Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο ένα review.

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα με Ζ2 λέει αυτό.

 

Ας λένε ότι θέλουν, εμείς έχουμε alextrela για πραγματικές συγκρίσεις :)

 

Κοίταξε αυτό που έχει σημασία για εμένα τουλάχιστον είναι η αυτονομία του να είναι στα επίπεδα του z2 που είναι ήδη εξαιρετική

Αν τα καταφέρνει και λίγο παραπάνω καλοδεχούμενο είναι βέβαια.

2 γεμάτες ημέρες να βγάζει αυτό είναι το ζητούμενο και λογικά θα το έχει.

 

Όσον αφορά αναλυτικότερα την συγκεκριμένη πρόταση πιστεύω ότι το παρακάτω συμπέρασμα ανταποκρίνεται απόλυτα στη συσκευή.

 

We can't blame Sony for playing it safe. Sometimes risks just don't pay off - the HTC One M8's dual camera and LG G3's battery life among the prominent examples. The company's shorter release cycle is another thing to consider. They had to be careful not to make their ex-flagship obsolete - what if you just bought the Xperia Z2?

OK, recent Z2 adopters will find little to no reason to upgrade. No matter what spin you put on it, it's a bad thing to say about a brand new flagship. Owners of the original Xperia Z and the Z1 are the main target obviously, as well as outsiders.

 

Here's what they'll be getting:

 

Top-notch build quality should be no surprise but the improved looks and handling count big time

The display is very bright, with great contrast and superior sunlight legibility

Battery life is excellent even without the rich power-saving options

It has an all-round connectivity package including LTE, USB Host and FM radio

Speaker loudness is Average, likely due to the dust and water-proofing

PS4 Remote play

Benchmark performance is flagship grade

Audio quality is good

Video player handles all the major formats except AC3 and AAC audio and AVC video

Still camera is competitive, but not quite up there with the best of them. 2160p videos come out smooth

Proprietary Album, Movies and Walkman apps

 

Minor touches on the outside have made the Xperia Z3 the most beautiful smartphone Sony has built to date. The curved sides not only look good but help the handling too. The phone is slimmer and the screen bezel has been reduced. The rubber finish at the edges provides better protection against accidental drops.

 

Pity the internals received an equally minor upgrade, which simply doesn't make that much of a difference. The quad-core processor is clocked higher at 2.5GHz, the Adreno 330 GPU is a bit faster too. Sony also upped the dust proofing to IP level 6.

 

This is where the list of new features ends - you get better looks and handling, higher IP rating, and a minor speed boost. A slightly better screen with improved outdoor performance should probably count too.

 

Και αλλά φρέσκα review που ολα τονίζουν υπεροπλια του στην αυτονομία στα χνάρια του z2 συν τις ουσιαστικές βελτιώσεις που προσφέρει που ανέφερα πάνω.

http://www.stuff.tv/sony/sony-xperia-z3/review

http://www.expertreviews.co.uk/mobile-phones/1401456/sony-xperia-z3-review

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα είναι πολύ καλή αναβάθμιση αυτή που έκανε η Sony. Στα σημεία και ουσιαστική.

Το μόνο που με φοβίζει είναι να μην έχουμε υπερθέρμανση μιας και ο επεξεργαστής είναι χρονισμένος πιο ψηλά.

Στο xda διάβασα ότι είναι αρκετά ζεστό το κινητό συνέχεια, ότι η οθόνη είναι ξεπλυμένη και ότι, σε σχέση με το Ζ2, δεν υπάρχει καμία διαφορά. Όλα αυτά από ένα χρήστη. Ο χρόνος θα δείξει όταν κυκλοφορήσει για τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δούμε στην πράξη.

Το z2 ήταν δροσερό σε νορμσλ και φυσιολογική χρήση δηλαδή,μουσική με bt,κλήσεις σερφάρισμα και με wifi και 3G.

Μόνο σε κάμερα με πολλές φωτός ανέβαζε αισθητά χωρίς όμως να επηρεάζει αρνητικά την συσκευή η την εφαρμογή της κάμερας.

Ευελπιστώ τα ίδια να είναι και στο z3 και προπάντων να μην μας τύχει καμία αναποδιά με προβληματική παρτίδα,που βέβαια με το Amazon δεν φοβάμαι καθόλου μιας και το after sales support είναι άψογο.

