Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αναμμένα κάρβουνα μας έχει το Amazon με το που μπήκε η νέα εβδομάδα :lol:

Για να δούμε ελπίζω έως αύριο-μεθαύριο στη χειρότερη να έχουν stock κομμάτια να καλύψουν και αποστείλουν σε όσους έκαναν προ παραγγελία με την προσφορά.

 

Άντε διότι χωρίς κινητό είμαστε στην ουσία(με ένα dumbphone και τίποτα άλλο)

Έχουμε φτάσει στο σημείο το tablet να το έχω σαν MP3 player με bt βέβαια ακρόαση,πέρα απο σερφάρισμα η παιχνιδια:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μικρό review χρήστη και σύγκριση με το Note 3

Το κινητό φαίνεται όσο premium γίνεται. Μ' αρέσει πολύ το design του.

http://imgur.com/a/8N7Q0

 

Εδώ απαντάει και σε ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά του για το εργοστασιακό screen protector με ξενέρωσε άσχημα αν αυτό κατάλαβα και αν όντως ισχυει:wacko:

Υποτίθεται απο το z2 δεν υπάρχει αυτή η βλακεία της Sony:mad:

 

@junglist:Μπορείς να επιβεβαιώσεις αν υπάρχει εργοστασιακό protector η όχι;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα φίλε μου και να χαρείς την συσκευή σου. Θέλω να ρωτήσω αν ισχύει ότι διατυπώνεται παρακάτω στο phonearena και σχετικά με την οθόνη:

Here we arrive to the Xperia Z3's screen biggest drawback. Our measurements showed the whopping 10324 Kelvins, which is very far from the reference 6500K white point, making the screen look very, very cold, with abundant blueish or greenish overcast. You can change the screen's white balance from the display settings menu, and Sony argues that the coldness is deliberate, throwing in some stats about people's perception of cold screens as brighter, but the fact is that the Xperia Z3 is off the reference white mark by default, and significantly at that

 

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Xperia-Z3-Review_id3795

 

Ευχαριστώ :happy:

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει θέμα με τις αποχρώσεις που γράφουν. Αλλά είναι πολύ λεπτομέρεια αυτό που Ρωτάς. Μάλλον πρέπει να είσαι ειδικός να ξεχωρίσεις τόσο πολύ τις διαφορές.

 

 

 

 

Η αναφορά του για το εργοστασιακό screen protector με ξενέρωσε άσχημα αν αυτό κατάλαβα και αν όντως ισχυει:wacko:

Υποτίθεται απο το z2 δεν υπάρχει αυτή η βλακεία της Sony:mad:

 

@junglist:Μπορείς να επιβεβαιώσεις αν υπάρχει εργοστασιακό protector η όχι;

Επιβεβαιώνω ότι έρχεται με asf.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι έρχεται με asf.

Πάλι μ' αυτή τη βλακεία του anti-shatter film; Υποτίθεται ότι μετά το Ζ1c δε θα ξανάβαζε. Θα μας τρελάνει η Sony τελικά... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Επιβεβαιώνω ότι έρχεται με asf.

Πραγματικά τι να πω τώρα:ninja:

Ακατανόητη και εκτός λογικής η κίνηση της Sony πέρα ως πέρα.

Ξενέρωσα πραγματικά τωρα:(

Τουλάχιστον αν την βγάλουμε θα παραμείνει το logo της Sony η φεύγει πακέτο;;;

 

Edit:Ρώτησα επίσης στο επίσημο φόρουμ support της Sony να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τι να πω τώρα:ninja:

Ακατανόητη και εκτός λογικής η κίνηση της Sony πέρα ως πέρα.

Ξενέρωσα πραγματικά τωρα:(

Τουλάχιστον αν την βγάλουμε θα παραμείνει το logo της Sony η φεύγει πακέτο;;;

 

Edit:Ρώτησα επίσης στο επίσημο φόρουμ support της Sony να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Όντως, φεύγει μαζί με το logo.

Το βάζουν και καλά για να μην σπάσει η οθόνη σε πολλά κομμάτια αν πέσει κάτω .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως, φεύγει μαζί με το logo.

