Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ spirospatra..και να πω και κατι αλλο για το κινιτο...το δικό μου προσωπικά ειναι σε άψογη κατάσταση χωρίς ξεκολήματα κλπ το μόνο χαζό που κάνει είναι αυτό με τα screenshot και πολλές φορές μπερδεύεται ο σένσορας εγγύτητας και δεν ανάβει η οθόνη όταν το απομακρύνεις από το αυτί μετά το τέλος της κλήσης..α και η μπαταρία δεν είναι όπως τα λένε για τη διάρκεια ζωής της..
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν ειναι 2800mah. Σε ολα μου τα κινητα μετραω τη χωρητικοτητα της μπαταριας με το BatteryMonitoWidget. Ειανι πολυ αξιοπιστο και παντα πεφτει μεσα στη χωρητικοτητα που προτεινει ο εκαστοτε κατασκευαστης

 

Στο Umi zero δεν προλαβα να τη μετρησω, αλλα μπορει καποιος να το δοκιμασει και να μας πει.

 

Υπαρχει και αλλος τροπος να μετρησει καποιος τη μπαταρια. Αν ανοιξει το κινητο και να μετρησει τη μπαταρια με μετρηση χωρητικοτητας.

http://electronics.stackexchange.com/questions/18612/how-to-measure-capacity-of-a-lithium-ion-battery

 

Ακομα και να την ζυγισει. Στο xiaomi note η μπαταρια ειανι 3200mah πραγματικα και ζυγιζει 60γραμμαρια. Αρα στο zero με ιδια αναλογια θα πρεπει να ειναι 52 γραμμαρια. Με μπαταλιστικη μεθοδο, αν ειναι κατω απο 40-45 γραμμαρια τοτε σιγουρα ειανι πολυ λιγοτερο απο τα 2800mah που μας λενε.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γώ χτες για ένα φίλο και δυστυχώς αντιμετωπίσαμε τα ίδια θέματα που έχουν αναφερθεί. (από to2c.com)

Ξεκολλημένη οθόνη στη γωνία, και ο κινητό μοιάζει να μην είναι ίσιο (αν το ακουμπήσεις με πλάτη σε τραπέζι "παίζει").

Τα έχω καταγράψει σε βιντεάκι αυτά.

Έχουμε ξενερώσει εντελώς και θέλω να ζητήσω refund.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι 2780mah οταν με απλη πλοηγηση στα μενου πεφτει 1% ανα 2 λεπτα..θα το ψαξω με το battery monitor widget και θα δουμε. ξερουμε αν οι μπαταριες που δινουν στο replacement it ειναι 2780mah πραγματι?καλο θα ηταν να τις δωσουν δωρεαν γιατι εμεις που αγορασαμε το κινητο ,επαιξε ρολο και η 2780mah μπαταρια. δεν ειναι σωστο να κοροιδευεισ.

Εστειλα στη UMI θσχετικα με το θεμα μπαταρια και θα αναφερω τα νεοτερα οταν απαντησουνε.

Επισης πειτε και αν γινεται γιατη διαδικασια για refund αλλιως βαλτε καποιο λινκ μη χαλαμε το νημα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι 2780mah οταν με απλη πλοηγηση στα μενου πεφτει 1% ανα 2 λεπτα..θα το ψαξω με το battery monitor widget και θα δουμε. ξερουμε αν οι μπαταριες που δινουν στο replacement it ειναι 2780mah πραγματι?καλο θα ηταν να τις δωσουν δωρεαν γιατι εμεις που αγορασαμε το κινητο ,επαιξε ρολο και η 2780mah μπαταρια. δεν ειναι σωστο να κοροιδευεισ.

Εστειλα στη UMI θσχετικα με το θεμα μπαταρια και θα αναφερω τα νεοτερα οταν απαντησουνε.

Επισης πειτε και αν γινεται γιατη διαδικασια για refund αλλιως βαλτε καποιο λινκ μη χαλαμε το νημα.

