Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑντως εγω που το εστειλα την παρασκευη Omnitech με προβλημα στην οθονη, δεν δουλευε το touch χωρις λογο, χωρις πεσιμο, μου εκαναν αντικατασταση συσκευης! Ερχεται σημερα σφραγισμενο. Το θεμα ειναι τωρα, το κραταμε ή πωληση για Ζ5c

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισκευή στην Ρόδο

 

135 ευρώ σε μη εξουσιοδοτημενο

150 ευρώ σε εξουσιοδοτημενο

η TS μου είπε ότι πρέπει να το δει τεχνικός οπωσδήποτε για να κοστολογήσει

το eshop που το πήρα μου είπε φερτο να το στείλουμε εμείς αλλά δεν μου είπε που (είναι λέει πολλά εξουσιοδοτημένα)

τελικά μου έδωσε ένα τηλ όταν του είπα ότι θέλω να το στείλω μονός μου το οποίο δεν απαντάει κάνεις

SONY HELLAS AEE

Amarousiou - Chalandriou 20, Maroussi, 15125, ATTICA

2106782000

 

Μάλλον θα προχωρήσω σε αγορά front panel από ebay και σε άλλο χρώμα για να σπάσει η ρουτίνα :p

Ευχαριστώ άπαντες

Link to comment
Share on other sites

και τώρα μου έστειλε mail το banggood με χριστουγεννιατικο κωδικό zzukxmas και δίνει το ZUK Z2

160.81Euro και ρωτάω φτιάχνω το Ζ3 Compact η παίρνω καινούριο? το έχει δει κανένας?

 

http://www.banggood.com/Lenovo-ZUK-Z2-5_0-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-2_15GHz-Quad-core-4G-Smartphone-p-1064299.html?rmmds=cart

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα σε ασφαλή λειτουργία και ξανακάνει battery drain. Με επαναφορά λέτε να στρώσει;Νίκο όταν λες σφραγισμένο εννοείς σε κουτί καινούργιο κανονικά η στο ίδιο που το εστειλες; Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα σε ασφαλή λειτουργία και ξανακάνει battery drain. Με επαναφορά λέτε να στρώσει;Νίκο όταν λες σφραγισμένο εννοείς σε κουτί καινούργιο κανονικά η στο ίδιο που το εστειλες;

 

εννοω σκετη συσκευη με ζελατινες και καινουρια. Γιαυτο και θα τη δωσω ετσι αν πιασει λεφτα ομως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα στο φόρουμ. Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα και πως το αντιμετώπισε. Το πάνω αριστερά κομμάτι της οθόνης φαίνεται πως έχει ξεκολλήσει και ενώ αρχικά δεν ήταν ενοχλητικό, πλέον έχει αρχίσει και φτάνει ως το δεξί μέρος και εκτείνεται και μέχρι το μέσον σχεδόν της συσκευής. Φαντάζομαι πως πρόκειται για "φούσκωμα" της μπαταρίας. Εάν ισχύει ο ισχυρισμός μου, για τί κόστος επισκευής μιλάμε; Το κινητό πέραν του ότι λειτουργεί πλήρως, δεν έχει απόδειξη αγοράς λόγω απόκτησης του μέσω αγγελίας...
Link to comment
Share on other sites

το κλασσικο προβλημα που παρουσιαζουν τα Ζ3. Καποια στιγμη θα ραγισει το τζαμακι

Εγω για αλλαγη που ειχα ρωτησει στην omnitech γερακα πριν 2-3 μηνες μου ειχαν πει 120 ευρω. τωρα σε σενα που δεν εχει σπασει το τζαμι δε ξερω ποσο παει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα στο φόρουμ. Θέλω να ρωτήσω αν έχει και κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα και πως το αντιμετώπισε. Το πάνω αριστερά κομμάτι της οθόνης φαίνεται πως έχει ξεκολλήσει και ενώ αρχικά δεν ήταν ενοχλητικό, πλέον έχει αρχίσει και φτάνει ως το δεξί μέρος και εκτείνεται και μέχρι το μέσον σχεδόν της συσκευής. Φαντάζομαι πως πρόκειται για "φούσκωμα" της μπαταρίας. Εάν ισχύει ο ισχυρισμός μου, για τί κόστος επισκευής μιλάμε; Το κινητό πέραν του ότι λειτουργεί πλήρως, δεν έχει απόδειξη αγοράς λόγω απόκτησης του μέσω αγγελίας...

 

αν μέσω του μενού σου λέει ότι έχει εγγύηση τότε να το πας δεν έχει να κάνει ότι δεν έχεις το χαρτί αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα τα Ζ3 Compact παρουσίασαν το θέμα με την αποκόλληση της οθόνης. Το δικό μου ήταν εντός εγγύησης και μου αλλάξανε οθόνη δωρεάν. Δες μέσω της εφαρμογής "Υποστήριξη", αν η συσκευή σου είναι εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντός εγγύησης αλλά χωρίς απόδειξη δεν το δέχονται. Πρόκειται για δώρο οπότε από τη στιγμή που δεν έχω, δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τηλ στη σονυ και θα το δεχτούνε.Αφου μπορούν να διαπιστώσουν με το ιμει την ημερομηνία αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Πιό είναι το τηλεφωνό τους; Το ‎801 11 810 810; Γιατί σε αυτό το τηλέφωνο, μου ζήτησαν την αποδείξη όπως και στο sony service της περιοχής μου
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα τα Ζ3 Compact παρουσίασαν το θέμα με την αποκόλληση της οθόνης. Το δικό μου ήταν εντός εγγύησης και μου αλλάξανε οθόνη δωρεάν. Δες μέσω της εφαρμογής "Υποστήριξη", αν η συσκευή σου είναι εντός εγγύησης.

