Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα... Μου δημιουργήθηκε μια απορία και ρωτάω μπας και ξέρει κανένας.. Στο κινητό όταν πάω να πληκτρολογήσω κάτι μου βγάζει την επιλογή πατώντας παρατεταμένα να κάνω επικόλληση κάτι που είχα κάνει αντιγραφή πριν από το τελευταίο αντίγραφο μου, αυτό γίνεται κάπως και στον υπολογιστή ή όχι;; Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ :p :p

 

http://windowsreport.com/clipboard-managers-windows-10/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο ασφαλής είναι η αγορά cd key από site σαν το Kinguin.

Η διαφορά στην τιμή σε σχέση με την Ελλάδα είναι τεράστια...

Επειδή το κλειδί θα μπει σε ήδη εγκατεστημένα win10 home ελληνικά, υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η γλώσσα άμα

βάλω key αγορασμένο από το εξωτερικό ή να μου ζητήσει να κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows από την αρχή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο ασφαλής είναι η Προστασια Windows Defender απο ιους. Μπορεί να καλύψει της ανάγκες σε ένα PC ??? :O

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έχω κατεβάσει ενα πρόγραμμα το οποίο τρέχει μονο σε 32bit συστηματα κι εμενα ειναι 64bito.. Γινεται καπως να το αλλαξουμε αυτο, να το κανω πχ να τρεχει σαν 32αρι;;
Link to comment
Share on other sites

Σε 64bit μπορεις να τρεξεις ΚΑΙ 32bit προγράμματα

 

Το αντιθετο ΔΕΝ γινεται

 

Οποτε εσυ δεν εχεις κανενα θέμα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 64bit μπορεις να τρεξεις ΚΑΙ 32bit προγράμματα

 

Το αντιθετο ΔΕΝ γινεται

 

Οποτε εσυ δεν εχεις κανενα θέμα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τοτε μαλλον εχει θεμα το προγραμμα, ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο ασφαλής είναι η Προστασια Windows Defender απο ιους. Μπορεί να καλύψει της ανάγκες σε ένα PC ??? :O

 

Ναι δεν εχεις θεμα εκτος αν κανεις κακη χρηση. Windows Defender, σε συνδιασμο να τρεχεις μια φορα το μηνα πχ Malwarebytes και adwcleaner εισαι οκ.

 

Παιδιά καλησπέρα.. Έχω κατεβάσει ενα πρόγραμμα το οποίο τρέχει μονο σε 32bit συστηματα κι εμενα ειναι 64bito.. Γινεται καπως να το αλλαξουμε αυτο, να το κανω πχ να τρεχει σαν 32αρι;;

 

Σε 64bit μπορεις να τρεξεις ΚΑΙ 32bit προγράμματα

 

Το αντιθετο ΔΕΝ γινεται

 

Οποτε εσυ δεν εχεις κανενα θέμα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ισχυει σε μεγαλο βαθμο αυτο που λεει ο mol, με την προυποθεση οτι δεν ειναι καποια custom εφαρμογη (πχ crm, erp κλπ) που παιζουν και αλλα απο πισω. Μια λυση ειναι να σηκωσεις ενα virtual machine του στυλ xp mode και να μην εχεις θεμα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο ασφαλής είναι η Προστασια Windows Defender απο ιους. Μπορεί να καλύψει της ανάγκες σε ένα PC ??? :O
Αν δεν έχεις πειράξει τις default ρυθμίσεις του Windows firewall και του Defender, μια χαρά δουλειά κάνουν και δεν θες τίποτα άλλο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο ασφαλής είναι η Προστασια Windows Defender απο ιους. Μπορεί να καλύψει της ανάγκες σε ένα PC ??? :O

 

EdzTDBR.gif

 

Πλάκα κάνω :p Και εγώ αυτό έχω , αλλά με ένα malwarebytes antimalware αγορασμένο, πάντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Fall Creators Update έχω το εξής θέμα σε ένα Samsung Laptop, μου εμφανίζει το εξής μήνυμα ότι: "η εκκίνηση του προγράμματος οδήγησης της οθόνης απέτυχε". Και τώρα δεν μπορώ να αλλάξω καμία ρύθμιση στην οθόνη, π.χ. φωτεινότητα, προφύλαξη οθόνης κτλ. Τι μπορώ να κάνω τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την Fall Creators Update έχω το εξής θέμα σε ένα Samsung Laptop, μου εμφανίζει το εξής μήνυμα ότι: "η εκκίνηση του προγράμματος οδήγησης της οθόνης απέτυχε". Και τώρα δεν μπορώ να αλλάξω καμία ρύθμιση στην οθόνη, π.χ. φωτεινότητα, προφύλαξη οθόνης κτλ. Τι μπορώ να κάνω τώρα;;;

 

Μοιάζει πρόβλημα με τον driver της κάρτας γραφικών σου. Πήγαινε στο device manager/διαχείριση συσκευών και επέλεξε display adapter/κάρτα γραφικών. Εκεί δώσε εντολή να κάνει ενημέρωση του προγράμματος οδήγησης της κάρτας. Πρόσεξε μήπως στη λίστα συσκευών σου εμφανίζει κίτρινα θαυμαστικά οπότε τότε υπάρχουν και άλλες συσκευές με πρόβλημα.