 

προφανως και κοροιδευουν φιλε μου. μετρα και το παχος του κινητου που ισχυριζονται 6.4 χιλιοστα και εγω το λιγοτερο που μετρησα ειναι 7 χιλιοστα στο κεντρο και 7.2 στις ακρες. Σκεφτομαι να τους κανω ρομπα στο facebook και το youtube

Link to comment
Share on other sites

προφανως και κοροιδευουν φιλε μου. μετρα και το παχος του κινητου που ισχυριζονται 6.4 χιλιοστα και εγω το λιγοτερο που μετρησα ειναι 7 χιλιοστα στο κεντρο και 7.2 στις ακρες. Σκεφτομαι να τους κανω ρομπα στο facebook και το youtube

 

εγώ είχα δει ένα βιντεάκι που το μετρούσανε..... πολύ ψέμα.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

προφανως και κοροιδευουν φιλε μου. μετρα και το παχος του κινητου που ισχυριζονται 6.4 χιλιοστα και εγω το λιγοτερο που μετρησα ειναι 7 χιλιοστα στο κεντρο και 7.2 στις ακρες. Σκεφτομαι να τους κανω ρομπα στο facebook και το youtube

H μετρηση πρεπει να γινει στους -20c Mονο τοτε ειναι 6,4χιλ!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης πειτε και αν γινεται γιατη διαδικασια για refund αλλιως βαλτε καποιο λινκ μη χαλαμε το νημα.

 

Υπάρχει ήδη link για τα προβλήματα της συγκεκριμένης συσκευής... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=409282

 

Συνεχίστε εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Παρέλαβα σήμερα και γω (από παραγγελία στις 30 Δεκέμβρη), το κινητό είναι κουκλί, πάνω αριστερά και μένα προεξέχει η οθόνη ένα ελάχιστο, τα κουμπιά της έντασης μου φαίνονται πολύ χαλαρά και επίσης δεν διαβάζει με τίποτα τη σιμ. Την έχω βάλει βγάλει 2 φορές αλλά φοβάμαι για παραπάνω γιατί έχει ήδη γρατζουνιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Παρέλαβα σήμερα και γω (από παραγγελία στις 30 Δεκέμβρη), το κινητό είναι κουκλί, πάνω αριστερά και μένα προεξέχει η οθόνη ένα ελάχιστο, τα κουμπιά της έντασης μου φαίνονται πολύ χαλαρά και επίσης δεν διαβάζει με τίποτα τη σιμ. Την έχω βάλει βγάλει 2 φορές αλλά φοβάμαι για παραπάνω γιατί έχει ήδη γρατζουνιστεί.

Άρα μένουμε στο ότι είναι ένα κουκλί για πέταμα, έτσι; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο εγώ Δεν έχω θέμα με το κινητό; η μπαταρία του τελειώνει μεν γρήγορα αλλά δεν νομίζω να φτεει η μπαταρία αλλά το λογισμικό, ο φορτιστής φορτιζει 2400ma την ώρα άρα τα 2780πρεπει να τα φορτίζει το λιγότερο σε 69.5λεπτα.
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Άρα μένουμε στο ότι είναι ένα κουκλί για πέταμα, έτσι; :lol:

 

Ασ' τα να πάνε φίλε, έχω κάτι νεύρα που δεν περιγράφονται. Αλλά διάβαζα τόσες μέρες στο φόρουμ για προβλήματα, καθυστέρησε και πάρα πολύ να έρθει και είχα ήδη δεχτεί ότι μπορεί και να χρειαζόταν να το γυρίσω πίσω. Τελικά, έκατσα και εξυσα τη σιμ, ολοκαίνουργια η καημένη και την ξε****σε το τηλέφωνο από τη μια μεριά και γω από την άλλη. Τώρα στο σλοτ1 μου ζητάει να βαλω πιν αλλά δε δουλεύει η σιμ και μετα από ένα λεπτό μου ξαναζητάει κτλ, ενώ στο σλοτ2 δουλεύει κανονικά. Το οποίο σημαίνει ότι μπορώ να δουλέψω το τηλ με μόνο μια σιμ και χωρίς sd καρτα. Θα το δοκιμάσω μια δυο μερες να δω και πως παει η μπαταρία και μετά μάλλον θα πω του Κινέζου να παει για επιστροφή, ετσι κι αλλιώς διακοπές έχουν, δε βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα παιδια απογοητευτικα απο την ζωη μου...περιμενα το κινητο απο τις 16 Δεκεμβριου...μετα απο 2 μηνες τελικα το παρελαβα σημερα...παω να το ανοιξω και τιποτα..ΝΕΚΡΟ...σκεφτομαι δεν θα εχει μπαταρια...τον βαζω στον φορτιστη του και παλι νεκρο....λέω θα ειναι χαλασμενος ο φορτιστης....το δοκιμαζω σε αλλους 2 φορτιστες και παλι νεκρο.....Γυρισαν τα μυαλα μου.....οπως το επεξεργαζομαι βλεπω και φουσκομενη την πλατη πισω....εεεε αει στο Διαλο ρε UMI...αντε να χαρεις!!!!!Μ-Α-Κ-Ρ-Ι-Α για οποιον σκεφτεται να το αγορασει....
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ίδια με μένα, εννοείται οτι το έστειλα πίσω. Μήπως το είχες πάρει και εσύ απο το efox?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ παιζει να εστειλε καποιος για refund το κινητο του λογο μπαταριας φουσκωμενης και αυτοι το στηλανε πακετο σε σενα?τι να πω .. η μπαταρια φουσκωνη λογο υπερτασης ειτε υπερεντασης στην φορτιση. ετωρα αμα αυτοι κανουν την απατη τους και αντι για 2780mah βαζουν μπαταρια 1000mah και τη φορτιζουμε εμεις με τον 2.4Α φορτιστη λογικο ειναι που φουσκωνει και ξεκολλαει το πισω καλλυμα. κριμα γιατι ειναι ομορφο το κινητο. οντως μονο το ομορφο μενει και το γρηγορο και η οθονη. :(

