Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως για ακομη μια φορα θα χρειαστει να ξαναστειλω το Ζ3 στην arvato ....:(

Αυτη τη φορα μου εμφανησε μια πορτοκαλοκιτρινη κηλιδα στο υψος της usb και οσο περναει ο καιρος μεγαλωνει....

Μαλλον θα περιμενω μεχρι να ανακοινωθει η 6 για εμας (για να μην κανω 2 φορες factory reset) και θα το στειλω παλι...:mad:

Εχει εμφανιστει σε κανενα σας το παραπανω φαινομενο;

 

Εμενα εχει μια ελαφρια κιτρινιλλα χαμηλα εκει ακριβως που είναι τα soft buttons.

Αν δεν είχα το auto hide soft keys δεν θα την εβλεπα.

Πηγα στο service στο Γερακα αλλα θελουν το κινητο 4 μερες και δεν εχω διαθεση να το αφησω 4 μερες εκει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για πιο λογο;

 

Γιατί όσο περνά ο καιρός δεν ξέρεις τι μπορεί να αλλάξει στην υποστήριξη του εκάστοτε service. Πήγαινε το τώρα που τα πράγματα δουλεύουν σωστά τόσο στην arvato όσο και στην omnitech.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά είναι αυτό που έχει αναφερθεί πάλι? Ότι μετά από κάποιο καιρό, φουσκώνει η μπαταρία και επειδή είναι όλα ίσα-ίσα βαλμένα για να είναι λεπτό, πιέζει την οθόνη και δημιουργείται αυτό το πράγμα. Δεν μπορεί να πάει κάπου αλλού το μυαλό μου εκτός από τη μπαταρία. Είναι το μόνο εξάρτημα που μπορεί αν επηρεαστεί με αυτό τον τρόπο με την πάροδο του χρόνου.

 

δεν εχεις και αδικο ... θα το αναφερω στο service

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί όσο περνά ο καιρός δεν ξέρεις τι μπορεί να αλλάξει στην υποστήριξη του εκάστοτε service. Πήγαινε το τώρα που τα πράγματα δουλεύουν σωστά τόσο στην arvato όσο και στην omnitech.

 

λεω να το στειλω μετα το πασχα....ελπιζω ως τοτε να μην εχει αλλαξει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει μια ελαφρια κιτρινιλλα χαμηλα εκει ακριβως που είναι τα soft buttons.

Αν δεν είχα το auto hide soft keys δεν θα την εβλεπα.

Πηγα στο service στο Γερακα αλλα θελουν το κινητο 4 μερες και δεν εχω διαθεση να το αφησω 4 μερες εκει.

 

Δυστυχώς το έχουν όλες οι οθόνες του z3. Έχω αλλάξει 4 μέχρι τώρα! Η 1η η εργοστασιακή, η δεύτερη λόγω κιτρινίλας (είχε λιγότερη η νέα), και άλλες δύο συσκευές που μου άλλαξε η αρβάτο λόγω εισροής νερού. Όλες έχουν, απλά σε κάποιες είναι ανεπαίσθητο και θέλει κατάλευκο φόντο για να φανεί. Γνώμη μου είναι αν δεν είναι σοβαρό, να μην την αλλάξεις γιατί το νέο πάνελ μπορεί να μην σου αρέσει. Αν έχετε παρατηρήσει, ποτέ δεν είναι ακριβώς ίδιες δύο οθόνες. Τα χρώματα στην 1η συσκευή που μου άλλαξαν ας πούμε δεν μου άρεσαν καθόλου, ήταν "μουντά". Αυτό που έχω τώρα μοιάζει περισσότερο με τις πρώτες 2 οθόνες που είχα. Έχετε και οι υπόλοιπη μια μικρή κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης? Μέσα από τα διαγνωστικά μπορείτε να το εντοπίσετε που μπορείτε να κάνετε όλη την οθόνη λευκή.

