Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως δεν εχει τρομερο ηχο. ανεκτο-καλο θα ελεγα. δοκιμασμενο με αυθεντικα xiaomi pistons. στο xiaomi note με ιδιο player και ιδιες ρυθμισεις ακουω καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως τα ακουστικά είναι για το sole και δεν είναι συμβατά με το umi? Δοκίμασε απλά ακουστικά universal...

 

Μέ Philips SHE3590WT/10 δεν είναι μουντός ο ήχος, έχει πρίμα. Όχι όσο πρέπει ογκώδης στά μεσοχαμηλά, απλά ικανοποιητικός. 6/10 απόδοση γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Μέ Philips SHE3590WT/10 δεν είναι μουντός ο ήχος, έχει πρίμα. Όχι όσο πρέπει ογκώδης στά μεσοχαμηλά, απλά ικανοποιητικός. 6/10 απόδοση γενικά.

Έχεις δοκιμάσει με ενισχυτή?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους απο την χιονισμενη Θεσσαλονικη.. Την Παρασκευη παρελαβα το zero.. Ειμαι καινουριος κ στο myphone και στα android κινητα γενικοτερα..

Τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης:

1. Λειπει το πλαστικο για τις sim (οτι πιο τραγικο μπορουσε να συμβει) η αγορα εγινε απο minideal και στην αρχη μου λεγανε οτι το χασα εγω αλλα οταν ειπα θελω να στειλω το κινητο πισω κ να παρω ολα τα λεφτα μου πισω ειπαν οτι θα μου το στειλουν..

2. Θεμα με την μπαταρια την πρωτη φορα που το βαλα να φορτισει ενω ειχε αδειασει τελειως πηγε κατευθειαν στο 60% την δευτερη φορτησε κανονικα αλλα αισθανομαι οτι κατεβαινει αρκετα γρηορα με ενα σερφαρισμα στο fb μεσα σε μια ωρα πηγε απο το 100% στο 80%.. Επισης στην φορτιση ψηνεις ανετα αυγο..

Ελπιζω να μην με κραξετε αν δεν εχω διαβασει κατι πιο πριν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προς όλους (ξέρουν αυτοί):

Απαγορεύονται οι αγγελίες δημόσια στο forum, παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης. Όσοι έχουν πρόσβαση στο Buy&Sell, μπορούν να βάζουν αγγελίες εκεί και μόνο εκεί. Όσοι δεν έχουν μη με ρωτήσουν πως θα αποκτήσουν μιας και προφανώς δεν θα καλύπτουν τα απαραίτητα κριτήρια και θα πρέπει να πουλήσουν αλλού τα προϊόντα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ενσύρματο handsfree απο το iphone και απο το Samsung galaxy και κανένα απο τα δύο δεν συνεργάζεται σωστά με το τηλ. Υπάρχει καποιος φίλος που να έχει δοκιμάσει κάποιο και να λειτουργεί κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

H μονη custom rom ειναι αυτη εδω περα http://www.needrom.com/download/arcatarcs-umi-zero-emumi/ και η miui v5

τις εχει δοκιμασει κανενας?

μιας και ερχομαι απο το coolpad f1 μου φενεται λιγο περιεργο το οτι βρισκω μονο αυτες τις custom ρομ..

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ξέρει κανεις να μου πει το sar ευ που έχει η συσκευή γιατί δεν το βρίσκω πουθενά? :blink:

Φιλε σ εχω παρατηρησει, σε καθε post κανεις την ιδια ακριβως ερωτηση, μα την ιδια ομως! Δηλαδη σαν να εισαι bot, δεν εχεις να ασχοληθεις με τιποτε αλλο εκτος απο το SAR των συσκευων? Τοσα προβληματα εχουμε με το κινητο και με αλλα δηλαδη που και εκει ρωτας ακριβως το ιδιο πραγμα.... Αν θες να μαθεις το SAR στειλε e-mail στον κατασκευαστη, βλεπεις κανεναν να ενδιαφερεται για το sar εδω μεσα? Ασε που ο "δεικτης" τονιζω "δεικτης" ειναι εντελως υποκειμενικος βαση μαζας του σωματος του χρηστη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

