Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω και ενα μήνα περίπου η πισω κάμερα τραβάει θολές φωτογραφίες και απ ο,τι ειδα ειμαι στη λιστα με τις συσκευες που δικαιουνται αλλαγη της καμερας iSight . Εχει παει κανεις το κινητο του στην infoquest για αλλaγη οπίσθιας κάμερας για να μου πει πόσες μερες χρειάστηκε να παραμείνει η συσκευή στο service?

 

Κάλεσε στη υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα να σε ενημερώσουν 00800 4414 5417

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στη υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα να σε ενημερώσουν 00800 4414 5417

Καλημέρα

Πώς φαίνεται αυτή η λίστα ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως βλέπεις αν δικαιούσαι αντικατάσταση;

Αν ναι, δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! να ρωτησω μολις το βαζω να φορτισει και κολλησω το κινητο στο αυτι ακουγεται ενα βουητο......... αν το βγαλω απο την μπριζα σταματαει.... ειναι φυσιολογικο??? το κανει και σε εσας??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! να ρωτησω μολις το βαζω να φορτισει και κολλησω το κινητο στο αυτι ακουγεται ενα βουητο......... αν το βγαλω απο την μπριζα σταματαει.... ειναι φυσιολογικο??? το κανει και σε εσας??

 

Δεν νομίζω να ακούγεται.

Ίσως η πρίζα δεν εχει γείωση. Σε άλλη πρίζα αν το βάλεις στο κάνει;

Με τον original φορτιστή και καλώδιο είσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ακούγεται.

Ίσως η πρίζα δεν εχει γείωση. Σε άλλη πρίζα αν το βάλεις στο κάνει;

Με τον original φορτιστή και καλώδιο είσαι;

ναι με τα original ειμαι.... το ειχα σε πολυμπριζο.... και τωρα το εβαλα σε κανονικη μπριζα και ειναι ενταξει δεν ακουγεται τιποτα....

μπορει να προκληθει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

ναι με τα original ειμαι.... το ειχα σε πολυμπριζο.... και τωρα το εβαλα σε κανονικη μπριζα και ειναι ενταξει δεν ακουγεται τιποτα....

μπορει να προκληθει προβλημα??

 

Παρόμοιο πρόβλημα είχα κανένα χρόνο με το τηλέφωνο μου και με τον iMac.

Στο γραφείο η πρίζα δεν είχε γείωση και όποτε έβαζα το κινητό εκεί τότε το 4s το κρατούσα και ένιωθα σαν να περνάει ρεύμα από το σασί της συσκευής.

Το ίδιο και στο iMac σαν να με χτυπούσε μια μικρή τάση όταν έπιανα το πλαισιό.

 

Τελικά το βρήκα τυχαία και ρώτησα έναν καθηγητή ηλεκτρολόγο και μου είπε ότι όταν δεν εχει γείωση γίνεται γείωση το πλαίσιο της συσκευής σε μερικές περιπτώσεις

Κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω 2 θεματάκια!Πριν 2 μέρες ξανά έστησα το κινητό απο την αρχή γιατί μου έκανε κατι προβληματάκια!Το έφτιαξα λοιπόν απο την αρχή,έβαλα και ότι χρειαζόμουν απο τις εφαρμογές που είχα μέσω iTunes και όλα τέλεια!Λυθηκαν και τα θέματα που είχα !Τωρα όμως δεν με ενημερώνει για τα email τα καινούργια και για να δω αν έχει έρθει τπτ πρέπει να μπω μέσα στα Mail και να κάνω scroll προς τα κάτω για να κάνει ανανέωση και να δω τα καινούργια!Αυτο ειναι το πρώτο και το δεύτερο αφορά τον safari και τις σελίδες που σου δημιουργεί εικονίδιο όταν τις χρησιμοποιείς συχνά!Πλεον δεν τις κανει εικονίδιο τις πιο συχνές σελίδες που μπαίνω καθημερινά και πρέπει κάθε φορά να πληκτρολογώ την εκάστοτε σελίδα!Γιατι συμβαίνουν αυτά;Να ξανακάνω πάλι στήσιμο απο την αρχή;Να σημειώσω ότι πριν αυτά τα θέματα δεν τα είχα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω 2 θεματάκια!Πριν 2 μέρες ξανά έστησα το κινητό απο την αρχή γιατί μου έκανε κατι προβληματάκια!Το έφτιαξα λοιπόν απο την αρχή,έβαλα και ότι χρειαζόμουν απο τις εφαρμογές που είχα μέσω iTunes και όλα τέλεια!Λυθηκαν και τα θέματα που είχα !Τωρα όμως δεν με ενημερώνει για τα email τα καινούργια και για να δω αν έχει έρθει τπτ πρέπει να μπω μέσα στα Mail και να κάνω scroll προς τα κάτω για να κάνει ανανέωση και να δω τα καινούργια!Αυτο ειναι το πρώτο και το δεύτερο αφορά τον safari και τις σελίδες που σου δημιουργεί εικονίδιο όταν τις χρησιμοποιείς συχνά!Πλεον δεν τις κανει εικονίδιο τις πιο συχνές σελίδες που μπαίνω καθημερινά και πρέπει κάθε φορά να πληκτρολογώ την εκάστοτε σελίδα!Γιατι συμβαίνουν αυτά;Να ξανακάνω πάλι στήσιμο απο την αρχή;Να σημειώσω ότι πριν αυτά τα θέματα δεν τα είχα!

