Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το εχω απο χθες στα χερια μου απο κινα μεσω Feedex απο Ευρώπη χωρις φόρους , ειναι πολυ ομορφη συσκευή σε ασπρο καλο κρατημα και διαστάσεις πολυ καλη φωτεινη οθονη πολυ καλος ηχος, πολλα θεματα για παραμετροποιηση (στην κινεζικη έκδοση δεν ξερωαν εχει η ευρωπαϊκή),τωρα στα αρνητικά η καμερα δεν λεει και πολλα και το βραδυ σε λιγο φως ειναι απογευτευτικη η μπροστινή ειναι καλη τρώει πολυ γρήγορα την μπαταρια και δεν ξερω τι φταίει σιγουρα πρεπει να μπει η ευρωπαικη version για να φύγουν και οι κινεζιες που ειναι πολλες θα δω αν μπαίνει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το εχω απο χθες στα χερια μου απο κινα μεσω Feedex απο Ευρώπη χωρις φόρους , ειναι πολυ ομορφη συσκευή σε ασπρο καλο κρατημα και διαστάσεις πολυ καλη φωτεινη οθονη πολυ καλος ηχος, πολλα θεματα για παραμετροποιηση (στην κινεζικη έκδοση δεν ξερωαν εχει η ευρωπαϊκή),τωρα στα αρνητικά η καμερα δεν λεει και πολλα και το βραδυ σε λιγο φως ειναι απογευτευτικη η μπροστινή ειναι καλη τρώει πολυ γρήγορα την μπαταρια και δεν ξερω τι φταίει σιγουρα πρεπει να μπει η ευρωπαικη version για να φύγουν και οι κινεζιες που ειναι πολλες θα δω αν μπαίνει

 

Για το θεμα μεσω Feedex στειλε μου ενα πμ γιατι να τα γραφουμε χυμα εδω δεν ειναι σωστο.

Τωρα για να αλλαξεις ROM και να βαλεις την EU προσεξε το γιατι εχουν αναφερθει προβληματα.

Καπου διαβαζα οτι μπορει να περαστει αλλα θα σου δουλευει η μια καρτα.

Μπαταρια κανε λιγο υπομονη......μετα απο μερικες φορτισεις θα στρωσει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα μεσω Feedex στειλε μου ενα πμ γιατι να τα γραφουμε χυμα εδω δεν ειναι σωστο.

Τωρα για να αλλαξεις ROM και να βαλεις την EU προσεξε το γιατι εχουν αναφερθει προβληματα.

Καπου διαβαζα οτι μπορει να περαστει αλλα θα σου δουλευει η μια καρτα.

Μπαταρια κανε λιγο υπομονη......μετα απο μερικες φορτισεις θα στρωσει.

 

Λάζαρε καλημέρα και καλή χρονιά!!Το πήρες;;Ρωτάω γιατί έκανα και γώ την αγορά στο καπάκι μετά απο σένα απο το ίδιο site!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη οχι δεν το εχω παρει ακομα το κινητο.

Απλα το ψαχνω λιγο για να δω τι μπορει να γινει με ROW ROM ωστε να μπορει να δουλευει

το κινητο και με τις δυο καρτες. Φυσικα θελω να δουλευει και σωστα στα δικτυα μας γιατι

τους Κινεζους δεν τους πολυ πιστευω οτι ολα πανε καλα. Σε αυτο βεβαια οποιος το εχει με την ROM

που του το εχουν στειλει απο Κινα ας μας πει αν ολα δουλευουν σωστα σε 3G/4G.

Το κινητο το θελω να εχει σωστη καλυψη λογο δουλειας διοτι μου στελνουν e-mail και πρεπει

να μπορω να τα διαβαζω οταν ειμαι πανω στα βουνα και να δινω την απαντηση μου οσο πιο γρηγορα γινεται.

