Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι περίμεναν ότι ερχόμενα τα LENOVO επίσημα στην Ελλάδα θα είχαν συμφέρουσες τιμές δυστυχώς απογοητεύτηκαν...

Με τα ίδια λεφτά (€450) παίρνεις ΔΥΟ κομμάτια από την Κίνα!!!! (http://www.to2c.com/lenovo-vibe-x2-2gb-ram-16gb-rom.html).

Στο παραπάνω κατάστημα λέει οτι έχει 16gb....(κ όχι 32)τους ρώτησα πόση είναι η rom και περιμένω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο παραπάνω κατάστημα λέει οτι έχει 16gb....(κ όχι 32)τους ρώτησα πόση είναι η rom και περιμένω απάντηση

 

Πηρα Απαντηση,,,,

 

Hallo vickmall

One question please?In your site you are saying that Lenovo VIBE X2 Smartphone 4G LTE MTK6595 5.0 INCH 1920 x 1080 2GB 16GB DUAL SIM Android OS 4.4 is 16GB Internal..but in GSMarena they are saying that is 32GB Internal wich is the correct...can you give me some explanation?In the middle of this week i want to order from you..so tell me what is what?I Also sended you the same question in your Inbox..Thank you.

 

Hi dear friend,

Thank you for your message and remind,

We have confirmed from Lenovo customer service,the correct rom is 32GB,

Thanks for your support,have a nice weekend!!!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Μα ακόμη και 16gb να ήταν πάλι η 2πλάσια τιμή αγοράς είναι τεράστια διαφορά και οι δικαιλογίες περί 2ετούς εγγύησης και Φπα καί άλλα πράσινα άλογα στην συγκεκριμένη περίπωση δεν αξίζουν τα €250.

Αν το αγόραζα, θα το έπαιρνα από Κίνα με μισά λεφτά κι ας έκανε και 30 μέρες να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Τελικά το έχει πάρει κανείς αυτό το τηλέφωνο να μας πει καμιά γνώμη.

Το έχω βάλει στο μάτι μαζί με το Κ910 μια και υποστηρίζει 4G.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Στα 285$ pandawill και το βγαζει διαθεσιμο και στα 2 χρωματα:

 

http://www.pandawill.com/search/result/?c=&q=lenovo+x2

 

Σε αυτη την τιμη δεν εχει λογικη να το παρεις απο Ελλαδα. Βεβαια ψαχνω Κινα να βρω αυτη τη θηκη battery extension της Lenovo αλλα δεν τη βρισκω πουθενα και με 2300 mAh που ειναι η μπαταρια το σκεφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Στα 285$ pandawill και το βγαζει διαθεσιμο και στα 2 χρωματα:

 

http://www.pandawill.com/search/result/?c=&q=lenovo+x2

 

Σε αυτη την τιμη δεν εχει λογικη να το παρεις απο Ελλαδα. Βεβαια ψαχνω Κινα να βρω αυτη τη θηκη battery extension της Lenovo αλλα δεν τη βρισκω πουθενα και με 2300 mAh που ειναι η μπαταρια το σκεφτομαι..

 

Καλη τιμη σε σχεση με minideal.

Τωρα εχω μια ερωτηση......ποιες οι διαφορες στα μοντελα

1) X2-CU

2) X2-EU

3) X2-TO

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη σε σχεση με minideal.

Τωρα εχω μια ερωτηση......ποιες οι διαφορες στα μοντελα

1) X2-CU

2) X2-EU

3) X2-TO

Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι το X2-CU είναι με 16 gb rom http://www.to2c.com/lenovo-vibe-x2-2gb-ram-16gb-rom.html

Μία άλλη έκδοση είναι X2-AΡ με 32gb

(στο 0:12 και 06:26 φαίνεται ).Δέν ξέρω τώρα τί γίνεται....με τα μοντέλα 2 κ 3.....ή αυτή την x2-ap!!!!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι από τα κορυφαία δίκαρτα αυτή τη στιγμή με τιμή στα 220 στο panda... Αντίπαλοι του το honor 6 και το zte zubia z7 max
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη, στην Ελλαδα δεν πωλειται απο οτι ειδα η δικαρτη εκδοση... Δηλαδη και 450 γιουρια και μονοκαρτο.. Αντε γεια.
Link to comment
Share on other sites

To pandawill ειναι απο τα χειροτερα μαγαζια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι από τα κορυφαία δίκαρτα αυτή τη στιγμή με τιμή στα 220 στο panda... Αντίπαλοι του το honor 6 και το zte zubia z7 max

Αυτό το pandawill....τί λέει;!Είναι αξιόπιστο ή θα τα κλαίμε;!!

Link to comment
Share on other sites

To pandawill ειναι απο τα χειροτερα μαγαζια.