 

Καλημέρα φίλε μου έχεις επιλέξει ώθηση για τα νέα δεδομένα της συσκευή σου Ρυθμίσεις > Mail, Επαφές, Ημερολόγια > Νέα δεδομένα > Ώθηση; (Κλείσιμο και άνοιγμα ξανά).

Ρυθμίσεις > Safari > Ιστότοποι συχνής επίσκεψης > Εναλλαγή > Ενεργό (κλείσιμο και άνοιγμα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου έχεις επιλέξει ώθηση για τα νέα δεδομένα της συσκευή σου Ρυθμίσεις > Mail, Επαφές, Ημερολόγια > Νέα δεδομένα > Ώθηση; (Κλείσιμο και άνοιγμα ξανά).

Ρυθμίσεις > Safari > Ιστότοποι συχνής επίσκεψης > Εναλλαγή > Ενεργό (κλείσιμο και άνοιγμα).

 

Καλή σου μέρα!!Και τα δυο ειναι ενεργά τόσο στα mail όσο και στο safari!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Το θεματάκι με το mail διορθώθηκε ,αλλά με το Safari εξακολουθεί να υφίστατε!Ολες οι επιλογές ειναι ενεργές στις ρυθμίσεις όσον αφορά τις συχνές επισκέψεις σε ιστιοτοπους!Εξακολουθει όμως να μην μου εμφανίζει τίποτα στο Safari παρά μόνο λευκή σελίδα και μόνο την γκρι μπάρα για να γράψω τη σελίδα που θέλω να πάω!Οταν πατήσω πάνω στη μπάρα για να γράψω η εικόνα όλη γίνεται γκρι!Θελω να σας στείλω screen shot να δείτε τι εννοώ αλλά δεν μπορώ!Αν θέλει κάποιος ας βοηθήσει!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα το ios 9.2 εχω παρατηρησει οτι οταν αποθηκευσω μια επαφη και παω απο τις επαφες να στηλω μηνυμα δεν μου εχει στην επαφη διπλα το λογοτυπο του μηνυματος ωστε να με πεταξει στα μηνυματα. Γνωριζει καποιος γιατι;;
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα το ios 9.2 εχω παρατηρησει οτι οταν αποθηκευσω μια επαφη και παω απο τις επαφες να στηλω μηνυμα δεν μου εχει στην επαφη διπλα το λογοτυπο του μηνυματος ωστε να με πεταξει στα μηνυματα. Γνωριζει καποιος γιατι;;

Αυτό ίσως το κάνει σε περίπτωση πχ που έχεις αποθηκεύσει το νούμερο της επαφής και το πεδίο είναι χαρακτηρισμενο σαν ''work'' ή ''home π.χ.

Εαν έχεις αποθηκεύσει τον αριθμό και το πεδίο που το έχεις αποθηκεύσει σαν ''mobile'' κλτ τότε αυτομάτως θα σου εμφανίζει το λογότυπο του μηνύματος.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν γνωρίζει κατι γι αυτό που ρώτησα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται οταν απανταω σε mail να επισυναψω κατι? δε βρηκα πουθενα επιλογη........ το μονο που βρηκα ειναι να παω στο συγκεκριμενο αρχειο να πατησω το συμβολο με το βελακι και να το στειλω........ υπαρχει ομως επιλογη αφου ηδη εχω πατησει απαντηση και εχω γραψει το κειμενο να επισυναψω?
Link to comment
Share on other sites

κατά τη σύνταξη ενός νέου email , κρατάς πατημένο το δάχτυλό σου στο κενό και βγαίνει ένα μενού οριζόντιο "επιλογή, επιλογή όλων, επικόλληση , ΒΕΛΟΣ,...." . Πατάς το βέλος και περιηγείσαι σε όλο το περιεχόμενο του μενού. Εκεί θα δεις και επιλογή ¨Προσθήκη συνημμένου" και "εισαγωγή φωτο ή βίντεο".
Link to comment
Share on other sites

κατά τη σύνταξη ενός νέου email , κρατάς πατημένο το δάχτυλό σου στο κενό και βγαίνει ένα μενού οριζόντιο "επιλογή, επιλογή όλων, επικόλληση , ΒΕΛΟΣ,...." . Πατάς το βέλος και περιηγείσαι σε όλο το περιεχόμενο του μενού. Εκεί θα δεις και επιλογή ¨Προσθήκη συνημμένου" και "εισαγωγή φωτο ή βίντεο".