Αυτο που κοιταζω γενικα στα Κινεζικα ειναι να καλυπτουν συχνοτητες λειτουργιας

3G 850-900-1800 MHz

4G 800 ή 900-1800-2100 MHz

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς...1.Άν στο τηλ. αυτό θα μπορεί να τρέξει καλά το λειτουργικό Loolipop(λόγο του επεξεργαστή του που δεν είναι 64bit) και 2. Που μπορώ να βρώ την θήκη-μπαταρία εκτός απο flipkart;

http://www.flipkart.com/lenovo-charging-case-vibe-x2/p/itmefgavpsfhadqh?pid=ACCEFGAZ77MNZKUJ&affid=gogiincgma

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το εχω απο χθες στα χερια μου απο κινα μεσω Feedex απο Ευρώπη χωρις φόρους , ειναι πολυ ομορφη συσκευή σε ασπρο καλο κρατημα και διαστάσεις πολυ καλη φωτεινη οθονη πολυ καλος ηχος, πολλα θεματα για παραμετροποιηση (στην κινεζικη έκδοση δεν ξερωαν εχει η ευρωπαϊκή),τωρα στα αρνητικά η καμερα δεν λεει και πολλα και το βραδυ σε λιγο φως ειναι απογευτευτικη η μπροστινή ειναι καλη τρώει πολυ γρήγορα την μπαταρια και δεν ξερω τι φταίει σιγουρα πρεπει να μπει η ευρωπαικη version για να φύγουν και οι κινεζιες που ειναι πολλες θα δω αν μπαίνει

 

Απο που το έχεις πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη που γραφω το minideal το εχει στα 243€......

Ψηνομαι να το παρω αλλα κολαω λιγο στο θεμα της ROM και στο ποσο καλο σημα θα εχει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη που γραφω το minideal το εχει στα 243€......

Ψηνομαι να το παρω αλλα κολαω λιγο στο θεμα της ROM και στο ποσο καλο σημα θα εχει.

 

φιλε κι εγω ψηνομαι να το παρω...αλλα ακομα δεν εχω δει κατι ολοκληρωμενο σε reviews τι προβληματα μπορει να βγλαει...

προφανως ομως η τιμη του θα πεσει κι αλλο...

 

http://www.minideal.net/lenovo-vibe-x2-4g-lte-mtk6595-2-0ghz-android-4-4-5-0inch-1080p-ram-2gb-rom-32gb-13-0mp-smartphone.html

Edited by morrison100
Link to comment
Share on other sites

φιλε κι εγω ψηνομαι να το παρω...αλλα ακομα δεν εχω δει κατι ολοκληρωμενο σε reviews τι προβληματα μπορει να βγλαει...

προφανως ομως η τιμη του θα πεσει κι αλλο...

 

Please I would like to be informed and guarantee that the specifications are correct and the phone ( Lenovo X2) will work properly in Greece

2G: GSM 850/900/1800/1900-SIM 1& SIM 2

 

3G: HSPDA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100

4G: FDD LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600

Μολις τους εστειλα ερωτηση και περιμενω απαντηση.

Αν ειναι οπως τα λενε , οι συχνοτητες τοτε σιγουρα θα το παρω !!!

 

 

13/01/2014 10:35 πμ

Απαντηση απο minideal για το ερωτημα σχετικα με τις συχνοτητες

Dear Lazaros.

The date is right. ANd it can work normal in Greece.

Many customers in reece has bought it, and haven't problem.

Πιασε το αυγο και κουρευτο. Οι κατοχοι του εν λογο κινητου παρακαλω μπορουν να το επιβεβαιωσουν οτι ολα δουλευουν σωστα .

Edited by lazaros_nexus
Απαντηση minideal

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα είμαι πλέον από τους επισκέπτες αυτού του thread μιας και είμαι μελλοντικός χρήστης του εν λόγω κιν. Θα χρειαστώ λοιπόν βοήθεια και ελπίζω να προσφέρω όση μπορώ.

Οι παρατηρήσεις από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου είναι οι εξής:

1/ Αγόρασα το χρυσαφί Vibe X2 πριν μια βδομάδα (ξημερώματα Πέμπτης) από PandaWill και το ταχυδρόμησαν σήμερα με Singapore Post.

