μας έρθει η 6.0!

Link to comment
Share on other sites

Δύο πραγματάκια μου έλειπαν από το Oneplus One μου, το Double tap to Wake και τα διαφορετικά χρώματα του LED, ανάλογα με την ειδοποίηση. Είμαι μέτρια ψυχαναγκαστικός και δεν θέλω να πολυπατάω τα hardware buttons της συσκευής μου, φοβάμαι μήπως χαλάσουν (...).

Αγόρασα αυτό και αυτήν την εφαρμογή. Την αγόρασα γιατί πίστεψα ότι θα είναι καλύτερη από τις δωρεάν και ότι θα ήταν πιο σβέλτη, αλλά τελικά τζάμπα το €1.5, και αυτή παρουσιάζει μία μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα. Το θετικό της είναι ότι μπορείς να ανάψεις και να σβήσεις την οθόνη μόνο με ένα κλικ, δεν χρειάζεται δηλαδή να ορίσεις ένα κλικ για άνοιγμα και δύο κλικ για σβήσιμο της οθόνης. Γενικά πάντως είναι η πιο παραμετροποιήσιμη τους είδους.

Το θέμα του LED λύθηκε με αυτό το καταπληκτικό Xposed module. Είναι ακόμη καλύτερο από τις ρυθμίσεις που επέτρεπε η Cyanogenmod, μια και μπορείς να ορίσεις χειροκίνητα την διάρκεια του άναψε/σβήσε που κάνει το LED. Ο δημιουργός υποστηρίζει ότι υπάρχει ένα bug όταν έχεις συνδεδεμένο τον φορτιστή, αλλά ακόμη δεν παρατήρησα κάτι, χωρίς να το έχω ψάξει διεξοδικά.

Και τέλος το Gmail Theme Engine pro, επίσης module του xposed. Επιτρέπει να αλλάξεις όλα τα χρώματα του Gmail, από το παράθυρο μέχρι τα κείμενα των ετικετών, με τις αλλαγές να ισχύουν και για το widget. Επιτέλους, σκούρο Gmail!

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το fix?Ο Γιατρός είναι ο Master και τώρα κάτι ετοιμάζει και για link to action και τελειώσαμε μετα και με το καλό να μας έρθει η 6.0!

 

Δεν μου χρειάστηκε ακόμα οπότε δεν ασχολήθηκα αλλά καλό είναι να ξέρω πως υπάρχει.

 

Δύο πραγματάκια μου έλειπαν από το Oneplus One μου, το Double tap to Wake και τα διαφορετικά χρώματα του LED, ανάλογα με την ειδοποίηση.

 

Το double tap to wake είναι θέμα kernel, Ο emotion το προσφέρει απ'όσο γνωρίζω. Μπορείς με την εφαρμογή Flashify να πάρεις backup τον υπάρχον και να δοκιμάσεις.

Με xposed εντωμεταξύ έχεις παρατηρήσει κάποια καθυστέρηση ή πρόβλημα γενικότερα στη λειτουργία της συσκευής σε σύγκριση πάντα με τη ρομ χωρίς αυτό.

 

Edit: Σχετικά με τη ρομ πάντως καλό θα ήταν να μην πολυπιέζετε στο θέμα τους στο xda για features γιατί αυτός είναι και ο κύριος λόγος που σταμάτησε το development.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το double tap to wake είναι θέμα kernel, Ο emotion το προσφέρει απ'όσο γνωρίζω. Μπορείς με την εφαρμογή Flashify να πάρεις backup τον υπάρχον και να δοκιμάσεις.

Με xposed εντωμεταξύ έχεις παρατηρήσει κάποια καθυστέρηση ή πρόβλημα γενικότερα στη λειτουργία της συσκευής σε σύγκριση πάντα με τη ρομ χωρίς αυτό.

 

Τί βγάζουν οι άνθρωποι! Θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε, ευχαριστώ!

Με το xposed δεν έχω δει κάτι το άσχημο. Το έχω εγκατεστημένο τρεις ημέρες τώρα, έχω μόνο αυτά τα modules που ανέφερα και δεν βλέπω κάτι το άσχημο. Έχεις παρατηρήσει εσύ τίποτα;

 

Απίστευτος ο kernel, To DT2W δουλεύει καλύτερα και από το Oneplus One! Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ!

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Με το xposed δεν έχω δει κάτι το άσχημο. Το έχω εγκατεστημένο τρεις ημέρες τώρα, έχω μόνο αυτά τα modules που ανέφερα και δεν βλέπω κάτι το άσχημο. Έχεις παρατηρήσει εσύ τίποτα;

 

Απίστευτος ο kernel, To DT2W δουλεύει καλύτερα και από το Oneplus One! Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ!

 

Χαίρομαι που σε βόλεψε, ποια έκδοση έχεις περάσει;

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα xposed γιατί θυμάμαι μια άλφα μείωση στις επιδόσεις της συσκευής, γι'αυτό είπα να ρωτήσω. :-)

Επειδή εχω παρατηρήσει ότι με το synapse παρατηρούνται σποραδικά κολλήματα της συσκευής υπάρχει άλλη εναλλακτική;

Δοκίμασε να μπεις στο LOGS tab, να κάνεις clear synapse data και να μην το πειράξεις για 2 λεπτά.