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και παλι.... λοιπον παιδια σημερα βρηκα μια επιλογη στην καμερα που δεν τη γνωριζα, ισως να ειχε αναφερθει αλλα δεν θυμαμαι :O

Ανοιγουμε την καμερα επιλεγουμε το ''ρετουσαρισμα πορτραιτου'' μετα επιλεγουμε την καμερα προσωπου (selfie camera) και θα μας εμφανισει μια επιλογη που γραφει (το γραφω στο περιπου) οτι αν δυσκολευομαστε να βγαλουμε φωτογραφια ακουμποντας την οθονη ή το πλαινο πληκτρο να ενεργοποιησουμε την επιλογη ληψης φωτογραφιας με αγγιγμα στο πισω καπακι, αν το ενεργοποιησουμε αγγιζουμε το πισω καπακι λιγο ποιο πανω απο το Sony logo και βγαζει φωτογραφια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον αισθητήρα δουλεύει αυτό άραγε???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Από σημερα το πρωι ξεκινησε η ΜΜ και για τα Ζ3,Ζ3compact:D:D

Λιγο υπομονή να ερθει και η σειρα μας:rolleyes:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Από σημερα το πρωι ξεκινησε η ΜΜ και για τα Ζ3,Ζ3compact:D:D

Λιγο υπομονή να ερθει και η σειρα μας:rolleyes:

 

και για z2 :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μπας και την εβαλε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Ψαχνω να βρω κανενα pre rooted. zip για να τη βαλω εγω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπας και την εβαλε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Ψαχνω να βρω κανενα pre rooted. zip για να τη βαλω εγω.

Χθες εψαξα και εγω για pre rooted. zip αλλα δεν βρηκα, υπομονη λιγες μερες και πιστευω πως θα εμφανιστει. Αν εμφανιστει θα το γραψω και εδω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ξαναρωτησω δυο πραγματα για το συγκεκριμενο κινητο.

α) Oταν σας καλουνε η ενταση ειναι τοσο χαμηλη?

β) Ποσο αντεχει η μπαταρια σας? Γιατι εμενα με καμια 1:30 ωρα κλησεις την ημερα και wifi ανοιχτο και bt κανα 5ωρο ,φορτισμενο απο το πρωι στις 7:30- 100% το βραδυ κατα τις 22:00 ειναι στο 30 με 35%η μπαταρια, αυτο ειναι φυσιολογικο?

Η φωτεινοτητα ειναι στο 70% και τρεχει ενα widget καιρου.

Kαι παντα δουλευει gsm που ειναι και σημαντικο!!

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ξαναρωτησω δυο πραγματα για το συγκεκριμενο κινητο.

α) Oταν σας καλουνε η ενταση ειναι τοσο χαμηλη?

β) Ποσο αντεχει η μπαταρια σας? Γιατι εμενα με καμια 1,30 κλησεις την ημερα και wifi ανοιχτο και bt κανα 5ωρο ,φορτισμενο απο το πρωι στις 7:30- 100% το βραδυ κατα τις 22:00 ειναι στο 30 με 35%η μπαταρια, αυτο ειναι φυσιολογικο?

Η φωτεινοτητα ειναι στο 70% και τρεχει ενα widget καιρου.

Kαι παντα δουλευει gsm που ειναι και σημαντικο!!

 

Δεν έχω πρόβλημα με την ένταση του ήχου κλήσης αλλά σίγουρα δεν είναι και ο πιο δυνατός... Από την άλλη βέβαια το G2 ήταν χειρότερο σε άυτο τον τομέα οπότε ίσως δε μιλάω αντικείμενα. . Εκεί που θα έπρεπε να είναι καλύτερα τα πράγματα είναι στην ένταση του ηχείου που ακούς τον συνομιλητη..

Όσον αφορά την μπαταρία μη σε αγχώνει και γω κάθε βράδυ το φορτιζω ανεξαρτήτως από το ποσοστό της.(μπορεί να φτάσει και 5%). Δε κάνω ακριβώς την ίδια χρήση με σένα αλλά το θέμα αυτονομία είναι πολύ σύνθετο. Σίγουρα όμως δε προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ για να εξοικονόμησω ενέργεια. Χρησιμοποιώ το κινητό όπως ακριβώς μου αρέσει αφού ξέρω ότι όπως και να έχει την μέρα την βγάζει άνετα. Γελάω όταν βλέπω στην δουλειά συναδέλφους να ψάχνουν απεγνωσμένα φορτιστή για τα iPhones τους.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγω με bluetooth,gps, wifi, 3g/2g auto, data auto sync και αυτοματη φωτεινοτητα στο 70% καθε βραδυ φορτιζ οσο και να ειναι η μπαταρια.