Η μια εβδομάδα μου φαίνεται υπερβολική σε σχέση με άλλες (πάρα πολλές) αγορές μου από Κίνα αν και είχα την ευκαιρία σε αυτό το διάστημα να αλλάξω το χρώμα που ήταν άσπρο αρχικά. ;)

2/ Στην ίδια παραγγελία με το κιν έβαλα και δύο tempered glasses (προστασία οθόνης).

Προχθές με ειδοποιούν ότι η παραγγελία μου έχει ταχυδρομηθεί με απλό κινέζικο ταχυδρομείο το οποίο δεν παρέχει αριθμό παρακολούθησης.

Τους ρωτάω λοιπόν τι εννοούν με το απλό... ότι δεν είναι συστημένο; :wacko:

(Στο σάιτ τους αναφέρουν ότι η συγκεκριμένη συσκευή στέλνετε αποκλειστικά και μόνο με Reg Singapore Post).

Χθες λοιπόν μου απαντούν πως επειδή τα προϊόντα βρίσκονται σε διαφορετικές περιοχές θα στέλνονταν ξεχωριστά και πως μόνο οι προστασίες οθόνης στάλθηκαν με απλό ταχυδρομείο.

Σήμερα με ειδοποίησαν πως ταχ/σαν το κιν με Singapore Post και μου έδωσαν και αρ. παρ/σης.

3/ Πριν κάνω την αγορά και επειδή διάβασα διάφορα και είδα ότι υπάρχει δυσκολία στο ρουτάρισμα του κιν. τους ρώτησα αν μπορούν να το ρουτάρουν πριν το στείλουν και μου απάντησαν ότι μπορούν και μάλιστα δωρεάν.

Όταν λοιπόν τους ζήτησα να μου αλλάξουν το χρώμα, ζήτησα και να μου το ρουτάρουν.

Η απάντηση ήταν για το χρώμα εντάξει αλλά για ρουτάρισμα προς το παρόν δεν μπορούν. :worry:

Αυτά για το μαγαζί οπό το οποίο πρώτη φορά αγοράζω και δεν μου έκανε και την καλλίτερη εντύπωση. Νεότερα μετά την παραλαβή :)

 

Στα της συσκευής τώρα:

Σχετικά με το 4G στο σάιτ της PandaWill λένε ότι υποστιρίζει συχνότητες FDD-LTE B3/B7.

Με λίγο ψάξιμο (είμαι άσχετος) βρήκα ότι Β3=1800MHz και Β7=2600MHz.

Άρα πρέπει το 4G να δουλεύει στην Ελλάδα κανονικά αν και του λείπει η Β20 μπάντα των 800ΜΗz που έχουμε εδώ επιπλέον.

Όσοι γνωρίζουν και όσοι το χρησιμοποιούν ας διαφωτίσουν κι εμάς τους άσχετους. :rolleyes:

Όσοι έχουν πάρει το δίκαρτο από Κίνα ας δώσουν τα φώτα τους σχετικά με ρουτάρισμα και κατάλληλες roms γιατί αρουτάριστο κιν = τα μισά λεφτά χαμένα!!! :cry:

Τα περισσότερα που έχω βρει είναι εδώ.

 

Αυτά για τώρα. :O

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά επειδή στις μέρες και στον τόπο μας τα χρήματα σπανίζουν για πολλούς, καλλίτερα να είμαστε όσο το δυνατόν αναλυτικοί ώστε να κατατοπίζονται όσοι σκοπεύουν να τα δώσουν αλλά και να τα χαίρονται περισσότερο όσοι τα έδωσαν... ;)

Σωκράτης.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρτο με το καλό και θα βρούμε τρόπο για Root. Το Z2 Pro πάντως το rootαρα πανεύκολα με το Towelroot.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Root Lenovo X2-CU Dual Sim

Hello:

I rooted my lenovo x2-cu vibe with the information in this Spanish website.