επισης -συμπληρωνω- η χρηση ενος κινητοτ με sar 2.5 (τεραστια ακτινοβολια) που χρησιμοποιειται μονο για μυνηματα και τηλεφωνικες κλησεις ειναι πιο ασφαλης απο καποιο αλλο με sar 0.5 αλλα ειναι ανοιχτο το 3g ολη την ωρα
Link to comment
Share on other sites

επισης -συμπληρωνω- η χρηση ενος κινητοτ με sar 2.5 (τεραστια ακτινοβολια) που χρησιμοποιειται μονο για μυνηματα και τηλεφωνικες κλησεις ειναι πιο ασφαλης απο καποιο αλλο με sar 0.5 αλλα ειναι ανοιχτο το 3g ολη την ωρα

 

Μπορείς να το αιτολογήσεις αυτό ; Εγώ αντίθετα εχω διαβασει ότι με 3g-4g συνδεση το κινητο χρησιμοποιει λιγοτερο την κεραια άρα και λιγότερη ακτινοβολια. Υπαρχει καποια αξιοπιστη πηγη που να εξηγει ακριβως τον τροπο λειτουργιας ή να δινει μερικά tips ? Γιατι δυστυχως

χωρις κρανος του magneto όλοι θα φυγουμε ξερετε από τι ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αιτολογήσεις αυτό ; Εγώ αντίθετα εχω διαβασει ότι με 3g-4g συνδεση το κινητο χρησιμοποιει λιγοτερο την κεραια άρα και λιγότερη ακτινοβολια. Υπαρχει καποια αξιοπιστη πηγη που να εξηγει ακριβως τον τροπο λειτουργιας ή να δινει μερικά tips ? Γιατι δυστυχως

χωρις κρανος του magneto όλοι θα φυγουμε ξερετε από τι ....

 

οχι ισα ισα για ποιο λογο τελειωνει η μπαταρια γρηγορα οταν χρησιμοποιουμε δεδομενα μεσο 3g η και ακομη περισσοτερο 4G??γιατι πολυ απλα οι κεραιες <<πιέζονται>> πιο πολυ για να ποιάσουν υψηλο ρυθμό δεδομένων και γενικα η τεχνολογια και τα προτοκολα που χρησιμοποιουν είναι εργονοβόρα...

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω παραγγειλει το umi απο minideal στις 15 ιανουαριου και ακομα μου εμφανιζει despached to overseas.Ηδη ειμαι στις 26 μερες και κανενα νεο.Λετε να εχει γινει κατι?Αλλος φιλος που παρηγγειλε την ιδια μερα με μενα του ηρθε σε 10 μερες.Ενα τ6 pro που ειχα παραγγειλει τελη δεκεμβριου μου ηρθε και μενα σε 11 μερες.Τωρα τι παιζει γτ τετοια αργοπορια?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αιτολογήσεις αυτό ; Εγώ αντίθετα εχω διαβασει ότι με 3g-4g συνδεση το κινητο χρησιμοποιει λιγοτερο την κεραια άρα και λιγότερη ακτινοβολια. Υπαρχει καποια αξιοπιστη πηγη που να εξηγει ακριβως τον τροπο λειτουργιας ή να δινει μερικά tips ? Γιατι δυστυχως

χωρις κρανος του magneto όλοι θα φυγουμε ξερετε από τι ....

 

αν και εχουμε ξεφυγει απο το θεμα θα το πω επιγραμματικα.

