Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 9.2 ακόμα υπογράφεται ε;

 

 

Από όσο ξέρω ναι.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από όσο ξέρω ναι.

 

Την περασα τωρα μολις.

Να ξερω τουλαχιστον οτι το προβλημα δεν οφειλεται στην 9.2.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω αυτό τον καιρό να μεταπηδήσω στο Plus απο το απλό. Βλέποντας τις αγγελίες και επειδή ψάχνω μόνο για 64αρι μέχρι πόσο μπορεί να κυμαίνετε η τιμή; πχ έχω βρει με 540 και με 600. Σχετικά με το καινούργιο δεν το συζητάω (στα 800+ στο skroutz) για τον λόγο του ότι με λίγα παραπάνω παίρνεις το 6S Plus.

Αλλά τα 300€ διαφορά νομίζω είναι σχετικά καλά. Τί λέτε εσείς; Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα; Τι πρέπει να προσέξω για το Plus;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω αυτό τον καιρό να μεταπηδήσω στο Plus απο το απλό. Βλέποντας τις αγγελίες και επειδή ψάχνω μόνο για 64αρι μέχρι πόσο μπορεί να κυμαίνετε η τιμή; πχ έχω βρει με 540 και με 600. Σχετικά με το καινούργιο δεν το συζητάω (στα 800+ στο skroutz) για τον λόγο του ότι με λίγα παραπάνω παίρνεις το 6S Plus.

Αλλά τα 300€ διαφορά νομίζω είναι σχετικά καλά. Τί λέτε εσείς; Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα; Τι πρέπει να προσέξω για το Plus;

 

Ότι χρειάζεται να προσέξει κάποιος σε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο.

Οθόνη γρατζουνιές παρελκόμενα. Πιθανόν αποδειξη, icloud ανοιχτό,

Στα 600 είναι καλή η τιμή πιστεύω. Όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι χρειάζεται να προσέξει κάποιος σε οποιοδήποτε μεταχειρισμένο.

Οθόνη γρατζουνιές παρελκόμενα. Πιθανόν αποδειξη, icloud ανοιχτό,

Στα 600 είναι καλή η τιμή πιστεύω. Όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα

 

Thanx τα ξέρω αυτά. Λέω απο την εμπειρία σας μήπως έχει κανένα κουσούρι το Plus.

Πιο πολύ το θέλω λόγω της μπαταρίας του και της καλύτερης οθόνης. Το μέγεθος είναι ένα θέμα αλλά πλέον με το Watch δεν χρειάζεται καν να το βγάζω απο την τσέπη :)

Βλέπω Τάσο μετά απο τόσο καιρό βρήκες τελικά το καλό iPhone που ήθελες. Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος. :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Thanx τα ξέρω αυτά. Λέω απο την εμπειρία σας μήπως έχει κανένα κουσούρι το Plus.

Πιο πολύ το θέλω λόγω της μπαταρίας του και της καλύτερης οθόνης. Το μέγεθος είναι ένα θέμα αλλά πλέον με το Watch δεν χρειάζεται καν να το βγάζω απο την τσέπη :)

Βλέπω Τάσο μετά απο τόσο καιρό βρήκες τελικά το καλό iPhone που ήθελες. Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος. :D

 

Μπα Δεν ησυχάσω. Τώρα το βαρέθηκα το iPhone είμαι με lg g2. Ανήσυχο πνεύμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή!

 

Είμαι με την 9.2.1 και μέσω OTA μου λέει ότι η συσκευή είναι ενημερωμένη.

Σήμερα το σύνδεσα στο itunes μεσω PC και μου έβγαλε διαθέσιμο update 2,05 GB.

 

Δεν έρχονται όλα τα updates μέσω ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή!

 

Είμαι με την 9.2.1 και μέσω OTA μου λέει ότι η συσκευή είναι ενημερωμένη.

Σήμερα το σύνδεσα στο itunes μεσω PC και μου έβγαλε διαθέσιμο update 2,05 GB.

 

Δεν έρχονται όλα τα updates μέσω ΟΤΑ;

 

Η 9.2.1 ειναι η τελευταία. Κάτι γίνεται. Κάνε μια επανεκκίνηση και τα δυο και τον υπολογιστή και το κινητό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή!

 

Είμαι με την 9.2.1 και μέσω OTA μου λέει ότι η συσκευή είναι ενημερωμένη.

Σήμερα το σύνδεσα στο itunes μεσω PC και μου έβγαλε διαθέσιμο update 2,05 GB.