Έπειτα άνοιξε την εφαρμογή και προχώρησε σε όποιες αλλαγές θέλεις.

Σε κάθε επανεκκίνηση απλά να θυμάσαι να μην τη πειράζεις για τα πρώτα 2 λεπτά μετά την εκκίνηση της συσκευής.

Φαντάζομαι είσαι με custom kernel και όχι με τον stock.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε βόλεψε, ποια έκδοση έχεις περάσει;

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα xposed γιατί θυμάμαι μια άλφα μείωση στις επιδόσεις της συσκευής, γι'αυτό είπα να ρωτήσω. :-)

 

Δοκίμασε να μπεις στο LOGS tab, να κάνεις clear synapse data και να μην το πειράξεις για 2 λεπτά.

Έπειτα άνοιξε την εφαρμογή και προχώρησε σε όποιες αλλαγές θέλεις.

Σε κάθε επανεκκίνηση απλά να θυμάσαι να μην τη πειράζεις για τα πρώτα 2 λεπτά μετά την εκκίνηση της συσκευής.

Φαντάζομαι είσαι με custom kernel και όχι με τον stock.

Ο Dr Ketan έφτιαξε το link to action!Για να δούμε θα δώσει fix ή θα το κάνει integrate σε νέα rom!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε βόλεψε, ποια έκδοση έχεις περάσει;

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα xposed γιατί θυμάμαι μια άλφα μείωση στις επιδόσεις της συσκευής, γι'αυτό είπα να ρωτήσω. :-)

 

Δοκίμασε να μπεις στο LOGS tab, να κάνεις clear synapse data και να μην το πειράξεις για 2 λεπτά.

Έπειτα άνοιξε την εφαρμογή και προχώρησε σε όποιες αλλαγές θέλεις.

Σε κάθε επανεκκίνηση απλά να θυμάσαι να μην τη πειράζεις για τα πρώτα 2 λεπτά μετά την εκκίνηση της συσκευής.

Φαντάζομαι είσαι με custom kernel και όχι με τον stock.

Emotion r21.

 

Δοκιμάζω και το kernel adiutor. Για την ώρα όλα πάνε καλά. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να υποχρονίσω ή να υπερχρονίσω τη cpu.

 

Αλλη δοκιμασμένη εναλλακτική υπάρχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα κολλήματα που παρατηρώ με το synapse εμφανίζονται τυχαία. Η συσκευή είναι σαν να δουλεύει σε slow motion. Κάνεις μια ενέργεια και εκτελείται μετά από 3 με 4 δευτερόλεπτα.

Αυτή η συμπεριφορά άλλες φορές μπορεί να φτιάξει ύστερα από λιγο και η συσκευή να δουλεύει άψογα (μέχρι να το ξανακάνει) ή να χρειαστεί βγάλσιμο της μπαταρίας.

 

Όποτε δεν είχα synapse ποτέ δεν εμφάνισε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ με τον emotion και έτσι έβαλα πάλι τον original της rom και όλα καλά! Όντως το κινητό δούλευε σε slow motion!
Link to comment
Share on other sites

Emotion r21.

 

Δοκιμάζω και το kernel adiutor. Για την ώρα όλα πάνε καλά. Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να υποχρονίσω ή να υπερχρονίσω τη cpu.

 

Αλλη δοκιμασμένη εναλλακτική υπάρχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα κολλήματα που παρατηρώ με το synapse εμφανίζονται τυχαία. Η συσκευή είναι σαν να δουλεύει σε slow motion. Κάνεις μια ενέργεια και εκτελείται μετά από 3 με 4 δευτερόλεπτα.

Αυτή η συμπεριφορά άλλες φορές μπορεί να φτιάξει ύστερα από λιγο και η συσκευή να δουλεύει άψογα (μέχρι να το ξανακάνει) ή να χρειαστεί βγάλσιμο της μπαταρίας.

 

Όποτε δεν είχα synapse ποτέ δεν εμφάνισε πρόβλημα.

Αν θες να συνεχίσεις με synapse δοκίμασε να εγκαταστήσεις το busybox on rails από το play store μήπως σταματήσουν αυτά τα κολλήματα.

Προσωπικά από την έκδοση r16 μέχρι και με την r22 (beta, νομίζω δεν την έχει δώσει ακόμα) που χρησιμοποιούσα δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα.

Περιγράφει κάποιες λύσεις στο πρώτο σχόλιο του θέματος του kernel.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε βόλεψε, ποια έκδοση έχεις περάσει;

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα xposed γιατί θυμάμαι μια άλφα μείωση στις επιδόσεις της συσκευής, γι'αυτό είπα να ρωτήσω. :-)

 

R21, μέχρι και σήμερα δεν είχα πρόβλημα.

Ούτε με το xposed αντιμετώπισα κάποια αισθητή πτώση επιδόσεων. Δεν τρέχω κάποιο benchmark για να το ελέγξω, αλλά η καθημερινή χρήση παραμένει ίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...