 

Εμένα 3 πέρασαν από τα χέρια μου και το 1 έκλεισε 15 μήνες και δεν είχαν θέμα..από εκεί και πέρα πιστεύω είναι θέμα τύχης και χρήσης. Ακόμα και 5 παιχνίδια παραπάνω που αναπτύσσουν θερμοκρασίες θα μπορούσαν να δημιουργήσουν θέμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι εντός εγγύησης αλλά χωρίς απόδειξη δεν το δέχονται. Πρόκειται για δώρο οπότε από τη στιγμή που δεν έχω, δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.

 

Φίλε μου είναι υποχρεωμένοι να το δεχτούν. Είναι εντός εγγύησης βάσει ιμει. Φαίνεται η πρώτη ενεργοποίηση. Επίσης αν η ηλικία του μοντέλου δεν είναι 2 χρόνια δεν μπορεί να έχει λήξει. Τωρα αν θέλουν να ελέγχουν αν είναι γνήσιο και όχι κλεμμένο απλά πες τους να πάνε στην αστυνομία αν έχει δηλωθεί το ιμει κλεμμένο. Μέχρι τότε οφείλουν να στο φτιάξουν.. Βάσει νόμου και λογικής

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το πιέσω όσο δεν πάει έτσι; Ως τον 11ο του '17 είναι εντός. Όσο για τη χρήση, βαρύ παιχνίδι να έχω παίξει μετρημένες 20 φορές και γενικά overheating δεν αντιμετώπισα ποτέ σε απροχώρητο βαθμό. Σε οποιοδήποτε άλλο service απευθυνθώ, ποιό θα είναι το κόστος μιας τέτοιας βλάβης;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να το πιέσω όσο δεν πάει έτσι; Ως τον 11ο του '17 είναι εντός. Όσο για τη χρήση, βαρύ παιχνίδι να έχω παίξει μετρημένες 20 φορές και γενικά overheating δεν αντιμετώπισα ποτέ σε απροχώρητο βαθμό. Σε οποιοδήποτε άλλο service απευθυνθώ, ποιό θα είναι το κόστος μιας τέτοιας βλάβης;

 

Πήγαινε το στην Omnitech (επίσημο sony service), δέχονται συσκευές εντός εγγύησης χωρίς απόδειξη αγοράς στηριζόμενοι στο ΙΜΕΙ / serial number για την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και 'γω οτι δέχονται χωρίς την απόδειξη και στα δύο service στην Αθήνα. Απλά κοιτούν το χαρτάκι πάνω απο την κάρτα μνήμης για να δουν ημερομηνία κατασκευής.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έχω το sony xperia z3 compact σε έκδοση Android 6.0.1 . Μήπως γνωρίζεται έναν τρόπο να σβήνεις τα wifi τα οποία είναι εκτός range και είχες αποθηκεύσει το password τους κάποτε; Γνωρίζω ότι αυτό ισχύει σε αρκετές συσκεύες από διάφορους κατασκευαστές.

Είναι αρκετά εκνευριστικό ότι δεν υπάρχει λύση σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

mol αν είναι εκτός range δεν θα του εμφανίζει το δίκτυο στη λίστα για να πατήσει και να κάνει forget. Παλιότερα εμφάνιζε όλατα αποθηκευμένα αλλά στο android 6 εμφανίζει πλέον μόνο τα διαθέσιμα.

 

PeiramatoZwo όπως κοιτάς τη λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα, πάτα πάνω δεξιά στις τρεις τελίτσες και θα σου βγάλει επιλογή "αποθηκευμένα δίκτυα". Εκεί μετά πατάς πάνω σε αυτό που θες και σου ανοίγει νέο παράθυρο που πάνω δεξιά έχει επιλογή "διαγραφή".

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο sony UI δεν λειτουργεί τίποτα από τα 2. Είναι αρκετά εκνευριστικό ότι δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή πλέον. Απλά δεν σου επιτρέπει να κάνεις forget με τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά χρησιμοποιεί κανένας το Smart lock με εντοπισμό θέσης ?

 

Το έχω ρυθμίσει για το σπίτι αλλά για να λειτουργήσει πρέπει να κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή.

 

Άμα το βάλω σε flight mode πάλι σταματά να δουλεύει και θέλει πάλι επανεκκίνηση για να ξανά λειτουργήσει

 

Έτσι προβληματικό είναι?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παντως εχω να ομολογησω οτι το τηλ.εχει τρομερη οθονη.θα παρει αληθεια την 7.0?

Όχι, έχει τελειώσει η υποστήριξη του.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν πειραζει.Κι ετσι ειναι καλο τηλεφωνο.

 

Καλησπερα στην παρεα.

Εχω ενα θεμα με το δικο μου z3compact.

Οταν ανοιγω το πορτακι να το φορτισω πεταγεται εξω η καρτα μνημης.

Πριν μια βδομαδα ηρθε στα χερια μου, εχει εγγυηση μεχρι 19/3.

Να το στειλω arvato?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...