Το βάζουν και καλά για να μην σπάσει η οθόνη σε πολλά κομμάτια αν πέσει κάτω .

 

Δηλαδή πρέπει day one να βάλω δεύτερο στο καπάκι διότι αμφιβάλλω πολύ αν είναι έστω λίγο ποιοτικό(μάλλον φτηνό κινεζια θα είναι) διότι άμα χαραχθεί που φαντάζομαι εύκολο θα είναι την έβαψες.(υπάρχει ήδη αναφορά ότι ψιλό άθλια η ποιότητα του)

Αλλα με το διπλό protector σίγουρα θα χάσεις και σε feeling και σε οθόνη όσο εξαιρετική να είναι.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή.:(

 

Πράγματι έχω ξενερώσει και πλέον παίζει πιθανό να ακυρώσω την παραγγελία η αν δεν την ακυρώσω και παραλάβω να την σουτάρω πίσω.

 

Δεν το περίμενα με τίποτα αυτό απο τη Sony μιας και φάνηκε με το z2 να άκουσε τα παράπονα του κόσμου στο θέμα αυτό.(ήταν απο τους βασικούς λόγους που δεν πήρα το z1 πέρσι)

 

Και όχι μόνο αυτό αλλα θα πρέπει να σκεφτώ πλέον εναλλακτική λύση για smartphone μιας και το έδωσα το z2 με σίγουρη προοπτική το z3 αλλα η Sony είχε αντίθετη γνώμη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και ένα 3dmark

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Alex, βάλε ένα tempered glass ρε συ.

 

Δεν θα χάνω σε feeling ρε συ;

Δεν έβαζα ποτέ σε κανένα κινητό και ποτέ δεν είχα θέμα με γρατζουνιές,ποσό μάλλον να βάλω 2.

Δεν ξέρω ολα ανοιχτά διότι ξενέρωσα είναι η αλήθεια.

 

Ακόμα ακόμα που ξέρω εγώ ποιο είναι το καλύτερο tempered και αν έχει κυκλοφορήσει για z3;;;

Για πες που δεν έχω ιδέα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει day one να βάλω δεύτερο στο καπάκι διότι αμφιβάλλω πολύ αν είναι έστω λίγο ποιοτικό(μάλλον φτηνό κινεζια θα είναι) διότι άμα χαραχθεί που φαντάζομαι εύκολο θα είναι την έβαψες.(υπάρχει ήδη αναφορά ότι ψιλό άθλια η ποιότητα του)

Αλλα με το διπλό protector σίγουρα θα χάσεις και σε feeling και σε οθόνη όσο εξαιρετική να είναι.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή.:(

 

Πράγματι έχω ξενερώσει και πλέον παίζει πιθανό να ακυρώσω την παραγγελία η αν δεν την ακυρώσω και παραλάβω να την σουτάρω πίσω.

 

Δεν το περίμενα με τίποτα αυτό απο τη Sony μιας και φάνηκε με το z2 να άκουσε τα παράπονα του κόσμου στο θέμα αυτό.(ήταν απο τους βασικούς λόγους που δεν πήρα το z1 πέρσι)

 

Και όχι μόνο αυτό αλλα θα πρέπει να σκεφτώ πλέον εναλλακτική λύση για smartphone μιας και το έδωσα το z2 με σίγουρη προοπτική το z3 αλλα η Sony είχε αντίθετη γνώμη.

 

Πίκρα και σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έχω ξενερώσει άσχημα. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό η Sony, τι κερδίζεις; Και αφού το κάνει που το κάνει ας βάλει κάτι ποιοτικό ή έστω να μη φεύγει το σήμα. Εν τω μεταξύ εδώ στο φόρουμ δεν ήταν ένα παιδί που το είχε βγάλει, το δούλευε γυμνό και μετά είχε προβλήματα με το touch ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό.

Δεν είναι δικαιολογία άμα σπάσει μην γίνει κομμάτια.

Και απο πάνω εδώ λέει ένας ότι δεν έχει και τσακώνονται!

http://forum.xda-developers.com/z3/accessories/xperia-z3-tempered-glass-screen-t2887390

Άντε βγάλε άκρη απο τη στιγμή που επίσημα δεν έχω ενημέρωση έως τώρα.

