Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στάθη την 4 βάλε είναι η καινούρια έκδοση και έχει διορθώσεις στο changelog:rolleyes:

 

Γιαννης.. ευχαριστω Βαγγελη μου..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαγγελη μου πια ειναι η διαφορα τις HD 4.0 με την Version 2.4 - V10N - D855 που γραφει απο κατω? δεν μπορω να την καταλαβω..!! και ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη και πιο πληρης?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669

 

η 2.4 ειναι κιτ κατ και υποστηρίζει davlik και xposed

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

η 2.4 ειναι κιτ κατ και υποστηρίζει davlik και xposed

 

ευχαριστωω..!! καλυτερα λολιποπ..chupa chups..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εμεινα με stock κιτκατ με ροοτ , greenify κλπ , πάγωμα στο bloat και αναμένω να δουλεψει το xposed στο L. Ελεύθερη ram 720mb ;) Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όποιος έχει εγκαταστήσει androidnow 4 lolipop δεν μπορεί να γυρίσει πίσω σε kitkat backup ούτε να φλασαρει kitkat rom θα έχει πρόβλημα μετην sim επειδή με την anroidnow φλασαρετε και το modem της Lolipop με το ζόρι το επανεφερα:p
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όποιος έχει εγκαταστήσει androidnow 4 lolipop δεν μπορεί να γυρίσει πίσω σε kitkat backup ούτε να φλασαρει kitkat rom θα έχει πρόβλημα μετην sim επειδή με την anroidnow φλασαρετε και το modem της Lolipop με το ζόρι το επανεφερα:p

 

το χω παθει και εγω ουτε με το restore της twrp (απορω τι σκ@τ@ backup ειναι αυτο) δεν εστρωνε :mad: αναγκαστικα να flashαρω kdz

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

το χω παθει και εγω ουτε με το restore της twrp (απορω τι σκ@τ@ backup ειναι αυτο) δεν εστρωνε :mad: αναγκαστικα να flashαρω kdz

Δεν φταίει το backup φίλε,έβαλα πάλι anroidnow 4 που είναι lolipop και ταιριάζει με το modem και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το backup φίλε,έβαλα πάλι anroidnow 4 που είναι lolipop και ταιριάζει με το modem και όλα καλά.

 

 

αυτο ειναι δεδομενο αν βαλεις anroidnow 4 :) ολα οκ αλλα αν θες να πας σε στοκ ρομ KK δε γινετε ουτε απο restore ουτε flashαροντας zip πχ με 10Ν μονο kdz

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε μονο root χωρις recovery για να περασουμε επομενο ota update αρκει να κανουμε unroot απο το supersu και ξανα enable το OTA απο το hidden menu ή απαιτειται τιποτα αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Εμεις που ειμαστε μονο root χωρις recovery για να περασουμε επομενο ota update αρκει να κανουμε unroot απο το supersu και ξανα enable το OTA απο το hidden menu ή απαιτειται τιποτα αλλο ?
χα χα σε βλέπω να περνάει κάνα εξάμηνο για βάλεις custom.

Αντε να βρεθούμε με τον βαγγο να στο φλασαρουμε.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι δεδομενο αν βαλεις anroidnow 4 :) ολα οκ αλλα αν θες να πας σε στοκ ρομ KK δε γινετε ουτε απο restore ουτε flashαροντας zip πχ με 10Ν μονο kdz

 

λογικο δεν ειναι ; μιας και ο vag74 ειπε ο,τι οταν περνας την συγκεκριμενη ρομ , περνας και το καινουριο μοντεμ της λολιποπ ! αρα , πως να γυρισεις πισω ;;

δεν θα βοηθουσε αν περνουσες πρωτα KK baseband ? και μετα το zip

 

g2 εχω απλα διαβαζω κι εδω μιας κι εχω φιλους με g3

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

λογικο δεν ειναι ; μιας και ο vag74 ειπε ο,τι οταν περνας την συγκεκριμενη ρομ , περνας και το καινουριο μοντεμ της λολιποπ ! αρα , πως να γυρισεις πισω ;;

δεν θα βοηθουσε αν περνουσες πρωτα KK baseband ? και μετα το zip

 

g2 εχω απλα διαβαζω κι εδω μιας κι εχω φιλους με g3

Άλλο είναι το baseband άλλο το modem.;)το baseband τηε Lolipop rom είναι kit kat και δεν δημιουργεί πρόβλημα το modem είναι Lolipop γι'αυτό στο downgrate δημιουργεί θέμα με την sim.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση αν ξερει καποιος... προσπα8ω να βαλω στο g3 (stock 4.4.2 unrooted) το θεμα LGHome_Theme_TahitiBlue απο το Lg L24 (G3 version Japan)... το θεμα αυτο το εχει η cloudyg3 1.2, το πηρα λοιπον το apk ( οχι το odexed ) μεσα απο την cloudyg3 και προσπα8ησα να το κανω ινσταλλ σαν απλο apk αλλα τζιφος... καμια ιδεα?

ο cloudyfa λεει οτι το συγκεκριμενο θεμα οπως και τα υπολοιπα που εχει η cloudyg3 δεν ειναι μονταρισμενα και παιζουν μια χαρα...

Edited by kakopaidi
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα.Κάτοχος κ εγώ απο χθές το 32αρι με σειρα 409 V10i κ θα ήθελα μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί γτ δουλεύει μόνο με wcdma κ όχι lte.

Εχω κάνει τις ρυθμίσεις κ μεσα απ το hidden menu με επιλογή μόνο lte οπου οταν το επιλέγω χάνεται το σήμα κ ψάχνει πολύ ωρα χωρίς αποτέλεσμα.Μόλις επιλέγω το GSM/WCDMA/LTE τότε επαναφέρεται το σήμα κ εμφανίζει το H

Γνωρίζει κάποιος να μου πεί τί πάιζει???

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει 4G σημα απο τον παροχο + εισαι σιγουρος οτι εκει που εισαι υπαρχει LTE καλυψη?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενός φίλου την sim κ δούλεψε με την μία το 4G.Δυστυχώς δέν ήξερα οτι κ η κάρτα πρέπει να υποστηρίζει lte.Οπότε πάω για καινούργια sim ή παω στον πάροχο κ αυτός ενεργοποιεί το 4G στην sim μου?
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενός φίλου την sim κ δούλεψε με την μία το 4G.Δυστυχώς δέν ήξερα οτι κ η κάρτα πρέπει να υποστηρίζει lte.Οπότε πάω για καινούργια sim ή παω στον πάροχο κ αυτός ενεργοποιεί το 4G στην sim μου?

Λογικα και η σιμ πρέπει να υποστηρίζει lte και απ την εταιρία πρέπει να ναι ενεργοποιημένο το 4g σήμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

 

Την εβαλες?? Τι διάφορα έχει απο την 4.. Το Σάββατο έβαλα την 4 για αυτο ρωταω...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλες?? Τι διάφορα έχει απο την 4.. Το Σάββατο έβαλα την 4 για αυτο ρωταω...

Πολύ πιο smooth και γρήγορη,εγώ έβαλα και chupachup kernel.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος εγκαταστήσει android now 5 καλύτερα να μην αναβαθμίσει τον supersu σε 2.37 με φλας μέσα από το recovery δημιουργεί θέματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...