 

Εντάξει δεν είναι και από τα καλύτερα μαγαζιά άλλα έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση με το vickmall (340 USD). Εγώ έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από το panda χωρίς πρόβλημα, όχι όμως κινητά

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Panda έχει αυτή τι στιγμή την καλύτερη τιμή αλλά...το ρισκάρεις;;!!!Μετά πάει περίπου στα 280++.....και σκαλώνω!!!Το παίρνεις ή πάς στο zopo x3 με 245 !!! http://www.vickmall.com/zopo-3x-smartphone-4g-fdd-lte-3gb-16gb-mtk6595-octa-core-2-0ghz-14-0mp-5-5-inch-fhd.html

Μπέρδεμα!!!!!!!!!!!!!!1:help:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καίει , δεν το βιάζεσαι , απλά περιμένεις για μετά τις γιορτές και ΑΝ σου έχει μείνει κάνα ευρώ το αγοράζεις

γιατί όσο πάει πέφτει και σε αυτό η τιμή του από ότι έχω δει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Στα 449 ευρώ που το έχει ο γνωστός σε όλους μας Μεγαλοκαταστηματάρχης ακόμα και σε 24 άτοκες δόσεις

θα του πω ευχαριστώ αλλά θα το πάρω από Κίνα μεριά γύρω στα 270 που το έχω βρει......και θα είναι και Dual SIM

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Σε παραπάνω post αναφέρονται διάφοροι κωδικοί για το συγκεκριμένο κινητό,όπως x2-cu , x2-eu .Εμείς ποιό μοντέλο κοιτάμε;Γνωρίζει κανείς;Σίγουρα το cu είναι οτι έχει 16 Gb rom(αυτό δίνει το 2toc) ,το eu όμως...έχει 32;Υπάρχει καμιά διαφορά στις μπάντες που παίζουν;(3g-4g).
Link to comment
Share on other sites

Σε παραπάνω post αναφέρονται διάφοροι κωδικοί για το συγκεκριμένο κινητό,όπως x2-cu , x2-eu .Εμείς ποιό μοντέλο κοιτάμε;Γνωρίζει κανείς;Σίγουρα το cu είναι οτι έχει 16 Gb rom(αυτό δίνει το 2toc) ,το eu όμως...έχει 32;Υπάρχει καμιά διαφορά στις μπάντες που παίζουν;(3g-4g).

Εχω κανει ερωτηση στο minideal αλλα κοιταξα και στο gsmarena για αυτους τους κωδικους και δεν βρηκα κατι.

Στο needrom που ειδα εχει 3 διαφορετικες , μια για καθε κωδικο , και καποιος εβαλε τη X2-EU σε κινεζικο και δεν του

βλεπει το RADIO οποτε δεν εχει και σημα.

Πιθανολογω οτι αυτη η εκδοση (EU) ειναι για ευρωπη.......

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ερωτηση στο minideal αλλα κοιταξα και στο gsmarena για αυτους τους κωδικους και δεν βρηκα κατι.

Στο needrom που ειδα εχει 3 διαφορετικες , μια για καθε κωδικο , και καποιος εβαλε τη X2-EU σε κινεζικο και δεν του

βλεπει το RADIO οποτε δεν εχει και σημα.

Πιθανολογω οτι αυτη η εκδοση (EU) ειναι για ευρωπη.......

 

Και υποθετω οτι για να ειναι η Ευρωπαϊκη, τοτε λογικα οπως και αυτη στην Ελλαδα δεν θα παιρνει 2 σιμ.

 

Αρα αν καταλαβαινω καλα (?) :

 

CU - 2 sim, 16GB

EU - 1 sim, 32GB

TO - 2 sim, 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και υποθετω οτι για να ειναι η Ευρωπαϊκη, τοτε λογικα οπως και αυτη στην Ελλαδα δεν θα παιρνει 2 σιμ.

 

Αρα αν καταλαβαινω καλα (?) :

 

CU - 2 sim, 16GB

EU - 1 sim, 32GB

TO - 2 sim, 32GB

 

X2-CU_USR_ST1445_5.8.1_1411061839_MP11V1.9_CN αυτή είναι η έκδοση που υπάρχει στο vickmall http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

μπερδεύτηκα....x2-cu Με 32gb....!!!Δλδ αν πάρω το συγκεκριμένο,δεν θα παίζει εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες να περιγραφεται η εκδοση cu στο link που παραθεσες? Γιατι οσο και να ψαχνω δεν το ειδα πουθενα. Επισης αν δεις τα χαρακτηριστικα της σελιδας θα δεις οτι λεει dual sim, 32GB αλλα χωρις 4G για Ελλαδα (εχει TD και οχι FD). Αν ισχυουν τα παραπανω, τοτε μονο τα 2G/3G θα δουλευει στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

έστειλα μνμ και μου το είπαν.και τώρα μιλάω με αυτούς.....Σε άλλο site to mini νομίζω...το πήραν έλληνες !ειναι άραγε η ίδια έκδοση με αυτό του Vick???!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...