Άντε πες πηγαίνω αύριο Γλυφάδα και ρώταγα,θα ήξεραν;

Δεν νομίζω.

Μόνο άμα το πιάσω στα χέρια μου live θα καταλάβαινα.

Τουλάχιστον να ήξερα ότι πληρώνοντας 560 ευρω θα ξέρω ότι έχει βάλει κατι ποιοτικό που πολύ χλωμό το κόβω.

 

Και απο πάνω μόνο τη spiegen ξέρω βγάζει εξαιρετικά αλλα για το z3 δεν έχει βγάλει ακόμα.

Τι θα κάνω εγώ δηλαδή έως βγάλει και έως παραλάβω θα το έχω γυμνό η θα πάρω προσωρινά καμία φθηνό κινεζια απο τα άπειρα που κυκλοφορούν σε eBay και σια.

 

Ας έβαζε πίσω δεν με ενοχλούσε αλλα μπροστά όχι,ας άφηνε το κόσμο να κρίνει και αποφασίσει για πάρτυ του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάνω σε feeling ρε συ;

Δεν έβαζα ποτέ σε κανένα κινητό και ποτέ δεν είχα θέμα με γρατζουνιές,ποσό μάλλον να βάλω 2.

Δεν ξέρω ολα ανοιχτά διότι ξενέρωσα είναι η αλήθεια.

 

Ακόμα ακόμα που ξέρω εγώ ποιο είναι το καλύτερο tempered και αν έχει κυκλοφορήσει για z3;;;

Για πες που δεν έχω ιδέα.

 

Επειδή η Sony την ίδια χαζομάρα με το ASF την έχει κάνει και στο Z1 compact, εδώ και καιρό χρησιμοποιώ την Ultimate Shield, η οποία είναι για μένα το καλύτερο tempered glass που κυκλοφορεί για τη συσκευή μου. ΔΕΝ χάνεις αίσθηση ούτε για πλάκα. Αναλογίσου μόνο ότι το asf είναι πλαστικό ενώ το tempered glass γυάλινο, επομένως η αίσθηση είναι καλύτερη. Επίσης δε χάνεις ούτε για διάνοια κάτι από την ευαισθησία της οθόνης, αν και ουσιαστικά έχεις τρία στρώματα ταυτόχρονα πάνω στην οθόνη (εργοστασιακό γυαλί, asf και tempered glass). Νομίζω όμως ότι δεν έχει βγάλει ακόμα εκδόσεις για τα καινούργια μοντέλα της Sony.

 

Έχει βγάλει όμως η Nillkin, π.χ.:

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Front-Clear-Back-Film-For-Sony-Xperia-Z3-L55-/131299301160?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1e920c5728

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συνυπογραφω αυτα που λεει ο Πανος. Δοκιμασμενο tempered glass (ελληνικης μαλιστα ετικετας!!) σε Ζ1 και δεν χορταινω να το αγγιζω... Μην μιληαω για τα οφελη του οτι δεν παθαινει ουτε κατα διανοια κατι η οθονη. Δεν την ξαναπαταω οπως με το Ζ που ειχα ενα απλο προστατςυτικο της πλακας.

Ελα να στο δωσω να το δουλεψεις αν θες να δεις αισθηση. Να πιουμε και καφε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξαναπαταω οπως με το Ζ που ειχα ενα απλο προστατςυτικο της πλακας.

Άστα να πάνε. Ταλαιπώρησα λίγο την Ultimate shield, την έβαλα-έβγαλα γιατί δε μου καθόταν καλά στο μάτι, μου έπεσε κάτω, πάπαλα, τώρα περιμένω την καινούργια και μέχρι τότε έχω μία μεμβράνη της πλάκας, και τρέμω μην στουκάρω πουθενά το κινητό και κάνω ανεπανόρθωτη ζημιά.