Πολλα mail, skype, viber, σερφαρισμα με 3G και ομιλια και καθε πρωι ακουω και κανα 20λεπτο youtube(δλδ αναμμενη οθονη και ηχος στο τερμα).

Το θεωρω πολυ τιμιο για τη χρηση που κανω και κυριως δεν εχω εννοια αν θα μου φτασει η μπαταρια, μου φτανει παντα.

 

Υ.Γ. με το G2 μου δεν μπορουσα να κανω τα παραπανω και να μην τελειωσει η μπαταρια και για μενα η μπαταρια τελειωνει οταν φτανει 21%-22%

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Μαλλον εγω πρεπει να ειχα καταλαβει καπου λαθος οτι κραταγε 2 μερες μπαταρια....:(

Τελος παντων ας το αφησουμε αυτο, μπορω και θα συμβιωσω ετσι αλλα με τον ηχο κλησης πολυ μεγαλο φαουλ,

(και ας ειναι και στερεοφωνικα τα ηχεια).

Η διαφορα με το xperia s παντως ειναι τεραστια (μοντελο 2012) στον ηχο, παλι καλα που το ακουω απο το bt sbh 52

γιατι αλλιως δεν θα απαντουσα σε καμια κληση.:X

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω πρεπει να ειχα καταλαβει καπου λαθος οτι κραταγε 2 μερες μπαταρια....:(

Ανάλογα τη χρήση που θα κάνεις. Ανάλογα του τι έχεις φορτώσει, ανάλογα του πως το έχεις σετάρει (stamina, 4g κτλ). Ανάλογα του τι συγχρονίζει.

Ανάλογα λοιπόν όλων των παραπάνω, το κινητό βγάζει πολύ περισσότερη μπαταρία από άλλα αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη χρήση που θα κάνεις. Ανάλογα του τι έχεις φορτώσει, ανάλογα του πως το έχεις σετάρει (stamina, 4g κτλ). Ανάλογα του τι συγχρονίζει.

Ανάλογα λοιπόν όλων των παραπάνω, το κινητό βγάζει πολύ περισσότερη μπαταρία από άλλα αντίστοιχα.

 

Εννοειται οτι εχει μπει το stamina και οτι εχω πει παραπανω. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο!

Για αυτο η απορια μου, πρεπει να εχει τοση λιγη μπαταρια? Συγνωμη αν κουρασα.

Οπως ειπα και ποιο πανω με την μπαταρια οπως εχει μπορω να ζησω,με τον ηχο κλησης λες και το εχω βαλει

στο 40% πολυ δυσκολα το βλεπω αν δεν διορθωθει με μελλοντικη αναβαθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι εχει μπει το stamina και οτι εχω πει παραπανω. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο!

Για αυτο η απορια μου, πρεπει να εχει τοση λιγη μπαταρια? Συγνωμη αν κουρασα.

Οπως ειπα και ποιο πανω με την μπαταρια οπως εχει μπορω να ζησω,με τον ηχο κλησης λες και το εχω βαλει

στο 40% πολυ δυσκολα το βλεπω αν δεν διορθωθει με μελλοντικη αναβαθμηση.

Ίσως έχεις συνηθίσει σε δυνατά ηχεία γιατί οκ στο z3 δεν είναι από τα δυνατά του χαρακτηριστικά αλλά δε το λες και τόσο τραγικό. Δοκίμασε κανένα πιο δυνατό ringtone. Πάντως θεωρώ την ποιότητα των στερεοφωνικών ηχείων πολύ πάνω από τον μέσο όρο. Καμία σχέση με το g2 που ειχα πριν. Παρεμπιπτόντως μιας και το ανέφερε ο φίλος και γω βγάζω πιο άνετα την μέρα απο αυτονομία με το z3 σε σχέση με το G2. Όχι ότι ήταν άσχημο το g2 βέβαια. Γενικά το κινητό μας είναι ένα πολύ καλό allarounder με τις αδυναμίες του φυσικά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις συνηθίσει σε δυνατά ηχεία γιατί οκ στο z3 δεν είναι από τα δυνατά του χαρακτηριστικά αλλά δε το λες και τόσο τραγικό. Δοκίμασε κανένα πιο δυνατό ringtone. Πάντως θεωρώ την ποιότητα των στερεοφωνικών ηχείων πολύ πάνω από τον μέσο όρο. Καμία σχέση με το g2 που ειχα πριν. Παρεμπιπτόντως μιας και το ανέφερε ο φίλος και γω βγάζω πιο άνετα την μέρα απο αυτονομία με το z3 σε σχέση με το G2. Όχι ότι ήταν άσχημο το g2 βέβαια. Γενικά το κινητό μας είναι ένα πολύ καλό allarounder με τις αδυναμίες του φυσικά.