 

Δεν έρχονται όλα τα updates μέσω ΟΤΑ;

Γιατί έχει βγει καινούργια 9.2.1 η οποία διορθώνει το bug με το "ΣΦΑΛΜΑ 53" που προέκυπτε μετά από επιδιόρθωση του Touch ID. Είναι διαθέσιμη μόνο μέσω iTunes και για αυτό σου βγάζει να την περάσεις ξανά.

Προσωπική άποψη είναι να μη μπεις στο κόπο να τη περάσεις, μιας και δεν προσφέρει τίποτα καινούριο. Οσονούπω, έρχεται η 9.3.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει βγει καινούργια 9.2.1 η οποία διορθώνει το bug με το "ΣΦΑΛΜΑ 53" που προέκυπτε μετά από επιδιόρθωση του Touch ID. Είναι διαθέσιμη μόνο μέσω iTunes και για αυτό σου βγάζει να την περάσεις ξανά.

Προσωπική άποψη είναι να μη μπεις στο κόπο να τη περάσεις, μιας και δεν προσφέρει τίποτα καινούριο. Οσονούπω, έρχεται η 9.3.

 

Εχεις δίκιο το ειχα ξεχάσει αυτό.

Αλλα και όλες οι εκδόσεις κατεβαίνουν στο iTunes πάντα ολόκληρες γι αυτό σου την λέει και 2.2gb ενώ ήταν μια πολυ μικρή ενημέρωση στην ουσία

 

Εγω έχω μείνει στην 9.2 πάντως.

Ειχα βάλει την 9.2.1 και μου έκανε κανα 2 φορές κάτι παράξενα με την μπαταρία και γύρισα πίσω.

Το βράδυ το άφησα με 50% και το πρωί είχε 1% με την αφετηρία να λέει ότι σπατάλησε 70% ενέργεια.

Κάτι κουλά.

Με την 9.2 δεν ειχα κανένα θέμα τέτοιο ποτε

 

 

Η μπαταρία τι λέει ρε παιδια; Η συσκευή μου ειναι 1 έτους.

Άρχισε να πέφτει γρήγορα. 24 ώρες βγάζω με το ζόρι.

Πριν 3 μήνες που το πήρα μεταχειρισμένο μια χαρά ήταν.

Είμαι απο τότε με 9.2

Σ όλα μου τα iPhone ετσι παθαίνω αρχίζουν να τρώνε σκαλωματα και νευριάζω

Edited by athanaso77
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iBackupBot τι σου λέει για το battery health της συσκευής σου;

 

Το ειχα δει πριν κανα 2-3 βδομάδες και παρατήρησα ότι άρχισε να πέφτει.

Θα το δω το βράδυ.

Δεν έχω θέμα να αλλάξω μπαταρία απλά το πουλάω κιόλας και δεν ξερω τι θα κάνω ακόμα

 

Designed capacity 2855 που όμως στα χαρτιά όλοι γράφουν 2915

Full charge λέει 2700

350 φορτίσεις.

Δεν την λες και πεσμένη αλλα την μέρα την βγάζω δεν την βγάζω πλέον

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, δεν τη λες και πεσμένη, ίσως να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που ενδεχομένως έβαλες τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν τη λες και πεσμένη, ίσως να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που ενδεχομένως έβαλες τελευταία.

 

Μπα απο τον Δεκέμβριο τα ίδια έχω δεν βάζω βγάζω συνέχεια.

Το viber και ο Safari ειναι και τα δυο πρώτα σε κατανάλωση απο 30+% περίπου αλλα τα δουλεύω.

Κάποιος που δουλεύει το viber μπορεί να μας πει ποσό κατανάλωση εχει;

 

Είμαι 50-50 να φύγω προς Lg V10 με αυτά και με αυτά

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τώρα 9.3 και κατα ενα παράξενο λόγο βλέπω τον Safari να πηγαίνει σφαίρα. Θα ενημερώσω για την λειτουργία της συσκευής αύριο μεθαύριο
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα τώρα 9.3 και κατα ενα παράξενο λόγο βλέπω τον Safari να πηγαίνει σφαίρα. Θα ενημερώσω για την λειτουργία της συσκευής αύριο μεθαύριο

 

Είναι αλήθεια... Το browsing στο Safari εχει βελτιωθεί αισθητά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια... Το browsing στο Safari εχει βελτιωθεί αισθητά.

 

Το my phone στον Safari δεν το προλαβαίνω ανοίγει όλες τις σελίδες αστραπή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει βελτιωθεί γενικότερα η αίσθηση, ακόμα και στο scrolling.