 

Πάντως αυτό το update των windows μου δημιούργησε προβλήματα επίσης. Σε έναν υπολογιστή μου άλλαξε από μόνο του λογαριασμό χρήστη και έγινε ένα μπάχαλο το σύστημα. Στο laptop μου χάλασε το novago..και άλλα μικροπροβλήματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 2 PC , δίπλα-δίπλα, μπήκε χωρίς προβλήματα. Απλά στο ένα (στο main) , έσβησε το malwarebytes, χωρίς προφανείς λόγους. Έτσι του κάπνισε :lol:

Το ξαναπέρασα και ήταν ήδη ενεργοποιημένο (αγορασμένο το'χω).

Πριν από κάθε major update, σταυρώστε τα δάχτυλα σας πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 2 PC , δίπλα-δίπλα, μπήκε χωρίς προβλήματα. Απλά στο ένα (στο main) , έσβησε το malwarebytes, χωρίς προφανείς λόγους. Έτσι του κάπνισε :lol:

Το ξαναπέρασα και ήταν ήδη ενεργοποιημένο (αγορασμένο το'χω).

Πριν από κάθε major update, σταυρώστε τα δάχτυλα σας πάντως :p

 

Ααααααα !!!! τόσο καλά...! :lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα !!!! τόσο καλά...! :lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

Κατά τ'άλλα κανένα πρόβλημα.

 

 

Μέχρι να ανακαλύψω το επόμενο :lol: :ninja:

 

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πρόβλημα με τον driver της κάρτας γραφικών σου. Πήγαινε στο device manager/διαχείριση συσκευών και επέλεξε display adapter/κάρτα γραφικών. Εκεί δώσε εντολή να κάνει ενημέρωση του προγράμματος οδήγησης της κάρτας. Πρόσεξε μήπως στη λίστα συσκευών σου εμφανίζει κίτρινα θαυμαστικά οπότε τότε υπάρχουν και άλλες συσκευές με πρόβλημα.

 

Πάντως αυτό το update των windows μου δημιούργησε προβλήματα επίσης. Σε έναν υπολογιστή μου άλλαξε από μόνο του λογαριασμό χρήστη και έγινε ένα μπάχαλο το σύστημα. Στο laptop μου χάλασε το novago..και άλλα μικροπροβλήματα.

 

Τι έχω ήδη κάνει και δείχνει ότι είναι ενημερωμένο. Καμία άλλη λύση;;

Link to comment
Share on other sites

Τι έχω ήδη κάνει και δείχνει ότι είναι ενημερωμένο. Καμία άλλη λύση;;
Μπες στο site του κατασκευαστή του laptop, βρες το μοντέλο σου και κατέβασε και εγκατέστησε τους τελευταίους vga driver.

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω απο κει, ομως μπορεις να δεις καi ebay

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την πρόταση, τελικά αγόρασα από ebay πολύ πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://unboxholics.com/news/tech/27004-ligei-to-programma-dorean-anavathmiseon-se-windows-10

Γνωρίζετε κάτι σχετικά με αυτό και αν ναι ποια μπορεί να είναι αυτά τα βοηθήματα προσβασιμότητας? Ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση ενός pc με Windows 8

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://unboxholics.com/news/tech/27004-ligei-to-programma-dorean-anavathmiseon-se-windows-10

Γνωρίζετε κάτι σχετικά με αυτό και αν ναι ποια μπορεί να είναι αυτά τα βοηθήματα προσβασιμότητας? Ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση ενός pc με Windows 8

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν προσδιορίζει και δεν σε περιορίζει. Θεωρείται ότι δηλώνεις "υπεύθυνα" ότι χρησιμοποιείς οποιοδήποτε βοήθημα (πχ μεγεθυντικό φακό) και κάνεις την αναβάθμιση μέχρι το τέλος του χρόνου. Τα κλειδιά των 7, 8, 8.1 είναι επιλέξιμα για ενεργοποίηση των 10.

Link to comment
Share on other sites

Απο μη αυθεντικα windows, μπορει να γινει αναβαθμιση σε αυθεντικά 10αρια?

Αν θυμαμαι καλα κατι τετοιο γινοταν κάποτε. Ισχυει ακομη?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο μη αυθεντικα windows, μπορει να γινει αναβαθμιση σε αυθεντικά 10αρια?

Αν θυμαμαι καλα κατι τετοιο γινοταν κάποτε. Ισχυει ακομη?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι μπορεις...ειχα ρωτησει τον αντ/πο αλλα ΔΕΝ θα εχεις αναβαθμισεις! οι οποιες ειναι πολυ σημαντικες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το τελείται update 1709 ...!

 

Picture0002.png

 

*** Τώρα.... έχω μια ερώτηση. Κάθε φορά που ανοίγω το Lap Top και μου ζητά τον κωδικό για να μπω, κάθε μα κάθε φορά ειναι κλειδωμένο το Num Lock και πρέπει να το πατάω για να ξεκλειδώσουν τα πλήκτρα με τους αριθμοί. Υπάρχει τρόπος να ειναι πάντα ξεκλείδωτο...??? :D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...