Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον πριν απο λιγο μετα απο ενα βιντεο που ειδα στο youtube εκανα το εξεις απο τις επιλογες για προγραματιστες 1)απο το επιλεξτε εκτελεση το γυρισα σε χρηση art.Αμεσως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και μετα απο 1 τεταρτο ξανα αναψε γιατι εκανε αναβαθμηση λογισμικου εγραφε 2)κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου, κλιμακα μεταβασης κινουμενης εικονας,και κλιμακα διαρκειας κινουμενης εικονας αλλαγη απο 1χ που ειναι σε .5χ........και δεν πιστευω στα ματια μου μετα.Το τηλεφωνο απλως πεταει δεν εχει το παραμικρο lag.Εκανα και 1 τεστ στο antutu και ειδα 35046.Πιο πριν το μεγιστο που ειχα δει ηταν 26500

Εχω το μοντελο με 16 ρομ εκδοση v10l

Η διαφορα στην αποδοση παντως ειναι τεραστια σε σχεση με πριν

 

edit

2 προσπαθεια με antutu μετα απο επανεκινηση που το εκανα με σκορ 37543(συγνωμη αλλα δεν ξερω πως βαζεις φωτα για το επαληθευσω)

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον πριν απο λιγο μετα απο ενα βιντεο που ειδα στο youtube εκανα το εξεις απο τις επιλογες για προγραματιστες 1)απο το επιλεξτε εκτελεση το γυρισα σε χρηση art.Αμεσως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και μετα απο 1 τεταρτο ξανα αναψε γιατι εκανε αναβαθμηση λογισμικου εγραφε 2)κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου, κλιμακα μεταβασης κινουμενης εικονας,και κλιμακα διαρκειας κινουμενης εικονας αλλαγη απο 1χ που ειναι σε 5χ........και δεν πιστευω στα ματια μου μετα.Το τηλεφωνο απλως πεταει δεν εχει το παραμικρο lag.Εκανα και 1 τεστ στο antutu και ειδα 35046.Πιο πριν το μεγιστο που ειχα δει ηταν 26500

Εχω το μοντελο με 16 ρομ εκδοση v10l

Η διαφορα στην αποδοση παντως ειναι τεραστια σε σχεση με πριν

 

edit

2 προσπαθεια με antutu μετα απο επανεκινηση που το εκανα με σκορ 37543(συγνωμη αλλα δεν ξερω πως βαζεις φωτα για το επαληθευσω)

 

από 38742 εως 39643 μου βγάζει από τη πρώτη μέρα που το έχω όπως και σε άλλους τι μπορεί να σημαίνει αυτό ότι πίνουν κάποια red bul?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε σε ΑRT , όταν θα έρθει το επόμενο ΟΤΑ update απο την LG , θα το πάρει;;;; ή θα φάμε άκυρο?!

 

Θέλω να πω, ότι αφού είναι μια επιλογή κρυμμένη απο τους χρήστες, μπορεί να επηρεάσει το τηλέφωνο και να μην είναι συμβατό με ΟΤΑ...

έχει κανείς το κινητό του σε ART και να του έρθει κανονικά η 10l ?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

από 38742 εως 39643 μου βγάζει από τη πρώτη μέρα που το έχω όπως και σε άλλους τι μπορεί να σημαίνει αυτό ότι πίνουν κάποια red bul?:lol:

 

Και σε μένα κοντά 40k μου εβγαλε που έκανα τεστ μετά δε δε το χω ξανακάνει + έκανα απεγκατάσταση το antutu

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μα το αρτ ήταν η αιχμή του δόρατος της κιτ κατ. Φανερό καμάρι ....καθόλου κρυφό. Τώρα γιατί δεν το έχει το μηχανάκι προεπιλογή είναι ένα ερώτημα. Όπως και να'χει το θεωρώ πολύ κουφό να'χει σχέση το αρτ με τις ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Μα το αρτ ήταν η αιχμή του δόρατος της κιτ κατ. Φανερό καμάρι ....καθόλου κρυφό. Τώρα γιατί δεν το έχει το μηχανάκι προεπιλογή είναι ένα ερώτημα. Όπως και να'χει το θεωρώ πολύ κουφό να'χει σχέση το αρτ με τις ΟΤΑ.

Δεν το έχει προεπιλογή γιατί στο Kitkat ήταν πειραματικό, και η πλειοψηφία των εφαρμογών δεν δούλευε. Τώρα πια στο Lollipop θα είναι default.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

περασα την cm11 απ'το xda το εργαλειο πεταει :)

το μονο κακο οτι ειναι locked ο bootloader και δεν μπορει να κανει restart

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eπιστροφή σε KitKat από Loli....Περιμένω μέχρι να φτιάξουν τα xposed γιατί έτσι μαμά η status bar δεν την αντέχω να έχω όλα τα εικονίδια πάνω ...;-) Σήμερα δοκιμή σε CloudyG3 1.2

 

Μπαταρία φαίνεται πάρα πολύ καλή μέχρι στιγμής .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις πολύ, ή και να μην γίνει καθόλου.