 

Αφού σκέφτομαι να πάρω ενα αυτοκόλλητο S και να το κολλήσω κάτω απο το μήλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφού σκέφτομαι να πάρω ενα αυτοκόλλητο S και να το κολλήσω κάτω απο το μήλο

 

iphonara λιγο καιρο ξαπωστενει και ξανα προς την δοξα τραβα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

iphonara λιγο καιρο ξαπωστενει και ξανα προς την δοξα τραβα.

 

Κάτι τέτοια με κάνει. Μέχρι εχθές ήταν να το δώσω; Τώρα πως να με πάει η καρδιά;

Επειδή παρόμοια έχω ζήσει πολλές φορές τόσα χρόνια αλλα μετά πάλι αρχίζει και κολλάει χωρίς να πειραζω τίποτα ενα έχω να πω.

Όπως δουλεύει τώρα η συσκευή μου μου δίνει την αίσθηση ότι συσκευές με android του ανταγωνισμού ειναι ακόμα 3-4 χρόνια πίσω

Και το κακό ειναι ότι εκείνα όσες φορές τα δουλεύω δεν έχουν καλή μπαταρία αλλα με πηγαίνει περίπου το ίδιο με το iPhone για έναν λόγο.

Δεν σε κάνει τόσο κέφι να το εχεις συνέχεια στο χέρι.

Με το iPhone σε κάνει αίσθηση να το εχεις συνέχεια στο χέρι όλο κάτι να κανεις

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο για ποια android μιλάς;

Ρωτάω γιατί παρόλο που προτιμώ το iPhone για διάφορους λόγους και δεν θα το άλλαζα, δεν είδα καμία τεράστια διαφορά σε σχέση με τις κορυφαίες συσκευές της ίδιας χρονιάς.

Εδώ το verge παραδέχεται πλέον ότι δεν υπάρχουν διάφορες και ότι η Apple πρέπει να τρέξει λίγο το πράγμα.

Και όσο για το iOS όντως με την πάροδο του χρόνου η συσκευή γίνεται πιο αργή αλλά τόσο σιγά που δεν το καταλαβαίνεις.

Το αντιλαμβάνεσαι μόνο μετά από στήσιμο από την αρχή.

Επίσης τα εφέ παραμένουν αργά και με την 9.3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τάσο για ποια android μιλάς;

Ρωτάω γιατί παρόλο που προτιμώ το iPhone για διάφορους λόγους και δεν θα το άλλαζα, δεν είδα καμία τεράστια διαφορά σε σχέση με τις κορυφαίες συσκευές της ίδιας χρονιάς.

Εδώ το verge παραδέχεται πλέον ότι δεν υπάρχουν διάφορες και ότι η Apple πρέπει να τρέξει λίγο το πράγμα.

Και όσο για το iOS όντως με την πάροδο του χρόνου η συσκευή γίνεται πιο αργή αλλά τόσο σιγά που δεν το καταλαβαίνεις.

Το αντιλαμβάνεσαι μόνο μετά από στήσιμο από την αρχή.

Επίσης τα εφέ παραμένουν αργά και με την 9.3

 

Te salat ξερω τις απόψεις σου δεν πρόκειται να μπω στην συζήτηση δεν θα συνεννοηθούμε θα το κάνουμε vs πάλι και βλέπω τον athanasso να ειναι σε εκγρηγορση να μας την πει χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα άλλο πράγμα που παρατηρώ στα iPhone ειναι ότι η λειτουργία της συσκευής αλλάζει σύμφωνα με την απόδοση του wifi.

Δηλαδή. Πας σπιτι εχεις καλή σύνδεση η συσκευή δουλεύει καλύτερα. Δεν εννοώ σε φόρτωση σελίδων και λοιπά. Εννοώ το γενικό ui της συσκευής.

Πηγαίνεις κάπου αλλου με χάλια σύνδεση η χάλια router και βλέπω ότι και τα εφέ στο ui γίνονται ακόμα πιο αργα.

Είμαι γενικά πολυ παρατηρητικός οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν παρατηρήσει τίποτα τέτοιο.

Χρόνια τώρα το βλέπω ακόμα και σε iPhone 4 που ειχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

 

αξιζει η αγορα του 6s plus?εχω το 6 και λεω να κανω την αλλαγη αλλα φοβαμαι το βαρος του και το μεγεθος του

 

Αξίζει αλλα ανάλογα τι ζητάς. Αν ειναι εντάξει με το απλό δεν αξίζει η διαφορά των χρημάτων. Ειναι καθαρά θέμα αναγκών αν θέλεις βοήθησε μας τι ζητάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...