Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει και η 5.0 θέματα για τα οποία θα δώσει fix. Κάτι παίζει με το system και δε μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές ειτε απο playstore ειτε απο apk. Επίσης το titanium backup ενώ δείχνει οτι δουλεύει δεν παγώνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα κ εγω την 5.0 Androidnow κ μπορω να πω οτι το κινητο πεταει! Εαν θελησω στο μελλον να γυρισω εντελως σε μαμα κατασταση πως γινεται? Μεσω lg pc suite?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανταλλαγή το nexus 4 που είχα με το G3.Ο λόγος ήταν το μέγεθος της οθόνης και ο καλύτερος επεξεργαστής.....Νομίζω το μετάνιωσα από την πρώτη μέρα!

Ανοίγοντας τις ρυθμίσεις είδα πως χωρίς ανοιχτές εφαρμογες χρησιμοποιεί πάνω απο 1.5gb ram αφήνοντας ελεύθερα μόλις 300mb!!!!! Είναι λογικό;;;;

Θέλω να βγάλω το antivirus MC AFFE και το smart tips που έχει μήπως κερδίσω λίγο μνήμη....γίνεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανταλλαγή το nexus 4 που είχα με το G3.Ο λόγος ήταν το μέγεθος της οθόνης και ο καλύτερος επεξεργαστής.....Νομίζω το μετάνιωσα από την πρώτη μέρα!

Ανοίγοντας τις ρυθμίσεις είδα πως χωρίς ανοιχτές εφαρμογες χρησιμοποιεί πάνω απο 1.5gb ram αφήνοντας ελεύθερα μόλις 300mb!!!!! Είναι λογικό;;;;

Θέλω να βγάλω το antivirus MC AFFE και το smart tips που έχει μήπως κερδίσω λίγο μνήμη....γίνεται;

Ευχαριστώ

 

Κούμπωσε την Cloudy rom πολύ καλή και σταθερή θα αλλάξεις γνώμη για το τηλέφωνο και θα έχεις ποιο πολύ ελεύθερη μνήμη και πολύ καλύτερη μπαταρία .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Περασα κ εγω την 5.0 Androidnow κ μπορω να πω οτι το κινητο πεταει! Εαν θελησω στο μελλον να γυρισω εντελως σε μαμα κατασταση πως γινεται? Μεσω lg pc suite?

 

Παιδια καποιος να ξερει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος να ξερει?

 

Mε LG FLASH TOOL υπάρχει θέμα στο xda , είναι αρκετά απλή διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανταλλαγή το nexus 4 που είχα με το G3.Ο λόγος ήταν το μέγεθος της οθόνης και ο καλύτερος επεξεργαστής.....Νομίζω το μετάνιωσα από την πρώτη μέρα!

Ανοίγοντας τις ρυθμίσεις είδα πως χωρίς ανοιχτές εφαρμογες χρησιμοποιεί πάνω απο 1.5gb ram αφήνοντας ελεύθερα μόλις 300mb!!!!! Είναι λογικό;;;;

Θέλω να βγάλω το antivirus MC AFFE και το smart tips που έχει μήπως κερδίσω λίγο μνήμη....γίνεται;

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να κάνεις απενεργοποίηση (υπάρχει ξεχωριστή στήλη τέρμα δεξιά στο μενού των εφαρμογών) μερικές εφαρμογές που δεν μπορούν να απεγκατασταθούν όπως TalkBack, Internet ο περιηγητής με την υδρόγειο αν δεν τον χρησιμοποιείς, βιβλία google, ημερολόγιο αν χρησιμοποιείς της google γιατί να τρέχουν και τα δύο μαζί, περίπτερο google, Hangouts, SmartShareClound και γενικά ότι δεν χρησιμοποιείς και δεν αφαιρείτε χωρίς τροποποίηση στο τηλέφωνο.

 

Στο κέντρο ενημέρωσης - ενημέρωση εφαρμογών για παράδειγμα έχω μερικές εφαρμογές αδρανείς πχ family protection mcafee, thinkFree Viewer, Remote call Ser.., Ραδιόφωνο FM, box, smartworld, mcafee security.

 

Είμαι καινούργιος στο android και δεν το κατέχω καλά το θέμα, πιστεύω όμως ότι βοηθάνε τα παραπάνω που γράφω κάπως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω βοήθεια

έχω ένα g3 αγοραζόμενα από γερμανο

με ο λογότυπο της cosmote

με την κάρτα του ΟΤΕ παίζει τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα

με κάρτα της vodafone δουλεύουν τα πάντα εκτός από τα δεδομένα , δεν έχει καθόλου internet !! μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορούμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα και με ποιο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω βοήθεια

έχω ένα g3 αγοραζόμενα από γερμανο

με ο λογότυπο της cosmote

με την κάρτα του ΟΤΕ παίζει τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα

με κάρτα της vodafone δουλεύουν τα πάντα εκτός από τα δεδομένα , δεν έχει καθόλου internet !! μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορούμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα και με ποιο τρόπο

Σβήσε μυνήματα από το πμ σου προσπάθησα να σου απαντήσω αλλά δεν μπορώ είναι γεμάτο.Μου φαίνεται περίεργο αυτό που περιγράφεις,αλλά δεν είχα ποτέ branded συσκευή,λογικά με flash tool φλασαρεις μια open europe και παίζουν όλες οι sim,εγώ βέβαια θα έκανα root με custom rom.:)

Link to comment
Share on other sites

vag και έμενα πρώτη φορά μου συμβαίνει !!!

