Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις ιδιες με το 16αρι δεν υπαρχει θεμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή δεν κατέχω πολλά, θα ήθελα να αφαιρέσω 1-2 προεγκατεστημένες εφαρμογές και να διευρύνω αυτές στο split window. Με towelroot θα μπορέσω να το κάνω;

Υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ.

 

Για τη διπλή οθόνη δεν είναι απαραίτητο να κάνεις root το κινητό σου σε προηγούμενα σχόλια μου έχω σύνδεσμο σε βίντεο στο youtube που περιγράφει πώς να το κάνεις.

 

Για να αφαίρεσης μερικές εφαρμογές θα χρειαστείς δικαιώματα υπέρ χρήστη δηλαδή να κάνεις root το κινητό, αν δεν διαθέτεις εμπειρία καλύτερα με τη βοήθεια κάποιου γνωστού σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στα καλά καθουμενα.

Υπάρχει και η δυνατότητα της απενεργοποίησης σε μερικές από αυτές και να μη μπεις στη διαδικασία του root.

 

Προσωπικά μένω όσο περισσότερο στο εργοστασιακό είναι νωρίς ακόμα για επεμβάσεις με το καιρό και με αυξημένες γνώσεις οι επεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με δικιά σου ευθύνη ασφαλώς
νομίζω υπάρχει η απάντηση στο ερώτημά σου.

 

ΛΑΘΟΣ μου το παραπάνω βίντεο είναι για τις εφαρμογές των split windows αλλά σε αυτά τα βίντεο είδα τις περασμένες μέρες αυτό που αναζητάς για το Qslide.

 

Μπερδεύτηκα χωρίς λόγο!

Κατεβάζω το Build Prop Editor Και όταν το ανοίγω μου γράφει για λίγο μέσα σε μπλε πλαίσιο "fail". Μετά κάνω αυτό που λέει το video ...........true.......save.......yes.

Δεν κάνει επανεκκίνηση και πάω ξανά βρίσκω το split window

και είναι πάλι false...........

 

Απίστευτο..........υπάρχει άλλος τρόπος ;

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το Build Prop Editor Και όταν το ανοίγω μου γράφει για λίγο μέσα σε μπλε πλαίσιο "fail". Μετά κάνω αυτό που λέει το video ...........true.......save.......yes.

Δεν κάνει επανεκκίνηση και πάω ξανά βρίσκω το split window

και είναι πάλι false...........

 

Απίστευτο..........υπάρχει άλλος τρόπος ;

 

Την πρώτη φορά που το εκτέλεσες σου εμφάνισε το fail ή μόνο σε κάθε επομένη προσπάθειά σου. Λογικά αν δεν σου το εμφάνισε αρχικά ίσως η απουσία της επανεκκίνησης (κάτι μπορεί να προσπέρασες) εμφανίζει το fail στην οθόνη σου. Μετά την εκτέλεση της εφαρμογής έκανες ποτέ επανεκκίνηση.

Αν τώρα σου το εμφάνισε με τη πρώτη εκτέλεση καλό είναι να αφαιρέσεις την εφαρμογή και να κάνεις μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου με επανάληψη της προσπάθειας.

Λογικά δεν πρέπει να βγάζει το fail με την πρώτη εκτέλεση του αλλά δεν έχω χρόνο τώρα να κοιτάξω στα σχόλια της εφαρμογής.

Υπάρχει πιθανότητα να έκανες λάθος τη πρώτη φορά και να άλλαξες διαφορετικό true για το οποίο να μην υπάρχει ανάγκη επανεκκίνησης άρα και προτροπής.

Δεν το έχω τρέξει το πρόγραμμα γιατί δεν με εξυπηρετεί η διπλή σε τόσο μικρή επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Androidnow 7.2 ότι πιο γρήγορο έχω δει στο g3 ίχνος lag ταχύτητα αστραπή.

 

Μόλις έχεις μια εικόνα από αυτονομία ενημέρωσέ μας. Επίσης μήπως διορθώθηκε το πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση? (αν φυσικά έχεις ασύρματο φορτιστή και μπορείς να το τσεκάρεις).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έχεις μια εικόνα από αυτονομία ενημέρωσέ μας. Επίσης μήπως διορθώθηκε το πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση? (αν φυσικά έχεις ασύρματο φορτιστή και μπορείς να το τσεκάρεις).

Μπαταρία από αύριο, ασύρματο φορτιστη περιμένω απο ebay,έχει θέματα η rom με την ασύρματη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία από αύριο, ασύρματο φορτιστη περιμένω απο ebay,έχει θέματα η rom με την ασύρματη φόρτιση;

 

Ναι, έχω την μανίσια 20Ε και παραμένει η οθόνη ανοιχτή όταν το φορτίζεις με ασύρματη φόρτιση. Νομίζω το ίδιο πρόβλημα είχε και η προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο custom recovery χρησιμοποιειτε ας πουμε για την androidnow? Twrp bumpd βρηκα. Αν θυμαμαι καλα η lg δεν εχει τιποτα counters σωστα? Δηλαδη αν φλασαρεις μετα official firmware επανερχεσαι σε καθεστως εγγυησης?

 

ΥΓ. Τελικα περασα την 7.2 και εγω. Βρηκα ενα bug (?) η οχι? Εχω exchange email και το περασα και εκανα sync το calendar. Με το widget ημερολογιου του κινητου οταν το εκανα ανανεωση μου κολλαγε σχεδον ολο το κινητο και ξεκολλαγε μετα απο λιγα λεπτα μονο αν εκλεινα ολα τα recent apps... Το εχει δει κανεις?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Τελικα περασα την 7.2 και εγω.