 

η κεραια του κινητου εχει 2 καταστασης, αναμονη και συνδεση. οταν δεν μιλας και δεν εισαι στο ιντερνετ ειναι σε αναμονη και εκπεμπει περιστασιακα σημα ωστε απλα να εχεις σημα. οταν μιλας στο τηλεφωνο ή εχεις ανοιχτα δεδομενα τοτε η κεραια εκπεμπει συνεχεια σημα και εχει ενεργη συνδεση με την κεραια του παροχου. Οσο μεγαλυτερη η ταχυτητα διαμεταγωγης και η αποσταση απο την κεραια τοσο μεγαλυτερη η ακτινοβολια. Για την αποσταση το θεμα λυνεται με πυκνο δικτυο απο κεραιες ωστε να μειωθει η ακτινοβολια, το θεμα ομως της ταχυτητας δεν εχει λυση, οσο αυξανεται η ταχυτητα τοσο ακτινοβολει το κινητο, και γι αυτο οταν εχεις 4g ανοιχτο η μπαταρια πεφτει πολυ πιο γρηγορα απ οτι με 3g. Για τον ιδιο λογο το κινητο εχει καλυτερη αυτονομια σε λειτουργια 2g.

 

ελπιζω να το πιασες το νοημα και να μη χαθει το ποστ ως off topic

Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν κανετε χρηση του κινητου μεσα στο αυτοκινητο, η μαζα ειναι συνδεδεμενη με το sar.....αρα ο δεικτης εκτοξευεται στα ουρανια!!!!
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Είχες καμιά βελτίωση γιατί έχω ανάλογο πρόβλημα. Με συμβούλεψαν να ξύσω λίγο την sim από πίσω το έκανα με μικρή βελτίωση λήψης και χωρίς ξύσιμο της sim. Κάθε βοήθεια δεκτή

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Ονομάζομαι Αλέξανδρος. Εχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου umi zero. Εκει που έχει σήμα ξαφνικά το χάνει και μετα κανει search ξανά και το ξαναβρίσκει. Όχι όμως το σήμα του ιντερνετ το σήμα του τηλεφώνου. Δηλαδή εκεί που είναι όλα οκ μπορεί να με παίρνει ο άλλος και να λέει ότι το έχω κλειστό. Είναι ακριβώς το πρόβλημα που θα δείτε στο βίντεο και ανέβασε ένας έλληνας λογικά στο youtube.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Είχες καμιά βελτίωση γιατί έχω ανάλογο πρόβλημα. Με συμβούλεψαν να ξύσω λίγο την sim από πίσω το έκανα με μικρή βελτίωση λήψης και χωρίς ξύσιμο της sim. Κάθε βοήθεια δεκτή

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πίσω στο θέμα της κεραίας.

Έστειλα μήνυμα στο officιal group του umi zero στο facebook.

Παραθέτω την απάντηση τους.

Dear Manolis, We are deeply sorry that you have problem with our device. The best solution is to contact the retailer where you purchase the device, describe them your problem and ask them for the replacement or, if you wish, refund. We are apologize for the current situation.

Κοινώς με κάνανε μπαλάκι και ο κάθε ένας αποποιείται τις ευθύνες του.

Προωθώ την απάντηση στο to2c και περιμένω οδηγίες από εκεί.

Η εντύπωση όμως που έχω είναι ότι είναι hardware πρόβλημα και δύσκολα μπορεί να διορθωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επιπλέον αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια μικρή βοήθεια.

Πως μπορώ να πάρω screenshot από το κινητό για να τους στείλω να τους δείχνω την κεραία μου εκτός σήματος.

(λέτε να βάλω την 3.01 πάλι και να τραβάει μόνο του:lol:

 

Έχεις κανένα νεότερο Τι έκανες με το θέμα

Ομοιοπαθής!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αύριο παίρνει το δρόμο του για Κίνα. Έστειλα Mail και video στο μαγαζί. Άνοιξα case στο PayPal, τη επόμενη escalate και δυο μέρες μετα το PayPal με ειδοποίησε να το στείλω πίσω για αποζημίωση.