Μία φορά που χρειάστηκε να προστατέψει η Ultimate Shield το κινητό μου, το έκανε μια χαρά. Αστοχία της βάσης-βεντούζας του αυτοκινήτου καλοκαιριάτικα (ξεκόλλησε από το τζάμι λόγω ζέστης), σκάει το Z1c με την οθόνη πάνω στο λεβιέ των ταχυτήτων, ράγισε το tempered glass, ενώ θα είχει σπάσει η οθόνη χαλαρά, και θα έκλαιγα ένα 200άρι τουλάχιστο (χώρια η ταλαιπωρία).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εικονα!! Εισαι πολυ τυχερος στην ατυχια σοιυ. Εκλαιγες οθινη σιγουρα χωρις tempered.

Πω ρε συ παντως αυτο με τη βαση αυτοκινητου να το προσεχετε.. Υπαρχουν πολλα κρουσματα κατα καιρους. Ξεκολλανε οι βασεις απο βαρος-ζεστη-λακουβες. Το χα παθει με Note αλλα ευτυχως επεσε καθετα και οχι με τη μουρη.

 

Το tempered glass σωζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε εξελίξεις μάλλον θετικές όσον αφορά την ύπαρξη η μη anti shutter film στην οθόνη.

Πρώτα απ όλα έλαβα απάντηση στο ερώτημα που έθεσε στο επίσημο φόρουμ support ότι δεν υπάρχει το ίδιο protector όπως στα z1.

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3-Z3-Dual/Have-or-not-Xperia-Z3-screen-protector-anti-shatter-film-out-of/m-p/837859#U837859

 

Και δεύτερον στο amazon ένας τυπος που έκανε review μου απάντησε εξίσου ότι δεν υπάρχει και αυτός.

http://www.amazon.co.uk/review/RBM1P2JGB9W5O/ref=cm_cr_rev_detup_redir?_encoding=UTF8&asin=B00N8N4854&cdForum=Fx2FJ5ZVOHXSTJF&cdPage=1&cdThread=Tx2HBI04C38VVE1&newContentID=MxCIDJ3YB9556I&newContentNum=7&store=electronics#Mx36UYST4TQZ5JV

 

Με αυτά τα δεδομένα η παραγγελία παραμένει ως έχει έως παραλάβω εκτός συγκλονιστικού απροόπτου και πλήρη ανατροπή των έως τώρα δεδομένων.

Μάλιστα το amazon όρισε νέα ημερομηνία για την Πέμπτη διαθεσιμότητας της συσκευής άρα να πιστεύω να γίνει η αποστολή.

http://www.amazon.co.uk/Sony-Xperia-Z3-SIM-Free-Smartphone/dp/B00N8N48BS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1412048634&sr=8-2&keywords=xperia+z3

 

Tempered glass λογικά θα βάλω μπρος πίσω σε αντίθεση με το z2 που δεν έβαλα καθόλου μπροστά, με το παραμικρό σημάδι στην οθόνη βέβαια :rolleyes:

Είναι και το χρώμα cooper ιδιαίτερο και όμορφο και δεν θέλω να το κρύψω ούτε σε skin αυτοκόλλητο πίσω πλάτη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το, ποτε θα το φερουνε στην Ελλαδα να παω να το τσιμπησω? Αυτη η μη-ενημερωση και γενικοτητα (αρχες οκτωβρη λενε) με 'χε κανει να ψαχνομαι απ'εξω να το παρω...καμια ιδεα απο που μπορω?

 

Αυτος ο Σεπτεμβριος μου φαινεται λες και εχει κρατησει 8 μηνες...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εικονα!! Εισαι πολυ τυχερος στην ατυχια σοιυ. Εκλαιγες οθινη σιγουρα χωρις tempered.

Πω ρε συ παντως αυτο με τη βαση αυτοκινητου να το προσεχετε.. Υπαρχουν πολλα κρουσματα κατα καιρους. Ξεκολλανε οι βασεις απο βαρος-ζεστη-λακουβες. Το χα παθει με Note αλλα ευτυχως επεσε καθετα και οχι με τη μουρη.

 

Το tempered glass σωζει!

