Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα δω αν η συσκευή ειναι row η cn; Γιατί το ενα κινεζοsite εχει τέτοια διαφορά τιμής με το άλλο; Βλέπει κανεις κάποια διαφορά που δεν έχω δει; Βασικά στα περισσότερα εκτός Geekbuying κοστίζει γύρω στα 330usd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλές γιορτές και χρόνια πολλά παιδιά. Δεν νομίζω να υπάρξει κινέζικο μαγαζί να πουλάει ευρωπαϊκές συσκευές, η διαφορά είναι στην εγγύηση και στις κινέζικες (-cu) παίρνουν δυο κάρτες σιμ.
Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλάς ή ειδικά; Γιατί γενικά δεν ισχύει αυτό που λες για τις κάρτες sim.

 

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο μιλάω πάντα.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά!!!

θέλω να πάρω για τη κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό από κινέζικο site...αλλά όπως αρκετοί έχουμε τις αμφιβολίες μας ακόμα.

Τι λέτε? αξίζει τα ~270 ευρω?

Τι παίζει με την εγγύηση απ αυτά τα site?

Απ όσο διάβασα υποστηρίζει κανονικά 4G στη Ελλάδα αλλά καλό ειναι να ρωτήσω το site που θα παραγγείλω για σιγουριά έτσι?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα ετυχε και το ειδα τυχαια στο κωτσοβολο σημερα και επαθα πλακα!!! Πανεμορφο και σφαιρα με αψογα animations! Βεβαια η τιμη εδω ελλαδα ειδικα ειναι ακραια! Μακαρι.καποια στιγμη να πεσει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πέσει η τιμή του όπως σε όλα. Το θέμα είναι ότι όντως είναι από τις πολύ αξιόλογες συσκευές...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ εδώ και σχεδόν 3 εβδομάδες που το έχω,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος είναι άψογο και σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ εδώ και σχεδόν 3 εβδομάδες που το έχω,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος είναι άψογο και σφαίρα

 

Μιας και το εχεις τοσο καιρο παρε ενα print screen στο ...Ρυθμισεις..Περι του τηλεφωνου (About Phone)...Version information

να δουμε μερικες λεπτομερειες του κινητου.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα μόνον το κινέζικο θα παίρνει τις 2 κάρτες σιμ, όπερ και πρέπει να πααγγελθεί από κινέζικο σαιτ. Προφανώς αυτό σημαίνει ότι πάλι δεν θα έχει 160 χαρακτήρες στα SMS και θα είναι και root. Χμ, μικρό το κακό, ψήνομαι...
There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει για το gps και για την μπαταρία...

 

Παιδιά η εγγυηση πιστεύω δεν θα είναι θέμα.Θα το καλύπτει και η lenovo ελλάδας.

 

Αυτό που είπατε παραπάνω με παραξένεψε.Με τα 160 sms.Δλδ μόνο οι eur συσκευές θα μπορούν.Δεν είναι θέμα rom?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι άν βάλεις κάποια άλλη ROM με ελληνική "περιποιηση" και αν και εφόσον υπάρξει, θα έχεις τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων με 160 χαρακτήρες.

Τώρα για την εγγύηση δεν είμαι σίγουρος αλλά αμφιβάλλω εάν η Λενόβο Ελλάδος θα καλύψει τεχνικά κάποια συσκευή παραεισαγωγής χωρίς να σου χρεώσει επισκευή.

There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει για το gps και για την μπαταρία...

 

Παιδιά η εγγυηση πιστεύω δεν θα είναι θέμα.Θα το καλύπτει και η lenovo ελλάδας.

 

Αυτό που είπατε παραπάνω με παραξένεψε.Με τα 160 sms.Δλδ μόνο οι eur συσκευές θα μπορούν.Δεν είναι θέμα rom?

 

Μόνο αν είναι ROW η συσκευή, αν είναι CN δεν θα σε καλύψει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που είπατε παραπάνω με παραξένεψε.Με τα 160 sms.Δλδ μόνο οι eur συσκευές θα μπορούν.Δεν είναι θέμα rom?

 

Ούτε οι ROW (στις μέχρι σήμερα εκδόσεις τους τουλάχιστον) έχουν υποστήριξη σε 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms. Υπάρχουν άλλες λύσεις βέβαια για αυτό το θέμα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός μοντέλου: lenovo X2-EU

Έκδοση andr:4.4.2

Έκδοση βασικού φάσματος : X2.EU.V29,2014/12/05 11:09

Αριθμός έκδοσης :X2-EU_ROW_S125_141205

Επεξεργαστής : ΜΤ6595m Octa core (little:1,69Ghz , big 2,0Ghz)

RAM 2.0GB

ROM 32.0GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/lenovo-vibe-x2-2gb-ram-16gb-rom.html

 

η καλυτερη τιμη που χω βρει ειναι εδω..για ελλαδα αυτο ειναι ενταξει? εννοειται δικαρτο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/lenovo-vibe-x2-2gb-ram-16gb-rom.html

 

η καλυτερη τιμη που χω βρει ειναι εδω..για ελλαδα αυτο ειναι ενταξει? εννοειται δικαρτο ειναι.

 

Αν και έχω πάρει 11 τηλέφωνα από αυτό το to2c και είναι όλα οκ και ο χρόνος εξυπηρέτησης καλός, δοκίμασα την τύχη μου για το συγκεκριμένο τηλέφωνο στο: geekbuying έχει επίσης πολύ καλή τιμή και ως τώρα φάνηκαν πολύ φιλικοί, δεν έχω παραλάβει ακόμα βέβαια μην σε πάρω και στον λαιμό μου, δες το και αποφάσισε είναι στην ίδια τιμή αλλά είναι 32gb και χρυσό το λευκό είναι πιο ακριβό.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του Vibe X2 και το βρήκα στο κατάστημα geekbying στα 233€ (link). Αρχικά ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα και αν έχει παραγγείλει από εκεί; Το βρήκα από αυτά που έχει στο forum του myphone. Ένα πράγμα που πρόσεξα και μου κίνησε την περιέργεια είναι πως η έκδοση των 16GB είναι ακριβότερη (link). Υπάρχει κάτι που δεν παρατηρώ; Και μια τελευταία ερώτηση. Ξέρεις κανείς τι γίνετε με το τελωνείο σε αυτές τις περιπτώσεις;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσα καταστήματα εκπροσωπούνται επίσημα στο παρόν φόρουμ θεωρούνται και αξιόπιστα. Για την άλλη ερώτηση που λες, επειδή δεν αφορά το παρόν θέμα, ρίξε μια ματιά εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398525

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...