Τέλος λοιπόν απο μένα. Προς αναζήτηση νέου στόχου. Κρίμα γιατί αν δεν είχε όλα αυτά τα προβλήματα το κινητό θα σάρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω παραγγειλει το umi απο minideal στις 15 ιανουαριου και ακομα μου εμφανιζει despached to overseas.Ηδη ειμαι στις 26 μερες και κανενα νεο.Λετε να εχει γινει κατι?Αλλος φιλος που παρηγγειλε την ιδια μερα με μενα του ηρθε σε 10 μερες.Ενα τ6 pro που ειχα παραγγειλει τελη δεκεμβριου μου ηρθε και μενα σε 11 μερες.Τωρα τι παιζει γτ τετοια αργοπορια?

Τα ταχυδρομεία έχουν χαλαρώσει μετά τις γιορτές και πολλές παραγγελίες αργούν περισσότερο απ' ότι συνήθως (25-30 ημέρες) . Σήμερα παρέλαβα παραγγελία της 4-1-15, οπότε έχεις ακόμα.

Οι 10-12 ημέρες που γίνονται οι παραλαβές κάποιων παραγγελιών, είναι φαεινές εξαιρέσεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με ενισχυτή?

 

Το δοκίμασα τελικά σήμερα. Φύσημα δεν έχει, ανοιχτός τόνος, όχι δυναμικός πολύ, ισορροπημένος πάντως. Καλύτερα μέχρι στα 90% volume αυτού του κινητού παρά στο φουλ γιατί εκεί πιάνει λίγο ακουστή σκληράδα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τελικά σήμερα. Φύσημα δεν έχει, ανοιχτός τόνος, όχι δυναμικός πολύ, ισορροπημένος πάντως. Καλύτερα μέχρι στα 90% volume αυτού του κινητού παρά στο φουλ γιατί εκεί πιάνει λίγο ακουστή σκληράδα.

Το κακό είναι ότι δεν μπορεί να κυκλοφορεί ο καθένας με ενισχυτή... Και εκεί τσιγκουνια ρε umi?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν μπορεί να κυκλοφορεί ο καθένας με ενισχυτή... Και εκεί τσιγκουνια ρε umi?

 

Με πραγματικά ακουστικά τώρα (Grado SR 60 32 Ohm) οι εντυπώσεις πλησιάζουν αυτές με ενισχυτή. Ανοιχτός ήχος δηλαδή & κάπως ελαφρύς (για πιο pop παρά heavy η classical). Αρκετά mW αλλά οχι εκκωφαντική ισχύς εξόδου. Καλύτερα η επιλογή σε ακουστικά να είναι μοντέλα με μπόλικα Ohm ως φορτίο. Ωστόσο, παραμένει πιο γεμάτος ο ηχος όταν με ενισχυτή.

Edited by Instek
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα μ ηρθε με εκδοση 3.05 αρα ειναι απο την καινουργια παρτιδα εκανε 15 μερες να μ ερθει μεχρι στιγμης ειναι κατι παραπανω απο ενθουσιασμενος μονο δεν λειτουργει η εξυπνη οθονη καμια προταση? Edited by summoner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω παραγγείλει το κινητό από τις 30 Δεκεμβρίου και απ' ό,τι βλέπω στο σάιτ που κάνω tracking έχει έρθει στο αεροδρόμιο. Η ερώτησή μου είναι επειδή έχει καθυστερήσει τόσον καιρό τι θα γίνει αν το τηλέφωνο είναι ελαττωματικό και θέλω να το γυρίσω. Το paypal μου δίνει περιθώριο 45 μέρες από την ημερομηνία πληρωμής για να κάνω dispute, οι οποίες έχουν σχεδόν περάσει. Τι άλλω μπορώ να κάνω για να σιγουρέψω ότι δε θα χάσω τα λεφτά σε περίπτωση που αποδειχθεί ελαττωματικό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...