 

Επίσης αυτό που σώζει (στο getz μου σε συνδυασμό με xperia z), είναι για gps το κινητό πίσω απ το τιμόνι στο ταμπλό μπροστά από τζαμάκι (τον πίνακα οργάνων)... αρκεί να έχεις θήκη για να στέκεται... δεν μπορεί να πάει πουθενά εκεί ακόμα και να πάει να πέσει και έχεις και την καλύτερη οπτική γωνία :P Δεν τις εμπιστεύομαι τις βεντούζες με την καμία. Για εμένα, μακριά από τέτοιες βάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το, ποτε θα το φερουνε στην Ελλαδα να παω να το τσιμπησω? Αυτη η μη-ενημερωση και γενικοτητα (αρχες οκτωβρη λενε) με 'χε κανει να ψαχνομαι απ'εξω να το παρω...καμια ιδεα απο που μπορω?

 

Απο Αγγλία σε clove/handtec uk είναι άμεσα διαθέσιμο και στέλνουν Ελλάδα.

Σε Amazon(ευρωπαϊκά ολα αρχές Οκτωβρίου εκτός αν επιλέξεις τρίτους πωλητές)

Σε expansys επίσης αρχές Οκτωβρίου.

 

http://www.expansys.com.gr/tag2.aspx?tag=sony-xperia-z3

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3

http://www.handtec.co.uk/catalogsearch/result/?q=D6603

Edited by zxr

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως και ενας κολητος μου που δουλευει στην sony mobile γερμανιας ως tester, και προφανως δουλευει ολα τα κινητα πολυ πιο πριν απο την κυκλοφορια τους, μου ειπε οτι δεν υπαρχει ASF στο Ζ3.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και ενας κολητος μου που δουλευει στην sony mobile γερμανιας ως tester, και προφανως δουλευει ολα τα κινητα πολυ πιο πριν απο την κυκλοφορια τους, μου ειπε οτι δεν υπαρχει ASF στο Ζ3.

 

Πιθανότητα δεν έχει,εκτός αν μου λένε ψέμματα και απο επίσημα χείλι που δεν το πιστεύω.

Βέβαια 100% θα το διαπιστώσω όταν το πιάσω στα χέρια μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι, ειναι τοσο κακο αν εχει?

ρωταω γιατι δεν ειχα ουτε ζ1, ουτε ζ2 ποτε...

 

βεβαια τωρα περιμενω πως κ πως να κανω το επομενο βημα απο iphone 4s...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οποιος δεν κρατιεται οπως εγω...ας κοιταξει εδω :

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4571840_-xperia-z3-black-sony.html

 

 

Επισης Media Markt και Saturn Γερμανιας απο αυριο θα ειναι available

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι, ειναι τοσο κακο αν εχει?

ρωταω γιατι δεν ειχα ουτε ζ1, ουτε ζ2 ποτε...

 

βεβαια τωρα περιμενω πως κ πως να κανω το επομενο βημα απο iphone 4s...

 

Επισης οποιος δεν κρατιεται οπως εγω...ας κοιταξει εδω :

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4571840_-xperia-z3-black-sony.html

 

Επισης Media Markt και Saturn Γερμανιας απο αυριο θα ειναι available

 

Κακό είναι διότι διότι είναι κακής ποιότητας που βάζει η Sony και αν το γρατζουνίσεις που είναι εύκολο δεν μπορείς να το αλλάξεις διότι και το logo της Sony είναι κολλημένο πάνω απο το protector άρα αν το βγάλεις το χάνεις και παίζει το σενάριο να χάσεις και εγγύηση.

Και απο την άλλη θα έπρεπε να βάλεις στο καπάκι δεύτερο και ποιοτικότερο απο πάνω που θα προσθέσει και όγκο και κάποια έστω μικρή απώλεια του feeling του touch η ενδεχόμενη μείωση φωτεινότητας.

 

Το είχα πριν με το ZL και δεν μου άρεσε καθόλου.

Και στη σειρά z1 το είχε,όχι όμως στο z2 που δεν το είχε καθόλου πράγμα που για εμένα είναι το λογικό και φυσιολογικό.

 

Και άμα θελήσω να βάλω να το κάνω με την δίκη μου θέληση και μόνο όχι επιβολή με το ζόρι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...