Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει Windows 10 σε netbook με 1GB Ram? Αξιζουν για καθημερινη χρηση;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει Windows 10 σε netbook με 1GB Ram? Αξιζουν για καθημερινη χρηση;

Όχι μην το κάνεις, το έκανα και σέρνονται, μιλάνε για πολύ χάλια.

Το άφησα δύο μέρες μπας και στρώσει αλλά δεν... Τα πέταξα αμέσως.

 

sent from my well curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην το κάνεις, το έκανα και σέρνονται, μιλάνε για πολύ χάλια.

Το άφησα δύο μέρες μπας και στρώσει αλλά δεν... Τα πέταξα αμέσως.

 

sent from my well curved LG G Flex2

 

 

 

Εκλεισες εφε και υπηρεσιες.Εγω εκανα ποσα tweaks για να τα επιταχυνω τα 7αρια αλλα δεν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για καποιες καθυστερησεις.

λεω οτι σερνοταν το νετμπουκ, πατουσες το start και ανοιγε μετα απο ενα λεπτο, τραγικο.

οτι και να κανεις οσο και να το βελτιωνες ηταν υπερβολικα αργο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για καποιες καθυστερησεις.

λεω οτι σερνοταν το νετμπουκ, πατουσες το start και ανοιγε μετα απο ενα λεπτο, τραγικο.

οτι και να κανεις οσο και να το βελτιωνες ηταν υπερβολικα αργο.

 

 

 

Οντως,εχω κανει ποσες παραμετροποιησεις και παλι τα ιδια.Με βλεπω να τα σουταρω τα 7 και δεν θα βαλω ουτε τα 10.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν έχει νομιμα τα 8.1 μπορει να κάνει δωρεαν το update στα 10;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Μπορεί......

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει Windows 10 σε netbook με 1GB Ram? Αξιζουν για καθημερινη χρηση;

 

Με τους επεξεργαστες (συνηθως κατι mobile atom) που εχουν τα netbooks θελουν τουλαχιστον 2GB RAM για να μπορεις να κανεις μια light χρηση οπως και να να εχουν την 32bit εκδοση.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

θα εχει καποιο προβλημα μετα;

 

 

 

Αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Τώρα,αν υπάρξει πρόβλημα αργότερα... Θα το μάθουμε όλοι μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από εδώ σχετικά με τις αλλαγές των μίνιμουμ χαρακτηριστικών για τα Windows 10 Anniversary Update.... Δεν κατάλαβα γενικά τι λέει... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ;

 

 

 

(Δεν ξέρω αν είναι off topic η δημοσίευση, και αν είναι να το σβήσει ο διαχειριστής)

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα από εδώ σχετικά με τις αλλαγές των μίνιμουμ χαρακτηριστικών για τα Windows 10 Anniversary Update.... Δεν κατάλαβα γενικά τι λέει... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ;

 

 

 

(Δεν ξέρω αν είναι off topic η δημοσίευση, και αν είναι να το σβήσει ο διαχειριστής)

 

Sent from mTalk

Αν έχεις θέμα με τα αγγλικά, γιατί δεν τι κάνεις μια μετάφραση ;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απ' όταν έγινε η αναβάθμιση στην .318 ο υπολογιστής δεν μπαίνει ποτέ σε αναμονή. Το έχω ρυθμίσει να μπαίνει μετά από 15 λεπτά όταν δουλεύει με την μπαταρία και στην πρίζα μετά από 35 λεπτά. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Η συνδρομή μου στο office365 έληξε σήμερα 1/6 (καλό μήνα επίσης), μου έχει έρθει και σχετικό email ειδοποίησης ανανέωσης. Θα έχω άμεσα κάποιο «κόλλημα» ας πούμε, ή υπάρχει ανοχή σε χρόνο να ανανεώσω π.χ. την άδεια σε έναν μήνα, ή και λίγο παραπάνω; Off topic εάν δεν προχωρήσω στην αγορά ετήσιας ανανέωσης, θα έχω κάποιο πρόβλημα στη χρήση από το lumia 640XL που έχω; Ισχύει αυτό που έχω ακούσει, ότι σε συσκευές μικρότερες των 8 ιντσών δεν υπάρχει πρόβλημα χρήσης του office365;
Link to comment
Share on other sites

Σε windows 10 πως μπορώ να κάνω διαγραφή του λογαριασμού μου live, γίνεται ή πρέπει να κάνω format;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μετά απο (αυτόματη) αναβάθμιση σε Windows 10, το pc κατά την εκκίνηση ενώ βγάζει την οθόνη με το όνομα χρήστη, δεν μπορεί να πατηθεί τίποτα επάνω ούτε ο κωδικός πρόσβασης για να ανοίξει. Μόλις πατάω πάνω στο εικονίδιο χρήστη ή enter/space δείχνει οτι φορτώνει και η οθόνη γίνεται μαύρη χωρίς να κάνει τίποτα. Μετά απο λίγο επιστρέφει πάλι στην προηγούμενη οθόνη και ουσιαστικά δεν μπαίνει με τίποτα στα Windows.