 

ευχαριστω πολυ!!! ενταξει ειλικρινα δε θα το εβρισκα με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

κατά τη σύνταξη ενός νέου email , κρατάς πατημένο το δάχτυλό σου στο κενό και βγαίνει ένα μενού οριζόντιο "επιλογή, επιλογή όλων, επικόλληση , ΒΕΛΟΣ,...." . Πατάς το βέλος και περιηγείσαι σε όλο το περιεχόμενο του μενού. Εκεί θα δεις και επιλογή ¨Προσθήκη συνημμένου" και "εισαγωγή φωτο ή βίντεο".

 

αυτό είναι ένα από τα σπαστικά του ios, ότι για όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ανοίξεις την άλλη εφαρμογή και από εκεί να πατήσεις το βελάκι...:mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι ένα από τα σπαστικά του ios, ότι για όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ανοίξεις την άλλη εφαρμογή και από εκεί να πατήσεις το βελάκι...:mad:

 

Εναλλακτικά βρίσκεις τη photo ή τις photo >

Κοινή χρήση > αποστολή με Mail :)

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά βρίσκεις τη photo ή τις photo >

Κοινή χρήση > αποστολή με Mail :)

Αυτό όμως που λες δεν γίνεται με τα έγγραφα (word, exel, pdf...) από cloud ή dropbox.... Αυτό γίνεται μόνο όπως σας προανέφερα. με τον τρόπο που λες δημιουργεί link και όχι attachment....

Edited by mirrorofsorrow
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα γεγονός ίσως κάποιος το έχει τύχει.

Πήρα την συσκευή από άλλον πριν δυο μέρες.

Έχει iOS 9.2.1. Πέρασα κανονικά όλα μου τα απαραίτητα. Το φόρτισα. Πριν κοιμηθώ είδα στις πληροφορίες τις μπαταρίας έλεγε 33ωρες από την τελευταία φόρτιση και είχα ακόμα 49%

Το άφησα στο γραφείο. Ξύπνησα το πρωί βλέπω 3% μπαταρία. Μπαίνω στις πληροφορίες και μου έχει την αφετηρία πρώτη πρώτη με 67% κατανάλωση ενώ το βράδυ ήταν ο Safari περίπου με 20-30%

 

Υποψιάζομαι ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία αλλά λέω μήπως οφείλεται στην 9.2.1. Συνέβη σε κάποιον άλλον μήπως αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα γεγονός ίσως κάποιος το έχει τύχει.

 

Πήρα την συσκευή από άλλον πριν δυο μέρες.

 

Έχει iOS 9.2.1. Πέρασα κανονικά όλα μου τα απαραίτητα. Το φόρτισα. Πριν κοιμηθώ είδα στις πληροφορίες τις μπαταρίας έλεγε 33ωρες από την τελευταία φόρτιση και είχα ακόμα 49%

 

Το άφησα στο γραφείο. Ξύπνησα το πρωί βλέπω 3% μπαταρία. Μπαίνω στις πληροφορίες και μου έχει την αφετηρία πρώτη πρώτη με 67% κατανάλωση ενώ το βράδυ ήταν ο Safari περίπου με 20-30%

 

 

 

Υποψιάζομαι ότι θέλει αλλαγή η μπαταρία αλλά λέω μήπως οφείλεται στην 9.2.1. Συνέβη σε κάποιον άλλον μήπως αυτό;

 

 

Όχι δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ. Δες αν στο ξανακάνει, μπορεί κάτι να κράτησε την cpu σε λειτουργία. Το βράδυ πάντως εγώ κλείνω από το task όλες τις εφαρμογές και το βάζω σε πτήση. Έτσι όταν ξυπνάω έχει καταναλώσει μόνο 1-2%.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ. Δες αν στο ξανακάνει, μπορεί κάτι να κράτησε την cpu σε λειτουργία. Το βράδυ πάντως εγώ κλείνω από το task όλες τις εφαρμογές και το βάζω σε πτήση. Έτσι όταν ξυπνάω έχει καταναλώσει μόνο 1-2%.

 

Εγώ ποτέ δεν κλείνω τίποτα.

Θα το παρατηρήσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...