Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα και εγώ σήμερα, από bestprice.gr

Μια ερώτηση για Θήκη τη χρησιμοποιείτε? Κυκλοφορεί αυθεντική Θήκη, έψαξα αλλά δεν βρήκα?

 

Το παρέλαβα εχτές και εγώ, ρουμανικό, οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές, το μέγεθος με ζορίζει λίγο όμως, 4,5" θα ήταν το τέλειο μέγεθος.

Τα sms ήρθαν μέσω BT από το παλιό WP 7.8, με μία εφαρμογή που είχε, εκτός από τα μηνύματα που ήταν με μικρά ελληνικά.

Επίσης η φτηνή θήκη από το πλαίσιο (3,90) έχει πολύ καλή εφαρμογή και αφή. Χρειάζεται nano sim. Δεν είχε μέσα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά που ισχύει αυτή η μείωση;;;Δεν το βρίσκω πουθενά...

που είναι τα 299 ευρώ;;

 

Δεν εχει γινει μειωση, αλλα αναμενεται. Αν δεν εχεις επιδοτηση απο cosmote/wind/vodafone και θες να το αγορασεις παντως παιζει σε μικροτερες τιμες σε αρκετα καταστηματα. Μπορεις να το ψαξεις στο skroutz.gr.

 

Εγω λογω επιδοτησης θα περιμενω να δω αν οντως πεσει η τιμη του, αν και ισως τελικα προτιμησω το 735.

Edited by lastbaron
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει γινει μειωση, αλλα αναμενεται. Αν δεν εχεις επιδοτηση απο cosmote/wind/vodafone και θες να το αγορασεις παντως παιζει σε μικροτερες τιμες σε αρκετα καταστηματα. Μπορεις να το ψαξεις στο skroutz.gr.

 

Εγω λογω επιδοτησης θα περιμενω να δω αν οντως πεσει η τιμη του, αν και ισως τελικα προτιμησω το 735.

 

Υπαρχει επιδοτηση απο cosmote και αν ειναι να πεσει η τιμη του αξιζει να περιμενω.Παντως ημουν και εγω μεταξυ του 735 κσι του 830...Και μου γυαλισε πιο πολυ το 830...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μηνα μετα,οι εντυπωσεις μου απο το κινητο είναι άριστες!Η φωτογραφικη ειναι καταπληκτικη,το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγορο και η μπαταρια μου εχει κρατησει μεχρι και 2 μερες (το βραδυ σε flight mode)!Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,απλα πηρα το κινητο απο σκρουτζ και δεν μπορω να βρω που λεει την χωρα απο οπου προερχεται το κινητο!Αν ξερει καποιος ας πει πως το βρισκω :)
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, πρόσθετα και πληροφορίες, mobile operator. Πες μας τι γράφει έτσι ώστε να σου πούμε από που είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, πρόσθετα και πληροφορίες, mobile operator. Πες μας τι γράφει έτσι ώστε να σου πούμε από που είναι.

 

Εμένα λέει 000-33 Europe

 

Εδώ είναι όλοι η λίστα

http://dev.windowsphone.com/en-us/OEM/docs/Customization/Registry_values_for_carrier-unlocked_phones

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 000-33 Europe

 

Εδώ είναι όλοι η λίστα

http://dev.windowsphone.com/en-us/OEM/docs/Customization/Registry_values_for_carrier-unlocked_phones

 

Εκεί που λέει manufacturer name στο πρόσθετα+πληροφορίες τί γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν ψημένος να το πάρω.

Η επιδότησή έρχεται στις 10/1 (ελπίζω μέχρι τότε να πέσει λιγάκι η τιμή του),

αλλά θα περιμένω λιγάκι ακόμα, μέχρι τις 21 του μήνα που παρουσιάζονται τα Windows 10.

Να δω αν όντως ισχύσει ότι τα κινητά που τρέχουν wp8, θα πάρουν την 10.

Την πάτησα την 1η φορά με το Optimus 7, 2η δεν έχει.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν ψημένος να το πάρω.

Η επιδότησή έρχεται στις 10/1 (ελπίζω μέχρι τότε να πέσει λιγάκι η τιμή του),

αλλά θα περιμένω λιγάκι ακόμα, μέχρι τις 21 του μήνα που παρουσιάζονται τα Windows 10.

Να δω αν όντως ισχύσει ότι τα κινητά που τρέχουν wp8, θα πάρουν την 10.

Την πάτησα την 1η φορά με το Optimus 7, 2η δεν έχει.