 

Ξερει κανεις που μπορω να στηλω στη umi ? δεν εχουν email κατι? δεν το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ίδια με μένα, εννοείται οτι το έστειλα πίσω. Μήπως το είχες πάρει και εσύ απο το efox?

απο το coolicool(το ιδιο δηλαδη)..ποτε το παρελαβες εσυ?και τι σου ειπαν απο το efox?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πμ....

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Την default σου δειχνει,προφανως η εφαρμογη δεν αναγνωριζει την μπαταρια.Απο την χρηση που κανω στο κινητο και την εμπειρια μου,πιστευω πως ειναι πανω απο 2000 mah.1000 δεν ειναι παντως σε καμια περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα στα υποψήφια το συγκεκριμένο μαζί με Xiaomi Redmi note και Meizu M1 note -τελικά παρήγγειλα το τελευταίο-, παρακολουθώ καιρό τώρα και το τόπικ - ενδιαφέρεται και ένας φίλος μου συν τοις άλλοις αν και μ'αυτά που θα του μεταφέρω μάλλον θα το χάσει γρήγορα.

 

Την μπαταρία με κάποιο app και κάποιος άλλος εκεί την μέτρησε, στα 1000. Ρε παιδιά μετά από όλα αυτά που δεν είναι μόνο δυσλειτουργίες και πολλαπλές αστοχίες αλλά και ψέματα όσον αφορά τις διαστάσεις ή την χωρητικότητα της μπαταρίας (γιατί και 1000 να μην είναι, με όλα αυτά 2600 δεν είναι με την καμία), δεν πιστεύετε ότι η Umi σηκώνει πραγματικά μια βαρβάτη μήνυση? Ακόμα κι απ'τα ίδια τα καταστήματα? Ή έστω να γίνει ρόμπα παγκοσμίως?

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

2780mah δεν ειναι με τιποτα,ουτε και 1000 ομως.Τι μηνυση να κανεις στους κινεζους????Εδω δεν βγαζουν ακρη μεγαλες εταιρειες οπως apple και samsung,εμεις θα κερδισουμε???Μονη λυση ειναι η μαζικη επιστροφη των τηλεφωνων και η απαιτηση για refund.

Πηγαιναμε γυρευοντας ομως.Τοσες σοβαρες κινεζικες εταιρειες υπαρχουν και εμεις πηγαμε να μπλεξουμε με καποια umi.

Link to comment
Share on other sites

http://i2.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/IMG_4724.png?fit=1024%2C1024

 

Εδώ βλέπετε τα γραφεία του ceo της εταιρείας.

Κάτι σαν γραφείο διευθυντή φροντιστηρίου αγγλικών σα να λέμε...

τι να περιμένεις μετά από το κινητό;

Πρόκειται για καθαρή αρπαχτή.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει όμως σε macbook air, με custom κόκκινο umi πληκτρολόγιο..... είναι μπροστά.....

 

επίσης στο παράθυρο σαν να διακρίνω τον γκοτζίλα απέξω

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...