Και εγώ πάντως προς το παρόν δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω όλα τα πρόσθετα του xposed για να περάσω στην L. Δεν είναι μόνο η status bar, είναι και η δυνατότητα αλλαγής της navbar και όλα τα επιπλέον tweaks του G3Tweaksbox, τα πειραματικά χαρακτηριστικά του Greenify, το AppSettings και άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

περασα την cm11 απ'το xda το εργαλειο πεταει :)

το μονο κακο οτι ειναι locked ο bootloader και δεν μπορει να κανει restart

 

Πλέον κάνει ρεσταρτ η cm11 όλα οκ εκτός από mtp mode σε σύνδεση με υπολογιστή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

βιντεακι με CM12 :D

 

 

Δουλεύουν όλα? Εχεις κάποια bug? Κάποιο link για να την βρούμε?

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Εχω το G3 μονο μια ωρα, δεν το εχω δει καν τι παιζει με την συσκευη, και περναω τωρα την CloudyG3 1.2, υπάρχει κατι καλύτερο σε KK?

 

Σε lolipop τι θα προτείνατε? έρχομαι απο Nexus 5 (καταστράφηκε) και ηταν αψογη εμπειρία χρήσης...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια ROM με vanilla android πχ όπως η supernexus για τα Samsung ; ευχαριστώ

 

Εχω το G3 μονο μια ωρα, δεν το εχω δει καν τι παιζει με την συσκευη, και περναω τωρα την CloudyG3 1.2, υπάρχει κατι καλύτερο σε KK?

 

Σε lolipop τι θα προτείνατε? έρχομαι απο Nexus 5 (καταστράφηκε) και ηταν αψογη εμπειρία χρήσης...

 

Σε Kitkat με cloudy είσαι καλά.

Σε Lollipop νομίζω αυτή θα σας ικανοποιήσει εφόσον έχετε μέτρο σύγκρισης το Nexus, απλά είναι ακόμ δοκιμαστική έκδοση. Μόλις ολοκληρωθεί θα είναι μια χαρά.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cyanogenmod-12-t2945191

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα? Εχεις κάποια bug? Κάποιο link για να την βρούμε?

 

σχεδον ολα δουλευουν

λινκ για την CM12 υπαρχει στην περιγραφη του βιντεο

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα δουλευουν

λινκ για την CM12 υπαρχει στην περιγραφη του βιντεο

 

λειπει κατι ακομα? ειχες καποιο κρασαρισμα κατι?? οτιδηποτε? ειναι γρηγορη?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εχω TWRP μπορω να παρω backup μονο τις εφαρμογες και να κανω επαναφορα αν χρειαστει να κανω format?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να προσθέσουμε εφαρμογές στο QSLIDE και στο διπλό παράθυρο?

 

Με δικιά σου ευθύνη ασφαλώς

νομίζω υπάρχει η απάντηση στο ερώτημά σου.

 

ΛΑΘΟΣ μου το παραπάνω βίντεο είναι για τις εφαρμογές των split windows αλλά σε αυτά τα βίντεο είδα τις περασμένες μέρες αυτό που αναζητάς για το Qslide.

 

Μπερδεύτηκα χωρίς λόγο!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής από εχθές το βράδυ 16gb πατρίδα 409 την έκανα root κατευθείαν και πέρασα custom recovery και custom rom androidnow hd 4 lolipop μέχρι στιγμής το τηλέφωνο δείχνει να πετάει δουλεύουν όλα ρολόι απλώς μου λείπει το xposed λόγο art.:)
Link to comment
Share on other sites

To xposed ήταν και ένας λόγος που γύρισα πίσω .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Ε δε νομιζω να αργησει ο rovo να το κανει compatible και με art :-)

Επισης μολις εχουμε και λειτουργικοτατο apktool στην 5.0 θα γινει decompile στο systemui της lg ωστε να δουμε και αλλαγες εκει

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής από εχθές το βράδυ 16gb πατρίδα 409 την έκανα root κατευθείαν και πέρασα custom recovery και custom rom androidnow hd 4 lolipop μέχρι στιγμής το τηλέφωνο δείχνει να πετάει δουλεύουν όλα ρολόι απλώς μου λείπει το xposed λόγο art.:)

 

βαγγελη μου πια ειναι η διαφορα τις HD 4.0 με την Version 2.4 - V10N - D855 που γραφει απο κατω? δεν μπορω να την καταλαβω..!! και ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη και πιο πληρης?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη μου πια ειναι η διαφορα τις HD 4.0 με την Version 2.4 - V10N - D855 που γραφει απο κατω? δεν μπορω να την καταλαβω..!! και ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη και πιο πληρης?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669

Στάθη την 4 βάλε είναι η καινούρια έκδοση και έχει διορθώσεις στο changelog:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...