 

Καλά για την οθόνη δεν νομίζω ξεπλυμένη σε καμία περίπτωση,απλά όπως διάβασα έχει αρκετά ψυχρό λευκό αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα με χειροκίνητη ρύθμιση του λευκού η των άλλων χρωμάτων που πάντα παρέχει η Sony τέτοια εργαλεία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Ζ1 γιατί να μπω σε έξοδα πάλι;; :(

Επειδή προς το παρόν με καλύπτει και επειδή μπαίνω φαντάρος σε λίγους μήνες, θα το αναβάλλω όσο και αν με τρώει το χέρι! Έτσι θα έχει βγει και το Ζ4 και εγώ θα τσιμπήσω το Ζ3 σε καλύτερη τιμή και αφού φύγουν και τίποτα προβληματικές παρτίδες. Αν και δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτή η στρογγυλοποίηση μου αρέσει περισσότερο από αυτή του Ζ1.

 

αμα πας φαντάρος να το προσέχεις το Ζ1 γιατί είναι πολύ δυνατό και δεν είναι φθηνό ως πρωην ναυαρχίδα sony . Δεν σημαίνει ότι επειδή βγήκε το Ζ3 χάνει την αξία του το Ζ1

Link to comment
Share on other sites

αμα πας φαντάρος να το προσέχεις το Ζ1 γιατί είναι πολύ δυνατό και δεν είναι φθηνό ως πρωην ναυαρχίδα sony . Δεν σημαίνει ότι επειδή βγήκε το Ζ3 χάνει την αξία του το Ζ1

Οταν μπω θα το παροπλισω. Θα εχω ενα Νοκια τελειωμενο γιατι θα φοβαμι μην μου το "φανε".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκότατο πρωινό review της συσκευής!

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/reviews/sony-xperia-z3-review-the-pursuit-of-refinement-597763?site=classic

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/sony_xperia_z3_screen_ndtv.jpg

 

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/sony_xperia_z3_lowerfront_ndtv.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2,

Έτσι και φέτος έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου.

Ο,τι θέλετε ρωτάτε

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2,

Έτσι και φέτος έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου.

Ο,τι θέλετε ρωτάτε

Σε μαύρο είναι τέλειο.

Αν σου είναι εύκολο πες αν υπάρχει υπερθέρμανση όταν το δουλεύεις γενικά και ιδίως όταν είναι σε 3G/4G.

Με τέτοια μπαταρία που έχει θα μπορούσα επιτέλους να εχω το κινητό συνέχεια σε 4G :p

Επίσης αν το νιώθεις πιο εύχρηστο στο χέρι τώρα που άλλαξαν λίγο το σχέδιο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2,

Έτσι και φέτος έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου.

Ο,τι θέλετε ρωτάτε

 

Ωραία,ας κάνω έναρξη.

 

Μπαταρία.

Τι λένε τα χρώματα της οθόνης?κάποιο θέμα με κιτρινιλα?

Θερμοκρασία cpu?πως τα πάει εκεί?

Κάμερα.επιτέλους έβαλαν κάτι σωστό κι αποδοτικό υπό όλες τις φυσιολογικές συνθήκες?

Στο χέρι πως το βλέπεις?

αυτά:-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

Στο review λέει ότι δεν έχει double tap να ανάβει η οθόνη. Μου κάνει εντύπωση και πιστεύω ότι κάποιο λάθος πρέπει να έχουν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο review λέει ότι δεν έχει double tap να ανάβει η οθόνη. Μου κάνει εντύπωση και πιστεύω ότι κάποιο λάθος πρέπει να έχουν κάνει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400377

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μαύρο είναι τέλειο.

Αν σου είναι εύκολο πες αν υπάρχει υπερθέρμανση όταν το δουλεύεις γενικά και ιδίως όταν είναι σε 3G/4G.

Με τέτοια μπαταρία που έχει θα μπορούσα επιτέλους να εχω το κινητό συνέχεια σε 4G :p

Επίσης αν το νιώθεις πιο εύχρηστο στο χέρι τώρα που άλλαξαν λίγο το σχέδιο.

 

 

Υπερθέρμανση δεν έχω δει, δηλαδή να καίει. Την ζεστη του την έχει σε 3g βέβαια. 4g δεν έχω.

 

 

Αν εχει πιο ωραια χρωματα με Ζ2 και G2 και αν κρατα με μεσσαια χρηση δυο μερες.

Σε σχέση με Ζ2 δεν μου κάνει μεγάλη διαφορά στα χρώματα. Για χρήση δώσε μου λίγες μέρες να το δοκιμάσω.