 

το έχουν πει επίσημα 100 φορές

 

ΟΛΑ θα πάρουν windows 10

εδώ θα πάρουν μοντέλα του '12 πόσο μάλλον το 830 που είναι φρέσκο

Link to comment
Share on other sites

το έχουν πει επίσημα 100 φορές

 

ΟΛΑ θα πάρουν windows 10

εδώ θα πάρουν μοντέλα του '12 πόσο μάλλον το 830 που είναι φρέσκο

 

Το έχω ακούσει, αλλά περιμένω κάτι πιο επίσημο από 1 tweet.

Πολλοί λένε & ξελένε διάφορα για τις αναβαθμίσεις των κινητών τους.

Γιατί όχι & η microsoft.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει, αλλά περιμένω κάτι πιο επίσημο από 1 tweet.

Πολλοί λένε & ξελένε διάφορα για τις αναβαθμίσεις των κινητών τους.

Γιατί όχι & η microsoft.

 

γιατί δεν την παίρνει να ξανακάνει το ίδιο

ξαναλέω ότι συσκευές του '12 παίρνουν ακόμα αναβαθμίσεις και το 830 είναι ολοκαίνουργιο

το kernel πλέον δεν αλλάζει όπως στα 7 οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος γιατί να μην πάρουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Έχω σχεδόν μία εβδομάδα και παρατήρησα πως μου έκανε μόνο του επανεκκίνηση, έχει συμβεί και σε εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Έχω σχεδόν μία εβδομάδα και παρατήρησα πως μου έκανε μόνο του επανεκκίνηση, έχει συμβεί και σε εσάς.

Καλημέρα, Καλή Χρονιά. Μου έχει κάνει και εμένα 2-3 φορές επανεκκίνηση στον ένα μήνα περίπου πού το εχω....

Κάτι άλλο που είναι πολύ εκνευριστικό και μου το έκανε και το 930 που είχα πριν. Άκου πολύ ραδιόφωνο και αυτό που συμβαίνει είναι ότι σταματάει να παίζει το ραδιόφωνο και είτε ξεκινάει μόνο του μέσα σε 1 έως 3 δευτερόλεπτα είτε πρέπει να μπω εγώ στην εφαρμογή και να πατήσω το pause κουμπί (παρότι που δεν ακούγεται τίποτα εκείνη την ώρα) και αμέσως ξανά το play. Συμβαίνει πολύ συχνά το όλο φαινόμενο με τις περισσότερες φορές να γίνεται απλά διακοπή της αναπαραγωγής για 1 δευτερόλεπτο.

Το έχει παρατηρήσει κανεις άλλος αυτό; να σημειώσω ότι εχω δοκιμάσει και άλλα hands free αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι....εφόσον μου το έκανε και το 930 θεωρώ σίγουρα ότι είναι SW bug και ελπίζω να φτιαχτεί σύντομα γιατί ειναι πολύ εκνευριστικο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να έρχεται η μείωση στα 299 στην cosmote μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο μαγαζί για την αγορά του?Από πλευράς εξυπηρέτησης,service κλπ κλπ...

Αν είναι κάποιος από Πάτρα ξέρει που είναι/αν υπάρχει Nokia care/service εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να έρχεται η μείωση στα 299 στην cosmote μπορείτε να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο μαγαζί για την αγορά του?Από πλευράς εξυπηρέτησης,service κλπ κλπ...

Αν είναι κάποιος από Πάτρα ξέρει που είναι/αν υπάρχει Nokia care/service εδώ?

 

Δες εδω το τελευταιο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχωμε πηρα και εγω σημερα το κινητο απο το καταστημα phonegallery.gr και ειδα οτι ειναι ελβετικο δεν πιστευω να εχω προβλημα με την εγγυηση οπιος ξερη ας μου απαντιση ευχαριστω rm-984-1035 000-CH
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχωμε πηρα και εγω σημερα το κινητο απο το καταστημα phonegallery.gr και ειδα οτι ειναι ελβετικο δεν πιστευω να εχω προβλημα με την εγγυηση οπιος ξερη ας μου απαντιση ευχαριστω rm-984-1035 000-CH

 

Οχι δεν θα εχεις προβλημα γιατι τα Nokia εχουν πανευρωπαικη εγγυηση.

Αμα θες κοιτα και εδω, αν εχει εγγυηση στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως αλαζω τους χαρακτηρες μυνηματων απο 70 σε 160 μια βοηθεια?

 

πήγαινε ρυθμίσεις και μετά δίκτυο+ και εκεί έχει επιλογή σύνολο χαρακτήρων sms και πατάς μειωμένο.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στο 925 που ειχα? με παρατεταμενο πατημα στο εικονιδειο εβγαζε τρεις επιλογες μια απο αυτη σε πηγενε σε αλλη οθονη με χροματολογιο και εβαζες στο πλακακι το χρωμα που σου αρεσε στο 830 δεν υπαρχη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...