 

Αδερφε κοιτα να δεις που ειναι το προβλημα μου θα σου δωσω ενα παραδειγμα σημερινο.

Το μεσημερι ενω εκανα δρομολογιο με το φορτηγο χτυπησε το τηλεφωνο μου και το ακουσα απο το bt sbh52 και οχι απο

το τηλεφωνο,και ενω ηταν ο συναδερφος στο καθησμα του συνοδηγου με κοιταξε περιεργα το πως το ακουσα.

Δεν προλαβαν να περασουν 30 δευτερολεπτα και χτυπησε το δικο του Huawei g8 αν θυμαμαι καλα, κυριολεκτικα

ηταν λες και το z3 ηταν στο 30%. Πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις το κολημα μου με τον ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε κοιτα να δεις που ειναι το προβλημα μου θα σου δωσω ενα παραδειγμα σημερινο.

Το μεσημερι ενω εκανα δρομολογιο με το φορτηγο χτυπησε το τηλεφωνο μου και το ακουσα απο το bt sbh52 και οχι απο

το τηλεφωνο,και ενω ηταν ο συναδερφος στο καθησμα του συνοδηγου με κοιταξε περιεργα το πως το ακουσα.

Δεν προλαβαν να περασουν 30 δευτερολεπτα και χτυπησε το δικο του Huawei g8 αν θυμαμαι καλα, κυριολεκτικα

ηταν λες και το z3 ηταν στο 30%. Πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις το κολημα μου με τον ηχο.

Μήπως παίζει θεματάκι με τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε κοιτα να δεις που ειναι το προβλημα μου θα σου δωσω ενα παραδειγμα σημερινο.

Το μεσημερι ενω εκανα δρομολογιο με το φορτηγο χτυπησε το τηλεφωνο μου και το ακουσα απο το bt sbh52 και οχι απο

το τηλεφωνο,και ενω ηταν ο συναδερφος στο καθησμα του συνοδηγου με κοιταξε περιεργα το πως το ακουσα.

Δεν προλαβαν να περασουν 30 δευτερολεπτα και χτυπησε το δικο του Huawei g8 αν θυμαμαι καλα, κυριολεκτικα

ηταν λες και το z3 ηταν στο 30%. Πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις το κολημα μου με τον ηχο.

 

Ομολογώ ότι πολύ σπάνια χρησιμοποιώ Bluetooth. Αν δε το έχεις συνδεδεμένο με Bluetooth το ίδιο σιγανό είναι; Μήπως κάτι το επηρεάζει; Δες κιόλας μήπως έχεις ενεργοποίησει την επιλογή αυξουσα ένταση ήχου κλήσης στις ρυθμισεις στις κλήσεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει θεματάκι με τη συσκευή;

 

Ισως, τι να πω.

Απλως για να σου πω την αληθεια περιμενω να βγει η αναβαθμηση για να το παω αβρατο για να

δουμε αν οντως εχει θεμα, γιατι δεν αντεχω να κανω δυο φορες στησιμο απο την αρχη.

Παντως σας ευχαριστω και τους 3 για το ενδιαφερον σας

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Ισως, τι να πω.

Απλως για να σου πω την αληθεια περιμενω να βγει η αναβαθμηση για να το παω αβρατο για να

δουμε αν οντως εχει θεμα, γιατι δεν αντεχω να κανω δυο φορες στησιμο απο την αρχη.

Παντως σας ευχαριστω και τους 2 για το ενδιαφερον σας

 

Τίποτα φίλε μου. Πάντως τσέκαρε την ρύθμιση που σου είπα μήπως την έχεις ενεργοποιημενη. Αν ναι η ένταση του ήχου κλήσης ξεκινήσει αρκετά χαμηλά και δυναμώνει με σχετικά αργό ρυθμό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...