 

 

 

Ωραία,ας κάνω έναρξη.

 

Μπαταρία.

Τι λένε τα χρώματα της οθόνης?κάποιο θέμα με κιτρινιλα?

Θερμοκρασία cpu?πως τα πάει εκεί?

Κάμερα.επιτέλους έβαλαν κάτι σωστό κι αποδοτικό υπό όλες τις φυσιολογικές συνθήκες?

Στο χέρι πως το βλέπεις?

αυτά:-)

Δεν βλέπω κιτρινιλα.

Θερμοκρασία cpu έχεις κάποια εφαρμογή να βάλω;

Στο χέρι σαν το Ζ2 μου κάνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2....

Ο ήχος, ο ήχος τι λέει;

Ηχεία και αν το έχεις δοκιμάσει με κάποια καλά ενσύρματα ακουστικά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Με φρενήρη ρυθμο συνεχίζονται τα review και τα διθυραμβικά σχόλια!

http://www.theguardian.com/technology/2014/sep/26/sony-xperia-z3-review-battery-life-android-smartphone

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2014/9/26/1411730996960/d8f00cb6-5520-41e3-81b9-da43b6e9fbf5-460x276.jpeg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2,

Έτσι και φέτος έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου.

Ο,τι θέλετε ρωτάτε

 

Πέρυσι;

Είχες Ζ2 το 2013; :blink:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με κεκτημένη ταχύτητα στην άκρη του μυαλού επικρατεί,ότι ανά χρόνο βλέπουμε ανανέωση ναυαρχίδων όπως συμβαίνει με άλλες εταιρίες και όχι ανά εξάμηνο όπως στην περίπτωση της Sony.

Πάντως θυμάμαι το είχε από αρχές Απριλίου το z2 κάνα μήνα πριν κυκλοφορήσει επίσημα εδώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι;

Είχες Ζ2 το 2013; :blink:

 

Οπότε ρε φίλε.

Κόλλησες στην διαφορά μηνών.

Αν αμφιβάλλεις για τα λεγόμενα μου, κάνε μια αναζήτηση και θα δεις τα αντίστοιχα ποστ μου για το Ζ2 .

Ήμουν από τους πρώτους που είχα δει και το ζήτημα υπερθέρμανσης τότε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο junglist είχε το z2 πριν κυκλοφορήσει εδώ και τώρα έχει το z3 και είναι διατεθημένος να βοηθήσει να έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Αντι για ευχαριστώ θα του την πούμε; Δεν νομίζω.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ο junglist είχε το z2 πριν κυκλοφορήσει εδώ και τώρα έχει το z3 και είναι διατεθημένος να βοηθήσει να έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Αντι για ευχαριστώ θα του την πούμε; Δεν νομίζω.

Δεν του την είπα, ρώτησα για να καταλάβω τι εννοεί.

Αν κοιτάξεις το post του έχει μέσα και τη λέξη "πρωτότυπο" (αντί να γράψει ότι έχει το κινητό στα χέρια του γράφει ότι έχει το πρωτότυπο στα χέρια του) επομένως ήθελα να μάθω αν με κάποιο τρόπο έχει πρόσβαση στα πρωτότυπα της Sony πριν αυτά ανακοινωθούν και κυκλοφορήσουν.

Βέβαια δε νομίζω ότι σε αυτήν την περίπτωση θα το έγραφε στο forum, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε κύριοι! Ρωτήστε ότι θέλετε κι αφήστε τα υπόλοιπα στην άκρη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγάκι αίσθηση στο χέρι και φυσικά την όλη του συμπεριφορά, το δούλεμα του δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όπως και πέρυσι με το Ζ2,

Έτσι και φέτος έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου.

Ο,τι θέλετε ρωτάτε

Καλήμέρα φίλε μου και να χαρείς την συσκευή σου. Θέλω να ρωτήσω αν ισχύει ότι διατυπώνεται παρακάτω στο phonearena και σχετικά με την οθόνη:

Here we arrive to the Xperia Z3's screen biggest drawback. Our measurements showed the whopping 10324 Kelvins, which is very far from the reference 6500K white point, making the screen look very, very cold, with abundant blueish or greenish overcast. You can change the screen's white balance from the display settings menu, and Sony argues that the coldness is deliberate, throwing in some stats about people's perception of cold screens as brighter, but the fact is that the Xperia Z3 is off the reference white mark by default, and significantly at that

 

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Xperia-Z3-Review_id3795

 

Ευχαριστώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...