Διαπίστωσες κάποια διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με την μανίσια 20Ε ? Αν όχι λέω να παραμείνω στοκ εγώ....

Link to comment
Share on other sites

βγαίνει CloudyG3 2.0. άλλαξε την περιγραφή στο thread και πρέπει να ανεβάζει στους servers την ρομ.

πάλι βλασαρισμα θα έχουμε το βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

βγαίνει CloudyG3 2.0. άλλαξε την περιγραφή στο thread και πρέπει να ανεβάζει στους servers την ρομ.

πάλι βλασαρισμα θα έχουμε το βράδυ!!!

 

Cloudyg3 η androidnow? Η 7.2 androidnow εχει καποια bugs (no radio, exchange calendar κολλαει ολο το κινητο οταν κανεις refresh)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Cloudyg3 η androidnow? Η 7.2 androidnow εχει καποια bugs (no radio, exchange calendar κολλαει ολο το κινητο οταν κανεις refresh)

 

Cloudyg3 2.0 lolipop..

αλλά απο το απόγευμα που το είδα ακόμη δεν εχει ανέβει!!!!εχει ετοιμάσει οδηγίες τα πάντα και δεν έχει δώσει το link!

μόνο μας μπριζωσε .λογικά αύριο θα το έχει ανεβάσει.

p.s. o cloydy έχει ανεβάσει και Lollipop baseband

Link to comment
Share on other sites

Cloudyg3 2.0 lolipop..

αλλά απο το απόγευμα που το είδα ακόμη δεν εχει ανέβει!!!!εχει ετοιμάσει οδηγίες τα πάντα και δεν έχει δώσει το link!

μόνο μας μπριζωσε .λογικά αύριο θα το έχει ανεβάσει.

p.s. o cloydy έχει ανεβάσει και Lollipop baseband

 

Μεχρι να βγει η 2.0 το γυρισα σε full stock rooted 20E...

 

BTW βρηκα το bug που προανεφερα σε παλιοτερο ποστ. Οταν εχεις το calendar ως widget και πας και κανεις refresh για να συγχρονισει τις εργασιες κολλαει ολο το launcher. Μπαινει ομως κανονικα στις ρυθμισεις, πας εφαρμογες και κανεις force close το calendar. Τοτε ξεκολλαει. Αν ΔΕΝ εχεις το widget αυτη η διαδικασια γινεται κανονικοτατα. Οπως επισης γινεται κανονικα αν εχεις αλλο widget οπως google calendar... Δεν το δοκιμαζει και κανενας αλλος να δειτε αν συμβαινει σε ολους? (BTW δουλευω με exchange)

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Cloudyg3 2.0 lolipop..

αλλά απο το απόγευμα που το είδα ακόμη δεν εχει ανέβει!!!!εχει ετοιμάσει οδηγίες τα πάντα και δεν έχει δώσει το link!

μόνο μας μπριζωσε .λογικά αύριο θα το έχει ανεβάσει.

p.s. o cloydy έχει ανεβάσει και Lollipop baseband

 

γιατι τι διαφορα εχει η cloudy apo thn androidnow 7.2..?? εγω φοραω την 7,2 και το κινητο εγινε αστραπη..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι διαφορα εχει η cloudy apo thn androidnow 7.2..?? εγω φοραω την 7,2 και το κινητο εγινε αστραπη..!!!

 

Μεχρι να βγαλει fix εγω μακρυα απο την 7.2. Δεν δουλευει το ραδιοφωνο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

γιατι τι διαφορα εχει η cloudy apo thn androidnow 7.2..?? εγω φοραω την 7,2 και το κινητο εγινε αστραπη..!!!

 

και εγω την androidnow 7.2 φοραω.αλλα μόλις βγει η cloydy αλλάζω κατευθείαν.

τον cloudy τον ξερω απο το g2 βγάζει σταθερές ρομ χωρίς bugs, γιαυτό αργεί να κάνει και update.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι καινούριος με την LG μπορώ να γυρίσω απο στοκ Lollipop σε 4.4.2 για να ρουτάρω το τηλέφωνο και να περάσω ρουταρισμένη lollipop?:confused:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει lollipop...μπορουμε να κανουμε root;;;

 

Κατευθείαν όχι ακόμα.

Μπορείς να κάνεις downgrade πρώτα σε ΚΚ μέσω Lg Flash Tool 2014 και μετά να κάνεις root στη ΚΚ με Purple Drake ,να περάσεις recovery και να flashάρεις από εκεί μια από τις πολλές Lollipop που υπάρχουν στο XDA οι οποίες είναι είδη rooted.

 

Υπάρχουν όλα στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν όχι ακόμα.

Μπορείς να κάνεις downgrade πρώτα σε ΚΚ μέσω Lg Flash Tool 2014 και μετά να κάνεις root στη ΚΚ με Purple Drake ,να περάσεις recovery και να flashάρεις από εκεί μια από τις πολλές Lollipop που υπάρχουν στο XDA οι οποίες είναι είδη rooted.

 

Υπάρχουν όλα στο XDA.

 

Κινέζικα ;

Μετάφραση έχει;

 

Πλάκα κανω........επειδή είμαι άσχετος με αυτά τα πράγματα Δεν κατάλαβα λέξη !

Link to comment
Share on other sites

CloudyG3 2.0 in da house...Testing :)

 

πωωω.εμενα κατεβαίνει βασανιστικά αργα.εχω κάνα μισάωρο και έχει φτασει στα 500mb μονο

Link to comment
Share on other sites

Την περασατε? Για πείτε εντυπώσεις? Για την cloudy 2 λέω.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...