http://www.htcmania.com/showthread.php?p=16986362#post16986362

Works fine and the battery life is greater

Best Regards,

Jorroq

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος του κινητου σχετικα με το αν ακουγεται το ηχειο οταν εχεις εισερχομενη κληση; Επειδη ειδα στην φωτογραφια οτι ειναι στην πλατη του κινητου οι τρυπουλες (ηχειο) λεω μηπως αν για παραδειγμα ακουμπα η συσκευη σε ενα τραπεζι χανεται ή δυσκολευεσαι να ακουσεις τον ηχο.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό και θέλω να μάθω αν θα μπορεί να πάρει το Lolipop

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό και θέλω να μάθω αν θα μπορεί να πάρει το Lolipop

 

Το κινητό μπορεί να πάρει, το θέμα είναι αν και πότε θα βγάλει αναβάθμιση η εταιρία.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να πάρει, το θέμα είναι αν και πότε θα βγάλει αναβάθμιση η εταιρία.

 

Δεν βλέπω πληροφορίες για ποια μοντέλα vibe Χ2 είναι αλλά και η διαδικασία κατεβάσματος είναι αποτρεπτική.

Αν κάποιος δοκιμάσει πάντως ας μας πει!

 

Υπάρχει και αυτό το χρονοδιάγραμμα της Lenovo

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Απο βδομάδα (επιτέλους) θα έρθει η συσκευή στα χέρια μου.Είναι ήδη στο ταχυδρομείο της περιοχής!!!!Άντε να δούμε...!!Προσπαθώ να βγάλω άκρη με root (πως) update(χωρίς προβλήματα λόγο διαφοράς version cu-eu μέσω internet κ.α)αλλά δεν βγάζω άκρη (ως αρχάριος).Θα περιμένω κάποιον που το ''έχει'' να δώσει τα φώτα του....μη κάνουμε καμιά βλακεία και μετά τρέχουμε!!!Άν κάποιος γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμβούλευα να μην κατεβάσει κανείς τίποτα από το site του kingsoft γιατί βρωμάει ιός, δεν μπήκα καν στην ιστοσελίδα.

 

Κάτι ξέρεις εσύ και μας το κρύβεις...!!! :ninja:

Για πε...! :worry::worry:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμβούλευα να μην κατεβάσει κανείς τίποτα από το site του kingsoft γιατί βρωμάει ιός, δεν μπήκα καν στην ιστοσελίδα.

Εχει δικιο [ATTACH]55993[/ATTACH]

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σκεφτομαι να αγοράσω το lenovo vibe x2 απο μαγαζιά όπως το to2c

Θα ήθελα να ρωτήσω τα ακόλουθα (η πρώτη που παραγγελία για κινητό έξω)

 

1) Νομίζω ότι κπου υπάρχει παιδιο εαν θέλω να γινει root. Επειδη δεν γνωρίζω τι ειναι

το χρειάζομαι ? να ζητήσω να γίνει ? (Εαν πρέπει να το κανω εγω απλά δεν γνωρίζω τον τρόπο)

 

2) Με τι αποστολή να το ζητήσω για να μην έχω πρόβλημα με τελωνείο ? Singapure post ? Καπου ειδα νομίζω και μια επιλογή NL

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Νομίζω ότι κπου υπάρχει παιδιο εαν θέλω να γινει root. Επειδη δεν γνωρίζω τι ειναι

το χρειάζομαι ? να ζητήσω να γίνει ? (Εαν πρέπει να το κανω εγω απλά δεν γνωρίζω τον τρόπο)

 

Ρίξε μια ματιά πρώτα εδώ.

 

2) Με τι αποστολή να το ζητήσω για να μην έχω πρόβλημα με τελωνείο ? Singapure post ? Καπου ειδα νομίζω και μια επιλογή NL

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο χαραλαμπης ανεβασε ROM για το X2-CU μοντελακι Multilang με πληρωμη φυσικα.....

http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/

Χμμμμ μαλλον θα το παραγγειλω τελικα γιατι ειμαι χωρις κινητο πλεον

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...