 

Γνωρίζει κανείς περί τίνους πρόκειται ή αν είναι σύνηθες πρόβλημα μετά από αναβάθμιση στα Windows 10?

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 10 πως μπορώ να κάνω διαγραφή του λογαριασμού μου live, γίνεται ή πρέπει να κάνω format;

 

Ρυθμισεις--> Λογαριασμοι βρισκεις αυτον που θες και πατας διαγραφη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μετά απο (αυτόματη) αναβάθμιση σε Windows 10, το pc κατά την εκκίνηση ενώ βγάζει την οθόνη με το όνομα χρήστη, δεν μπορεί να πατηθεί τίποτα επάνω ούτε ο κωδικός πρόσβασης για να ανοίξει. Μόλις πατάω πάνω στο εικονίδιο χρήστη ή enter/space δείχνει οτι φορτώνει και η οθόνη γίνεται μαύρη χωρίς να κάνει τίποτα. Μετά απο λίγο επιστρέφει πάλι στην προηγούμενη οθόνη και ουσιαστικά δεν μπαίνει με τίποτα στα Windows.

 

Γνωρίζει κανείς περί τίνους πρόκειται ή αν είναι σύνηθες πρόβλημα μετά από αναβάθμιση στα Windows 10?

Το είχα αντιμετωπίσει και εγώ σε λαπτοπ. Υπάρχουν δυο περιπτώσεις. Η πρώτη ο δίσκος σου να χάλασε και η δεύτερη η υπέροχη CORTANA !!!! Αυτό μου είχε τύχει !!!!! Δοκίμασε σε ασφαλή λειτουργία αν λειτουργεί και σβήσε το update της !

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Εδώ και λίγες μέρες το laptop έχει το εξής πρόβλημα. Εκεί που είναι συνδεδεμένο σε ασύρματο δίκτυο ξαφνικά αποσυνδέεται σταδιακά, πρώτα λέει χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ και μετά με πετάει εντελώς έξω και δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο. Λίγο μετά ο υπολογιστής κολλάει εντελώς, παγώνει ο κέρσορας, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Ούτε το ctrl alt delete δουλεύει. Μόνο βίαιο κλείσιμο και μετά πάλι εκκίνηση για να στρώσει. Έκανα reset τον υπολογιστή διαγράφοντας τα πάντα και το ξανακάνει. Τί μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για Windows 10 σε ταμπλετ για ανάγνωση ηλεκτρονικών βιβλίων;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Εδώ και λίγες μέρες το laptop έχει το εξής πρόβλημα. Εκεί που είναι συνδεδεμένο σε ασύρματο δίκτυο ξαφνικά αποσυνδέεται σταδιακά, πρώτα λέει χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ και μετά με πετάει εντελώς έξω και δεν μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο. Λίγο μετά ο υπολογιστής κολλάει εντελώς, παγώνει ο κέρσορας, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Ούτε το ctrl alt delete δουλεύει. Μόνο βίαιο κλείσιμο και μετά πάλι εκκίνηση για να στρώσει. Έκανα reset τον υπολογιστή διαγράφοντας τα πάντα και το ξανακάνει. Τί μπορεί να φταίει;

 

Εαν δεν συνδεθείς καθόλου στο wifi παγώνει το λαπτοπ? Δοκίμασε απλά να έχεις την εξερεύνηση ανοικτή. Κάνε ενα chkdsk για σφάλματα στο δίσκο σου. Εαν το πρόβλημα είναι και εδώ, δηλαδή σου κολλήσει εντελώς !!, θέλεις δίσκο, αν όχι πρέπει να τσεκάρεις τους οδηγούς της ασύρματης κάρτας του

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν συνδεθείς καθόλου στο wifi παγώνει το λαπτοπ? Δοκίμασε απλά να έχεις την εξερεύνηση ανοικτή. Κάνε ενα chkdsk για σφάλματα στο δίσκο σου. Εαν το πρόβλημα είναι και εδώ, δηλαδή σου κολλήσει εντελώς !!, θέλεις δίσκο, αν όχι πρέπει να τσεκάρεις τους οδηγούς της ασύρματης κάρτας του

Μέχρι τώρα μου συμβαίνει μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος στο ασύρματο. Ποτέ δεν το έχει κάνει όταν είμαι συνδεδεμένος με το καλώδιο ή καθόλου συνδεδεμένος. Άρχισε να το κάνει μόνο τώρα τελευταία και τα windows 10 τα φοράει κοντά ένα χρόνο οπότε είναι δυνατόν να είναι θέμα drivers; Έκανα check το σκληρό, δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα. Να ξαναεγκαταστήσω τους drivers του ασύρματου;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προγραμμα για που να ξεκλειδωνει wifi οπως στο ανδροιτ?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Στο android ΔΕΝ υπάρχει εφαρμογή να ξεκλειδώνει τα WiFi, απλά ο δημιουργός προσθέτει τους κωδικούς που έχουν τα ρούτερ από την μάνα τους.Και εάν ο κάτοχός τους δεν τον αλλάξει τότε μπαίνεις στο δίκτυο του!

 

Sent from my ZP952 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...