γιατί γενικά δεν πειράζω της συσκευές αν δεν σου κάνει κόπο πες μου τα λινκ και την διαδικασία να το κάνω αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

vag και έμενα πρώτη φορά μου συμβαίνει !!!

γιατί γενικά δεν πειράζω της συσκευές αν δεν σου κάνει κόπο πες μου τα λινκ και την διαδικασία να το κάνω αυτό ...

Αν έχεις d855 το έχω δώσει λίγο πιο πάνω:D

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα έχω όλα έτοιμα...ανοίγω το πρόγραμμα .....βάζω τo firmweare συνδέω το κινητό και πατάω σταρτ ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα έχω όλα έτοιμα...ανοίγω το πρόγραμμα .....βάζω τo firmweare συνδέω το κινητό και πατάω σταρτ ?

 

δεν χρειάζεται να φλασαρεις νεο firmware για αυτό,προφανώς λείπουν οι ρυθμίσεις APN,κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για apn βρες αυτές της vodafone και πέρνα τες,δεν το έχω μπροστά μου να σου πω που ακριβώς είναι η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Και η Vodafone μπορεί να σου απαντήσει καθώς συνήθως έχει μπούσουλα για Όλα τα κινητά και σε σχέση με ρυθμίσεις που την αφορούν. Ίσως ένα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών σου δώσει άμεσα Οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω βοήθεια

έχω ένα g3 αγοραζόμενα από γερμανο

με ο λογότυπο της cosmote

με την κάρτα του ΟΤΕ παίζει τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα

με κάρτα της vodafone δουλεύουν τα πάντα εκτός από τα δεδομένα , δεν έχει καθόλου internet !! μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορούμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα και με ποιο τρόπο

 

Δεν έχεις περασμένες τις κατάλληλες ρυθμίσεις της vodafone μη το κουράζεις άλλο!

Δες στο site τους πως μπορείς να τις πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cm 12 και το κινητό τα σπάει, επιτέλους. Απο ταχύτητα και smoothness είναι απίστευτο. Θα δω και μπαταρία και σταθερότητα, ελπίζω να μην απογοητευτω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... εχω το G3 32gb D855 εδω και καμια βδομαδα... ολα πανε μια χαρα, αν και ακομα unrooted ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο... το θεμα ειναι... να το ρουταρω η να περιμενω το update για τη Lollipop? κ αν περιμενω μετα γινεται ρουτ?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις περασμένες τις κατάλληλες ρυθμίσεις της vodafone μη το κουράζεις άλλο!

Δες στο site τους πως μπορείς να τις πάρεις.

 

φίλε μου δεν το κουράζω δεν ξέρω και προσπαθώ να μάθω !!! κρίμα που δεν ανήκω σε αυτούς που γενιουντε και τα ξέρουν ολα !!

πάντως σε ευχαριστώ εσένα και τα άλλα παιδιά... γιατί αυτό που είπατε είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν το κουράζω δεν ξέρω και προσπαθώ να μάθω !!! κρίμα που δεν ανήκω σε αυτούς που γενιουντε και τα ξέρουν ολα !!

πάντως σε ευχαριστώ εσένα και τα άλλα παιδιά... γιατί αυτό που είπατε είναι !!!

 

Φίλε μου χίλια συγνώμη δεν το είπα με περιπαικτική διάθεση περισσότερο σαν έμφαση δες το.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... εχω το G3 32gb D855 εδω και καμια βδομαδα... ολα πανε μια χαρα, αν και ακομα unrooted ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο... το θεμα ειναι... να το ρουταρω η να περιμενω το update για τη Lollipop? κ αν περιμενω μετα γινεται ρουτ?

 

Όχι μέχρι στιγμής δεν γίνετε ρουτ μετά αλλά μέχρι που θα πάρεις την αναβάθμιση μπορεί κάτι να γίνει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μια ερωτηση... εχω το G3 32gb D855 εδω και καμια βδομαδα... ολα πανε μια χαρα, αν και ακομα unrooted ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο... το θεμα ειναι... να το ρουταρω η να περιμενω το update για τη Lollipop? κ αν περιμενω μετα γινεται ρουτ?[/quote
Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...